5 pytań, które pozwolą Ci stwierdzić, czy jesteś uzależniony od narkotyków 16-01-2021

Każde uzależnienie jest poważną chorobą – nieważne, czy to alkoholizm, narkomania czy może seksoholizm. Osoby uzależnione na początku swojej przypadłości często nie są do końca świadomi, że ich „upodobania” już można nazwać nałogiem. Czasami czują, że coś może być nie tak, ale skoro nikt nie podziela ich opinii, to nadal nieświadomie brną w uzależnienie. Warto wówczas odpowiedzieć samemu sobie na kilka pytań, które wykluczą lub – niestety – potwierdzą wystąpienie choroby, zwanej narkomanią.
czytaj całośćMęskie utrapienie - prostata!?13-01-2021

Dlatego zwracamy się z pytaniami dotyczącymi tego zagadnienia do Pani dr Elżbiety Olak - specjalisty urologa, pracującej w Przychodni Urologicznej Szpitala Wojewódzkiego im. J. Babińskiego we Wrocławiu mającej codzienny kontakt z dużą liczbą pacjentów zaniepokojonych pojawiającymi się u nich kłopotami.
czytaj całośćJak leczyć swój organizm? 13-01-2021

Naturopatia to zbiór metod oraz terapii naturalnych, które mają na celu promowanie zdrowego stylu życia, zapobieganie chorobom i uodpornienie się na nie oraz zachowanie odpowiedniego stanu zdrowia.
czytaj całośćZespoły bólowe kręgosłupa. 13-01-2021

Kręgosłup, po przyjęciu przez człowieka postawy pionowej, stale poddawany jest działaniu znacznych sił, do których nie był dawniej przystosowany, kiedy poruszał się na 4 kończynach.
czytaj całośćSkuteczna walka z trądzikiem dzięki medycynie estetycznej 13-01-2021

Problemy z wypryskami na twarzy, dekolcie, plecach i szyi dotykają zwykle młodych osób. Najczęściej są spowodowane burzą hormonalną, która jest naturalnym zjawiskiem w wieku dojrzewania. Niestety, zdarza się, że hormony szaleją znacznie dłużej i trądzik pojawia się również po 30. roku życia. Co wtedy zrobić? Jak walczyć z pryszczami? Odpowiedzią jest medycyna estetyczna.
czytaj całośćPrzeciwzapalne właściwości imbiru i kurkumy 13-01-2021

Obecny sezon jesienno-zimowy to okres, w którym odporność organizmu jest dla nas jeszcze ważniejsza niż zwykle. Warto więc wspierać nasz układ immunologiczny za pomocą dobroczynnych właściwości niektórych roślin i przypraw.
czytaj całośćRefundacja na zdrowie 13-01-2021

Refundacji podlegają m.in. produkty chłonne na nietrzymanie moczu, wkładki, pieluchomajtki, majtki chłonne, ale także wkłady i pieluchy anatomiczne oraz podkłady chłonne. Posiadają zwiększoną chłonność, a dodatkowym ułatwieniem jest bezpłatny ich dowóz do domu. By skorzystać z takiego ułatwienia, wystarczy kilka prostych kroków.
czytaj całośćTomografia czy rezonans? Oto jest pytanie.13-01-2021

Na czym więc dokładnie polega różnica między tomografią a rezonansem i kiedy się te badania wykonuje?
czytaj całośćLimfadenopatia, czyli o chorobach węzłów chłonnych !13-01-2021

Ponieważ na naszym forum pojawiało się sporo pytań dotyczących powiększonych i/lub bolesnych węzłów chłonnych, postanowiliśmy zgłębić ten temat i szerzej odpowiedzieć na kilka pytań.
czytaj całośćChoroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy13-01-2021

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy jest obecnie jedną z najczęstszych chorób przewlekłych przewodu pokarmowego.
czytaj całośćStrzeżonego Pan Bóg strzeże!13-01-2021

U kobiet pierwszą przyczyną zgonów nowotworowych jest rak piersi (sutka), kolejne na czarnej liście to nowotwory płuca i żołądka, czwartym jest rak szyjki macicy.
czytaj całośćOstrożnie ze słońcem!13-01-2021

Co roku z nadejściem lata powraca temat oparzeń słonecznych, udarów cieplnych, promieniowania UVA i UVB oraz nowotworów skóry. Mimo to wydaje się, że ostrzeżeń nigdy dość, dlatego i my zajmiemy się tym problemem.
czytaj całośćPodróże dalekie i bliskie, przyjemność czy niebezpieczeństwo? 13-01-2021

Od kilku lat co roku coraz więcej Polaków wyjeżdża w tropiki. Ale czy powrót do rodzimego naszego kraju jest tylko wypełniony wspaniałymi wspomnieniami oraz przepięknymi zdjęciami? Czy może możemy przywieźć „coś” dodatkowego?.... Ale co?
czytaj całośćZanokcica paznokciowa a zastrzał 13-01-2021

