zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Kudzu Root - farmakoterapia roślinna pomocna przy uzależnieniach 23-03-2017

Kudzu Root bogaty w substancje czynne o nazwie izoflawony znacząco zmniejszają chęć i przymus sięgania po alkohol, papierosy i narkotyki. .

czytaj całość

Zapalenie krtani i tchawicy!23-03-2017

Zapalenie krtani to schorzenia dotyczące zarówno dzieci, jak i dorosłych, lecz mające w zależności od wieku inne objawy i nieco odmienny przebieg.
Zapalenia krtani ogólnie dzielimy na ostre i przewlekłe.

czytaj całość

Choroby tarczycy23-03-2017

Tarczyca jest nieparzystym gruczołem położonym na szyi, przylegającym bezpośrednio do krtani, tchawicy i przełyku. Składa się z dwóch płatów bocznych połączonych wąskim pasmem tkanki tarczycowej zwanym cieśnią. Hormony tarczycy warunkują prawidłowy rozwój i funkcjonowanie organizmu ludzkiego w ciągu całego życia.

czytaj całość

Angina czyli ostre zapalenie migdałków23-03-2017

Sezon jesienno-zimowy to czas wzrostu zachorowań na schorzenia górnych dróg oddechowych.

czytaj całość

Tomografia czy rezonans? Oto jest pytanie.23-03-2017

Na czym więc dokładnie polega różnica między tomografią a rezonansem i kiedy się te badania wykonuje?

czytaj całość

Limfadenopatia, czyli o chorobach węzłów chłonnych !23-03-2017

Ponieważ na naszym forum pojawiało się sporo pytań dotyczących powiększonych i/lub bolesnych węzłów chłonnych, postanowiliśmy zgłębić ten temat i szerzej odpowiedzieć na kilka pytań.

czytaj całość

Biopierwiastki dla urody - CYNK 23-03-2017

Cynk jest pierwiastkiem należącym do grupy metali ciężkich. Będąc składnikiem (lub aktywatorem) wielu enzymów, uczestniczy w metabolizmie białek i węglowodanów, alkoholu oraz przypuszczalnie tłuszczy.

czytaj całość

Stres - przyjaciel czy wróg?23-03-2017

Początek lata to dla większości z nas zapowiedz wakacyjnego wypoczynku, ale dla wielu osób, zwłaszcza studentów, to bardzo trudny i stresujący czas – czas zaliczeń i egzaminów.

czytaj całość

Zespoły bólowe kręgosłupa. 23-03-2017

Kręgosłup, po przyjęciu przez człowieka postawy pionowej, stale poddawany jest działaniu znacznych sił, do których nie był dawniej przystosowany, kiedy poruszał się na 4 kończynach.

czytaj całość

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy23-03-2017

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy jest obecnie jedną z najczęstszych chorób przewlekłych przewodu pokarmowego.

czytaj całość

Choroby wywoływane przez chlamydie23-03-2017

Chlamydie to grupa wewnątrzkomórkowych bakterii Gram-ujemnych. Są one bardzo zakaźne, a wszystkie gatunki chorobotwórcze dla człowieka, tj. Chlamydia trachomatis, Chlamydia pneumoniae i Chlamydia psittaci, wywoływać mogą zmiany zapalne w układzie oddechowym.

czytaj całość

Rodzaje wózków inwalidzkich: standardowe, aktywne, pokojowe i stabilizujące 23-03-2017

W dzisiejszych czasach do dyspozycji są różne wózki dla inwalidów. Można wyposażyć się m.in. w wózki inwalidzkie elektryczne oraz wózki sportowe.

czytaj całość

Strzeżonego Pan Bóg strzeże!23-03-2017

U kobiet pierwszą przyczyną zgonów nowotworowych jest rak piersi (sutka), kolejne na czarnej liście to nowotwory płuca i żołądka, czwartym jest rak szyjki macicy.

czytaj całość

Kołatanie serca ? co może oznaczać? 23-03-2017

Kołatanie serca może wystąpić u każdego. Wielokrotnie nie oznacza poważnych problemów zdrowotnych, jednak jeśli występuje często, powinno nas niepokoić i zachęcić do wizyty u lekarza.

czytaj całość

Protezy zębowe? rodzaje, kto powinien je stosować i jak?23-03-2017

Około 4,2 miliona osób w Polsce powyżej 50-go roku życia nosi protezy zębowe, jednak połowa nie jest w pełni zadowolona z ich użytkowania. Osoby, które mają protezy narzekają na problemy z mówieniem i jedzeniem, dyskomfort oraz nieświeży oddech. 

czytaj całość

Suplementy diety i leki bez recepty w niskich cenach 23-03-2017

Każdy z Nas w pewnym okresie swojego życia zmuszony jest do przyjmowania leków, bądź chce uzupełnić swoją dietę o odpowiednie suplementy. Preparaty te występują w różnych postaciach, począwszy od tabletki (najpopularniejszej), kapsułek płynnych, syropów czy roztworów, a nawet lizaków (szczególnie popularne wśród leków dla dzieci).

