zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Zatrucia pokarmowe19-09-2017

Z nadejściem lata, jak bumerang powracają pewne problemy zdrowotne. Są to poparzenia i udary słoneczne, ugryzienia przez węże, kleszcze, choroby tropikalne - jeśli wyjeżdżamy na egzotyczny urlop.

czytaj całość

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy19-09-2017

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy jest obecnie jedną z najczęstszych chorób przewlekłych przewodu pokarmowego.

czytaj całość

Stres - przyjaciel czy wróg?19-09-2017

Początek lata to dla większości z nas zapowiedz wakacyjnego wypoczynku, ale dla wielu osób, zwłaszcza studentów, to bardzo trudny i stresujący czas – czas zaliczeń i egzaminów.

czytaj całość

Choroby tarczycy19-09-2017

Tarczyca jest nieparzystym gruczołem położonym na szyi, przylegającym bezpośrednio do krtani, tchawicy i przełyku. Składa się z dwóch płatów bocznych połączonych wąskim pasmem tkanki tarczycowej zwanym cieśnią. Hormony tarczycy warunkują prawidłowy rozwój i funkcjonowanie organizmu ludzkiego w ciągu całego życia.

czytaj całość

Limfadenopatia, czyli o chorobach węzłów chłonnych !19-09-2017

Ponieważ na naszym forum pojawiało się sporo pytań dotyczących powiększonych i/lub bolesnych węzłów chłonnych, postanowiliśmy zgłębić ten temat i szerzej odpowiedzieć na kilka pytań.

czytaj całość

Rak żołądka, dlaczego taki groźny. 19-09-2017

Za poznane czynniki ryzyka raka żołądka uważa się palenie papierosów, nieprawidłową dietę (żywność konserwowana, zawierające duże ilości soli, uboga w błonnik), zmiany zapalne błony śluzowej żołądka z zanikiem, dysplazją, przewlekłe zapalenie żołądka z zakażeniem Helicobacter pylori, polipy żołądka o średnicy przekraczającej 2cm.

czytaj całość

Tomografia czy rezonans? Oto jest pytanie.19-09-2017

Na czym więc dokładnie polega różnica między tomografią a rezonansem i kiedy się te badania wykonuje?

czytaj całość

Kudzu Root - farmakoterapia roślinna pomocna przy uzależnieniach 19-09-2017

Kudzu Root bogaty w substancje czynne o nazwie izoflawony znacząco zmniejszają chęć i przymus sięgania po alkohol, papierosy i narkotyki. .

czytaj całość

Andropauza, a sprawność seksualna 19-09-2017

Andropauza to okres w życiu mężczyzny, który zapowiada wejście w okres starości. Towarzyszą mu liczne zmiany w zakresie funkcjonowania organizmu. Metamorfoza dotyczy zarówno sfery somatycznej, psychicznej, jak i seksualnej.

czytaj całość

Jak latem chronić się przed słońcem? 19-09-2017

Każdego roku każdy z nas z utęsknieniem czeka na gorące letnie dni. Słoneczna pogoda zachęca do spędzania wolnego czasu nad wodą i na łonie natury. Lato to jednak także czas, kiedy w sposób szczególny należy zadbać o skórę i chronić ją przed ostrymi promieniami słonecznymi.

czytaj całość

Lista artykułów

Rodzaje defibrylatorów 11-09-2017

Nagłe zatrzymanie krążenia to jeden z najgroźniejszych stanów chorobowych. Jest powodowane przez zatrzymanie czynności mechanicznej serca, które przestaje pompować krew. W wyniku tego dochodzi do zatrzymania oddechu i niebawem do bezpowrotnego uszkodzenia mózgu i/lub śmierci. W takich przypadkach bezcenny jest defibrylator. W niniejszym artykule przyjrzymy się różnym rodzajom defibrylatorów i jak z nich korzystać.

czytaj całość

Codzienna higiena twarzy, czyli jak pozbyć się trądziku? 11-09-2017

Codzienna higiena twarzy to podstawa pielęgnacji skóry trądzikowej. Bez wątpienia ten typ cery należy zaliczyć do problematycznych. Dodatkowo zmiany mogą dotyczyć strefy dekoltu bądź pleców. Bardzo często jest mylona z cerą tłustą, co nie do końca jest prawdą, bo trądzik może występować również u osób ze skórą mieszaną, a nawet suchą i wrażliwą. Mitem jest także identyfikowanie problemu z trądzikiem jedynie z okresem dojrzewania. Wiadomo, iż w wieku młodzieńczym kłopoty z cerą związane są z nadmierną produkcją hormonów, jednak jeżeli sytuacja nie ustabilizuje się około dwudziestego roku życia, należy wówczas pogłębić diagnostykę.

