zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Aparat słuchowy ? Kiedy warto zacząć go używać? 22-05-2019

Dobrze dopasowany aparat słuchowy pozwala na znaczącą poprawę komfortu słyszenia, a tym samym życia. Kiedy warto zacząć go stosować?

czytaj całość

Jak wybrać termometr bezdotykowy? 21-05-2019

Chcesz kupić termometr bezdotykowy, ale nie wiesz, który wybrać? Zapewne sprawdziłaś już ceny i przeczytałaś opinie w Internecie. Może już nawet przeczytałaś rankingi termometrów. Jeśli jeszcze nie zdecydowałaś, który model wybrać, zapoznaj się z poniższymi radami.

czytaj całość

Kiedy stosować ustawę Prawo zamówień publicznych? 21-05-2019

Zamawiający w Warszawie co roku zamawia krew i jej składniki dla pacjentów. Dostawcą jest wskazany rozporządzeniem ministra zdrowia RCKiK w Warszawie, jako jedyny dostawca dla danego regionu, który co roku podaje nowe cenniki. Szacunkowa wartość zamówienia na rok 2019 to ponad 10 mln zł netto/brutto. W jakim trybie zamawiający powinien udzielić takiego zamówienia?

czytaj całość

Układ krążenia ? choroby i ich przyczyny 21-05-2019

Układ krążenia składa się z serca, tętnic, żył i naczyń włosowatych, dzięki którym do całego organizmu doprowadzana jest krew bogata w tlen. Sprawnie działający system zapewnia również odprowadzenie szkodliwych produktów przemiany materii. Z jakich powodów układ krążenia nie funkcjonuje prawidłowo? Jakie choroby występują najczęściej?

czytaj całość

Leczenie choroby zwyrodnieniowej stawów 21-05-2019

Choroba zwyrodnieniowa stawów w dużym stopniu ogranicza sprawność ruchową. Niekiedy może nawet prowadzić do inwalidztwa. Dzisiaj jednak można wybierać spośród kilku metod leczenia, które pomagają zmniejszyć dolegliwości i odzyskać pełną swobodę ruchów.

czytaj całość

Bezpieczne wybielanie zębów ? poznaj tajemnice pięknego uśmiechu 21-05-2019

Śnieżnobiały, hollywoodzki uśmiech to najlepsza wizytówka i gwarancja dobrego wrażenia. Twoje zęby nie są idealne i chcesz je wybielić? Sprawdź, jak możesz zrobić to w bezpieczny sposób. Jakie środki nie wywołują podrażnień i przynoszą najlepsze rezultaty?

czytaj całość

Podróże dalekie i bliskie, przyjemność czy niebezpieczeństwo? 21-05-2019

Od kilku lat co roku coraz więcej Polaków wyjeżdża w tropiki.  Ale czy powrót do rodzimego naszego kraju jest tylko wypełniony wspaniałymi wspomnieniami oraz przepięknymi zdjęciami? Czy może możemy przywieźć „coś” dodatkowego?.... Ale co? 

czytaj całość

Kudzu Root - farmakoterapia roślinna pomocna przy uzależnieniach 21-05-2019

Kudzu Root bogaty w substancje czynne o nazwie izoflawony znacząco zmniejszają chęć i przymus sięgania po alkohol, papierosy i narkotyki. .

czytaj całość

Stres - przyjaciel czy wróg?21-05-2019

Początek lata to dla większości z nas zapowiedz wakacyjnego wypoczynku, ale dla wielu osób, zwłaszcza studentów, to bardzo trudny i stresujący czas – czas zaliczeń i egzaminów.

czytaj całość

Zanokcica paznokciowa a zastrzał 21-05-2019

Zanokcica. Należy do zakażeń tkanek budujących osadzenie paznokcia i rozwija się tuż przy jego podstawie. Początkowo obejmuje okolicę pod obrąbkiem naskórkowym lub też między macierzą paznokcia, a samym paznokciem. W cięższych przypadkach zakażenie umiejscawia się między macierzą a paliczkiem.

czytaj całość