zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Kudzu Root - farmakoterapia roślinna pomocna przy uzależnieniach 15-03-2018

Kudzu Root bogaty w substancje czynne o nazwie izoflawony znacząco zmniejszają chęć i przymus sięgania po alkohol, papierosy i narkotyki. .

czytaj całość

Protezy zębowe? rodzaje, kto powinien je stosować i jak?15-03-2018

Około 4,2 miliona osób w Polsce powyżej 50-go roku życia nosi protezy zębowe, jednak połowa nie jest w pełni zadowolona z ich użytkowania. Osoby, które mają protezy narzekają na problemy z mówieniem i jedzeniem, dyskomfort oraz nieświeży oddech. 

czytaj całość

Męskie utrapienie - prostata!?15-03-2018

Dlatego zwracamy się z pytaniami dotyczącymi tego zagadnienia do Pani dr Elżbiety Olak - specjalisty urologa, pracującej w Przychodni Urologicznej Szpitala Wojewódzkiego im. J. Babińskiego we Wrocławiu mającej codzienny kontakt z dużą liczbą pacjentów zaniepokojonych pojawiającymi się u nich kłopotami.

czytaj całość

Biopierwiastki dla urody - CYNK 13-03-2018

Cynk jest pierwiastkiem należącym do grupy metali ciężkich. Będąc składnikiem (lub aktywatorem) wielu enzymów, uczestniczy w metabolizmie białek i węglowodanów, alkoholu oraz przypuszczalnie tłuszczy.

czytaj całość

Kozetka - na jakie materiały warto postawić? 13-03-2018

Kozetka to podstawowy sprzęt dla każdej osoby, która profesjonalnie zajmuje się masażem i rehabilitacją. W sprzedaży dostępne są zarówno kozetki stacjonarne, jak i ich modele mobilne. Te pierwsze najlepiej sprawdzą się w przypadku osób posiadających swój własny gabinet, kozetki przenośne będą z kolei dobrym wyborem dla terapeutów dojeżdżających do klienta. Wybierając swoją pierwszą kozetkę, szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na materiał, z którego została wykonana jej konstrukcja nośna oraz obicie.

czytaj całość

Stres - przyjaciel czy wróg?13-03-2018

Początek lata to dla większości z nas zapowiedz wakacyjnego wypoczynku, ale dla wielu osób, zwłaszcza studentów, to bardzo trudny i stresujący czas – czas zaliczeń i egzaminów.

czytaj całość

To i owo o przegrodzie nosa.13-03-2018

Często słyszymy, że ktoś ma skrzywioną przegrodę nosa. Nic w tym dziwnego, bo tylko niewielka część ludzi ma idealnie prostą przegrodę nosa.

czytaj całość

Strzeżonego Pan Bóg strzeże!13-03-2018

U kobiet pierwszą przyczyną zgonów nowotworowych jest rak piersi (sutka), kolejne na czarnej liście to nowotwory płuca i żołądka, czwartym jest rak szyjki macicy.

czytaj całość

Choroby tarczycy13-03-2018

Tarczyca jest nieparzystym gruczołem położonym na szyi, przylegającym bezpośrednio do krtani, tchawicy i przełyku. Składa się z dwóch płatów bocznych połączonych wąskim pasmem tkanki tarczycowej zwanym cieśnią. Hormony tarczycy warunkują prawidłowy rozwój i funkcjonowanie organizmu ludzkiego w ciągu całego życia.

czytaj całość

Bóle kręgosłupa 13-03-2018

Dolegliwości bólowe kręgosłupa są jedną z najczęstszych przyczyn wizyt u lekarza. Dotyczą ludzi w różnym wieku. Połowa ludzi po 50-tym roku życia i praktycznie wszyscy po 70-tym mają do czynienia z tym problemem.

czytaj całość

Limfadenopatia, czyli o chorobach węzłów chłonnych !13-03-2018

Ponieważ na naszym forum pojawiało się sporo pytań dotyczących powiększonych i/lub bolesnych węzłów chłonnych, postanowiliśmy zgłębić ten temat i szerzej odpowiedzieć na kilka pytań.

czytaj całość

Zanokcica paznokciowa a zastrzał 13-03-2018

Zanokcica. Należy do zakażeń tkanek budujących osadzenie paznokcia i rozwija się tuż przy jego podstawie. Początkowo obejmuje okolicę pod obrąbkiem naskórkowym lub też między macierzą paznokcia, a samym paznokciem. W cięższych przypadkach zakażenie umiejscawia się między macierzą a paliczkiem.

