zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Estetyczny aparat ortodontyczny ? czy to możliwe? 17-05-2021

Współczesna ortodoncja dba nie tylko o efekt leczenia, lecz także o estetykę i komfort pacjenta. Bez problemu można się dziś zdecydować na estetyczny aparat ortodontyczny. Czym różnią się nakładki na zęby od tradycyjnego aparatu ortodontycznego?

czytaj całość

Jakie są korzyści z picia soków warzywnych? 17-05-2021

Białka i tłuszcze są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, a soki warzywne skutecznie wspomagają ich wchłanianie. Odgrywają także bardzo ważną rolę w oczyszczaniu go z toksyn. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, iż normalizują pracę przewodu żołądkowo-jelitowego. To solidny zastrzyk energii.

czytaj całość

Tabletki na odchudzanie jako sposób na zrzucenie zbędnej wagi 17-05-2021

Tabletki - wybór czy konieczność?

Uświadomienie sobie, że potrzebuję schudnąć, to niestety dopiero mały, pierwszy krok na drodze wymagającej czasu i samodyscypliny. Nie wystarczy zrozumieć, że potrzebuję diety, trzeba jeszcze podjąć konkretne kroki w celu jej opracowania i zastosowania.

czytaj całość

Choroby tarczycy17-05-2021

Tarczyca jest nieparzystym gruczołem położonym na szyi, przylegającym bezpośrednio do krtani, tchawicy i przełyku. Składa się z dwóch płatów bocznych połączonych wąskim pasmem tkanki tarczycowej zwanym cieśnią. Hormony tarczycy warunkują prawidłowy rozwój i funkcjonowanie organizmu ludzkiego w ciągu całego życia.

czytaj całość

Poznajmy zabiegi laserowe, które pomagają zachować zdrowy wygląd 17-05-2021

Wprowadzenie technologii laserowej do gabinetów kosmetycznych oznaczało niemałą rewolucję dla rynku. To dzięki jego niespotykanym właściwościom możliwe stało się usunięcie różnego rodzaju niedoskonałości urody, z którymi wcześniejsze metody nie dawały sobie rady.

czytaj całość

W leczeniu jakich schorzeń specjalizuje się otolaryngolog? 17-05-2021

Otolaryngolog (nazwa zamienna to laryngolog) jest lekarzem zajmującym się diagnozowaniem, profilaktyką i leczeniem chorób uszu, górnych dróg oddechowych oraz narządów zmysłu z wyjątkiem narządu wzroku. Laryngolog leczy nie tylko farmakologicznie, może również stosować leczenie chirurgiczne zatok przynosowych, gruczołów ślinowych, języka, chirurgię i rekonstrukcję szczęki oraz wykonuje endoskopię przełyku i dolnych dróg oddechowych. Specjalizacja laryngologiczna jest na tyle szeroka, że wyodrębniono szereg działów w jej obszarze. Foniatria zajmuje się zaburzeniami głosu i mowy. Audiologia skupia się na nieprawidłowościach słuchu. Rynologia to leczenie schorzeń nosa i zatok przynosowych. Wyodrębniono również laryngologię dziecięcą i laryngologię onkologiczną. Nową specjalnością jest neurootologia wywodząca się z neurologii zajmująca się leczeniem zaburzeń równowagi i słuchu.

czytaj całość

Zioła przebadane pod kątem poprawy nastroju 17-05-2021

Choć przekazywana z pokolenia na pokolenie wiedza na temat leczniczych właściwości roślin nigdy nie zastąpi konwencjonalnej medycyny, to jej kluczowe założenia są od wielu lat weryfikowane przez naukowców w licznych badaniach. 

czytaj całość

Kudzu Root - farmakoterapia roślinna pomocna przy uzależnieniach 17-05-2021

Kudzu Root bogaty w substancje czynne o nazwie izoflawony znacząco zmniejszają chęć i przymus sięgania po alkohol, papierosy i narkotyki. .

czytaj całość

Grypa ? co należy o niej wiedzieć? Przyczyny, objawy, leczenie 17-05-2021

Grypa to jedna z najpowszechniejszych chorób wirusowych, która występuje najczęściej w okresie jesienno-zimowym, czyli w miesiącach podwyższonej zachorowalności. Choroba wywoływana jest przez wirusy grypy i, choć znana w medycynie od dawna, wciąż stanowi dość groźne schorzenie, ze względu na powikłania. Większość przypadków grypy aktualnie leczonych jest objawowo, najczęściej domowymi sposobami, jednak nigdy nie wolno ignorować symptomów, aby nie doszło do zagrażających zdrowiu i życiu konsekwencji. Czym objawia się grypa, jak zarażamy się wirusem oraz jak ją leczyć?

czytaj całość

Jak menopauza wpływa na samopoczucie? 17-05-2021

Moment nadejścia klimakterium jest specyficznym czasem dla każdej kobiety. Wiele z nich obawia się uciążliwych objawów, jednak warto pamiętać, że menopauza nie jest chorobą.

czytaj całość