zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Bóle kręgosłupa 18-04-2019

Dolegliwości bólowe kręgosłupa są jedną z najczęstszych przyczyn wizyt u lekarza. Dotyczą ludzi w różnym wieku. Połowa ludzi po 50-tym roku życia i praktycznie wszyscy po 70-tym mają do czynienia z tym problemem.

czytaj całość

Zespoły bólowe kręgosłupa. 18-04-2019

Kręgosłup, po przyjęciu przez człowieka postawy pionowej, stale poddawany jest działaniu znacznych sił, do których nie był dawniej przystosowany, kiedy poruszał się na 4 kończynach.

czytaj całość

Tomografia czy rezonans? Oto jest pytanie.18-04-2019

Na czym więc dokładnie polega różnica między tomografią a rezonansem i kiedy się te badania wykonuje?

czytaj całość

Lista artykułów

Refundacja sprzętu rehabilitacyjnego. Co trzeba o niej wiedzieć? 18-04-2019

Sprzęt rehabilitacyjny oraz medyczny, taki jak protezy, ortezy, wózki inwalidzkie czy przyrządy do ćwiczeń nie należą do najtańszych. To problem szczególnie dotkliwy dla pacjentów z niewielkimi dochodami lub zmagającymi się z niepełnosprawnością od dłuższego czasu.

czytaj całość

Siła mięśni w rehabilitacji 26-03-2019

Na rynku medycyny i fizjoterapii pojawia się coraz więcej technologii, które wspierają leczenie pacjentów. Nie należy jednak zapominać, że to umiejętności fizjoterapeuty są kluczowe do osiągnięcia pożądanych efektów. Specjaliści Centrum Rehabilitacji Activ to wykwalifikowani fizjoterapeuci i lekarze, kierujący się empatią i zrozumieniem wobec wszystkich pacjentów.

czytaj całość

Ból pleców - jego przyczyny i leczenie 25-02-2019

Ból pleców jest częstą przyczyną wizyty w gabinecie lekarskim. Jego podłoża mogą być różne – mięśniowe, nerwowe czy kostne. Zdarza się, że odczuwany dyskomfort jest na tyle silny, że nie jesteśmy w stanie ruszyć się z miejsca, a co dopiero normalnie funkcjonować.

czytaj całość

Endoproteza kolana ? kiedy jest konieczna? 14-02-2019

Chorobowe zmiany w stawie kolanowym rozwijają się powoli. Początkowe objawy to ból i sztywność stawu kolanowego. Uciążliwości wzrastają po obciążeniu kończyn dolnych. 

czytaj całość

Mocne kości. Jak zapobiec osteoporozie? 28-01-2019

Osteoporoza dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Aby jej zapobiec, należy w odpowiedni sposób dbać o kości.

czytaj całość

Łózko rehabilitacyjne dla obłożnie chorych - czym powinno się charakteryzować? 28-06-2018

Coraz częściej mamy możliwość opieki nad chorym w warunkach domowych. 
Pierwszym więc krokiem będzie przygotowanie pokoju, w którym osoba chora spędza czas. Najważniejsze by była to przestrzeń funkcjonalna i przyjazna dla pacjenta. Pierwszym ważnym wyborem jest łóżko rehabilitacyjne. Na jakie się zdecydować, aby zapewnić największy 
komfort osobie obłożnie chorej.

czytaj całość

Jak się przygotować do biegania? 28-05-2018

W dzisiejszych czasach, kiedy aktywny styl życia to niemal obowiązek, bardzo popularne stało się bieganie. Każdy może się o tym przekonać – wystarczy spojrzeć na miejskie chodniki podczas ładnej pogody. Aż roi się na nich od biegaczy, lepiej bądź gorzej wyposażonych. Bez wątpienia jest to wymagająca aktywność fizyczna, ale też bardzo dobra dla zdrowia i urody. W co powinni się zaopatrzyć początkujący miłośnicy biegania?

czytaj całość

Na co może pomóc rehabilitacja? 14-05-2018

Od pewnego czasu dokucza ci coraz silniejszy ból. Utrudnia ci chodzenie i z biegiem czasu także wykonywanie wielu innych czynności. Dlaczego to sobie robisz? Czy wiesz, że wiele z twoich dolegliwości jesteś w stanie zwalczyć odpowiednią rehabilitacją?

czytaj całość

Rodzaje sprzętu rehabilitacyjnego 08-05-2018

Rehabilitacja to bardzo ważny proces dochodzenia do sprawności. Przebieg rehabilitacji jest kluczowy i wymaga nie tylko fachowej i wykwalifikowanej opieki medycznej, ale także specjalistycznego sprzętu. Sprzęt rehabilitacyjny wykorzystywany jest w wielu przypadkach. Różnego rodzaju choroby, schorzenia, zwyrodnienia, czy podeszły wiek, wpływają na układ mięśniowy i kostny, przez co proces rehabilitacyjny jest konieczny. Także bardzo duża liczba wypadków komunikacyjnych powoduje konieczność wykorzystania urządzeń do fizykoterapii 

czytaj całość

Ból kręgosłupa w ciąży ? przyczyny i łagodzenie go 13-04-2018

Mówią, że ciąża, to nie choroba. Z punktu widzenia medycznego - nie, jednak analizując błogosławiony stan pod kątem dolegliwości, które mogą się podczas niego pojawić u kobiety - owszem. Jedną z najbardziej uciążliwych może okazać się ból kręgosłupa. Pojawia się on zwłaszcza u tych pań, które przed zajściem w ciążę miały już z nim problemy, bądź po prostu prowadziły mało aktywny tryb życia.

czytaj całość
Poprzednie123...Następne