zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Znajdz nas na facebook'u

Aktualności

  • NFZ info: 800 190 590

    Tel. alarmowy: 112

    Pogotowie ratunkowe: 999

Artykuły

Tlenoterapia - metoda leczenia tlenem

13-01-2022

Tlenoterapia służy przede wszystkim zwiększeniu stężenia tlenu we krwi do pożądanej wartości. Prawidłowe stężenie tlenu u zdrowego człowieka powinno wynosić pomiędzy 94%, a 98%. 

czytaj całość

Czym jest chirurgia szczękowa?

13-01-2022

Chirurgia szczękowa, albo raczej chirurgia szczękowo-twarzowa to specjalizacja medyczna. Chirurg szczękowy zajmuje się leczeniem tkanek miękkich i kości części twarzowej czaszki oraz szyi

czytaj całość

Odpowiednie odżywianie w chorobie nowotworowej

13-01-2022

Walka z chorobą nowotworową to nie tylko leczenie farmakologiczne i wizyty w szpitalu. Kluczowym elementem wsparcia powrotu do zdrowia jest odpowiednia dieta, dopasowana do potrzeb organizmu zmagającego się z poważną chorobą. Nie należy zapominać, że prawidłowe odżywianie wspiera proces leczenia, wzmacniając pacjenta i zaopatrując go w niezbędne składniki odżywcze. Żywienie to ważny element terapii, którego nie wolno pomijać.

czytaj całość

Rehabilitacja w domu pacjenta, czyli sposób na życie bez bólu

13-01-2022

Rehabilitacja w domu pacjenta to pojęcie, pod którym możemy rozumieć, profesjonalne zabiegi i doświadczonych terapeutów w twoim domu. Czego możesz się spodziewać po wizycie takiego fizjoterapeuty mobilnego? Jest to pytanie, często zadawane sobie przez pacjentów tuż przed zamówieniem wizyty rehabilitacji domowej. Nie zwlekaj i skorzystaj podczas rozmowy z rejestracją telefoniczną dowiesz się czy na pewno tym, czego potrzebujesz jest wsparcie fizjoterapeuty, i jak się do takiej wizyty przygotować.

czytaj całość

Medycyna rodzinna prywatnie czy na NFZ

13-01-2022

Czy lekarz rodzinny i lekarz internista to ten sam specjalista? A jeśli nie, to czym różnią się ich kompetencje lub funkcje w opiece zdrowotnej? Czy odczujemy różnice uczęszczając do lekarza medycyny rodzinnej prywatnie i na NFZ?

czytaj całość

Ostatnie komentarze