zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy14-06-2018

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy jest obecnie jedną z najczęstszych chorób przewlekłych przewodu pokarmowego.

czytaj całość

Stres - przyjaciel czy wróg?14-06-2018

Początek lata to dla większości z nas zapowiedz wakacyjnego wypoczynku, ale dla wielu osób, zwłaszcza studentów, to bardzo trudny i stresujący czas – czas zaliczeń i egzaminów.

czytaj całość

Choroby tarczycy14-06-2018

Tarczyca jest nieparzystym gruczołem położonym na szyi, przylegającym bezpośrednio do krtani, tchawicy i przełyku. Składa się z dwóch płatów bocznych połączonych wąskim pasmem tkanki tarczycowej zwanym cieśnią. Hormony tarczycy warunkują prawidłowy rozwój i funkcjonowanie organizmu ludzkiego w ciągu całego życia.

czytaj całość

Męskie utrapienie - prostata!?14-06-2018

Dlatego zwracamy się z pytaniami dotyczącymi tego zagadnienia do Pani dr Elżbiety Olak - specjalisty urologa, pracującej w Przychodni Urologicznej Szpitala Wojewódzkiego im. J. Babińskiego we Wrocławiu mającej codzienny kontakt z dużą liczbą pacjentów zaniepokojonych pojawiającymi się u nich kłopotami.

czytaj całość

Limfadenopatia, czyli o chorobach węzłów chłonnych !14-06-2018

Ponieważ na naszym forum pojawiało się sporo pytań dotyczących powiększonych i/lub bolesnych węzłów chłonnych, postanowiliśmy zgłębić ten temat i szerzej odpowiedzieć na kilka pytań.

czytaj całość

Rak żołądka, dlaczego taki groźny. 14-06-2018

Za poznane czynniki ryzyka raka żołądka uważa się palenie papierosów, nieprawidłową dietę (żywność konserwowana, zawierające duże ilości soli, uboga w błonnik), zmiany zapalne błony śluzowej żołądka z zanikiem, dysplazją, przewlekłe zapalenie żołądka z zakażeniem Helicobacter pylori, polipy żołądka o średnicy przekraczającej 2cm.

czytaj całość

Tomografia czy rezonans? Oto jest pytanie.14-06-2018

Na czym więc dokładnie polega różnica między tomografią a rezonansem i kiedy się te badania wykonuje?

czytaj całość

Kudzu Root - farmakoterapia roślinna pomocna przy uzależnieniach 14-06-2018

Kudzu Root bogaty w substancje czynne o nazwie izoflawony znacząco zmniejszają chęć i przymus sięgania po alkohol, papierosy i narkotyki. .

czytaj całość

Czy przeziębienie i grypa to to samo? 14-06-2018

Przeziębienie i grypa to choroby często utożsamiane. Mimo, iż wiele objawów tych chorób pokrywa się, są to jednak różne schorzenia o innym mechanizmie powstania, przebiegu, sposobie leczenia i potencjalnych konsekwencjach.

czytaj całość

Lista artykułów

Rehabilitacja dzieci w Katowicach - komu warto zaufać? 04-06-2018

Choć ciężko wskazać jedną definicję terminu „rehabilitacja”, to jednak powszechnie pojmowana jest ona jako proces medyczno-społeczny, którego głównym zadaniem jest poprawa jakości życia osób niepełnosprawnych. W ramach rehabilitacji podejmowany jest szereg zabiegów zmierzających do przywrócenia osobom niepełnosprawnym fizycznie lub psychicznie pełni zdrowia lub jego znacznego polepszenia oraz przystosowania tych osób do czynnego uczestniczenia w życiu społecznym.

czytaj całość

Wyjeżdżasz w tropiki? Zadbaj o odpowiednie nawodnienie! 04-06-2018

Na wakacje czekamy z utęsknieniem przez cały rok. Czy zawsze potrafimy z nich w odpowiedni sposób korzystać? Pamiętajmy, że zbyt długie przebywanie na słońcu może przynieść zgubne skutki, a picie zbyt małej ilości płynów prowadzi do odwodnienia organizmu.

