zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Zatrucia pokarmowe20-07-2017

Z nadejściem lata, jak bumerang powracają pewne problemy zdrowotne. Są to poparzenia i udary słoneczne, ugryzienia przez węże, kleszcze, choroby tropikalne - jeśli wyjeżdżamy na egzotyczny urlop.

czytaj całość

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy20-07-2017

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy jest obecnie jedną z najczęstszych chorób przewlekłych przewodu pokarmowego.

czytaj całość

Stres - przyjaciel czy wróg?20-07-2017

Początek lata to dla większości z nas zapowiedz wakacyjnego wypoczynku, ale dla wielu osób, zwłaszcza studentów, to bardzo trudny i stresujący czas – czas zaliczeń i egzaminów.

czytaj całość

Choroby tarczycy20-07-2017

Tarczyca jest nieparzystym gruczołem położonym na szyi, przylegającym bezpośrednio do krtani, tchawicy i przełyku. Składa się z dwóch płatów bocznych połączonych wąskim pasmem tkanki tarczycowej zwanym cieśnią. Hormony tarczycy warunkują prawidłowy rozwój i funkcjonowanie organizmu ludzkiego w ciągu całego życia.

czytaj całość

Limfadenopatia, czyli o chorobach węzłów chłonnych !20-07-2017

Ponieważ na naszym forum pojawiało się sporo pytań dotyczących powiększonych i/lub bolesnych węzłów chłonnych, postanowiliśmy zgłębić ten temat i szerzej odpowiedzieć na kilka pytań.

czytaj całość

Rak żołądka, dlaczego taki groźny. 20-07-2017

Za poznane czynniki ryzyka raka żołądka uważa się palenie papierosów, nieprawidłową dietę (żywność konserwowana, zawierające duże ilości soli, uboga w błonnik), zmiany zapalne błony śluzowej żołądka z zanikiem, dysplazją, przewlekłe zapalenie żołądka z zakażeniem Helicobacter pylori, polipy żołądka o średnicy przekraczającej 2cm.

czytaj całość

Tomografia czy rezonans? Oto jest pytanie.20-07-2017

Na czym więc dokładnie polega różnica między tomografią a rezonansem i kiedy się te badania wykonuje?

czytaj całość

Kudzu Root - farmakoterapia roślinna pomocna przy uzależnieniach 20-07-2017

Kudzu Root bogaty w substancje czynne o nazwie izoflawony znacząco zmniejszają chęć i przymus sięgania po alkohol, papierosy i narkotyki. .

czytaj całość

Twoja miniapteczka wakacyjna 20-07-2017

Zbliżają się wakacje, więc zaczynasz pewnie wstępne przygotowania do bliższych lub dalszych wojaży. Sporządzając wstępną listę rzeczy, bez których nie wyobrażasz sobie wakacyjnego wyjazdu, nie zapomnij o miniapteczce. Zwłaszcza jeśli czeka cię wypad rodzinny. Pamiętaj jednak, by spakować się mądrze, to jest nie przepakować.

czytaj całość

Nie daj się zaskoczyć! 20-07-2017

Czas odgrywa ogromną rolę w przypadku zagrożenia zdrowia i życia, dlatego wizyta u specjalisty jest wówczas koniecznością. Im krótszy czas między doznaniem urazu a otrzymaniem pomocy medycznej, tym mniejsze ryzyko negatywnych konsekwencji i pogorszenia zdrowia. Poniżej kilka porad co zrobić w przypadku zranienia, oparzenia słonecznego czy użądlenia, jeszcze zanim dotrzemy do lekarza.

czytaj całość

Lista artykułów

Walka z nieustannym wrogiem 20-07-2017

Niewidzialne dla ludzkiego oka wirusy czają się niepostrzeżenie nie tylko wtedy, kiedy zwykliśmy się ich zazwyczaj spodziewać. Nie potrzeba wiele, żeby ciepłe, letnie dni spędzić przykutym do łóżka. Co zrobić, kiedy czujemy, że coś na bierze, żeby nie zachorować na dobre?

czytaj całość

Jak leczyć przeziębienie w lecie? 20-07-2017

Przeziębienie a grypa to duża różnica. Odmienne są także sposoby skutecznego leczenia. O ile w drugim przypadku należy udać się do lekarza specjalisty, to z przeziębieniem możemy walczyć sami. Choroby te mają również wiele cech wspólnych, obie wywołują groźne powikłania, dlatego nawet z pozornie niewielkim przeziębieniem należy walczyć, a leczenie nie wymaga stosowania zaawansowanych preparatów medycznych.

