zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Bóle kręgosłupa 13-01-2021

Dolegliwości bólowe kręgosłupa są jedną z najczęstszych przyczyn wizyt u lekarza. Dotyczą ludzi w różnym wieku. Połowa ludzi po 50-tym roku życia i praktycznie wszyscy po 70-tym mają do czynienia z tym problemem.

czytaj całość

Ostrożnie ze słońcem!13-01-2021

Co roku z nadejściem lata powraca temat oparzeń słonecznych, udarów cieplnych, promieniowania UVA i UVB oraz nowotworów skóry. Mimo to wydaje się, że ostrzeżeń nigdy dość, dlatego i my zajmiemy się tym problemem.

czytaj całość

Zespoły bólowe kręgosłupa. 13-01-2021

Kręgosłup, po przyjęciu przez człowieka postawy pionowej, stale poddawany jest działaniu znacznych sił, do których nie był dawniej przystosowany, kiedy poruszał się na 4 kończynach.

czytaj całość

Kudzu Root - farmakoterapia roślinna pomocna przy uzależnieniach 13-01-2021

Kudzu Root bogaty w substancje czynne o nazwie izoflawony znacząco zmniejszają chęć i przymus sięgania po alkohol, papierosy i narkotyki. .

czytaj całość

Lista artykułów

Rehabilitacja dziecka w domu - wcale nie musi być nudna 25-11-2020

Rehabilitacja nie musi być wcale przypisana profesjonalnym gabinetom rehabilitacyjnym oraz poważnym zabiegom. Ćwiczenia rehabilitacyjne dziecko może śmiało wykonywać w domu, zaś rolą rodziców jest tego dopilnowanie oraz sprawienie, żeby nie znudziło się tak szybko dzieciom.

czytaj całość

Zespół cieśni nadgarstka - przyczyny, objawy, ile kosztuje operacja? 11-08-2020

Zespół cieśni nadgarstka jest pewnego rodzaju zaburzeniem, które powoduje ucisk mechaniczny na nerw przyśrodkowy. Zaburzenie te, dotyka częściej kobiet, a dodatkowo może pojawić się w obu dłoniach.

czytaj całość

Turnusy rehabilitacyjne ? 4 metody na poprawę stanu zdrowia 18-06-2020

Turnus rehabilitacyjny z basenem to trwająca dwa tygodnie odnowa organizmu, dzięki której wzmocnimy swe siły i kondycję korzystając z jednego z najdłuższych basenów w tego typu ośrodkach. Oczywiście możliwość korzystania z niego wliczona jest w koszt pobytu.

czytaj całość

Palce młotkowate ? poznaj przyczyny ich powstawania 15-03-2020

Palec młotkowaty to nie tylko nieestetycznie wyglądająca zmiana. Deformacja ma charakter postępujący, dlatego z czasem pojawia się dyskomfort, zaczerwienienie, obrzęk i ból, a chodzenie w zabudowanym obuwiu staje się niemożliwe. Sprawdź, co to jest palec młotkowaty, jakie są przyczyny jego powstawania i jak go wyleczyć. Przeczytaj.

czytaj całość

Jaka mata treningowa sprawdzi się do ćwiczeń w domu? 11-12-2019

Chcesz zacząć ćwiczyć w domu? W takim przypadku warto pomyśleć o zakupieniu specjalnej maty treningowe, z którą treningi będą jeszcze bardziej komfortowe i przy tym bezpieczniejsze!

czytaj całość

Łóżko rehabilitacyjne dla otyłych ? na co zwrócić uwagę? 15-10-2019

Opiekę nad każdym leżącym pacjentem ułatwia odpowiedni sprzęt, a najważniejszym jego elementem jest łóżko rehabilitacyjne. Pozwala bez większego wysiłku podnieść pacjenta, a przede wszystkim zapewnia o wiele większy komfort życia osobie, która spędza na łóżku większość dnia, a często nawet całą dobę. Zakup odpowiedniego łóżka ortopedycznego jest szczególnie ważny w przypadku osób otyłych, których waga znacznie utrudnia opiekę nad nimi. Można je dzięki temu łatwo, szybko i wygodnie ułożyć.

czytaj całość

Materac przeciwodleżynowy - kiedy jest niezbędny i jak go używać? 15-10-2019

Materac przeciwodleżynowy to niezbędny sprzęt dla osób, które zostały unieruchomione na skutek choroby, nieszczęśliwego wypadku i muszą większość czasu spędzić w łóżku. Ułożenie w jednej pozycji staje się problematyczne w momencie pojawienia się odleżyn, które są bardzo trudne do leczenia. Można im jednak zapobiegać również przy pomocy materaca przeciwodleżynowego. Odleżyny to według lekarskiej definicji „ogniska martwicy, które rozwijają się w kierunku owrzodzenia skóry”. Należy im zapobiegać nie tylko dla komfortu pacjenta, ale z uwagi na pogłębiające się uszkodzenia skóry i tkanki podskórnej.

czytaj całość

Łagodzenie urazów młodego sportowca 10-09-2019

Sport to często wybierana forma aktywności fizycznej wśród dzieci. Możliwość współpracy i mierzenia się z innymi zawodnikami sprawia, że amatorskie uprawianie sportu wśród dzieci jest dla nich atrakcyjne, a zjawisko – powszechne. Dyscypliny sportowe, zwłaszcza drużynowe, wymagają koordynacji nie tylko wobec własnego ciała, ale również we współpracy z innymi osobami. To właśnie sporty drużynowe są najbardziej kontuzjogenne, należy więc znać sposoby skutecznego łagodzenia urazów.

czytaj całość

Radioterapia nowotworów - na czym polega? 13-07-2019

Słysząc o radioterapii większość z nas będzie miała pierwsze skojarzenia związane z leczeniem chorób onkologicznych. Jednak warto zauważyć, że radioterapia znalazła swoje zastosowanie również w innych dziedzinach medycyny i często zastępuje dobrze znane tradycyjne metody terapii.

czytaj całość

Dlaczego tak długie kolejki do zabiegów rehabilitacyjnych w nfz czekają na seniorów? 01-07-2019

Poziom rehabilitacji w Polsce, jeśli chodzi o aspekt praktyczny, jest bardzo wysoki. Szkoły kształcące studentów na kierunkach bezpośrednio związanymi z dziedziną rehabilitacji oraz medycyny niekonwencjonalnej, każdego roku na rynek wprowadzają nowe rzesze wykwalifikowanych specjalistów.

czytaj całość
Poprzednie123...Następne