zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Komórki macierzyste sposobem na zwalczanie bólu i chorób 19-02-2020

Komórki macierzyste (z ang. Mesenchymal Stern Cells) mogą zastąpić chore albo uszkodzone tkanki. Dzieje się tak dzięki zdolnościom polegającym na różnicowaniu się w kierunku wszystkich innych komórek ciała.

czytaj całość

Leczenie raka prostaty - objawy, metody leczenia, wykorzystanie robota da Vinci 19-02-2020

Rak prostaty jest na pierwszym miejscu u mężczyzn pod względem zapadalności na nowotwór (19,7%) oraz drugim pod kątem umieralności (9,8%). W ciągu ostatnich 10 lat w Polsce liczba zachorowań na ten nowotwór podwoiła się. Dlatego nie wolno lekceważyć nawet najmniejszych objawów, a leczenie powinno być dobrane starannie do pacjenta. Poniżej przedstawiamy objawy, sposoby leczenia oraz innowacyjną metodę leczenia operacyjnego z wykorzystaniem robota da Vinci.

czytaj całość

Co jeść, żeby nie chorować? Kilka przykładów roślin poprawiających kondycję zdrowotną 19-02-2020

W dzisiejszym tekście opowiemy o kilku niezwykłych roślinach, znanych i docenianych od lat. W ich składzie znajduje się wiele cennych substancji, aktywnie wpływających na ludzkie zdrowie. Z tego względu mogą stać się one znaczącym wsparciem w utrzymaniu dobrej kondycji oraz zdrowia.

czytaj całość

Stres - przyjaciel czy wróg?19-02-2020

Początek lata to dla większości z nas zapowiedz wakacyjnego wypoczynku, ale dla wielu osób, zwłaszcza studentów, to bardzo trudny i stresujący czas – czas zaliczeń i egzaminów.

czytaj całość

To i owo o przegrodzie nosa.19-02-2020

Często słyszymy, że ktoś ma skrzywioną przegrodę nosa. Nic w tym dziwnego, bo tylko niewielka część ludzi ma idealnie prostą przegrodę nosa.

czytaj całość

Protetyka - protezy szkieletowe, osiadające czy bezklamrowe? 19-02-2020

Współczesna protetyka oferuje pacjentom szeroki wybór uzupełnień braku uzębienia. Jedną z możliwości jest wykonanie protez ruchomych. Protezy zębowe szkieletowe, bezklamrowe i osiadające różnią się między sobą nie tylko materiałem, z którego są wykonane oraz sposobem mocowania, ale także komfortem użytkowania. Na pytania dotyczące protez odpowiada Szymon Chełstowski, z gabinetu Twój Dentysta w Grójcu. Protetyka jest jednym z kluczowych elementów oferty w gabinecie.

czytaj całość

Choroby wywoływane przez chlamydie19-02-2020

Chlamydie to grupa wewnątrzkomórkowych bakterii Gram-ujemnych. Są one bardzo zakaźne, a wszystkie gatunki chorobotwórcze dla człowieka, tj. Chlamydia trachomatis, Chlamydia pneumoniae i Chlamydia psittaci, wywoływać mogą zmiany zapalne w układzie oddechowym.

czytaj całość

Chirurg w roli sapera, czyli jak się rozbraja tętniaki!19-02-2020

Dlatego prawdziwe pole do popisu daje chirurgowi rola sapera, który rozbraja tętniaka, zanim ten zdąży pęknąć. W tym celu musi jednak najpierw rozpracować mechanizm bomby.

czytaj całość

Protezy zębowe? rodzaje, kto powinien je stosować i jak?19-02-2020

Około 4,2 miliona osób w Polsce powyżej 50-go roku życia nosi protezy zębowe, jednak połowa nie jest w pełni zadowolona z ich użytkowania. Osoby, które mają protezy narzekają na problemy z mówieniem i jedzeniem, dyskomfort oraz nieświeży oddech. 

czytaj całość

Zanokcica paznokciowa a zastrzał 19-02-2020

Zanokcica. Należy do zakażeń tkanek budujących osadzenie paznokcia i rozwija się tuż przy jego podstawie. Początkowo obejmuje okolicę pod obrąbkiem naskórkowym lub też między macierzą paznokcia, a samym paznokciem. W cięższych przypadkach zakażenie umiejscawia się między macierzą a paliczkiem.

czytaj całość