zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Bóle kręgosłupa 19-04-2018

Dolegliwości bólowe kręgosłupa są jedną z najczęstszych przyczyn wizyt u lekarza. Dotyczą ludzi w różnym wieku. Połowa ludzi po 50-tym roku życia i praktycznie wszyscy po 70-tym mają do czynienia z tym problemem.

czytaj całość

Zespoły bólowe kręgosłupa. 19-04-2018

Kręgosłup, po przyjęciu przez człowieka postawy pionowej, stale poddawany jest działaniu znacznych sił, do których nie był dawniej przystosowany, kiedy poruszał się na 4 kończynach.

czytaj całość

Tomografia czy rezonans? Oto jest pytanie.19-04-2018

Na czym więc dokładnie polega różnica między tomografią a rezonansem i kiedy się te badania wykonuje?

czytaj całość

Lista artykułów

Ból kręgosłupa w ciąży ? przyczyny i łagodzenie go 13-04-2018

Mówią, że ciąża, to nie choroba. Z punktu widzenia medycznego - nie, jednak analizując błogosławiony stan pod kątem dolegliwości, które mogą się podczas niego pojawić u kobiety - owszem. Jedną z najbardziej uciążliwych może okazać się ból kręgosłupa. Pojawia się on zwłaszcza u tych pań, które przed zajściem w ciążę miały już z nim problemy, bądź po prostu prowadziły mało aktywny tryb życia.

czytaj całość

Czy warto stosować wkładki ortopedyczne? 28-03-2018

Nie wszyscy są świadomi tego, że z wkładek ortopedycznych korzystać może każdy – bez względu na wiek, płeć, czy zawód. W tych odpowiednio dobranych można znaleźć maksymalny komfort dla swoich stóp. Poniżej znajduje się kilka najważniejszych zalet stosowania wkładek ortopedycznych dla każdego.

czytaj całość

Rehabilitacja sportowa - jak osiągnąć najlepsze efekty terapeutyczne? 06-03-2018

Rehabilitacja sportowa jest bardzo specyficznym procesem usprawniania pacjenta. O ile standardowa fizjoterapia ma za zadanie przede wszystkim zmniejszyć odczucia bólowe i stan zapalny po urazie oraz przywrócić pacjenta do codziennego funkcjonowania, o tyle celem rehabilitacji sportowej jest jak najszybsza regeneracja uszkodzonych struktur, powrót pacjenta do regularnych treningów oraz profilaktyka kolejnych urazów.

czytaj całość

Osteoporoza: jak się chronić przed osteoporozą i jej objawy 06-03-2018

Osteoporoza to choroba, która prędzej czy późnej dotknie każdego z nas. Wcześniej jednak chorują na nią kobiety niż mężczyźni, gdyż jej przebieg jest związany z ubywaniem w organizmie w okresie po menopauzie hormonów płciowych. W przebiegu tej choroby kości stają się bardziej podatne na złamania w wyniku utraty gęstości kości, a jest to nieuchronny proces związany z wiekiem. Można jednak w pewnym stopniu temu przeciwdziałać i spowalniać ten proces odpowiednią dietą i suplementacją by dłużej cieszyć się sprawnością ruchową i nie obawiać się skomplikowanych złamań.

czytaj całość

Wózki pod sprzęt medyczny - jak wybrać? 06-03-2018

Wózki, stoliki i szafki medyczne są niezbędnym elementem wyposażenia każdego gabinetu zabiegowego, sali operacyjnej i pomieszczeń diagnostycznych. Są zwykle intensywnie użytkowane na co dzień, dlatego muszą być wytrzymałe, ergonomiczne i wygodne. Na co zwrócić uwagę przy wyborze wózka medycznego? Jakie są cechy dobrego stolika pod aparaturę medyczną?

czytaj całość

Zmagasz się z dyskopatią? Musisz poznać ten Hotel 23-02-2018

Cierpisz na dyskopatię? Zadbaj o zdrowie w czasie urlopu. Wyjedź do Słonecznego Zdroju, ekskluzywnego Medical SPA, w którym o Twoje plecy zatroszczą się profesjonalni rehabilitanci i fizjoterapeuci. To miejsce, gdzie nie tylko odzyskasz zdrowie, ale także naprawdę odpoczniesz.

czytaj całość

Skąd bierze się ból łokcia?   17-01-2018

Staw łokciowy stanowi połączenia między kością ramienną a kośćmi przedramienia czyli łokciową i promieniową. Połączenie wzmocnione jest przez liczne więzadła. Za ruchy w stawie odpowiedzialne są mięśnie ramienia i przedramienia. Dolegliwości dotyczące stawu łokciowego mogą być skutkiem urazu, nadwyrężenia lub złożonych schorzeń całego ciała.

czytaj całość

Wapń nie tylko dla kości 11-12-2017

Aż do 99% wapnia w organizmie człowieka znajduje się w kościach. Jednak nie tylko układ kostny ucierpi w wyniku diety niedoborowej w tej pierwiastek. Wapń jest składnikiem niezbędnym również dla układu krwionośnego oraz nerwowego.

czytaj całość

Reumatoidalne zapalenie stawów ? objawy oraz przebieg 13-11-2017

Objawy reumatoidalnego zapalenia stawów głównie dotyczą układu ruchu, ale w trakcie jego przebiegu mogą wystąpić także zmiany pozastawowe w innych narządach.  

czytaj całość

Jak sobie radzić z bólem stawów? 06-11-2017

Schorzenia stawów spotykają wszystkich, bez względu na wiek i mogą mieć wiele przyczyn. Przebyte urazy i kontuzje, schorzenia, zaniedbania, niezdrowy styl życia - szczególnie nadwaga i otyłość, garbienie się, praca siedząca - to najczęściej pojawiające się przyczyny problemów ze stawami i związanego z tym bólu.

czytaj całość
Poprzednie123...Następne