zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Bóle kręgosłupa 10-09-2019

Dolegliwości bólowe kręgosłupa są jedną z najczęstszych przyczyn wizyt u lekarza. Dotyczą ludzi w różnym wieku. Połowa ludzi po 50-tym roku życia i praktycznie wszyscy po 70-tym mają do czynienia z tym problemem.

czytaj całość

Lista artykułów

Jaki sprzęt kupić do profesjonalnego gabinetu fizjoterapii? 09-07-2019

Obecnie pojawia się na rynku coraz więcej gabinetów rehabilitacyjnych i fizjoterapii. Społeczeństwo się starzeje, coraz więcej osób prowadzi siedzący tryb życia i nie ćwiczy regularnie. Dlatego coraz więcej pacjentów zgłasza się do rehabilitantów i fizjoterapeutów.

czytaj całość

Czyszczenie i dezynfekcja obuwia medycznego ?jak się do tego zabrać? 26-06-2019

Praca z pacjentami w szpitalu, ośrodkach zdrowia czy prywatnych gabinetach oznacza bardzo często kontakt z różnymi płynami ustrojowymi. Właśnie dlatego tak ważne jest, by obuwie medyczne było wykonane z materiałów łatwych w pielęgnacji. To one dyktują sposób czyszczenia, konserwacji oraz przechowywania butów.

czytaj całość

Sprzęt medyczny - jak go zdobyć? 18-06-2019

Najczęściej ogromnym problemem samego pacjenta lub jego rodziny są koszty związane z zakupem sprzętu medycznego. Nie da się ukryć, że łóżka rehabilitacyjne, wózki inwalidzkie, kule, koncentratory tlenu czy zestawy przeciwodleżynowe to drogie produkty, których zakup zawsze jest mniejszym lub większym obciążeniem dla domowego budżetu.

czytaj całość

Skręcona kostka - co robić? 20-05-2019

Jednym z najczęściej spotykanych urazów jest zwichnięcie stawu skokowego, czyli popularne skręcenie kostki. Uraz przydarza się nie tylko sportowcom i osobom aktywnie uprawiającym sport. Wystarczy chwila nieuwagi, nieodpowiednie ułożenie stopy, aby pojawił się dokuczliwy ból, niekiedy wręcz uniemożliwiający codzienne funkcjonowanie. Jak sobie radzić w takiej sytuacji?

czytaj całość

Refundacja sprzętu rehabilitacyjnego. Co trzeba o niej wiedzieć? 18-04-2019

Sprzęt rehabilitacyjny oraz medyczny, taki jak protezy, ortezy, wózki inwalidzkie czy przyrządy do ćwiczeń nie należą do najtańszych. To problem szczególnie dotkliwy dla pacjentów z niewielkimi dochodami lub zmagającymi się z niepełnosprawnością od dłuższego czasu.

czytaj całość

Cena i zalety aparatu USG Mindray 06-12-2018

Współczesna medycyna i diagnostyka dysponuje szeregiem nowoczesnych urządzeń i sprzętów, które pozwalają na maksymalnie dokładne i bezpieczne przeprowadzanie badań. Aparaty USG mają bardzo szerokie zastosowanie, a diagnostyka obrazowa przeprowadzana za ich pomocą jest szybka i łatwa. Ponadto obrazowanie ultradźwiękowe stale ewouluje, dostarczając rozwiązania coraz wyższej jakości i coraz lepiej dopasowane do potrzeb konkretnych działów medycyny, lekarzy, diagnostyków i placówek. Przykładem nowoczesnych, zaawansowanych technologicznie i niezawodnych w użytkowaniu urządzeń do USG są aparaty USG Mindray.

czytaj całość

Aparat tlenowy w dobrej cenie - gdzie taki znaleźć? 06-12-2018

Zaawansowane maszyny do tlenoterapii zazwyczaj działają na zasadzie zasysania powietrza, a następnie jego filtrowania aby zmaksymalizować poziom tlenu w koncentracie podawanym pacjentowi.

czytaj całość

Gdzie szukać sprzętu medycznego dla szpitala? 17-09-2018

Każdy zawód, każde stanowisko pracy, które umożliwia jego wykonywanie, a także każda firma, w której takie stanowisko funkcjonuje wymagają odpowiedniego wyposażenia. Narzędzia i sprzęt są nie tylko pomocne, ale często konieczne do realizacji zadań. Chociaż w większości zawodów wciąż jeszcze korzysta się z podstawowych przyborów, coraz powszechniej zastępuje je lub uzupełnia nowoczesny sprzęt. Dotyczy to zarówno serwisów sprzątających, warsztatów samochodowych, jak i szpitali.

czytaj całość

Czy warto kupować używany sprzęt medyczny? 10-08-2018

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie jakiegokolwiek szpitala czy innej placówki medycznej bez nowoczesnego wyposażenia. Szczególnie kliniki i przychodnie prywatne, które chcą zachęcić do korzystania z ich usług jak najszersze grono pacjentów, starają się stworzyć najlepsze warunki do diagnozowania, leczenia i rehabilitacji.

czytaj całość

Węże silikonowe - podstawa przesyłu mediów w przemyśle farmaceutyczno-medycznym. 12-07-2018

Silikony – związki chemiczne, w których atomy krzemu połączone są z grupami alkilowymi lub arylowymi. Związki te nazywamy polimerami krzemoorganicznymi, które otrzymuje się w postaci żywic (kauczuków) silikonowych lub olejów. Często nie zdajemy sobie sprawy, w jak wielu obszarach naszego codziennego życia wykorzystywane są silikony. Nagminnie wykorzystujemy materiały oparte na tych związkach każdego dnia w postaci olejów, smarów, kauczuków, lakierów, żywic, klejów.

czytaj całość
Poprzednie123...Następne