zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Bóle kręgosłupa 31-03-2020

Dolegliwości bólowe kręgosłupa są jedną z najczęstszych przyczyn wizyt u lekarza. Dotyczą ludzi w różnym wieku. Połowa ludzi po 50-tym roku życia i praktycznie wszyscy po 70-tym mają do czynienia z tym problemem.

czytaj całość

Bezpieczna Rodzina w trosce o seniorów przebywających w domu ? opaski SOS i kamery wewnętrzne do monitoringu stanu zdrowia bliskich 31-03-2020

Kim jesteśmy? Bezpieczna Rodzina istnieje na rynku od 15 lat. W tym czasie naszym innowacyjnym, a zarazem łatwym w obsłudze i przydatnym rozwiązaniom związanym z bezpieczeństwem, zaufało już 1 Milion Klientów.

czytaj całość

Najpopularniejsze rozmiary materacy 31-03-2020

Przed kupnem materaca z reguły bardzo dużo czasu poświęcamy analizom, wskazującym, które wypełnienie jest najlepsze. Tymczasem rozpocząć należy z zupełnie innej strony: od wymiarów.

czytaj całość

Lista artykułów

Pieluchomajtki - zapomnij o problemie 03-03-2020

Problem z trzymaniem moczu jest czymś bardzo wstydliwym, bo dotyczy jednej z najbardziej prywatnych, najbardziej intymnych czynności dotyczących własnego ciała

czytaj całość

Oczyszczacz powietrza czy jest warty uwagi? 18-02-2020

Jeżeli co raz częściej doświadczasz ostatnio bólów głowy, gorzej sypiasz i nasiliły się objawy twojej alergii to musisz zacząć zwracać uwagę na to, jakim powietrzem oddychasz na co dzień. Choć brzmi to odrobinę nieprawdopodobnie i pewnie wydaje Ci się, że nie masz możliwości wpłynięcia na stan otaczającego Cię powietrza – nie jest to do końca prawda. Oczywiście, niewiele możesz zrobić, jeżeli ciągle przebywasz na zewnątrz i mieszkasz np. w mieście, gdzie problem smogu jest ogromny. Pewnym rozwiązaniem są maseczki antysmogowe, ale to nie im poświęcimy dzisiejszy artykuł.

czytaj całość

Wykorzystanie separatorów membranowych w przemyśle farmaceutycznym 18-02-2020

Manometr standardowy z rurką Bourdona znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu i należy do najbardziej popularnej grupy urządzeń pomiarowych. Tego typu przyrząd stosowany jest do pomiarów medium w stanie ciekłym lub gazowym, które nie tworzy zatoru w układzie ciśnienia. Bywają jednak przypadki, w których medium nie może przedostawać się do urządzenia pomiarowego, a także gdy medium jest zanieczyszczone, lepkie czy żrące. W takich okolicznościach podczas pomiaru stosuje się separator membranowy.

czytaj całość

Czy warto kupować zamienniki końcówek do szczoteczek elektrycznych? 05-02-2020

Wiele osób zastanawia się nad tym jak dbać o końcówki do szczoteczki elektrycznej, kiedy je wymieniać, żeby pielęgnacja jamy ustnej była efektywna i bezpieczna. Rzeczywiście, zdrowie zębów oraz dziąseł mocno jest związane z regularną i porządną higieną. Szczoteczki elektryczne zapewniają lepsze docieranie w zakamarki pomiędzy zębami oraz szybszymi rotacyjnymi ruchami dokładniej oczyszczają powierzchnię szkliwa. Aby taka szczoteczka służyła nam jak najdłużej należy raz na jakiś czas zmienić jej końcówkę, najlepiej na oryginalną końcówkę do szczoteczki Oral B.

czytaj całość

Urządzenia kosmetologiczne, Sprzęt kosmetyczny 29-12-2019

W gabinetach kosmetycznych często używanym urządzaniem jest tzw. kombajn kosmetyczny. Jest to sprzęt, który ma bardzo szeroki zakres usług, dzięki niemu można wykonywać zabiegi różnego typu. 

czytaj całość

Jaka mata treningowa sprawdzi się do ćwiczeń w domu? 11-12-2019

Chcesz zacząć ćwiczyć w domu? W takim przypadku warto pomyśleć o zakupieniu specjalnej maty treningowe, z którą treningi będą jeszcze bardziej komfortowe i przy tym bezpieczniejsze!

czytaj całość

Kiedy i dlaczego warto wybrać się do podologa? Ratunek dla Twoich stóp - wkładki i obuwie ortopedyczne. 03-12-2019

Stopy każdego z nas narażone są na szereg obciążeń, mechanicznych uszkodzeń i czynników zewnętrznych, niekorzystnie oddziałujących na strukturę kostną, powodując trwałe odkształcenia i deformacje. Popularne schorzenia, takie jak haluksy czy modzele skutecznie utrudniają codzienne funkcjonowanie.

czytaj całość

Łóżko rehabilitacyjne dla otyłych ? na co zwrócić uwagę? 15-10-2019

Opiekę nad każdym leżącym pacjentem ułatwia odpowiedni sprzęt, a najważniejszym jego elementem jest łóżko rehabilitacyjne. Pozwala bez większego wysiłku podnieść pacjenta, a przede wszystkim zapewnia o wiele większy komfort życia osobie, która spędza na łóżku większość dnia, a często nawet całą dobę. Zakup odpowiedniego łóżka ortopedycznego jest szczególnie ważny w przypadku osób otyłych, których waga znacznie utrudnia opiekę nad nimi. Można je dzięki temu łatwo, szybko i wygodnie ułożyć.

czytaj całość

Co warto wiedzieć o inhalatorach? 15-10-2019

Zadaniem inhalatora jest wytwarzanie mgiełki, która pozytywnie wpływa na drogi oddechowe. Często zawiera ona dodatkowo substancję leczniczą.

czytaj całość

Jaki sprzęt kupić do profesjonalnego gabinetu fizjoterapii? 09-07-2019

Obecnie pojawia się na rynku coraz więcej gabinetów rehabilitacyjnych i fizjoterapii. Społeczeństwo się starzeje, coraz więcej osób prowadzi siedzący tryb życia i nie ćwiczy regularnie. Dlatego coraz więcej pacjentów zgłasza się do rehabilitantów i fizjoterapeutów.

czytaj całość
Poprzednie123...Następne