zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Czy klimatyzacja źle wpływa na zdrowie? 27-03-2017

Klimatyzacja staje się coraz powszechniejsza. Większość Polaków nie wyobraża sobie bez niej pracy lub wizyty w centrach handlowych i restauracjach. Nie dziwi więc, że coraz więcej osób szuka informacji na temat jej wpływu na zdrowie. Niestety, wiele z nich trafia na nie do końca sprawdzone wiadomości, które powodują, że na temat tego urządzenia narosło wiele szkodliwych mitów.

czytaj całość

Skręcenie stawu skokowego ? jak postępować? 28-03-2017

Skręcenie stawu skokowego, popularnie nazywanego kostką, znajduje się w czołówce najczęstszych urazów ortopedycznych. Wystarczy nieprawidłowe ustawienie stopy w trakcie biegu czy nawet zwykłego spaceru aby naciągnąć lub uszkodzić struktury stawu. Gdy już do tego dojdzie bardzo ważne jest szybkie zabezpieczenie miejsca urazu przed kolejnymi nadwyrężeniami oraz zminimalizowanie powstającego obrzęku. Odpowiednie działanie pozwoli nam w krótszym czasie odzyskać całkowitą sprawność. Większość przypadków skręceń kostki polega na lekkim naderwaniu lub nadwyrężeniu więzadeł i możemy im zaradzić domowymi sposobami. Wówczas należy zastosować terapię „PRICE” (skrót od ang. słów: protection, rest, ice, compression, elevation) oraz unikać „HARM” (skrót od ang.: heat, alcohol, running, masage).

czytaj całość

Jak poradzić sobie z zatkanym nosem 28-03-2017

Zatkany nos to nieprzyjemne uczucie, które może powodować duży dyskomfort. Często towarzyszą mu inne objawy, takie jak katar, zmęczenie, ból głowy, obniżona koncentracja czy senność. Diagnoza i zastosowanie odpowiednich preparatów pozwoli skutecznie złagodzić dolegliwości.

czytaj całość

Stres - przyjaciel czy wróg?28-03-2017

Początek lata to dla większości z nas zapowiedz wakacyjnego wypoczynku, ale dla wielu osób, zwłaszcza studentów, to bardzo trudny i stresujący czas – czas zaliczeń i egzaminów.

czytaj całość

Zanokcica paznokciowa a zastrzał 28-03-2017

Zanokcica. Należy do zakażeń tkanek budujących osadzenie paznokcia i rozwija się tuż przy jego podstawie. Początkowo obejmuje okolicę pod obrąbkiem naskórkowym lub też między macierzą paznokcia, a samym paznokciem. W cięższych przypadkach zakażenie umiejscawia się między macierzą a paliczkiem.

czytaj całość

Bóle kręgosłupa 28-03-2017

Dolegliwości bólowe kręgosłupa są jedną z najczęstszych przyczyn wizyt u lekarza. Dotyczą ludzi w różnym wieku. Połowa ludzi po 50-tym roku życia i praktycznie wszyscy po 70-tym mają do czynienia z tym problemem.

czytaj całość

Rak żołądka, dlaczego taki groźny. 28-03-2017

Za poznane czynniki ryzyka raka żołądka uważa się palenie papierosów, nieprawidłową dietę (żywność konserwowana, zawierające duże ilości soli, uboga w błonnik), zmiany zapalne błony śluzowej żołądka z zanikiem, dysplazją, przewlekłe zapalenie żołądka z zakażeniem Helicobacter pylori, polipy żołądka o średnicy przekraczającej 2cm.

czytaj całość

BEZSENNOŚĆ28-03-2017

Bezsenność dotyka około jednej trzeciej wszystkich osób dorosłych Może pojawić się w każdym wieku i u osób w każdej kulturze, ale częściej występuje u ludzi starszych i u kobiet. Osoby w wieku podeszłym są obarczone większym ryzykiem bezsenności

czytaj całość

To i owo o przegrodzie nosa.28-03-2017

Często słyszymy, że ktoś ma skrzywioną przegrodę nosa. Nic w tym dziwnego, bo tylko niewielka część ludzi ma idealnie prostą przegrodę nosa.

czytaj całość

Zapalenie krtani i tchawicy!28-03-2017

Zapalenie krtani to schorzenia dotyczące zarówno dzieci, jak i dorosłych, lecz mające w zależności od wieku inne objawy i nieco odmienny przebieg.
Zapalenia krtani ogólnie dzielimy na ostre i przewlekłe.

czytaj całość