zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Medycyna podróży 23-05-2018

Współcześnie mamy możliwość podróżowania w najdalsze zakątki świata. Często przywozimy z nich wiele pamiątek, żeby móc później wrócić myślami do miejsc, które odwiedziliśmy. Zdarza się jednak, że niektórzy przywożą z nich także choroby. Z tego powodu lepiej odpowiednio przygotować się przed wyjazdem - przeczytajcie jak to zrobić.

czytaj całość

ABC makijażu dla cery trądzikowej 23-05-2018

Odpowiednio wykonany makijaż to szansa na zatuszowanie niedoskonałości i poprawienie wyglądu cery trądzikowej. Kluczem do sukcesu jest tu nie tylko nakładanie kosmetyków w prawidłowy sposób, ale także wybór produktów przyjaznych cerze z problemami. Oto kilka prostych sposobów na to, by makijaż spełnił swoją rolę i podkreślił twoją urodę, jednocześnie zakrywając niedoskonałości bez efektu maski

czytaj całość

Przeszczep włosów metodą SAFER 23-05-2018

Dla wielu mężczyzn utrata włosów to powód do wstydu będący przyczyną obniżonej samooceny i złego samopoczucia. Wychodząc naprzeciw Panom zmagającym się z problemem nadmiernej utraty włosów czy ich postępującym przerzedzeniem, nasz Gabinet Kosmetyczny Medistica w Krakowie proponuje transplantację włosów metodą SAFER, czyli nowoczesną i innowacyjną techniką uzupełniania owłosienia.

czytaj całość

Jak radzić sobie z łuszczycą? 23-05-2018

Chorzy na łuszczycę nie mają łatwego życia. Choroba ta powoduje dużo ciężkich i nieprzyjemnych w codziennym funkcjonowaniu dolegliwości, a przy tym nadal pozostaje całkowicie nieuleczalna. Obecna medycyna ma dla chorych do zaoferowania póki co jedyne środki łagodzące objawy. Na szczęście są to bardzo skuteczne środki, dzięki czemu komfort życia chorych na łuszczycę stale i systematycznie się poprawia.

czytaj całość

Winorośl właściwa - właściwości i zastosowanie 23-05-2018

Właściwości zdrowotne winorośli właściwej zależą od trzech typów składników. Pierwszymi z nich są kwercyna i jej pochodne, których duże ilości znajdują się w liściach rośliny. Drugimi są oligo-proantyocyjanidyny (OPC) i flawonoidy,

czytaj całość

Jak pozbyć się trądziku różowatego? 23-05-2018

Wiele osób boryka się z różnymi, niekiedy bardzo poważnymi chorobami skórnymi. Jedne wymagają długiego i czasochłonnego leczenia, inne można pokonać zmieniając sposób ich zwalczania. Jednym z bardziej nieprzyjemnych problemów skórnych jest trądzik różowaty. W taki właśnie sposób określana jest przewlekła choroba, która dotyka twarz oraz jej okolice, a nawet oczy. Kluczowe jest to, że jest to choroba przewlekła, a więc bardzo trudna do wyleczenia, która lubi nawracać. Czasem osoby cierpiące na trądzik różowaty stosują jeden preparat po drugim nie zauważając tak naprawdę żadnej poprawy.

czytaj całość

Jak się przygotować do biegania? 23-05-2018

W dzisiejszych czasach, kiedy aktywny styl życia to niemal obowiązek, bardzo popularne stało się bieganie. Każdy może się o tym przekonać – wystarczy spojrzeć na miejskie chodniki podczas ładnej pogody. Aż roi się na nich od biegaczy, lepiej bądź gorzej wyposażonych. Bez wątpienia jest to wymagająca aktywność fizyczna, ale też bardzo dobra dla zdrowia i urody. W co powinni się zaopatrzyć początkujący miłośnicy biegania?

czytaj całość

Tomografia czy rezonans? Oto jest pytanie.23-05-2018

Na czym więc dokładnie polega różnica między tomografią a rezonansem i kiedy się te badania wykonuje?

czytaj całość

Strzeżonego Pan Bóg strzeże!23-05-2018

U kobiet pierwszą przyczyną zgonów nowotworowych jest rak piersi (sutka), kolejne na czarnej liście to nowotwory płuca i żołądka, czwartym jest rak szyjki macicy.

czytaj całość

Stres - przyjaciel czy wróg?23-05-2018

Początek lata to dla większości z nas zapowiedz wakacyjnego wypoczynku, ale dla wielu osób, zwłaszcza studentów, to bardzo trudny i stresujący czas – czas zaliczeń i egzaminów.

czytaj całość