czytaj całość

Wszystko co wiemy o paracetamolu! 29-06-2017

Paracetamol, lek który ostatnimi czasy szczyci się zadowoleniem Polaków, sukcesywnie zapełnia sklepowe półki kiosków, stacji benzynowych i supermarketów.  Mimo, że jego dostępność sprawia, że jest na wyciągniecie ręki o każdej porze, to warto wspomnieć o jego szkodliwości dla naszego zdrowia, w przypadku nadmiernego spożycia.

czytaj całość

Kto potrzebuje stymulatora serca? Wskazania do wszczepienia rozrusznika 29-06-2017

Na całym świecie co roku przeprowadza się ponad 400 tys. zabiegów wszczepienia rozrusznika serca. W Polsce liczba operacji wynosi około 16 tys. rocznie, przy czym dla około 60-70% pacjentów są to pierwsze implantacje (1). W jakich przypadkach wszczepienie stymulatora serca jest uzasadnione? Jakie są najważniejsze wskazania do wykonywania tego typu zabiegów? Sprawdzamy!

czytaj całość

Nietrzymanie moczu ? jak sobie z tym radzić? 29-06-2017

Popuszczanie niewielkich ilości moczu podczas kichania lub podnoszenia ciężkich przedmiotów, niemożność „zdążenia” do łazienki – to początkowe oznaki dolegliwości zwanej nietrzymaniem moczu. Ze względu na budowę anatomiczną oraz gospodarkę hormonalną ta przypadłość znacznie częściej dotyka kobiet niż mężczyzn. Co więcej, cierpią na nią nie tylko starsi, lecz również młode osoby, nawet ok. 20-25 roku życia. Większość kobiet jako środek zaradczy stosuje wkładki higieniczne, jednak nie jest to jedyny sposób na poradzenie sobie z nietrzymaniem moczu.

czytaj całość

4 sposoby na przyspieszenie gojenia się ran 29-06-2017

W wyniku różnych urazów powstają rany określane przerwaniem ciągłości skóry, której skutkiem bywa zakażenie. Warto wiedzieć jak przyspieszyć gojenie ran, by jak najszybciej doprowadzić skórę do stanu sprzed urazu.

czytaj całość

Co to są żylaki i skąd się biorą? 29-06-2017

W układzie krwionośnym mamy dwa rodzaje naczyń. Tętnice prowadzące krew bogatą w tlen z serca do tkanek oraz żyły, którymi krew wraca z tkanek do serca, aby stamtąd dostać się do płuc. W kończynach żyły tworzą podwójny system połączony tzw. żyłami przeszywającymi.

czytaj całość

Dokuczają ci wzdęcia i gazy? Sprawdź skąd się biorą i jak je pokonać 29-06-2017

Gazy i wzdęcia towarzyszą człowiekowi od dawien dawna. Niby każdy ich doświadcza, a jednak problem ten wciąż wywołuje duże skrępowanie, a niekiedy nawet wyalienowanie z życia towarzyskiego. O ile gazy i towarzyszące im wzdęcia pojawiają się raz na jakiś czas, o tyle nie ma powodów do niepokoju. Zaniepokoić powinniśmy się w momencie, kiedy problem ten wraca do nas jak bumerang i tym samym znacznie obniża jakość naszego życia. 

czytaj całość

Jak rozpoznać i złagodzić ból owulacyjny? 29-06-2017

Omawiając bolesne „kobiece sprawy” najczęściej skupiamy się na bólu, który towarzyszy menstruacji. Jednak, jak się okazuje, wiele kobiet cierpi również w czasie owulacji. Czy taki ból można złagodzić lub całkowicie mu zapobiec? Jak rozpoznać, że następuje owulacja?

czytaj całość

Jak walczyć z zaburzeniami erekcji? 23-05-2017

Zaburzenia erekcji to problem o tyle poważny, że bardzo wstydliwy. Szybka reakcja 
i natychmiastowe działanie mogą znacznie bardziej pomóc niż odkładanie i odwlekanie leczenia na później. Niestety, prawda jest taka, że mężczyźni starają się za wszelką cenę ukryć ten problem, by jak najpóźniej wyszedł na jaw. To go niestety pogłębia, ponieważ towarzyszący tej sytuacji stres, wzmacnia zaburzenia i utrudnia walkę z nimi.

czytaj całość
PoprzednieNastępne