czytaj całość

BEZSENNOŚĆ13-03-2018

Bezsenność dotyka około jednej trzeciej wszystkich osób dorosłych Może pojawić się w każdym wieku i u osób w każdej kulturze, ale częściej występuje u ludzi starszych i u kobiet. Osoby w wieku podeszłym są obarczone większym ryzykiem bezsenności

czytaj całość

Podróże dalekie i bliskie, przyjemność czy niebezpieczeństwo? 13-03-2018

Od kilku lat co roku coraz więcej Polaków wyjeżdża w tropiki.  Ale czy powrót do rodzimego naszego kraju jest tylko wypełniony wspaniałymi wspomnieniami oraz przepięknymi zdjęciami? Czy może możemy przywieźć „coś” dodatkowego?.... Ale co? 

czytaj całość

Zapalenie krtani i tchawicy!13-03-2018

Zapalenie krtani to schorzenia dotyczące zarówno dzieci, jak i dorosłych, lecz mające w zależności od wieku inne objawy i nieco odmienny przebieg.
Zapalenia krtani ogólnie dzielimy na ostre i przewlekłe.

czytaj całość

Rak żołądka, dlaczego taki groźny. 13-03-2018

Za poznane czynniki ryzyka raka żołądka uważa się palenie papierosów, nieprawidłową dietę (żywność konserwowana, zawierające duże ilości soli, uboga w błonnik), zmiany zapalne błony śluzowej żołądka z zanikiem, dysplazją, przewlekłe zapalenie żołądka z zakażeniem Helicobacter pylori, polipy żołądka o średnicy przekraczającej 2cm.

czytaj całość

Zespoły bólowe kręgosłupa. 13-03-2018

Kręgosłup, po przyjęciu przez człowieka postawy pionowej, stale poddawany jest działaniu znacznych sił, do których nie był dawniej przystosowany, kiedy poruszał się na 4 kończynach.

czytaj całość

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy13-03-2018

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy jest obecnie jedną z najczęstszych chorób przewlekłych przewodu pokarmowego.

czytaj całość

Tomografia czy rezonans? Oto jest pytanie.13-03-2018

Na czym więc dokładnie polega różnica między tomografią a rezonansem i kiedy się te badania wykonuje?

czytaj całość

Ostrożnie ze słońcem!13-03-2018

Co roku z nadejściem lata powraca temat oparzeń słonecznych, udarów cieplnych, promieniowania UVA i UVB oraz nowotworów skóry. Mimo to wydaje się, że ostrzeżeń nigdy dość, dlatego i my zajmiemy się tym problemem.

czytaj całość

Sezon na wrzody13-03-2018

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy jest przewlekłym schorzeniem przewodu pokarmowego.

czytaj całość

Choroby wywoływane przez chlamydie13-03-2018

Chlamydie to grupa wewnątrzkomórkowych bakterii Gram-ujemnych. Są one bardzo zakaźne, a wszystkie gatunki chorobotwórcze dla człowieka, tj. Chlamydia trachomatis, Chlamydia pneumoniae i Chlamydia psittaci, wywoływać mogą zmiany zapalne w układzie oddechowym.

czytaj całość

Wskazania do leczenia za pomocą brachyterapii 13-03-2018

Brachyterapia jest rodzajem radioterapii onkologicznej, polegającej na bezpośrednim napromieniowywaniu zmian nowotworowych. Wykorzystuje energię fotonów lub cząstek z izotopów promieniotwórczych, umieszczonych w samej zmianie chorobowej lub w jej bezpośrednim sąsiedztwie, co pozwala na oszczędzenie przylegających, zdrowych tkanek.

czytaj całość

Trzy najpopularniejsze diety - na czym polegają? 13-03-2018

Aby skutecznie stracić na wadze, można zdecydować się na tabletki na odchudzanie, które skutecznie wspomagają metabolizm. Oczywiście bardzo dobrym rozwiązaniem jest także przejście na dietę. Obecnie znanych jest wiele ich rodzajów, aby zdecydować się na tą najbardziej odpowiednią dla siebie, warto poznać czym się one charakteryzują.

czytaj całość

Czy odchudzanie jest kosztowne i trudne? 13-03-2018

Jeśli zaczynamy naszą przygodę z nadwagą wówczas rozważamy wiele okoliczności jakie mogą ulec zmianie w naszym życiu.

czytaj całość

Autyzm 13-03-2018

W związku z obchodami Światowego Dnia Świadomości Autyzmu przypadajacymi na 2 kwietnia zapraszamy do zapoznania się z wywiadem przeprowadzonym z psycholog Ewą Filipiak pracującą w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii we Wrocławiu. Ewa Filipiak zwraca uwagę na symptomy autyzmu oraz pomaga zrozumieć proces diagnozy dziecka wraz ze sformułowaniem praktycznych wskazówek dla rodziców, którzy borykają się z autyzmem u swojego dziecka.  

czytaj całość