zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Bóle kręgosłupa 13-01-2020

Dolegliwości bólowe kręgosłupa są jedną z najczęstszych przyczyn wizyt u lekarza. Dotyczą ludzi w różnym wieku. Połowa ludzi po 50-tym roku życia i praktycznie wszyscy po 70-tym mają do czynienia z tym problemem.

czytaj całość

Lista artykułów

Urządzenia kosmetologiczne, Sprzęt kosmetyczny 29-12-2019

W gabinetach kosmetycznych często używanym urządzaniem jest tzw. kombajn kosmetyczny. Jest to sprzęt, który ma bardzo szeroki zakres usług, dzięki niemu można wykonywać zabiegi różnego typu. 

czytaj całość

Jaka mata treningowa sprawdzi się do ćwiczeń w domu? 11-12-2019

Chcesz zacząć ćwiczyć w domu? W takim przypadku warto pomyśleć o zakupieniu specjalnej maty treningowe, z którą treningi będą jeszcze bardziej komfortowe i przy tym bezpieczniejsze!

czytaj całość

Kiedy i dlaczego warto wybrać się do podologa? Ratunek dla Twoich stóp - wkładki i obuwie ortopedyczne. 03-12-2019

Stopy każdego z nas narażone są na szereg obciążeń, mechanicznych uszkodzeń i czynników zewnętrznych, niekorzystnie oddziałujących na strukturę kostną, powodując trwałe odkształcenia i deformacje. Popularne schorzenia, takie jak haluksy czy modzele skutecznie utrudniają codzienne funkcjonowanie.

czytaj całość

Łóżko rehabilitacyjne dla otyłych ? na co zwrócić uwagę? 15-10-2019

Opiekę nad każdym leżącym pacjentem ułatwia odpowiedni sprzęt, a najważniejszym jego elementem jest łóżko rehabilitacyjne. Pozwala bez większego wysiłku podnieść pacjenta, a przede wszystkim zapewnia o wiele większy komfort życia osobie, która spędza na łóżku większość dnia, a często nawet całą dobę. Zakup odpowiedniego łóżka ortopedycznego jest szczególnie ważny w przypadku osób otyłych, których waga znacznie utrudnia opiekę nad nimi. Można je dzięki temu łatwo, szybko i wygodnie ułożyć.

czytaj całość

Co warto wiedzieć o inhalatorach? 15-10-2019

Zadaniem inhalatora jest wytwarzanie mgiełki, która pozytywnie wpływa na drogi oddechowe. Często zawiera ona dodatkowo substancję leczniczą.

czytaj całość

Jaki sprzęt kupić do profesjonalnego gabinetu fizjoterapii? 09-07-2019

Obecnie pojawia się na rynku coraz więcej gabinetów rehabilitacyjnych i fizjoterapii. Społeczeństwo się starzeje, coraz więcej osób prowadzi siedzący tryb życia i nie ćwiczy regularnie. Dlatego coraz więcej pacjentów zgłasza się do rehabilitantów i fizjoterapeutów.

czytaj całość

Czyszczenie i dezynfekcja obuwia medycznego ?jak się do tego zabrać? 26-06-2019

Praca z pacjentami w szpitalu, ośrodkach zdrowia czy prywatnych gabinetach oznacza bardzo często kontakt z różnymi płynami ustrojowymi. Właśnie dlatego tak ważne jest, by obuwie medyczne było wykonane z materiałów łatwych w pielęgnacji. To one dyktują sposób czyszczenia, konserwacji oraz przechowywania butów.

czytaj całość

Sprzęt medyczny - jak go zdobyć? 18-06-2019

Najczęściej ogromnym problemem samego pacjenta lub jego rodziny są koszty związane z zakupem sprzętu medycznego. Nie da się ukryć, że łóżka rehabilitacyjne, wózki inwalidzkie, kule, koncentratory tlenu czy zestawy przeciwodleżynowe to drogie produkty, których zakup zawsze jest mniejszym lub większym obciążeniem dla domowego budżetu.

czytaj całość

Skręcona kostka - co robić? 20-05-2019

Jednym z najczęściej spotykanych urazów jest zwichnięcie stawu skokowego, czyli popularne skręcenie kostki. Uraz przydarza się nie tylko sportowcom i osobom aktywnie uprawiającym sport. Wystarczy chwila nieuwagi, nieodpowiednie ułożenie stopy, aby pojawił się dokuczliwy ból, niekiedy wręcz uniemożliwiający codzienne funkcjonowanie. Jak sobie radzić w takiej sytuacji?

czytaj całość

Refundacja sprzętu rehabilitacyjnego. Co trzeba o niej wiedzieć? 18-04-2019

Sprzęt rehabilitacyjny oraz medyczny, taki jak protezy, ortezy, wózki inwalidzkie czy przyrządy do ćwiczeń nie należą do najtańszych. To problem szczególnie dotkliwy dla pacjentów z niewielkimi dochodami lub zmagającymi się z niepełnosprawnością od dłuższego czasu.

czytaj całość
Poprzednie123...Następne