zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Skuteczne leczenie zaburzeń erekcji 23-04-2017

Według raportu zleconego przez Vedi Clinic, na zaburzenia erekcji cierpi ponad 3 miliony dorosłych Polaków, jednak zaledwie piętnaście na sto osób szuka pomocy u specjalisty. Niewielu mężczyzn zdaje sobie sprawę, iż zaburzenie natury seksualnej obejmuje nie tylko problemy z erekcją, ale także trudności w osiągnięciu orgazmu, zmniejszone pożądanie, znaczące obniżenie satysfakcji ze stosunku intymnego oraz ogólnej satysfakcji z bycia mężczyzną. Czym najczęściej spowodowane jest zaburzenie erekcji i jak skutecznie je leczyć?

czytaj całość

Limfadenopatia, czyli o chorobach węzłów chłonnych !23-04-2017

Ponieważ na naszym forum pojawiało się sporo pytań dotyczących powiększonych i/lub bolesnych węzłów chłonnych, postanowiliśmy zgłębić ten temat i szerzej odpowiedzieć na kilka pytań.

czytaj całość

Protezy zębowe? rodzaje, kto powinien je stosować i jak?23-04-2017

Około 4,2 miliona osób w Polsce powyżej 50-go roku życia nosi protezy zębowe, jednak połowa nie jest w pełni zadowolona z ich użytkowania. Osoby, które mają protezy narzekają na problemy z mówieniem i jedzeniem, dyskomfort oraz nieświeży oddech. 

czytaj całość

Tomografia czy rezonans? Oto jest pytanie.23-04-2017

Na czym więc dokładnie polega różnica między tomografią a rezonansem i kiedy się te badania wykonuje?

czytaj całość

Podróże dalekie i bliskie, przyjemność czy niebezpieczeństwo? 23-04-2017

Od kilku lat co roku coraz więcej Polaków wyjeżdża w tropiki.  Ale czy powrót do rodzimego naszego kraju jest tylko wypełniony wspaniałymi wspomnieniami oraz przepięknymi zdjęciami? Czy może możemy przywieźć „coś” dodatkowego?.... Ale co? 

czytaj całość

To i owo o przegrodzie nosa.23-04-2017

Często słyszymy, że ktoś ma skrzywioną przegrodę nosa. Nic w tym dziwnego, bo tylko niewielka część ludzi ma idealnie prostą przegrodę nosa.

czytaj całość

Naturalne sposoby na podniesienie potencji 23-04-2017

Wraz z wiekiem poziom libido stopniowo spada. Poza leczeniem farmakologicznym istnieje wiele naturalnych sposobów, które pozwolą Ci podnieść potencję. Skorzystaj z kilku porad i ciesz się seksem przed długie lata.

czytaj całość

Autyzm 23-04-2017

W związku z obchodami Światowego Dnia Świadomości Autyzmu przypadajacymi na 2 kwietnia zapraszamy do zapoznania się z wywiadem przeprowadzonym z psycholog Ewą Filipiak pracującą w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii we Wrocławiu. Placówka ta jest największą na Dolnym Ślasku prywatną wysokospecjalistyczną poradnią zdrowia psychicznego. Psycholog Ewa Filipiak w pzeprowadzonym wywiadzie zwraca uwagę na symptomy autyzmu oraz pomaga zrozumieć proces diagnozy dziecka wraz z sformułowaniem praktycznych wskazówek dla rodziców, którzy borykają się z autyzmem u swojego dziecka.  

czytaj całość

Zanokcica paznokciowa a zastrzał 23-04-2017

Zanokcica. Należy do zakażeń tkanek budujących osadzenie paznokcia i rozwija się tuż przy jego podstawie. Początkowo obejmuje okolicę pod obrąbkiem naskórkowym lub też między macierzą paznokcia, a samym paznokciem. W cięższych przypadkach zakażenie umiejscawia się między macierzą a paliczkiem.

czytaj całość

BEZSENNOŚĆ23-04-2017

Bezsenność dotyka około jednej trzeciej wszystkich osób dorosłych Może pojawić się w każdym wieku i u osób w każdej kulturze, ale częściej występuje u ludzi starszych i u kobiet. Osoby w wieku podeszłym są obarczone większym ryzykiem bezsenności

czytaj całość

Nowoczesność wkracza do przychodni. Jakie zmiany czekają służbę zdrowia? 23-04-2017

Polska służba zdrowia czeka na zapowiadaną informatyzację już od kilku lat – w 2011 roku weszła w życie ustawa o systemie informacji w ochronie zdrowia, która stanowi podstawę prawną dla działań prowadzonych obecnie przez Ministerstwo Zdrowia i CSIOZ. Wśród realizowanych projektów e-Zdrowie kluczową rolę odgrywa obecnie program P1.

czytaj całość

Stres - przyjaciel czy wróg?23-04-2017

Początek lata to dla większości z nas zapowiedz wakacyjnego wypoczynku, ale dla wielu osób, zwłaszcza studentów, to bardzo trudny i stresujący czas – czas zaliczeń i egzaminów.

