zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy13-06-2017

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy jest obecnie jedną z najczęstszych chorób przewlekłych przewodu pokarmowego.

czytaj całość

Sezon na wrzody13-06-2017

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy jest przewlekłym schorzeniem przewodu pokarmowego.

czytaj całość

Choroby tarczycy13-06-2017

Tarczyca jest nieparzystym gruczołem położonym na szyi, przylegającym bezpośrednio do krtani, tchawicy i przełyku. Składa się z dwóch płatów bocznych połączonych wąskim pasmem tkanki tarczycowej zwanym cieśnią. Hormony tarczycy warunkują prawidłowy rozwój i funkcjonowanie organizmu ludzkiego w ciągu całego życia.

czytaj całość

Zanokcica paznokciowa a zastrzał 13-06-2017

Zanokcica. Należy do zakażeń tkanek budujących osadzenie paznokcia i rozwija się tuż przy jego podstawie. Początkowo obejmuje okolicę pod obrąbkiem naskórkowym lub też między macierzą paznokcia, a samym paznokciem. W cięższych przypadkach zakażenie umiejscawia się między macierzą a paliczkiem.

czytaj całość

Strzeżonego Pan Bóg strzeże!13-06-2017

U kobiet pierwszą przyczyną zgonów nowotworowych jest rak piersi (sutka), kolejne na czarnej liście to nowotwory płuca i żołądka, czwartym jest rak szyjki macicy.

czytaj całość

To i owo o przegrodzie nosa.13-06-2017

Często słyszymy, że ktoś ma skrzywioną przegrodę nosa. Nic w tym dziwnego, bo tylko niewielka część ludzi ma idealnie prostą przegrodę nosa.

czytaj całość

Rak żołądka, dlaczego taki groźny. 13-06-2017

Za poznane czynniki ryzyka raka żołądka uważa się palenie papierosów, nieprawidłową dietę (żywność konserwowana, zawierające duże ilości soli, uboga w błonnik), zmiany zapalne błony śluzowej żołądka z zanikiem, dysplazją, przewlekłe zapalenie żołądka z zakażeniem Helicobacter pylori, polipy żołądka o średnicy przekraczającej 2cm.

czytaj całość

Podróże dalekie i bliskie, przyjemność czy niebezpieczeństwo? 13-06-2017

Od kilku lat co roku coraz więcej Polaków wyjeżdża w tropiki.  Ale czy powrót do rodzimego naszego kraju jest tylko wypełniony wspaniałymi wspomnieniami oraz przepięknymi zdjęciami? Czy może możemy przywieźć „coś” dodatkowego?.... Ale co? 

czytaj całość

Co to są żylaki i skąd się biorą? 13-06-2017

W układzie krwionośnym mamy dwa rodzaje naczyń. Tętnice prowadzące krew bogatą w tlen z serca do tkanek oraz żyły, którymi krew wraca z tkanek do serca, aby stamtąd dostać się do płuc. W kończynach żyły tworzą podwójny system połączony tzw. żyłami przeszywającymi.

czytaj całość

4 sposoby na przyspieszenie gojenia się ran 13-06-2017

W wyniku różnych urazów powstają rany określane przerwaniem ciągłości skóry, której skutkiem bywa zakażenie. Warto wiedzieć jak przyspieszyć gojenie ran, by jak najszybciej doprowadzić skórę do stanu sprzed urazu.

czytaj całość

Lista artykułów

Skręcenie stawu skokowego ? jak postępować? 07-04-2017

Skręcenie stawu skokowego, popularnie nazywanego kostką, znajduje się w czołówce najczęstszych urazów ortopedycznych. Wystarczy nieprawidłowe ustawienie stopy w trakcie biegu czy nawet zwykłego spaceru aby naciągnąć lub uszkodzić struktury stawu. Gdy już do tego dojdzie bardzo ważne jest szybkie zabezpieczenie miejsca urazu przed kolejnymi nadwyrężeniami oraz zminimalizowanie powstającego obrzęku. Odpowiednie działanie pozwoli nam w krótszym czasie odzyskać całkowitą sprawność. Większość przypadków skręceń kostki polega na lekkim naderwaniu lub nadwyrężeniu więzadeł i możemy im zaradzić domowymi sposobami. Wówczas należy zastosować terapię „PRICE” (skrót od ang. słów: protection, rest, ice, compression, elevation) oraz unikać „HARM” (skrót od ang.: heat, alcohol, running, masage).