czytaj całość

Podróże dalekie i bliskie, przyjemność czy niebezpieczeństwo? 23-03-2017

Od kilku lat co roku coraz więcej Polaków wyjeżdża w tropiki.  Ale czy powrót do rodzimego naszego kraju jest tylko wypełniony wspaniałymi wspomnieniami oraz przepięknymi zdjęciami? Czy może możemy przywieźć „coś” dodatkowego?.... Ale co? 

czytaj całość

BEZSENNOŚĆ23-03-2017

Bezsenność dotyka około jednej trzeciej wszystkich osób dorosłych Może pojawić się w każdym wieku i u osób w każdej kulturze, ale częściej występuje u ludzi starszych i u kobiet. Osoby w wieku podeszłym są obarczone większym ryzykiem bezsenności

czytaj całość

Zanokcica paznokciowa a zastrzał 23-03-2017

Zanokcica. Należy do zakażeń tkanek budujących osadzenie paznokcia i rozwija się tuż przy jego podstawie. Początkowo obejmuje okolicę pod obrąbkiem naskórkowym lub też między macierzą paznokcia, a samym paznokciem. W cięższych przypadkach zakażenie umiejscawia się między macierzą a paliczkiem.

czytaj całość

Samoobrona bezpieczna dla zdrowia 23-03-2017

Jak popularne środki do samoobrony wpływają na nasze zdrowie? Powinniśmy się ich bać, unikać czy jednak korzystać bez obaw? Zdania często są podzielone, dlatego warto przyjrzeć się tematowi z bliska.

czytaj całość

Zatrucia pokarmowe23-03-2017

Z nadejściem lata, jak bumerang powracają pewne problemy zdrowotne. Są to poparzenia i udary słoneczne, ugryzienia przez węże, kleszcze, choroby tropikalne - jeśli wyjeżdżamy na egzotyczny urlop.

czytaj całość

Od czego zależy cena wstawienia implantu dentystycznego 23-03-2017

Podobnie jak w przypadku większości innych zabiegów stomatologicznych, także leczenie implantologiczne, mające na celu uzupełnienie brakujących zębów, może mieć różne ceny. Różnice te zależne są od wielu czynników – stosowanych w gabinecie materiałów, uwarunkowań zdrowotnych pacjenta oraz jego preferencji dotyczących jakości zastosowanych rozwiązań protetycznych.

czytaj całość

To i owo o przegrodzie nosa.23-03-2017

Często słyszymy, że ktoś ma skrzywioną przegrodę nosa. Nic w tym dziwnego, bo tylko niewielka część ludzi ma idealnie prostą przegrodę nosa.

czytaj całość

Zimowe szaleństwo ! 23-03-2017

A co nam daje owo zimowe szaleństwo? Otóż wszelkie korzyści wynikające z aktywności fizycznej. To wzmocnienie i uelastycznienie mięśni, ścięgien i wiązadeł.

czytaj całość

Sezon na wrzody23-03-2017

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy jest przewlekłym schorzeniem przewodu pokarmowego.

czytaj całość

Bóle kręgosłupa 15-03-2017

Dolegliwości bólowe kręgosłupa są jedną z najczęstszych przyczyn wizyt u lekarza. Dotyczą ludzi w różnym wieku. Połowa ludzi po 50-tym roku życia i praktycznie wszyscy po 70-tym mają do czynienia z tym problemem.

czytaj całość

Świąteczna przypadłość15-03-2017

... to oczywiście przejedzenie. W polskiej tradycji święta kojarzą się między innymi z suto zastawionym stołem.

czytaj całość

Przewlekłe choroby zatok ? objawy, przyczyny i leczenie 15-03-2017

Wiele mówi się i słyszy o zatokach - o określonych lekach, które niby cudownie je oczyszczają i leczą – ale co to właściwie znaczy mieć chore zatoki? Objawy w tym przypadku bardzo łatwo jest pomylić z innymi chorobami górnych dróg oddechowych, warto więc dowiedzieć się, jak odróżnić to schorzenie.

czytaj całość

Rak żołądka, dlaczego taki groźny. 15-03-2017

Za poznane czynniki ryzyka raka żołądka uważa się palenie papierosów, nieprawidłową dietę (żywność konserwowana, zawierające duże ilości soli, uboga w błonnik), zmiany zapalne błony śluzowej żołądka z zanikiem, dysplazją, przewlekłe zapalenie żołądka z zakażeniem Helicobacter pylori, polipy żołądka o średnicy przekraczającej 2cm.

czytaj całość

Ostrożnie ze słońcem!07-03-2017

Co roku z nadejściem lata powraca temat oparzeń słonecznych, udarów cieplnych, promieniowania UVA i UVB oraz nowotworów skóry. Mimo to wydaje się, że ostrzeżeń nigdy dość, dlatego i my zajmiemy się tym problemem.

czytaj całość