zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Podróże dalekie i bliskie, przyjemność czy niebezpieczeństwo? 22-01-2017

Od kilku lat co roku coraz więcej Polaków wyjeżdża w tropiki.  Ale czy powrót do rodzimego naszego kraju jest tylko wypełniony wspaniałymi wspomnieniami oraz przepięknymi zdjęciami? Czy może możemy przywieźć „coś” dodatkowego?.... Ale co? 

czytaj całość

Kardiolog dziecięcy radzi:  dlaczego warto jeździć z dzieckiem nad morze? 22-01-2017

Nadmorski klimat jest dobry nie tylko dla naszego samopoczucia, ale też poprawia odporność, korzystnie wpływa na funkcjonowanie narządów wewnętrznych i wydzielanie hormonów. Morze, piasek, słońce i powietrze mają również dobry wpływ na organizmy dziecięce. Otoczenie wysycone jodem poprawia reakcje immunologiczne, chodzenie po piasku wpływa dobrze na funkcje i budowę stóp, a kąpiele w słonej wodzie mogą stanowić rodzaj inhalacji. Dlaczego warto udać się z dzieckiem do Gdańska, Kołobrzegu czy Łeby i przebywać w nadmorskim klimacie?

czytaj całość

Wypełnianie ust. Powiększanie ust kwasem hialuronowym 22-01-2017

Najpopularniejszą metodą profesjonalnego powiększania ust jest bez wątpienia stosowanie kwasu hialuronowego - wypełniacza, który dzięki plastycznej strukturze doskonale dopasowuje się do kształtu ust, umożliwiając ich dowolne korygowanie. Optymalne dopasowanie objętości użytego wypełniacza gwarantuje naturalny efekt końcowy, który można uzupełniać kolejnymi zabiegami. Czy powiększanie ust kwasem hialuronowym to metoda idealna? Co trzeba o niej wiedzieć?

czytaj całość

Protezy zębowe? rodzaje, kto powinien je stosować i jak?22-01-2017

Około 4,2 miliona osób w Polsce powyżej 50-go roku życia nosi protezy zębowe, jednak połowa nie jest w pełni zadowolona z ich użytkowania. Osoby, które mają protezy narzekają na problemy z mówieniem i jedzeniem, dyskomfort oraz nieświeży oddech. 

czytaj całość

Kudzu Root - farmakoterapia roślinna pomocna przy uzależnieniach 22-01-2017

Kudzu Root bogaty w substancje czynne o nazwie izoflawony znacząco zmniejszają chęć i przymus sięgania po alkohol, papierosy i narkotyki. .

czytaj całość

Zatrucia pokarmowe22-01-2017

Z nadejściem lata, jak bumerang powracają pewne problemy zdrowotne. Są to poparzenia i udary słoneczne, ugryzienia przez węże, kleszcze, choroby tropikalne - jeśli wyjeżdżamy na egzotyczny urlop.

czytaj całość

Zimowe szaleństwo ! 22-01-2017

A co nam daje owo zimowe szaleństwo? Otóż wszelkie korzyści wynikające z aktywności fizycznej. To wzmocnienie i uelastycznienie mięśni, ścięgien i wiązadeł.

czytaj całość

Choroby tarczycy22-01-2017

Tarczyca jest nieparzystym gruczołem położonym na szyi, przylegającym bezpośrednio do krtani, tchawicy i przełyku. Składa się z dwóch płatów bocznych połączonych wąskim pasmem tkanki tarczycowej zwanym cieśnią. Hormony tarczycy warunkują prawidłowy rozwój i funkcjonowanie organizmu ludzkiego w ciągu całego życia.

czytaj całość

Strzeżonego Pan Bóg strzeże!22-01-2017

U kobiet pierwszą przyczyną zgonów nowotworowych jest rak piersi (sutka), kolejne na czarnej liście to nowotwory płuca i żołądka, czwartym jest rak szyjki macicy.

czytaj całość

Zapalenie krtani i tchawicy!22-01-2017

Zapalenie krtani to schorzenia dotyczące zarówno dzieci, jak i dorosłych, lecz mające w zależności od wieku inne objawy i nieco odmienny przebieg.
Zapalenia krtani ogólnie dzielimy na ostre i przewlekłe.

czytaj całość

Bóle kręgosłupa 22-01-2017

Dolegliwości bólowe kręgosłupa są jedną z najczęstszych przyczyn wizyt u lekarza. Dotyczą ludzi w różnym wieku. Połowa ludzi po 50-tym roku życia i praktycznie wszyscy po 70-tym mają do czynienia z tym problemem.

czytaj całość

BEZSENNOŚĆ22-01-2017

Bezsenność dotyka około jednej trzeciej wszystkich osób dorosłych Może pojawić się w każdym wieku i u osób w każdej kulturze, ale częściej występuje u ludzi starszych i u kobiet. Osoby w wieku podeszłym są obarczone większym ryzykiem bezsenności

czytaj całość

Świąteczna przypadłość22-01-2017

... to oczywiście przejedzenie. W polskiej tradycji święta kojarzą się między innymi z suto zastawionym stołem.

czytaj całość

Zanokcica paznokciowa a zastrzał 22-01-2017

Zanokcica. Należy do zakażeń tkanek budujących osadzenie paznokcia i rozwija się tuż przy jego podstawie. Początkowo obejmuje okolicę pod obrąbkiem naskórkowym lub też między macierzą paznokcia, a samym paznokciem. W cięższych przypadkach zakażenie umiejscawia się między macierzą a paliczkiem.

