zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Choroby wywoływane przez chlamydie02-08-2022

Chlamydie to grupa wewnątrzkomórkowych bakterii Gram-ujemnych. Są one bardzo zakaźne, a wszystkie gatunki chorobotwórcze dla człowieka, tj. Chlamydia trachomatis, Chlamydia pneumoniae i Chlamydia psittaci, wywoływać mogą zmiany zapalne w układzie oddechowym.

czytaj całość

To i owo o przegrodzie nosa.02-08-2022

Często słyszymy, że ktoś ma skrzywioną przegrodę nosa. Nic w tym dziwnego, bo tylko niewielka część ludzi ma idealnie prostą przegrodę nosa.

czytaj całość

Zapalenie krtani i tchawicy!02-08-2022

Zapalenie krtani to schorzenia dotyczące zarówno dzieci, jak i dorosłych, lecz mające w zależności od wieku inne objawy i nieco odmienny przebieg.
Zapalenia krtani ogólnie dzielimy na ostre i przewlekłe.

czytaj całość

Lista artykułów

Rodzaje kaszlu i skuteczne sposoby jego leczenia 08-01-2022

Po wniknięciu drobnoustrojów chorobotwórczych do organizmu, układ immunologiczny rozpoczyna walkę z infekcją. W tym celu wykorzystywane są mechanizmy i odruchy, które mają za zadanie m.in. usunięcie na zewnątrz lub unieszkodliwienie zarazków.

czytaj całość

Jak wygląda profesjonalne płukanie ucha? 08-01-2022

Każdy wie, że trzeba myć zęby, twarz, ciało, narządy płciowe i włosy, ale często zaniedbuje się uszy. One również powinny być oczyszczane, bo gromadzą się w nich zanieczyszczenia. Stosowanie patyczków kosmetycznych nie jest jednak zbyt dobrym pomysłem, bo można wcisnąć głębiej zalegającą w nich woskowinę, istnieje też ryzyko uszkodzenia błony bębenkowej.

czytaj całość

Co stosować na podrażnione gardło - naturalnie na ratunek. 09-07-2021

Błona śluzowa to nasza podstawowa, naturalna bariera przed drobnoustrojami i niesprzyjającymi warunkami otoczenia. Dlatego tak ważne jest, by zadbać o jej prawidłowe funkcjonowanie.

czytaj całość

Korekcja nosa ? na czym polega zabieg? 14-05-2021

Nos jest centralnym punktem naszej twarzy. Z tego względu często odczuwamy kompleksy na jego punkcie. Nos zbyt szeroki, z garbem czy zbyt długi może zachwiać proporcjami twarzy i spowodować, że będziemy wyglądać nieatrakcyjnie. Kompleksy na punkcie nosa są często powodem podjęcia decyzji o chirurgicznej korekcie nosa.

czytaj całość

W leczeniu jakich schorzeń specjalizuje się otolaryngolog? 24-05-2021

Otolaryngolog (nazwa zamienna to laryngolog) jest lekarzem zajmującym się diagnozowaniem, profilaktyką i leczeniem chorób uszu, górnych dróg oddechowych oraz narządów zmysłu z wyjątkiem narządu wzroku. Laryngolog leczy nie tylko farmakologicznie, może również stosować leczenie chirurgiczne zatok przynosowych, gruczołów ślinowych, języka, chirurgię i rekonstrukcję szczęki oraz wykonuje endoskopię przełyku i dolnych dróg oddechowych. Specjalizacja laryngologiczna jest na tyle szeroka, że wyodrębniono szereg działów w jej obszarze. Foniatria zajmuje się zaburzeniami głosu i mowy. Audiologia skupia się na nieprawidłowościach słuchu. Rynologia to leczenie schorzeń nosa i zatok przynosowych. Wyodrębniono również laryngologię dziecięcą i laryngologię onkologiczną. Nową specjalnością jest neurootologia wywodząca się z neurologii zajmująca się leczeniem zaburzeń równowagi i słuchu.

czytaj całość

Profilaktyka kataru - jak zapobiegać niedrożności nosa 25-11-2020

Ile razy zdarzyło Ci się, pociągając nosem, postanowić, że nie dopuścisz do tego, aby kiedykolwiek znowu dopadł Cię katar? Niestety, w większości przypadków, o tej obietnicy przypominamy sobie dopiero wtedy, gdy… po raz kolejny walczymy z nieżytem nosa.

czytaj całość

Leczenie nawracającego zapalenia zatok 02-08-2020

Zatoki przynosowe są powietrznymi przestrzeniami zlokalizowanymi wewnątrz kości czaszki. U człowieka wyróżniamy 4 pary zatok: szczękowe, czołowe, sitowe oraz klinowe. Każda z nich komunikuje się z jamą nosową, co umożliwia ewakuację wydzieliny oraz wentylację.

czytaj całość

Korekcja uszu - pozbądź się kompleksu odstających uszu! 03-09-2019

Odstające uszy uznawane są przez wiele osób za defekt. Można sobie z nim poradzić, korzystając z profesjonalnego zabiegu korekcji małżowin usznych.

czytaj całość

Kiedy warto przyjmować tabletki na zatoki? 30-05-2019

Zatkane zatoki? To nie jedyna sytuacja, w której można przyjmować specjalne tabletki na zatoki. Kiedy jeszcze warto je stosować?

czytaj całość

Aparat słuchowy ? Kiedy warto zacząć go używać? 24-05-2019

Dobrze dopasowany aparat słuchowy pozwala na znaczącą poprawę komfortu słyszenia, a tym samym życia. Kiedy warto zacząć go stosować?

czytaj całość
Poprzednie123...Następne