zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Biopierwiastki dla urody - CYNK 06-11-2019

Cynk jest pierwiastkiem należącym do grupy metali ciężkich. Będąc składnikiem (lub aktywatorem) wielu enzymów, uczestniczy w metabolizmie białek i węglowodanów, alkoholu oraz przypuszczalnie tłuszczy.

czytaj całość

To i owo o przegrodzie nosa.06-11-2019

Często słyszymy, że ktoś ma skrzywioną przegrodę nosa. Nic w tym dziwnego, bo tylko niewielka część ludzi ma idealnie prostą przegrodę nosa.

czytaj całość

Ostrożnie ze słońcem!06-11-2019

Co roku z nadejściem lata powraca temat oparzeń słonecznych, udarów cieplnych, promieniowania UVA i UVB oraz nowotworów skóry. Mimo to wydaje się, że ostrzeżeń nigdy dość, dlatego i my zajmiemy się tym problemem.

czytaj całość

Podróże dalekie i bliskie, przyjemność czy niebezpieczeństwo? 06-11-2019

Od kilku lat co roku coraz więcej Polaków wyjeżdża w tropiki.  Ale czy powrót do rodzimego naszego kraju jest tylko wypełniony wspaniałymi wspomnieniami oraz przepięknymi zdjęciami? Czy może możemy przywieźć „coś” dodatkowego?.... Ale co? 

czytaj całość

Kudzu Root - farmakoterapia roślinna pomocna przy uzależnieniach 06-11-2019

Kudzu Root bogaty w substancje czynne o nazwie izoflawony znacząco zmniejszają chęć i przymus sięgania po alkohol, papierosy i narkotyki. .

czytaj całość

Dermatoskopia i videoskopia - Na czym polega badanie? 06-11-2019

Każdy, zna swoje ciało, jak przysłowiową kieszeń. Ale czy odpowiednio o nie dbasz, a w razie powstania niebezpiecznych zmian dermatologicznych odpowiednio na nie reagujesz? Warto przyglądać się swojej skórze szczególnie po lecie, ale nie tylko. Przeczytaj więcej o zabiegach dermoskopii oraz videdermoskopii. Co warto o nich wiedzieć?

czytaj całość

Flosser - co to takiego, ile kosztuje i gdzie kupić? 06-11-2019

Co to jest flosser?
Flosser to niewielkich rozmiarów przyrząd przeznaczony do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych. 

czytaj całość

Lista artykułów

W trosce o piękno. 04-11-2019

Większość profesjonalnych zabiegów kosmetycznych czy też tych z zakresu medycyny estetycznej wykorzystuje naturalne składniki, które są tak skoncentrowane, że bardzo skutecznie oddziałują w różnych warstwach skóry.

czytaj całość

Jesteś zawodowym kierowcą? To bardzo ważne, byś zadbał o swój wzrok! 05-11-2019

Każdy, kto siada za kierownicą, powinien posiadać dobry wzrok. Prowadząc rozpędzony, wielotonowy pojazd trzeba zachować szczególną uwagę oraz być pewnym swoich zmysłów, a szczególnie wzroku. To od niego zależy czy kierujący zawczasu dostrzeże przeszkodę czy utrudnienie w ruchu i będzie miał odpowiedni czas na reakcję. Sprawne prowadzenie pojazdu polega na odbieraniu przez kierowcę informacji i odpowiedniej reakcji na odebrane bodźce. Aż 90% informacji niezbędnych do prowadzenia pojazdu dostarcza narząd wzroku, więc dbajmy o niego jak najlepiej możemy.

czytaj całość

Soniczna czy elektryczna - którą szczoteczkę wybrać?  05-11-2019

Szczoteczki soniczne uważane są za pewnego rodzaju ulepszoną wersję szczoteczek elektrycznych. W porównaniu do nich cechują się kilkoma zaletami. Po pierwsze są bezpieczniejsze dla przyzębia oraz szkliwa zębów.

czytaj całość

5 zabiegów kosmetycznych, które musisz wypróbować 28-10-2019

Jednym z najczęściej wymienianych zabiegów jest depilacja laserowa. Początki sięgają już lat 60 ubiegłego wieku. Jest to zabieg w 100% bezpieczny.

czytaj całość

Medycyna estetyczna. Jakie zabiegi oferuje? 15-10-2019

Co ważne, oferta klinik i gabinetów medycyny estetycznej jest dziś dużo bardziej niż kiedyś przystępna dla przeciętnych klientów. Ceny poszczególnych zabiegów są coraz niższe, dzięki czemu na poddanie się któremuś z nich pozwolić może sobie spora liczba pacjentów.

czytaj całość

Ekstrakcja ósemki ? przebieg i zalecenia po zabiegu 10-09-2019

Ekstrakcja ósemek, czyli usuwanie trzecich zębów trzonowych należy do najczęściej wykonywanych zabiegów stomatologicznych. Pacjent powinien ściśle stosować się do zaleceń lekarza, aby uniknąć powikłań, takich jak krwawienie, suchy zębodół, szczękościsk i infekcja.

czytaj całość

Jaka jest idealna dieta na obniżenie cukru we krwi? 03-09-2019

Cukrzyca jest zaliczana do grupy schorzeń cywilizacyjnych. Chorują na nią kobiety i mężczyźni w różnym wieku, zarówno osoby młode, jak i seniorzy. Bardzo ważnym elementem leczenia cukrzycy jest odpowiednia dieta: z jednej strony stabilizująca poziom cukru we krwi, z drugiej – dostarczająca organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych, mikroelementów i witamin.

czytaj całość

Rooibos - poznaj zalety picia herbaty z czerwonokrzewu 03-09-2019

Napar z liści rooibosu ma wiele prozdrowotnych właściwości. Komu przyda się najbardziej i czym właściwie jest rooibos?

czytaj całość

Jakie są ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej? 12-08-2019

Ważne jest więc to, by wiedzieć, jak powinien wyglądać trening na odchudzanie, który pomoże nam w szybkim tempie uzyskać wymarzoną sylwetkę.

czytaj całość

Dla kogo soczewki progresywne a toryczne? Zobacz różnicę! 12-08-2019

Warto zacząć od tego, że soczewki toryczne zostały opracowane z myślą o osobach, które cierpią na astygmatyzm (popularną wadę wzroku, która uniemożliwia wyraźne widzenie niezależnie od odległości).

czytaj całość
PoprzednieNastępne