czytaj całość

Wypełnianie ust. Powiększanie ust kwasem hialuronowym 25-01-2017

Najpopularniejszą metodą profesjonalnego powiększania ust jest bez wątpienia stosowanie kwasu hialuronowego - wypełniacza, który dzięki plastycznej strukturze doskonale dopasowuje się do kształtu ust, umożliwiając ich dowolne korygowanie. Optymalne dopasowanie objętości użytego wypełniacza gwarantuje naturalny efekt końcowy, który można uzupełniać kolejnymi zabiegami. Czy powiększanie ust kwasem hialuronowym to metoda idealna? Co trzeba o niej wiedzieć?

czytaj całość

SUPLEMENTY DIETY- WSPÓLNA AKCJA 12 INSTYTUCJI 27-04-2016

Suplementy diety nie leczą, ani nie zapobiegają chorobom. Są środkami spożywczymi.

czytaj całość

Usuwanie żylaków bez skalpela ? laseroterapia lub skleroterapia 18-03-2016

Gdy krew płynie prawidłowo, żyły i tętnice nie są zauważalne z zewnątrz, a cały proces krążenia odbywa się w głębszych warstwach skóry. Rytmiczne kurczenie się i rozszerzanie naczyń krwionośnych stanowi gwarancję prawidłowego przepływu, a zastawki umiejscowione w żyłach dopełniają działanie tego systemu.

czytaj całość

Urologia a laserowe leczenie nietrzymania moczu 30-05-2017

Gdy środki farmakologiczne, ćwiczenia oraz inne nieinwazyjne zabiegi okazują się bezskuteczne, warto poznać zalety laserowego leczenia nietrzymania moczu.

czytaj całość

Leczenie kanałowe ? nie taki stomatolog straszny 22-02-2016

Stwierdzenie, że każdy ząb jest na wagę złota, nie jest dalekie od prawdy. Gdy próchnica zaczyna sięgać coraz głębszych warstw zęba, może dojść do konieczności poddania się leczeniu endodontycznemu

czytaj całość

Leczenie i profilaktyka marskości wątroby 02-02-2016

Wątroba to organ, który odgrywa niezwykle ważną rolę dla zdrowia, a bez jej działania niemożliwe jest m.in. właściwe oczyszczenie organizmu z toksycznych substancji. Dlatego warto poznać przyczyny, objawy i metody leczenia jednej z najpoważniejszych chorób, które mogą zaatakować ten organ, czyli marskości wątroby.

czytaj całość

Przyczyny i objawy zespołu jelita drażliwego 21-03-2016

Zespół jelita drażliwego jest obecnie jedną z najczęściej występujących chorób cywilizacyjnych. Chociaż cierpi na nią od 9 do 30% wszystkich ludzi (częściej dotyka kobiety niż mężczyzn), tylko 5% zgłasza się do specjalisty w celu fachowego zdiagnozowania schorzenia i ustalenia skutecznej terapii, łagodzącej dolegliwości – niestety choroby tej nie da się całkowicie wyleczyć.

czytaj całość

Opieka nad chorym - profilaktyka i leczenie odleżyn 09-03-2016

Schorzenia, które przykuwają pacjenta do łóżka, niosą ze sobą ryzyko wielu powikłań, konsekwencji, które niekoniecznie będą bezpośrednio związane ze specyfiką choroby. Dotyczy to zarówno psychiki, jak również somatycznych dolegliwości. Odleżyny stanowią jeden z częściej pojawiających się problemów w przebiegu chorób przewlekłych, ogólnoustrojowych, które przebiegają z unieruchomieniem pacjenta.

czytaj całość

Reanimacja noworodka 27-07-2015

Umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest niezwykle ważna, zwłaszcza, gdy jesteśmy rodzicami noworodka i to właśnie w naszych rękach może spoczywać życie własnego dziecka. Lepiej w takiej chwili – gdy o wszystkim mogą zdecydować minuty lub nawet sekundy - po prostu nie ulegać panice tylko… wiedzieć co robić 

czytaj całość
PoprzednieNastępne