Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
Amylaza mocz 773 !

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wula80

PostWysłany: Czw Sty 31, 2008 2:05 pm    Temat postu: Amylaza mocz 773 ! Odpowiedz z cytatem

zaczne od tego ze mam 28 lat
mam takie pytanie moze juz bylo na forum ale jestem nowy i nawet nie wiem gdzie szukac takich rzeczy
od dluzszego czasu mialem bole w dolnej czesci plecow przeswietlenie nic nie wykazalo wiec sie wziolem za badania i na jednym z badan wyszlo mi AMYLAZA MOCZ 773; natomiast AMYLAZA-SUR. 89 bylem u lekarza i powiedzial ze to jest zapalenie trzuski zostaly mi przepisane nastepujace leki ESSENTIALE FORTE i KREON 25000 ogolnie jestem czlowiekiem altywnym fizycznie uczeszczam na silownie 4 razy w tyg do tego basen...nie zazywam sterydow jedynie odzywki dostepne w sklepach...nie mam zadnych bolow w okolicy brzucha delikatnie powiekszony tylko brzuch zaraz pod zebrami...czy te wyniki to cos strasznego (bo nie ukrywam ze sie bardzo zestresowalem tymi wynikami reszta badan ok wlacznie z watroba)i czy przy pomocy tych lekow jest mozliwe wyleczenie trzustki jak dlugo trwa takie leczenie...dodoam jeszcze ze nie pije alkoholu i odzywiam sie w miare zdrowo...i czy dalsze uczeszczanie na silownie i poddawanie sie duzemu wysilkowi moze mi zaszkodzic z gory dziekuje i przepraszam za moje chaotyczne pytanie ale nawet nie wiedzialem o co pisac...
Rafal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia

PostWysłany: Czw Sty 31, 2008 7:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.

Poziom amylazy rośnie szybko przy zaburzeniach funkcjonowania trzustki, ale i równie szybko spada, dlatego wyniki w chwili obecnej mogą być niemiarodajne.
Podwyższenie amylazy nie musi być związane z zapaleniem trzustki, może być także efektem podrażnienia w wyniku błędów dietetycznych (duża ilość tłuszczy i białka w diecie). Nie wiem jakie odżywki Pan stosował, ale z reguły zawierają one duże ilości białek i to mogło być przyczyną zaburzeń funkcjonowania trzustki. Inną możliwą przyczyną wzrostu amylazy jest choroba wrzodowa lub kamica pęcherzyka żółciowego.
Na razie powinien Pan unikać dużego wysiłku fizycznego, zrezygnować z wszelkich odżywek i suplementów, zastosować dietę z ograniczeniem ilości tłuszczu i białka (w dziale twoje zdrowie- zdrowe odżywanie podane są ogólne zasady dietetyczne przy schorzeniach trzustki).
Dla pewności zrobiłabym jeszcze badanie usg jamy brzusznej, żeby wykluczyć jako przyczynę dolegliwości ze strony pęcherzyka żółciowego i wątroby.
Pozdrawiam
Basia
Powrót do góry
wula80

PostWysłany: Pią Lut 01, 2008 10:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z gory dziekuje wlasnnie dzisiaj tj w piatek mam USG jamy brzusznej a pozniej wizyte u specjalisty

jeszcze raz dzieki Rafal
Powrót do góry
Manicopus

PostWysłany: Pią Maj 21, 2021 5:48 pm    Temat postu: bitcoin Odpowiedz z cytatem

I also deal by myself as a trader with cryptocurrencies. You need to look at and get to know experts who can help you work with crypto to understand exactly how you can be behaving in this or that situation in the market. You may, for instance, crypto signals to watch and choose for yourself. In trading like that, I was far more competitive.
Powrót do góry
jamesw

PostWysłany: Czw Sie 26, 2021 1:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

how to transfer from coinbase to kraken? No one has ever asked this question before? I recently encountered such a problem, and I found the solution in this article. Thanks guys for a job well done.
Powrót do góry
jamesw

PostWysłany: Pią Paź 22, 2021 11:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, working 8+ hours is just not for me. But thanks to https://onlinefreelancejobs.net/c-plus-plus-job/ you can combine your personal life with work. Why it's a good idea to get a freelance C++ job. There are many reasons, and if you don't feel like a good old-fashioned nine-to-five job is your type of work, you might want to check out the following sections.
Powrót do góry
Richi

PostWysłany: Sro Kwi 13, 2022 9:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hi all, I've been investing in different areas for a long time and recently decided to try myself in cryptocurrencies, I was looking for a site where I could buy it with a card, but then I asked the experts and all said that there is no better than J2TX on the market now. Also, there I can convert dollars to bitcoins which would be more obvious what is the price of cryptocurrency now. My choice is obvious and I advise you.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: