zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Strzeżonego Pan Bóg strzeże!13-01-2021

U kobiet pierwszą przyczyną zgonów nowotworowych jest rak piersi (sutka), kolejne na czarnej liście to nowotwory płuca i żołądka, czwartym jest rak szyjki macicy.

czytaj całość

Tomografia czy rezonans? Oto jest pytanie.13-01-2021

Na czym więc dokładnie polega różnica między tomografią a rezonansem i kiedy się te badania wykonuje?

czytaj całość

Lista artykułów

O czym może świadczyć białko w moczu ciężarnej kobiety? 12-11-2020

Białko w moczu w ciąży nie musi, ale może być niepokojącym sygnałem. Warto wiedzieć, w jakich okolicznościach wymaga interwencji lekarza, by wiedzieć, z czym się ma do czynienia i odpowiednio wcześnie coś na to zaradzić.

czytaj całość

Suchość w gardle w ciąży ? jak sobie z nią radzić? 03-03-2020

Nieprzyjemna suchość w gardle to dość częsta dolegliwość dotykająca dorosłych i dzieci, niezależnie od płci. Dotyczy także ciężarnych, a dla nich potrafi być szczególnie przykra.

czytaj całość

Nietrzymanie moczu po porodzie. Jak skutecznie wyleczyć tę wstydliwą dolegliwość? 03-06-2019

Według danych brytyjskiej organizacji National Childbirth Trust na nietrzymanie moczu cierpi aż 2/3 świeżo upieczonych mam. Zdecydowana większość wstydzi się tej dolegliwości i nie mówi o niej ani swojemu lekarzowi, ani partnerowi. Nietrzymanie moczu występuje głównie pod wpływem wysiłku fizycznego, śmiania się oraz kaszlu i powinno samoistnie minąć do kilkunastu tygodni po porodzie. W wyeliminowaniu tego zjawiska pomocne są zabiegi laserowe na nietrzymanie moczu.

czytaj całość

5 faktów na temat bólu menstruacyjnego 04-04-2019

Bolesne miesiączkowanie jest bardzo powszechnym zjawiskiem zarówno wśród młodych i dorosłych kobiet. Problem ten pojawia się zwykle w okresie okołomiesiączkowym i bywa dosyć uciążliwy.

czytaj całość

Nietrzymanie moczu podczas aktywności fizycznej ? jak radzić sobie z problemem? 02-04-2019

Bez względu na to, czy preferujesz spokojną, rekreacyjną aktywność fizyczną, czy czynnie pasjonu-jesz się sportem, nietrzymanie moczu może zepsuć całą przyjemność płynącą z ruchu. Czy jest na to rada? Przede wszystkim leczenie inkontynencji, a ponadto stosowanie specjalistycznych zabez-pieczeń. Jednym z nich są wkładki urologiczne. Przeczytaj, kiedy po nie sięgnąć i dlaczego w pro-sty sposób mogą przywrócić ci komfort w życiu codziennym.

czytaj całość

Homeopatia na menopauzę 30-01-2019

Menopauza, mimo iż nie jest chorobą, wiąże się z wieloma nieprzyjemnymi dla kobiety dolegliwościami. Są one na tyle uciążliwe, że mogą znacznie obniżyć samoocenę i być przyczyną wycofania się z życia społecznego. Wcale jednak tak nie musi być. Homeopatia menopauzalna ma bowiem wiele do zaoferowania.

czytaj całość

Problem z nietrzymaniem moczu? Sprawdź, jak sobie z nim radzić! 26-12-2018

Pomimo tego, że wiele osób wciąż uważa, iż problem nietrzymania moczu dotyczy wyłącznie osób starszych, tak naprawdę dolegliwość ta może pojawić się w każdym wieku. Wystąpienie charakterystycznych dla niej symptomów zawsze i u każdego wiąże się z dużym poczuciem dyskomfortu, który niejednokrotnie bardzo mocno utrudnia, a często wręcz uniemożliwia podejmowanie codziennych aktywności. Na szczęście dzięki zastosowaniu właściwych metod leczenia oraz metod wspomagających uciążliwe objawy można zminimalizować, a z czasem zupełnie wyeliminować. Sprawdźmy, w jaki sposób to zrobić.

czytaj całość

Colostrum - skarbnica związków o prozdrowotnych właściwościach 14-11-2018

Colostrum to łacińska nazwa określająca płyn wydzielany wraz z pierwszym mlekiem samicy bydła. Do jego produkcji dochodzi pod koniec ciąży i w pierwszych dniach po porodzie. Substancja jest nazywana również młodziwem lub siarą. Młodziwo obfituje w substancje odżywcze wspierające działanie systemu immunologicznego. Jaki jest wpływ colostrum na organizm człowieka? Czy warto z niego skorzystać?

czytaj całość

Sposób na regenerację okolic intymnych u kobiet. 19-10-2018

Wraz z upływem czasu tkanki ulegają zmianom związanym z wiekiem: zmniejsza się ich elastyczność, tracą jędrność, pojawia się suchość skóry i błon śluzowych. Dotyczy to również okolic intymnych.
W związku ze zmianami hormonalnymi w organizmie, pod wpływem procesów inwolucyjnych, kobiety mogą doświadczać następujących problemów:
  • nawracające stany zapalne pochwy,
  • suchość sromu i pochwy,
  • częste urazy narządów płciowych podczas zbliżeń,
  • ból podczas współżycia,
  • zmniejszenie wrażliwości pochwy,
  • problemy z osiągnięciem orgazmu/anorgazmia,
  • marskość sromu itp.

czytaj całość
Poprzednie123...Następne