zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy13-01-2022

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy jest obecnie jedną z najczęstszych chorób przewlekłych przewodu pokarmowego.

czytaj całość

Sezon na wrzody13-01-2022

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy jest przewlekłym schorzeniem przewodu pokarmowego.

czytaj całość

Choroby tarczycy13-01-2022

Tarczyca jest nieparzystym gruczołem położonym na szyi, przylegającym bezpośrednio do krtani, tchawicy i przełyku. Składa się z dwóch płatów bocznych połączonych wąskim pasmem tkanki tarczycowej zwanym cieśnią. Hormony tarczycy warunkują prawidłowy rozwój i funkcjonowanie organizmu ludzkiego w ciągu całego życia.

czytaj całość

Zanokcica paznokciowa a zastrzał 13-01-2022

Zanokcica. Należy do zakażeń tkanek budujących osadzenie paznokcia i rozwija się tuż przy jego podstawie. Początkowo obejmuje okolicę pod obrąbkiem naskórkowym lub też między macierzą paznokcia, a samym paznokciem. W cięższych przypadkach zakażenie umiejscawia się między macierzą a paliczkiem.

czytaj całość

Chirurg w roli sapera, czyli jak się rozbraja tętniaki!13-01-2022

Dlatego prawdziwe pole do popisu daje chirurgowi rola sapera, który rozbraja tętniaka, zanim ten zdąży pęknąć. W tym celu musi jednak najpierw rozpracować mechanizm bomby.

czytaj całość

Strzeżonego Pan Bóg strzeże!13-01-2022

U kobiet pierwszą przyczyną zgonów nowotworowych jest rak piersi (sutka), kolejne na czarnej liście to nowotwory płuca i żołądka, czwartym jest rak szyjki macicy.

czytaj całość

To i owo o przegrodzie nosa.13-01-2022

Często słyszymy, że ktoś ma skrzywioną przegrodę nosa. Nic w tym dziwnego, bo tylko niewielka część ludzi ma idealnie prostą przegrodę nosa.

czytaj całość

Rak żołądka, dlaczego taki groźny. 13-01-2022

Za poznane czynniki ryzyka raka żołądka uważa się palenie papierosów, nieprawidłową dietę (żywność konserwowana, zawierające duże ilości soli, uboga w błonnik), zmiany zapalne błony śluzowej żołądka z zanikiem, dysplazją, przewlekłe zapalenie żołądka z zakażeniem Helicobacter pylori, polipy żołądka o średnicy przekraczającej 2cm.

czytaj całość

Podróże dalekie i bliskie, przyjemność czy niebezpieczeństwo? 13-01-2022

Od kilku lat co roku coraz więcej Polaków wyjeżdża w tropiki.  Ale czy powrót do rodzimego naszego kraju jest tylko wypełniony wspaniałymi wspomnieniami oraz przepięknymi zdjęciami? Czy może możemy przywieźć „coś” dodatkowego?.... Ale co? 

czytaj całość

Męskie utrapienie - prostata!?13-01-2022

Dlatego zwracamy się z pytaniami dotyczącymi tego zagadnienia do Pani dr Elżbiety Olak - specjalisty urologa, pracującej w Przychodni Urologicznej Szpitala Wojewódzkiego im. J. Babińskiego we Wrocławiu mającej codzienny kontakt z dużą liczbą pacjentów zaniepokojonych pojawiającymi się u nich kłopotami.

czytaj całość

Lista artykułów

Kim jest chirurg stomatologiczny?  20-10-2021

Chirurg stomatologiczny to osoba, która na pewno przyda nam się wtedy, gdy z naszej jamy ustnej trzeba będzie coś usunąć - może to być ząb mądrości, ropień lub nawet nowotwór.

czytaj całość

Jak odkazić ranę w prawidłowy i bezpieczny sposób? 05-10-2021

U zdrowego człowieka proces gojenia się ran powinien następować samoczynnie i – jeśli wskazania lekarza nie zostały nakreślone inaczej  – nie wymaga on szczególnego wsparcia farmakologicznego.

czytaj całość

Czym jest kamica nerkowa, jej objawy oraz przyczyny? 07-09-2021

Czym jest kamica nerkowa?

Kamica nerkowa (moczowa) to obecność kamieni moczowych (złogów) zbudowanych z substancji chemicznych znajdujących się w moczu, w układzie moczowym. W prawidłowej postaci substancje powinny być w formie rozpuszczonej.

czytaj całość

Blizny ? poznaj sposób na skuteczne pozbycie się ich 07-09-2021

Na to, jak będzie wyglądać nasza blizna, ma wpływ sporo czynników. Przede wszystkim będzie to miejsce, w którym ona powstała, a także jej głębokość skaleczenia.

czytaj całość

Przyczyny bólu w okolicy krzyżowo-lędźwiowej kręgosłupa 24-05-2021

Ból pleców jest jednym z najczęstszych powodów, dla których ludzie korzystają z porady lekarza rodzinnego lub są zmuszeni wziąć sobie kilka dni wolnego w pracy i zrezygnować z codziennych obowiązków. Oprócz tego schorzenia kręgosłupa są główną przyczyną niepełnosprawności na całym świecie. Na szczęście na wczesnym etapie dolegliwości można podjąć kroki, dzięki którym udaje się im zapobiec lub złagodzić większość epizodów bólu pleców.

czytaj całość

Najczęstsze urazy barku i sposoby ich leczenia 14-05-2021

Bóle i dolegliwości w obrębie barku są dość powszechne. Najczęstszą przyczyną są przeciążenia związane z uprawianiem dyscyplin sportowych związanych z szybkim przemieszczaniem takich jak piłka nożna, siatkówka, narciarstwo, hokej i inne. Często uraz wiąże się z upadkiem na wyciągniętą rękę. Może dojść do rozerwania więzadeł i przyczepów mięśni oraz złamania kości.

czytaj całość

Kiedy zgłosić się do neurochirurga? 08-01-2021

Neurochirurg to wymagający zawód, który specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu schorzeń wiążących się z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu nerwowego. Kiedy odwiedzić neurochirurga? Czym dokładnie zajmuje się ten lekarz? Gdzie znaleźć profesjonalne konsultacje? Jak przebiega pierwsza wizyta w klinice zajmującej się tymi schorzeniami?

czytaj całość

Ortopeda z Warszawy - wybór najlepszych specjalistów 25-11-2020

Ortopeda to wysoko wykwalifikowany lekarz specjalista  zajmujący się diagnozowaniem oraz leczeniem chorób i urazów związanych z narządem ruchu.

czytaj całość

Żylaki a sport. Która dyscyplina będzie bezpieczna? 12-11-2020

Żylaki to dość powszechna dolegliwość, według szacowanych obliczeń ma je co najmniej 20% społeczeństwa. Według specjalistów najbardziej narażone są na nią kobiety. Schorzenie rzadziej bowiem dotyka mężczyzn. 

czytaj całość

Chirurgia plastyczna nie tylko dla kobiet! Jakim zabiegom poddają się mężczyźni? 20-08-2020

Przyjęło się, że chirurgia plastyczna jest działem „dedykowanym” przede wszystkim – jeśli nie wyłącznie – kobietom. Tymczasem mężczyźni również poddają się różnego rodzaju zabiegom zarówno z zakresu medycyny estetycznej, jak i chirurgii plastycznej. Jest to zjawisko zupełnie normalne, które nie powinno być tematem tabu. Warto wspomnieć o nim w kilku słowach!

czytaj całość
Poprzednie123...Następne