zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Protezy zębowe? rodzaje, kto powinien je stosować i jak?13-06-2017

Około 4,2 miliona osób w Polsce powyżej 50-go roku życia nosi protezy zębowe, jednak połowa nie jest w pełni zadowolona z ich użytkowania. Osoby, które mają protezy narzekają na problemy z mówieniem i jedzeniem, dyskomfort oraz nieświeży oddech. 

czytaj całość

Tomografia czy rezonans? Oto jest pytanie.13-06-2017

Na czym więc dokładnie polega różnica między tomografią a rezonansem i kiedy się te badania wykonuje?

czytaj całość

Lista artykułów

Implanty w Warszawie - gdzie warto wykonać? 08-05-2017

Implanty to trwałe rozwiązanie pozwalające uzupełnić braki w uzębieniu. Za ich pomocą można też uzupełnić ubytki w kościach szczęki. Zabieg wstawienia implantów jest bezbolesny i przeprowadza się go w znieczuleniu.

czytaj całość

Proteza zębowa w 100% komfortowa 08-05-2017

W ostatnich latach nastąpił znaczący rozwój protetyki stomatologicznej. Producenci oferują nam wiele opcji. Dobrze dobrana proteza znacznie polepsza komfort życia, umożliwia spożywanie ulubionych pokarmów, pełni funkcję estetyczną i dodaje pewności siebie. Technicznie, protezowanie polega na odtwarzaniu prawidłowego funkcjonowania oraz fizjologicznej budowy całego układu narządów i tkanek w obrębie jamy ustnej oraz twarzowej części czaszki. W skład tego zespołu wchodzą jama ustna z zębami, mięśnie, nerwy i stawy skroniowo-żuchwowe.

czytaj całość

Od czego zależy cena wstawienia implantu dentystycznego 07-04-2017

Podobnie jak w przypadku większości innych zabiegów stomatologicznych, także leczenie implantologiczne, mające na celu uzupełnienie brakujących zębów, może mieć różne ceny. Różnice te zależne są od wielu czynników – stosowanych w gabinecie materiałów, uwarunkowań zdrowotnych pacjenta oraz jego preferencji dotyczących jakości zastosowanych rozwiązań protetycznych.

czytaj całość

Korony i mosty zębów Cerec 09-12-2016

Praktykowanie nowoczesnej i wspomaganej komputerowo protetyki stomatologicznej umożliwia wykonanie korony czy też mostu nawet w czasie jednego dnia*. Oszczędność czasu to niejedyna zaleta wykorzystania systemu Cerec. Technologia CAD / CAM, czyli komputerowo wspomagane projektowanie (CAD-Computer Aided Design) i komputerowo wspomagane wytwarzanie (CAM-Computer Aided Manufacturing), jest nieustannie rozwijana i udoskonalana.

czytaj całość

Skanowanie wewnątrzustne - pierwszy krok w cyfrowej protetyce 09-12-2016

Wewnątrzustne skanowanie w protetyce stomatologicznej oferuje wiele korzyści w stosunku do metod konwencjonalnych – jedna z głównych zalet to zwiększona dokładność wycisku.

czytaj całość

Nowoczesny gabinet dentystyczny 06-09-2016

Są podstawowe zasady, których żaden dentysta nie powinien pomijać w pracy z pacjentem. Do nich należą bezwzględna higiena, czystość i sterylność narzędzi. 

czytaj całość

Piaskowanie - czyli jak pozbyć się osadu nazębnego i przebarwień. 21-03-2016

Kawa, jagody, wiśnie, wino czy gazowane napoje to rodzaje produktów, których spożycie związane jest z powstawaniem przebarwień na powierzchni zębów. W jaki sposób pozbyć się wspomnianych, nieestetycznych przebarwień i tym samym przywrócić jasny odcień swoim zębom ? Rozwiązaniem problemu jest zabieg piaskowania. Piaskowanie umożliwi zarówno pozbycie się wspomnianych już przebarwień, jak i osadu nazębnego, a dodatkowo będzie stanowiło idealne uzupełnienie dla zabiegu skalingu.

czytaj całość

Leczenie kanałowe ? nie taki stomatolog straszny 22-02-2016

Stwierdzenie, że każdy ząb jest na wagę złota, nie jest dalekie od prawdy. Gdy próchnica zaczyna sięgać coraz głębszych warstw zęba, może dojść do konieczności poddania się leczeniu endodontycznemu

czytaj całość

Płynne szkliwo - recepta na piękny uśmiech? 17-11-2015

Kult śnieżnobiałych i zdrowych zębów to nie słabnący trend w współczesnych czasach. Białe zęby, dla większości społeczeństwa, są symbolem piękna. Nic dziwnego, że stał się podstawowym celem nowoczesnej stomatologii.

czytaj całość

Dodatkowi pomocnicy w walce o świeży oddech 27-07-2015

Codzienna, pełna higiena jamy ustnej to nie tylko szczotka i pasta do zębów. Równie ważna jest higiena trudno dostępnych miejsc w tym czyszczenie języka. Jest to ważne dla zdrowia nie tylko zębów, ale i całego organizmu.

czytaj całość
PoprzednieNastępne