zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Jaskra - jak wyleczyć ? 17-01-2019

Jaskra to choroba prowadząca do zaburzenia pola widzenia, a w zaawansowanym stadium może grozić również utratą wzroku. W jej leczeniu stosuje się farmakoterapię, zabiegi chirurgiczne oraz laseroterapię.

czytaj całość

Mocne kości. Jak zapobiec osteoporozie? 17-01-2019

Osteoporoza dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Aby jej zapobiec, należy w odpowiedni sposób dbać o kości.

czytaj całość

Biopierwiastki dla urody - CYNK 17-01-2019

Cynk jest pierwiastkiem należącym do grupy metali ciężkich. Będąc składnikiem (lub aktywatorem) wielu enzymów, uczestniczy w metabolizmie białek i węglowodanów, alkoholu oraz przypuszczalnie tłuszczy.

czytaj całość

To i owo o przegrodzie nosa.17-01-2019

Często słyszymy, że ktoś ma skrzywioną przegrodę nosa. Nic w tym dziwnego, bo tylko niewielka część ludzi ma idealnie prostą przegrodę nosa.

czytaj całość

Chirurgia stomatologiczna - coś więcej niż usuwanie zębów 17-01-2019

Chirurgia stomatologiczna to dziedzina medycyny, która zajmuje się operacyjnym leczeniem jamy ustnej oraz przyległych okolic. Lekarze specjaliści, specjalizujący się w tej dziedzinie, będą chirurgami stomatologami, chirurgami szczękowo-twarzowymi i laryngologami. Chociaż potocznie chirurgia stomatologiczna kojarzy się z wyrwaniem zębów, to coś znacznie więcej. Co?

czytaj całość

Męskie utrapienie - prostata!?17-01-2019

Dlatego zwracamy się z pytaniami dotyczącymi tego zagadnienia do Pani dr Elżbiety Olak - specjalisty urologa, pracującej w Przychodni Urologicznej Szpitala Wojewódzkiego im. J. Babińskiego we Wrocławiu mającej codzienny kontakt z dużą liczbą pacjentów zaniepokojonych pojawiającymi się u nich kłopotami.

czytaj całość

Podróże dalekie i bliskie, przyjemność czy niebezpieczeństwo? 17-01-2019

Od kilku lat co roku coraz więcej Polaków wyjeżdża w tropiki.  Ale czy powrót do rodzimego naszego kraju jest tylko wypełniony wspaniałymi wspomnieniami oraz przepięknymi zdjęciami? Czy może możemy przywieźć „coś” dodatkowego?.... Ale co? 

czytaj całość

Zapalenie krtani i tchawicy!17-01-2019

Zapalenie krtani to schorzenia dotyczące zarówno dzieci, jak i dorosłych, lecz mające w zależności od wieku inne objawy i nieco odmienny przebieg.
Zapalenia krtani ogólnie dzielimy na ostre i przewlekłe.

czytaj całość

Stres - przyjaciel czy wróg?17-01-2019

Początek lata to dla większości z nas zapowiedz wakacyjnego wypoczynku, ale dla wielu osób, zwłaszcza studentów, to bardzo trudny i stresujący czas – czas zaliczeń i egzaminów.

czytaj całość

Tomografia czy rezonans? Oto jest pytanie.17-01-2019

Na czym więc dokładnie polega różnica między tomografią a rezonansem i kiedy się te badania wykonuje?

czytaj całość