czytaj całość

Bóle kręgosłupa 23-04-2017

Dolegliwości bólowe kręgosłupa są jedną z najczęstszych przyczyn wizyt u lekarza. Dotyczą ludzi w różnym wieku. Połowa ludzi po 50-tym roku życia i praktycznie wszyscy po 70-tym mają do czynienia z tym problemem.

czytaj całość

Rak żołądka, dlaczego taki groźny. 23-04-2017

Za poznane czynniki ryzyka raka żołądka uważa się palenie papierosów, nieprawidłową dietę (żywność konserwowana, zawierające duże ilości soli, uboga w błonnik), zmiany zapalne błony śluzowej żołądka z zanikiem, dysplazją, przewlekłe zapalenie żołądka z zakażeniem Helicobacter pylori, polipy żołądka o średnicy przekraczającej 2cm.

czytaj całość

Proteza zębowa w 100% komfortowa 23-04-2017

W ostatnich latach nastąpił znaczący rozwój protetyki stomatologicznej. Producenci oferują nam wiele opcji. Dobrze dobrana proteza znacznie polepsza komfort życia, umożliwia spożywanie ulubionych pokarmów, pełni funkcję estetyczną i dodaje pewności siebie. Technicznie, protezowanie polega na odtwarzaniu prawidłowego funkcjonowania oraz fizjologicznej budowy całego układu narządów i tkanek w obrębie jamy ustnej oraz twarzowej części czaszki. W skład tego zespołu wchodzą jama ustna z zębami, mięśnie, nerwy i stawy skroniowo-żuchwowe.

czytaj całość

Zapalenie krtani i tchawicy!23-04-2017

Zapalenie krtani to schorzenia dotyczące zarówno dzieci, jak i dorosłych, lecz mające w zależności od wieku inne objawy i nieco odmienny przebieg.
Zapalenia krtani ogólnie dzielimy na ostre i przewlekłe.

czytaj całość

Choroby tarczycy23-04-2017

Tarczyca jest nieparzystym gruczołem położonym na szyi, przylegającym bezpośrednio do krtani, tchawicy i przełyku. Składa się z dwóch płatów bocznych połączonych wąskim pasmem tkanki tarczycowej zwanym cieśnią. Hormony tarczycy warunkują prawidłowy rozwój i funkcjonowanie organizmu ludzkiego w ciągu całego życia.

czytaj całość

Kudzu Root - farmakoterapia roślinna pomocna przy uzależnieniach 23-04-2017

Kudzu Root bogaty w substancje czynne o nazwie izoflawony znacząco zmniejszają chęć i przymus sięgania po alkohol, papierosy i narkotyki. .

czytaj całość

Biopierwiastki dla urody - CYNK 23-04-2017

Cynk jest pierwiastkiem należącym do grupy metali ciężkich. Będąc składnikiem (lub aktywatorem) wielu enzymów, uczestniczy w metabolizmie białek i węglowodanów, alkoholu oraz przypuszczalnie tłuszczy.

czytaj całość

Zespoły bólowe kręgosłupa. 23-04-2017

Kręgosłup, po przyjęciu przez człowieka postawy pionowej, stale poddawany jest działaniu znacznych sił, do których nie był dawniej przystosowany, kiedy poruszał się na 4 kończynach.

czytaj całość

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy23-04-2017

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy jest obecnie jedną z najczęstszych chorób przewlekłych przewodu pokarmowego.

czytaj całość

Choroby wywoływane przez chlamydie23-04-2017

Chlamydie to grupa wewnątrzkomórkowych bakterii Gram-ujemnych. Są one bardzo zakaźne, a wszystkie gatunki chorobotwórcze dla człowieka, tj. Chlamydia trachomatis, Chlamydia pneumoniae i Chlamydia psittaci, wywoływać mogą zmiany zapalne w układzie oddechowym.

czytaj całość

Strzeżonego Pan Bóg strzeże!23-04-2017

U kobiet pierwszą przyczyną zgonów nowotworowych jest rak piersi (sutka), kolejne na czarnej liście to nowotwory płuca i żołądka, czwartym jest rak szyjki macicy.

czytaj całość

Zatrucia pokarmowe20-04-2017

Z nadejściem lata, jak bumerang powracają pewne problemy zdrowotne. Są to poparzenia i udary słoneczne, ugryzienia przez węże, kleszcze, choroby tropikalne - jeśli wyjeżdżamy na egzotyczny urlop.

czytaj całość

Sezon na wrzody20-04-2017

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy jest przewlekłym schorzeniem przewodu pokarmowego.

czytaj całość

Ostrożnie ze słońcem!20-04-2017

Co roku z nadejściem lata powraca temat oparzeń słonecznych, udarów cieplnych, promieniowania UVA i UVB oraz nowotworów skóry. Mimo to wydaje się, że ostrzeżeń nigdy dość, dlatego i my zajmiemy się tym problemem.

czytaj całość