czytaj całość

Stres - przyjaciel czy wróg?22-01-2017

Początek lata to dla większości z nas zapowiedz wakacyjnego wypoczynku, ale dla wielu osób, zwłaszcza studentów, to bardzo trudny i stresujący czas – czas zaliczeń i egzaminów.

czytaj całość

Tomografia czy rezonans? Oto jest pytanie.22-01-2017

Na czym więc dokładnie polega różnica między tomografią a rezonansem i kiedy się te badania wykonuje?

czytaj całość

Choroby wywoływane przez chlamydie22-01-2017

Chlamydie to grupa wewnątrzkomórkowych bakterii Gram-ujemnych. Są one bardzo zakaźne, a wszystkie gatunki chorobotwórcze dla człowieka, tj. Chlamydia trachomatis, Chlamydia pneumoniae i Chlamydia psittaci, wywoływać mogą zmiany zapalne w układzie oddechowym.

czytaj całość

Naturalne spalacze tłuszczu. 22-01-2017

Kapsaicyna – jest naturalnie występującym składnikiem w ostrych przyprawach takich jak papryczka chilli. Jej główną rolą przy odchudzaniu jest znaczne przyspieszenie metabolizmu, co skutkuje wzrostem zapotrzebowania na energię i szybciej możemy spalać zbędny tłuszcz.

czytaj całość

Angina czyli ostre zapalenie migdałków22-01-2017

Sezon jesienno-zimowy to czas wzrostu zachorowań na schorzenia górnych dróg oddechowych.

czytaj całość

Zespoły bólowe kręgosłupa. 22-01-2017

Kręgosłup, po przyjęciu przez człowieka postawy pionowej, stale poddawany jest działaniu znacznych sił, do których nie był dawniej przystosowany, kiedy poruszał się na 4 kończynach.

czytaj całość

To i owo o przegrodzie nosa.22-01-2017

Często słyszymy, że ktoś ma skrzywioną przegrodę nosa. Nic w tym dziwnego, bo tylko niewielka część ludzi ma idealnie prostą przegrodę nosa.

czytaj całość

Limfadenopatia, czyli o chorobach węzłów chłonnych !22-01-2017

Ponieważ na naszym forum pojawiało się sporo pytań dotyczących powiększonych i/lub bolesnych węzłów chłonnych, postanowiliśmy zgłębić ten temat i szerzej odpowiedzieć na kilka pytań.

czytaj całość

Przewlekłe choroby zatok ? objawy, przyczyny i leczenie 22-01-2017

Wiele mówi się i słyszy o zatokach - o określonych lekach, które niby cudownie je oczyszczają i leczą – ale co to właściwie znaczy mieć chore zatoki? Objawy w tym przypadku bardzo łatwo jest pomylić z innymi chorobami górnych dróg oddechowych, warto więc dowiedzieć się, jak odróżnić to schorzenie.

czytaj całość

Rak żołądka, dlaczego taki groźny. 22-01-2017

Za poznane czynniki ryzyka raka żołądka uważa się palenie papierosów, nieprawidłową dietę (żywność konserwowana, zawierające duże ilości soli, uboga w błonnik), zmiany zapalne błony śluzowej żołądka z zanikiem, dysplazją, przewlekłe zapalenie żołądka z zakażeniem Helicobacter pylori, polipy żołądka o średnicy przekraczającej 2cm.

czytaj całość

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy22-01-2017

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy jest obecnie jedną z najczęstszych chorób przewlekłych przewodu pokarmowego.

czytaj całość

Kursy dla fizjoterapeutów Kinetic Control - The Movement Solution 22-01-2017

Celem szkolenia o metodzie Kinetic Control - The Movement Solution jest przekazanie wiedzy zarówno praktycznej jak i teoretycznej, która pozwoli precyzyjniej zdiagnozować dolegliwość pacjenta. Metoda ta opiera się na najnowszych badaniach, dzięki niej terapia funkcjonalna jest skuteczniejsza, co bezpośrednio przekłada się na lepsze wyniki przy pracy z pacjentem.
 
Ukończenie szkolenia pozwoli dokładniej zrozumieć nieprawidłowości w mechanizmach wzorców ruchowych a także lepiej je analizować.  W trakcie analizowania koncentrujemy się na przypadku bądź złożonym problemie konkretnej osoby.

czytaj całość

Sezon na wrzody22-01-2017

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy jest przewlekłym schorzeniem przewodu pokarmowego.

czytaj całość

Medycyna na czasie 22-01-2017

Współczesne społeczeństwo, pomimo poprawy ogólnego stanu zdrowia, nadal nieumiejętnie stosuje wiele praktyk mających poprawić funkcjonowanie organizmu. Część osób posiłkuje się niewystarczającymi informacjami i korzysta z suplementów, lekarstw czy alternatywnych metod leczenia na własną rękę. W przypadku zdrowia nie możemy polegać tylko na domysłach i niesprawdzonych sposobach. Najlepszym rozwiązaniem powinna być fachowa opieka medyczna doświadczonych specjalistów.

czytaj całość

Ostrożnie ze słońcem!20-01-2017

Co roku z nadejściem lata powraca temat oparzeń słonecznych, udarów cieplnych, promieniowania UVA i UVB oraz nowotworów skóry. Mimo to wydaje się, że ostrzeżeń nigdy dość, dlatego i my zajmiemy się tym problemem.

czytaj całość