Zanokcica. Należy do zakażeń tkanek budujących osadzenie paznokcia i rozwija się tuż przy jego podstawie. Początkowo obejmuje okolicę pod obrąbkiem naskórkowym lub też między macierzą paznokcia, a samym paznokciem. W cięższych przypadkach zakażenie umiejscawia się między macierzą a paliczkiem.
czytaj całośćStres - przyjaciel czy wróg?13-01-2021

Początek lata to dla większości z nas zapowiedz wakacyjnego wypoczynku, ale dla wielu osób, zwłaszcza studentów, to bardzo trudny i stresujący czas – czas zaliczeń i egzaminów.
czytaj całośćRak żołądka, dlaczego taki groźny. 13-01-2021

Za poznane czynniki ryzyka raka żołądka uważa się palenie papierosów, nieprawidłową dietę (żywność konserwowana, zawierające duże ilości soli, uboga w błonnik), zmiany zapalne błony śluzowej żołądka z zanikiem, dysplazją, przewlekłe zapalenie żołądka z zakażeniem Helicobacter pylori, polipy żołądka o średnicy przekraczającej 2cm.
czytaj całośćChirurg w roli sapera, czyli jak się rozbraja tętniaki!13-01-2021

Dlatego prawdziwe pole do popisu daje chirurgowi rola sapera, który rozbraja tętniaka, zanim ten zdąży pęknąć. W tym celu musi jednak najpierw rozpracować mechanizm bomby.
czytaj całośćChoroby wywoływane przez chlamydie13-01-2021

Chlamydie to grupa wewnątrzkomórkowych bakterii Gram-ujemnych. Są one bardzo zakaźne, a wszystkie gatunki chorobotwórcze dla człowieka, tj. Chlamydia trachomatis, Chlamydia pneumoniae i Chlamydia psittaci, wywoływać mogą zmiany zapalne w układzie oddechowym.
czytaj całośćChoroby tarczycy13-01-2021

Tarczyca jest nieparzystym gruczołem położonym na szyi, przylegającym bezpośrednio do krtani, tchawicy i przełyku. Składa się z dwóch płatów bocznych połączonych wąskim pasmem tkanki tarczycowej zwanym cieśnią. Hormony tarczycy warunkują prawidłowy rozwój i funkcjonowanie organizmu ludzkiego w ciągu całego życia.
czytaj całośćZapalenie krtani i tchawicy!13-01-2021

Zapalenie krtani to schorzenia dotyczące zarówno dzieci, jak i dorosłych, lecz mające w zależności od wieku inne objawy i nieco odmienny przebieg.
Zapalenia krtani ogólnie dzielimy na ostre i przewlekłe.
Kudzu Root - farmakoterapia roślinna pomocna przy uzależnieniach 13-01-2021

Kudzu Root bogaty w substancje czynne o nazwie izoflawony znacząco zmniejszają chęć i przymus sięgania po alkohol, papierosy i narkotyki. .
CO ŻYJE W POLSKICH KRANACH ? 13-01-2021

Jak badana jest polska kranówka? Podczas analizy wody niemożliwe jest śledzenie wszystkich organizmów chorobotwórczych, które mogły w niej zamieszkać. Analizuje się tylko „bakterie wskaźnikowe” (należą do nich: 1-bakterie grupy coli, 2-bakterie E.coli, 3-paciorkowce kałowe, 4-Clostridium).
czytaj całośćTo i owo o przegrodzie nosa.13-01-2021

Często słyszymy, że ktoś ma skrzywioną przegrodę nosa. Nic w tym dziwnego, bo tylko niewielka część ludzi ma idealnie prostą przegrodę nosa.
czytaj całośćBiopierwiastki dla urody - CYNK 13-01-2021

Cynk jest pierwiastkiem należącym do grupy metali ciężkich. Będąc składnikiem (lub aktywatorem) wielu enzymów, uczestniczy w metabolizmie białek i węglowodanów, alkoholu oraz przypuszczalnie tłuszczy.
czytaj całośćProtezy zębowe? rodzaje, kto powinien je stosować i jak?13-01-2021

Około 4,2 miliona osób w Polsce powyżej 50-go roku życia nosi protezy zębowe, jednak połowa nie jest w pełni zadowolona z ich użytkowania. Osoby, które mają protezy narzekają na problemy z mówieniem i jedzeniem, dyskomfort oraz nieświeży oddech.
czytaj całośćSezon na wrzody13-01-2021

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy jest przewlekłym schorzeniem przewodu pokarmowego.
czytaj całośćBóle kręgosłupa 13-01-2021

Dolegliwości bólowe kręgosłupa są jedną z najczęstszych przyczyn wizyt u lekarza. Dotyczą ludzi w różnym wieku. Połowa ludzi po 50-tym roku życia i praktycznie wszyscy po 70-tym mają do czynienia z tym problemem.
czytaj całość