zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Tlenoterapia - metoda leczenia tlenem 13-01-2022

Tlenoterapia służy przede wszystkim zwiększeniu stężenia tlenu we krwi do pożądanej wartości. Prawidłowe stężenie tlenu u zdrowego człowieka powinno wynosić pomiędzy 94%, a 98%. 

czytaj całość

Czym jest chirurgia szczękowa? 13-01-2022

Chirurgia szczękowa, albo raczej chirurgia szczękowo-twarzowa to specjalizacja medyczna. Chirurg szczękowy zajmuje się leczeniem tkanek miękkich i kości części twarzowej czaszki oraz szyi

czytaj całość

Odpowiednie odżywianie w chorobie nowotworowej 13-01-2022

Walka z chorobą nowotworową to nie tylko leczenie farmakologiczne i wizyty w szpitalu. Kluczowym elementem wsparcia powrotu do zdrowia jest odpowiednia dieta, dopasowana do potrzeb organizmu zmagającego się z poważną chorobą. Nie należy zapominać, że prawidłowe odżywianie wspiera proces leczenia, wzmacniając pacjenta i zaopatrując go w niezbędne składniki odżywcze. Żywienie to ważny element terapii, którego nie wolno pomijać.

czytaj całość

Rehabilitacja w domu pacjenta, czyli sposób na życie bez bólu 13-01-2022

Rehabilitacja w domu pacjenta to pojęcie, pod którym możemy rozumieć, profesjonalne zabiegi i doświadczonych terapeutów w twoim domu. Czego możesz się spodziewać po wizycie takiego fizjoterapeuty mobilnego? Jest to pytanie, często zadawane sobie przez pacjentów tuż przed zamówieniem wizyty rehabilitacji domowej. Nie zwlekaj i skorzystaj podczas rozmowy z rejestracją telefoniczną dowiesz się czy na pewno tym, czego potrzebujesz jest wsparcie fizjoterapeuty, i jak się do takiej wizyty przygotować.

czytaj całość

Medycyna rodzinna prywatnie czy na NFZ 13-01-2022

Czy lekarz rodzinny i lekarz internista to ten sam specjalista? A jeśli nie, to czym różnią się ich kompetencje lub funkcje w opiece zdrowotnej? Czy odczujemy różnice uczęszczając do lekarza medycyny rodzinnej prywatnie i na NFZ?

czytaj całość

Jagnięcina - wartości odżywcze i właściwości 13-01-2022

Jagnięcina jest to jeden z najzdrowszych rodzajów mięsa dostępnych na polskim rynku spożywczym. Nieco zapomniana, polecana przez lekarzy i dietetyków powoli wraca na nasze stoły. Podpowiadamy, czym charakteryzuj się ten rodzaj mięsa i jakie są jego właściwości.

czytaj całość

Mocne leki a biegunka u dziecka. Jak sobie radzić? 13-01-2022

Przedszkolaki często zapadająca różne infekcje. Dzieci przebywające w dużych skupiskach mają kontakt z różnymi bakteriami i wirusami. Ich układ odpornościowy ciągle się kształtuje. Dzieci przeważnie zapadają na infekcje wirusowe, które po kilku dniach najczęściej mijają samoistnie. Czasami zdarzy się poważniejsza choroba, która kończy się podaniem antybiotyku. Choroby bakteryjne, wymagające podania antybiotyku to m.in. angina, zapalenie gardła i migdałków, szkarlatyna, zapalenie ucha, oskrzeli czy płuc.

czytaj całość

Jak usprawnić obsługę pacjentów w placówce medycznej? 13-01-2022

Obsługa pacjentów w placówkach medycznych to nie lada wyzwanie. Natłok obowiązków, pacjenci czekający przed okienkiem, a jednocześnie dzwoniący telefon czy powiadomienia o przychodzących emailach. Można w tym wszystkim niestety utknąć, denerwując się, zamiast sprawnie obsługiwać. Na szczęście dziś firmy mają do dyspozycji narzędzia, które znacznie ułatwiają im kompleksowe ujęcie obsługi pacjentów i wprowadzenie do rejestracji w przychodniach porządku i spokoju.

czytaj całość

Rekonstrukcja piersi po mastektomii, metody rekonstrukcji piersi. 13-01-2022

Kwestia zabiegów rekonstrukcyjnych piersi jest zbyt często pomijana oraz  brakuje jej odpowiedniej promocji. Aż 95% Polek po mastektomii nie poddaje się operacji odtwórczej piersi, co ciekawe w USA jedynie 50% pań rezygnuje z tej opcji.

czytaj całość

Terapia widzenia w leczeniu zeza - ćwiczenia zamiast operacji 13-01-2022

Leczenie zeza wymaga cierpliwości i wytrwałości pacjenta. Da się jemu zaradzić bez przeprowadzania operacji, za pomocą specjalnych ćwiczeń. Jednak potrzeba poświęcić temu czas i być sumiennym. Da się to uzyskać dzięki odpowiedniej terapii widzenia, która jest ułożona przez specjalistę.

czytaj całość