zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Targi stomatologiczne, czyli ?punkt styku? ekspertów i biznesu. Co warto wiedzieć? 23-04-2021

W drugiej połowie roku, a dokładnie w dniach 16-18.09 będzie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. CEDE 2021, czyli Środkowoeuropejska Wystawa Produktów Stomatologicznych, która rok rocznie przyciąga najlepszych wystawców w regionie. To doskonała okazja na poznanie najnowszych rozwiązań technologicznych oraz na rozmowę ekspertów z twórcami. Ale nie tylko, dlaczego warto przybyć na targi dentystyczne? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

czytaj całość

Witamina C - królowa witamin 23-04-2021

Witamina C jest bardzo ważnym mikroelementem, wpływającym na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Bierze ona udział w wielu różnych procesach zachodzących w komórkach. Ma ona tak duże znaczenie dla organizmu człowieka, że nie bez powodu została okrzyknięta królową witamin. Dzięki jej dobroczynnemu działaniu, można stwierdzić, że jest to najpopularniejszy mikroskładnik, bez którego nasze życie byłoby niemożliwe. Jej charakterystykę działania kojarzymy przede wszystkim z reklam, gdzie jest przedstawiana jako remedium na początkowe symptomy przeziębienia. Co jeszcze warto wiedzieć o witaminie C?

czytaj całość

Rodzaje USG ginekologicznego. Wykaz badań 23-04-2021

USG ginekologiczne jest badaniem profilaktycznym, pozwalającym na ocenę narządów płciowych kobiety. Najczęściej przeprowadza się je w okresie ciąży oraz po porodzie, celem sprawdzenia prawidłowości rozwoju płodu i stanu zdrowia matki.

czytaj całość

Niedobór składników mineralnych - objawy i leczenie 23-04-2021

Za niedoborem składników mineralnych i witamin stoją różne przyczyny. Na nieodpowiednią ich ilość w organizmie wpływają konkretne choroby, zaburzenia metaboliczne, stosowanie diety odchudzającej, intensywny styl życia czy ciąża.

czytaj całość

Grypa ? co należy o niej wiedzieć? Przyczyny, objawy, leczenie 23-04-2021

Grypa to jedna z najpowszechniejszych chorób wirusowych, która występuje najczęściej w okresie jesienno-zimowym, czyli w miesiącach podwyższonej zachorowalności. Choroba wywoływana jest przez wirusy grypy i, choć znana w medycynie od dawna, wciąż stanowi dość groźne schorzenie, ze względu na powikłania. Większość przypadków grypy aktualnie leczonych jest objawowo, najczęściej domowymi sposobami, jednak nigdy nie wolno ignorować symptomów, aby nie doszło do zagrażających zdrowiu i życiu konsekwencji. Czym objawia się grypa, jak zarażamy się wirusem oraz jak ją leczyć?

czytaj całość

Kleszcze - dlaczego są niebezpieczne? 23-04-2021

Ciepłe dni i piękna pogoda sprawiają, że wyjście na świeże powietrze staje się atrakcyjniejsze. Podczas spędzania czasu na dworze nie można jednak zapominać o zdrowym rozsądku, ponieważ kleszcze są poważnym zagrożeniem. Kleszcze są bardzo wytrzymałe, potrafią przeżyć w różnych warunkach atmosferycznych. Często również pokonują bariery które stwarza człowiek, aby ochronić się przed ich działaniem. Ukąszenia przez kleszcza nie warto bagatelizować. Zmiany skórne i reakcje alergiczne są uciążliwe, jednak jest to najmniejszy problem powstający po ukąszeniu. Kleszcze przenoszą groźne choroby, ich ukąszenie jest powodem boreliozy i kleszczowego zapalenia mózgu.

czytaj całość

Jak menopauza wpływa na samopoczucie? 23-04-2021

Moment nadejścia klimakterium jest specyficznym czasem dla każdej kobiety. Wiele z nich obawia się uciążliwych objawów, jednak warto pamiętać, że menopauza nie jest chorobą.

czytaj całość

Początki pielęgniarstwa, czyli jak to wszystko się zaczęło? 23-04-2021

Za prekursorkę nowoczesnego pielęgniarstwa uważana jest Florence Nightingale, arystokratkę urodzoną we Florencji, która wbrew planom rodziców zapragnęła zostać pielęgniarką. Status zawodowy pielęgniarkom nadała, tworząc w XIX wieku podstawy edukacji i podkreślając, jak ważne w tej profesji są cechy charakteru takie jak życzliwość i chęć niesienia pomocy.

czytaj całość

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy23-04-2021

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy jest obecnie jedną z najczęstszych chorób przewlekłych przewodu pokarmowego.

czytaj całość