czytaj całość

Medycyna podróży 28-05-2018

Współcześnie mamy możliwość podróżowania w najdalsze zakątki świata. Często przywozimy z nich wiele pamiątek, żeby móc później wrócić myślami do miejsc, które odwiedziliśmy. Zdarza się jednak, że niektórzy przywożą z nich także choroby. Z tego powodu lepiej odpowiednio przygotować się przed wyjazdem - przeczytajcie jak to zrobić.

czytaj całość

Na czym polega odtrucie alkoholowe? 28-04-2018

Odtrucie alkoholowe to pierwszy krok na drodze do uwolnienia się od uzależnienia. Jego głównym celem jest przerwanie ciągów alkoholowych, a także pozbycie się substancji uzależniającej z organizmu, aby w kolejnym etapie podjąć odpowiednią i skuteczną terapię. Na czym polega odtrucie alkoholowe i jak przebiega ten proces? Dlaczego warto zdecydować się na detoks w profesjonalnej klinice leczenia uzależnień?

czytaj całość

Woda z kranu ? kiedy nie pić? 16-04-2018

O zmianie jakości wody płynącej z naszych kranów mówi się coraz częściej i głośniej. Poprawa jej wizerunku leży w interesie wielu osób – zarządów miast, lokalnych dostawców, ekologów. My jednak wciąż nieufnie podchodzimy do tej kwestii i z ogromną rezerwą traktujemy tak zwaną kranówkę. Czy słusznie? Niestety tak. Nawet przy szczerych wysiłkach lokalnych władz bądź renowacji instalacji wodno-kanalizacyjnych, nadal istnieje ryzyko, że z kranu wypłynie ciecz niezdatna do spożycia. Kiedy lepiej jej unikać?

czytaj całość

Chudnij na zdrowie 13-04-2018

Zielony jęczmień to młode, kilkucentymetrowe pędy jęczmienia zwyczajnego - tego samego, z którego powstaje kasza jęczmienna, np pęczak, a także słód do produkcji piwa i whisky. 

czytaj całość

Trzy najpopularniejsze diety - na czym polegają? 28-03-2018

Aby skutecznie stracić na wadze, można zdecydować się na tabletki na odchudzanie, które skutecznie wspomagają metabolizm. Oczywiście bardzo dobrym rozwiązaniem jest także przejście na dietę. Obecnie znanych jest wiele ich rodzajów, aby zdecydować się na tą najbardziej odpowiednią dla siebie, warto poznać czym się one charakteryzują.

czytaj całość

Czy odchudzanie jest kosztowne i trudne? 28-03-2018

Jeśli zaczynamy naszą przygodę z nadwagą wówczas rozważamy wiele okoliczności jakie mogą ulec zmianie w naszym życiu.

czytaj całość

Osteoporoza: jak się chronić przed osteoporozą i jej objawy 06-03-2018

Osteoporoza to choroba, która prędzej czy późnej dotknie każdego z nas. Wcześniej jednak chorują na nią kobiety niż mężczyźni, gdyż jej przebieg jest związany z ubywaniem w organizmie w okresie po menopauzie hormonów płciowych. W przebiegu tej choroby kości stają się bardziej podatne na złamania w wyniku utraty gęstości kości, a jest to nieuchronny proces związany z wiekiem. Można jednak w pewnym stopniu temu przeciwdziałać i spowalniać ten proces odpowiednią dietą i suplementacją by dłużej cieszyć się sprawnością ruchową i nie obawiać się skomplikowanych złamań.

czytaj całość

Obniża ciśnienie krwi, wzmacnia odporność, pomaga pozbyć się trądziku i robi to w 100% naturalnie ? co to takiego? 06-03-2018

Natura podsuwa nam wiele sposobów na wzmocnienie organizmu - Colostrum to natomiast jeden z najskuteczniejszych. Poniżej tłumaczymy, co kryje się za tą enigmatyczną łacińską nazwą i dlaczego warto uzupełnić o ten produkt swoją domową apteczkę (szczególnie jeśli ma się w domu małego chorowitka).

czytaj całość
PoprzednieNastępne