zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Zanokcica paznokciowa a zastrzał 22-02-2017

Zanokcica. Należy do zakażeń tkanek budujących osadzenie paznokcia i rozwija się tuż przy jego podstawie. Początkowo obejmuje okolicę pod obrąbkiem naskórkowym lub też między macierzą paznokcia, a samym paznokciem. W cięższych przypadkach zakażenie umiejscawia się między macierzą a paliczkiem.

czytaj całość

Pielęgnowanie oczu u kilkumiesięcznego dziecka: 22-02-2017

Gdy z oka wypływa wydzielina o żółtawym kolorze, to najprawdopodobniej mamy do czynienia ze stanem zapalnym, ale o łagodnym przebiegu. Często występuje u noworodków, których oczy do siódmego tygodnia życia nie wytwarzają łez. Wystarczy solą fizjologiczną przemywać oczka niemowlaka, a jeśli stan zapalny nie ustąpi: udaj się na wizytę do lekarza okulisty dziecięcego, to przepisze maluszkowi kropelki do oczu.

czytaj całość

Wizyta u dobrego laryngologa w Łodzi 22-02-2017

Długotrwałe lub nawracające choroby uszy, zatok, nosa i gardła to wskazania do wizyty u specjalisty. Szukając dobrego laryngologa w Łodzi warto wybrać lekarza z dużym zawodowym doświadczeniem.

czytaj całość

Zespoły bólowe kręgosłupa. 22-02-2017

Kręgosłup, po przyjęciu przez człowieka postawy pionowej, stale poddawany jest działaniu znacznych sił, do których nie był dawniej przystosowany, kiedy poruszał się na 4 kończynach.

czytaj całość

Zaprzyjaźniona z menopauzą 22-02-2017

Każdy okres w naszym życiu niesie ze sobą radość i smutek. Następują zmiany, na które często nie jesteśmy gotowi, nie chcemy przyswoić ich nadejścia. W życiu kobiety pojawia się termin ,,menopauza'', który kojarzyć się może z rozgoryczeniem, żalem i wewnętrznym cierpieniem. Warto na tą istotną zmianę być gotowym, by przebiegała ona bezboleśnie a nawet niezauważalnie. Czy jest to możliwe? Jak najbardziej!

czytaj całość

To i owo o przegrodzie nosa.22-02-2017

Często słyszymy, że ktoś ma skrzywioną przegrodę nosa. Nic w tym dziwnego, bo tylko niewielka część ludzi ma idealnie prostą przegrodę nosa.

czytaj całość

Zimowe szaleństwo ! 22-02-2017

A co nam daje owo zimowe szaleństwo? Otóż wszelkie korzyści wynikające z aktywności fizycznej. To wzmocnienie i uelastycznienie mięśni, ścięgien i wiązadeł.

czytaj całość

Sezon na wrzody21-02-2017

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy jest przewlekłym schorzeniem przewodu pokarmowego.

czytaj całość

Zatrucia pokarmowe21-02-2017

Z nadejściem lata, jak bumerang powracają pewne problemy zdrowotne. Są to poparzenia i udary słoneczne, ugryzienia przez węże, kleszcze, choroby tropikalne - jeśli wyjeżdżamy na egzotyczny urlop.

czytaj całość

Strzeżonego Pan Bóg strzeże!21-02-2017

U kobiet pierwszą przyczyną zgonów nowotworowych jest rak piersi (sutka), kolejne na czarnej liście to nowotwory płuca i żołądka, czwartym jest rak szyjki macicy.

czytaj całość