czytaj całość

Medyczna marihuana 29-08-2017

Dla wielu osób, które nie są związane ze światem medycznym, marihuana kojarzy się jedynie z narkotykami – niestety łatwo dostępnymi. Korzystają z nich coraz młodsi, co stanowi dla nich poważne zagrożenie. W Polsce temat marihuany powraca jak bumerang – mowa jednak o środku, który jest stosowany u przewlekle chorych w najtrudniejszych chwilach choroby. Czym jest medyczna marihuana i jakie ma zastosowanie?

czytaj całość

Exogen i kenogen. Fazy wzrostu włosa, których prawdopodobnie nie znasz 29-08-2017

Podręczniki dermatologiczne i kosmetologiczne mówią zazwyczaj, że fazy wzrostu włosa są trzy: anagen, katagen oraz telogen. Okazuje się jednak, że to nie koniec. Naukowcy odkryli bowiem, że istnieją jeszcze dwa dodatkowe etapy – mowa o exogenie (w wersji spolszczonej: egzogenie) oraz kenogenie.

czytaj całość

Czym jest grypa i co różni ją od przeziębienia? 08-08-2017

Grypa jest jedną z najpopularniejszych chorób wirusowych układu oddechowego. Jej zdiagnozowanie utrudnia fakt, że niektóre z jej objawów są bardzo podobne do tych charakterystycznych dla zapalenia migdałków czy gardła. Poniżej garść przydatnych informacji na ten temat.

czytaj całość

Nie daj się zaskoczyć! 08-08-2017

Czas odgrywa ogromną rolę w przypadku zagrożenia zdrowia i życia, dlatego wizyta u specjalisty jest wówczas koniecznością. Im krótszy czas między doznaniem urazu a otrzymaniem pomocy medycznej, tym mniejsze ryzyko negatywnych konsekwencji i pogorszenia zdrowia. Poniżej kilka porad co zrobić w przypadku zranienia, oparzenia słonecznego czy użądlenia, jeszcze zanim dotrzemy do lekarza.

czytaj całość

Twoja miniapteczka wakacyjna 08-08-2017

Zbliżają się wakacje, więc zaczynasz pewnie wstępne przygotowania do bliższych lub dalszych wojaży. Sporządzając wstępną listę rzeczy, bez których nie wyobrażasz sobie wakacyjnego wyjazdu, nie zapomnij o miniapteczce. Zwłaszcza jeśli czeka cię wypad rodzinny. Pamiętaj jednak, by spakować się mądrze, to jest nie przepakować.

czytaj całość

Walka z nieustannym wrogiem 20-07-2017

Niewidzialne dla ludzkiego oka wirusy czają się niepostrzeżenie nie tylko wtedy, kiedy zwykliśmy się ich zazwyczaj spodziewać. Nie potrzeba wiele, żeby ciepłe, letnie dni spędzić przykutym do łóżka. Co zrobić, kiedy czujemy, że coś na bierze, żeby nie zachorować na dobre?

czytaj całość

Jak leczyć przeziębienie w lecie? 20-07-2017

Przeziębienie a grypa to duża różnica. Odmienne są także sposoby skutecznego leczenia. O ile w drugim przypadku należy udać się do lekarza specjalisty, to z przeziębieniem możemy walczyć sami. Choroby te mają również wiele cech wspólnych, obie wywołują groźne powikłania, dlatego nawet z pozornie niewielkim przeziębieniem należy walczyć, a leczenie nie wymaga stosowania zaawansowanych preparatów medycznych.

czytaj całość

Wszystko co wiemy o paracetamolu! 29-06-2017

Paracetamol, lek który ostatnimi czasy szczyci się zadowoleniem Polaków, sukcesywnie zapełnia sklepowe półki kiosków, stacji benzynowych i supermarketów.  Mimo, że jego dostępność sprawia, że jest na wyciągniecie ręki o każdej porze, to warto wspomnieć o jego szkodliwości dla naszego zdrowia, w przypadku nadmiernego spożycia.

czytaj całość
PoprzednieNastępne