zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Bóle kręgosłupa 14-02-2019

Dolegliwości bólowe kręgosłupa są jedną z najczęstszych przyczyn wizyt u lekarza. Dotyczą ludzi w różnym wieku. Połowa ludzi po 50-tym roku życia i praktycznie wszyscy po 70-tym mają do czynienia z tym problemem.

czytaj całość

Ostrożnie ze słońcem!14-02-2019

Co roku z nadejściem lata powraca temat oparzeń słonecznych, udarów cieplnych, promieniowania UVA i UVB oraz nowotworów skóry. Mimo to wydaje się, że ostrzeżeń nigdy dość, dlatego i my zajmiemy się tym problemem.

czytaj całość

Zespoły bólowe kręgosłupa. 14-02-2019

Kręgosłup, po przyjęciu przez człowieka postawy pionowej, stale poddawany jest działaniu znacznych sił, do których nie był dawniej przystosowany, kiedy poruszał się na 4 kończynach.

czytaj całość

Kudzu Root - farmakoterapia roślinna pomocna przy uzależnieniach 14-02-2019

Kudzu Root bogaty w substancje czynne o nazwie izoflawony znacząco zmniejszają chęć i przymus sięgania po alkohol, papierosy i narkotyki. .

czytaj całość

Jak prawidłowo opiekować się osobą starszą? Porady dla bliskich 20-02-2019

Opieka nad bliską osobą starszą bywa dużym wyzwaniem. Niekiedy jest to praca 24 godziny na dobę, co przyczynia się do pojawienia się objawów stresu, a nawet depresji. Aby tego uniknąć warto poszukać wsparcia zarówno w bliższym, jak i dalszym otoczeniu.

czytaj całość

Lista artykułów

Codzienna aktywność fizyczna ? jak wpływa na ryzyko poważnych schorzeń? 30-12-2018

Nie tylko profilaktyka zdrowotna polegająca na ruchu, ale również ostrożne podnoszenie ciężkich rzeczy, może uchronić nas przed urazami. Podczas nieumiejętnego podnoszenia ciężarów może dochodzić do uszkodzeń kręgosłupa.

czytaj całość

Łózko rehabilitacyjne dla obłożnie chorych - czym powinno się charakteryzować? 28-06-2018

Coraz częściej mamy możliwość opieki nad chorym w warunkach domowych. 
Pierwszym więc krokiem będzie przygotowanie pokoju, w którym osoba chora spędza czas. Najważniejsze by była to przestrzeń funkcjonalna i przyjazna dla pacjenta. Pierwszym ważnym wyborem jest łóżko rehabilitacyjne. Na jakie się zdecydować, aby zapewnić największy 
komfort osobie obłożnie chorej.

czytaj całość

Na co może pomóc rehabilitacja? 14-05-2018

Od pewnego czasu dokucza ci coraz silniejszy ból. Utrudnia ci chodzenie i z biegiem czasu także wykonywanie wielu innych czynności. Dlaczego to sobie robisz? Czy wiesz, że wiele z twoich dolegliwości jesteś w stanie zwalczyć odpowiednią rehabilitacją?

czytaj całość

Rodzaje sprzętu rehabilitacyjnego 08-05-2018

Rehabilitacja to bardzo ważny proces dochodzenia do sprawności. Przebieg rehabilitacji jest kluczowy i wymaga nie tylko fachowej i wykwalifikowanej opieki medycznej, ale także specjalistycznego sprzętu. Sprzęt rehabilitacyjny wykorzystywany jest w wielu przypadkach. Różnego rodzaju choroby, schorzenia, zwyrodnienia, czy podeszły wiek, wpływają na układ mięśniowy i kostny, przez co proces rehabilitacyjny jest konieczny. Także bardzo duża liczba wypadków komunikacyjnych powoduje konieczność wykorzystania urządzeń do fizykoterapii 

czytaj całość

Ból kręgosłupa w ciąży ? przyczyny i łagodzenie go 13-04-2018

Mówią, że ciąża, to nie choroba. Z punktu widzenia medycznego - nie, jednak analizując błogosławiony stan pod kątem dolegliwości, które mogą się podczas niego pojawić u kobiety - owszem. Jedną z najbardziej uciążliwych może okazać się ból kręgosłupa. Pojawia się on zwłaszcza u tych pań, które przed zajściem w ciążę miały już z nim problemy, bądź po prostu prowadziły mało aktywny tryb życia.

czytaj całość

Czy warto stosować wkładki ortopedyczne? 28-03-2018

Nie wszyscy są świadomi tego, że z wkładek ortopedycznych korzystać może każdy – bez względu na wiek, płeć, czy zawód. W tych odpowiednio dobranych można znaleźć maksymalny komfort dla swoich stóp. Poniżej znajduje się kilka najważniejszych zalet stosowania wkładek ortopedycznych dla każdego.

czytaj całość

Rehabilitacja sportowa - jak osiągnąć najlepsze efekty terapeutyczne? 06-03-2018

Rehabilitacja sportowa jest bardzo specyficznym procesem usprawniania pacjenta. O ile standardowa fizjoterapia ma za zadanie przede wszystkim zmniejszyć odczucia bólowe i stan zapalny po urazie oraz przywrócić pacjenta do codziennego funkcjonowania, o tyle celem rehabilitacji sportowej jest jak najszybsza regeneracja uszkodzonych struktur, powrót pacjenta do regularnych treningów oraz profilaktyka kolejnych urazów.

czytaj całość

Wózki pod sprzęt medyczny - jak wybrać? 06-03-2018

Wózki, stoliki i szafki medyczne są niezbędnym elementem wyposażenia każdego gabinetu zabiegowego, sali operacyjnej i pomieszczeń diagnostycznych. Są zwykle intensywnie użytkowane na co dzień, dlatego muszą być wytrzymałe, ergonomiczne i wygodne. Na co zwrócić uwagę przy wyborze wózka medycznego? Jakie są cechy dobrego stolika pod aparaturę medyczną?

czytaj całość

Jak sobie radzić z bólem stawów? 06-11-2017

Schorzenia stawów spotykają wszystkich, bez względu na wiek i mogą mieć wiele przyczyn. Przebyte urazy i kontuzje, schorzenia, zaniedbania, niezdrowy styl życia - szczególnie nadwaga i otyłość, garbienie się, praca siedząca - to najczęściej pojawiające się przyczyny problemów ze stawami i związanego z tym bólu.

czytaj całość

Ergonomiczne biurko na zdrowie 07-07-2017

Zdrowy styl życia staje się coraz modniejszy. Czy jednak na pewno wiemy, co kryje się pod pojęciem dbania o własny organizm i co zrobić, aby przez długie lata cieszyć się dobrym samopoczuciem i doskonałą kondycją fizyczną?

czytaj całość
Poprzednie123...Następne