zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Przejdź do wyboru specjalności medycznej

Ostatnio zaktualizowane wizytówki

Perdzyński Wojciech prof. nadzw. dr hab. med.

Warszawa

Chirurgia wad wrodzonych układu moczowo-płciowego u dzieci, leczenie zachowawcze i chirurgiczne, chirurgia rekonstrukcyjna prącia u dorosłych mężczyzn więcej

Znajdz nas na facebook'u

Aktualności

  • NFZ info: 800 190 590

    Tel. alarmowy: 112

    Pogotowie ratunkowe: 999

Artykuły

Na czym polega metoda SRT? Poznaj działanie terapii neurologicznej

21-06-2021

Metoda SRT jest również stosowana u osób zdrowych – jako wsparcie treningu i profilaktyka w sporcie. W sporcie metoda SRT może być zastosowana jako trening uzupełniający, szczególnie w takich dyscyplinach sportowych, w których wymagana jest zwiększona równowaga czy sterowanie odruchami.

czytaj całość

Jak wybrać dobry miód?

21-06-2021

Miód to słodki przysmak, który charakteryzuje się wieloma właściwościami zdrowotnymi. Ma pozytywne działanie na różne układy organizmu. Korzystnie wpływa na układ pokarmowy, ma właściwości antybakteryjne i uspokajające.

czytaj całość

Czym jest i dla kogo przeznaczona metoda rehabilitacji Bobath?

21-06-2021

Metoda Bobath początkowo była rozwijana z myślą o terapii niemowląt i dzieci z problemami neurologicznymi i zaburzeniami ruchowymi. Obecnie jest z powodzeniem stosowana także u dorosłych pacjentów, np. po udarach mózgu i urazach w obrębie głowy. Na czym polega terapia NDT Bobath, jakie są wskazania i jakie efekty przynosi jej stosowanie?

czytaj całość

Czy olej CBD działa przeciwzapalnie?

21-06-2021

O stanie zapalnym mówimy, gdy występuje naturalna reakcja ochronna naszego organizmu, kiedy jest on uszkodzony lub atakowany przez szkodliwe czynniki. Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje stanu zapalnego: ostry i przewlekły.

czytaj całość

Choroby tarczycy

21-06-2021

Tarczyca jest nieparzystym gruczołem położonym na szyi, przylegającym bezpośrednio do krtani, tchawicy i przełyku. Składa się z dwóch płatów bocznych połączonych wąskim pasmem tkanki tarczycowej zwanym cieśnią. Hormony tarczycy warunkują prawidłowy rozwój i funkcjonowanie organizmu ludzkiego w ciągu całego życia.

czytaj całość

Ostatnie komentarze