zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Choroby wywoływane przez chlamydie21-06-2019

Chlamydie to grupa wewnątrzkomórkowych bakterii Gram-ujemnych. Są one bardzo zakaźne, a wszystkie gatunki chorobotwórcze dla człowieka, tj. Chlamydia trachomatis, Chlamydia pneumoniae i Chlamydia psittaci, wywoływać mogą zmiany zapalne w układzie oddechowym.

czytaj całość

Ostrożnie ze słońcem!21-06-2019

Co roku z nadejściem lata powraca temat oparzeń słonecznych, udarów cieplnych, promieniowania UVA i UVB oraz nowotworów skóry. Mimo to wydaje się, że ostrzeżeń nigdy dość, dlatego i my zajmiemy się tym problemem.

czytaj całość

Tomografia czy rezonans? Oto jest pytanie.21-06-2019

Na czym więc dokładnie polega różnica między tomografią a rezonansem i kiedy się te badania wykonuje?

czytaj całość

Lista artykułów

Klinka dermatologii ? czy jej potrzebuję i jak znaleźć odpowiednią? 18-06-2019

Od wyprysków hormonalnych po suchą i szorstką skórę - od czasu do czasu wszyscy mamy niewielkie problemy ze skórą. Ale gdy problemy skórne utrzymują się, mogą mieć ogromny wpływ na:  - odczuwany komfort - pewność siebie - zdrowie psychiczne.

czytaj całość

Skuteczne oczyszczanie cery trądzikowej krok po kroku 15-05-2019

Cera trądzikowa potrzebuje naprawdę bardzo intensywnej pielęgnacji. Musi ona być skuteczna, ale także na tyle delikatna, by nie zaogniać zmian i nie pogłębiać problemu. Jej najważniejszym elementem jest skuteczne oczyszczanie. W końcu usunięcie nadmiaru sebum i zabrudzeń, które najczęściej są przyczyną zatkanych porów i gruczołów, to podstawa. Niestety oczyszczenie cery trądzikowej jest trudniejsze, niż można przypuszczać.

czytaj całość

Jakie kremy na łuszczycę warto stosować? 03-04-2019

Na łuszczycę cierpli blisko 125 milionów osób na świecie. Na szczęście choroba nie musi być aż tak uciążliwa, jak kiedyś. W aptekach znajdziemy wiele preparatów dostępnych na receptę i bez. Z pomocą przychodzą też kosmetyki o specjalnie skomponowanych formułach. Objawy łuszczycy są wyjątkowo dokuczliwe, dlatego najlepiej od razu sięgać po coś, co powstało z myślą o skórze ze specjalnymi potrzebami.

czytaj całość

Przyczyny powstawania zaskórników. Jak skutecznie sobie z nimi radzić? 09-04-2019

Zaskórnik to wykwit pierwotny w trądziku pospolitym, który ulegając nadkażeniom tworzy grudki zapalne i krosty. Podstawą walki z zaskórnikami jest właściwa pielęgnacja i leczenie, które uderza w przyczynę ich powstawania.

czytaj całość

Infekcje grzybicze zmorą diagnostyczną. 28-03-2019

W sezonie jesienno-zimowym dominują infekcje górnych dróg oddechowych. Najczęściej dochodzi do zakażenia wirusowego, aczkolwiek za znaczną część chorób odpowiadają bakterie. Najrzadziej źródłem zakażenia są grzyby. Lekarz rodzinny, kierując się tak zwaną medycyną opartą na faktach (EBM), stosuje leczenie typowe dla najczęściej występujących patogenów, stąd też antybiotyki powinny być stosowane tylko w przypadkach zakażeń bakteryjnych. Z powyższych powodów najczęściej stosowana jest strategia czujnego wyczekiwania i zaleca się pacjentowi, aby w przypadku pogorszenia objawów pojawił się ponownie. W takiej sytuacji leczenie antybiotykiem ma już swoje uzasadnienie, gdyż w infekcjach wirusowych zazwyczaj zachodzi samoistna poprawa.

czytaj całość

Pieluszkowe zapalenie skóry ? profilaktyka i leczenie 28-03-2019

Pieluszkowe zapalenie skóry jest najczęściej występującą chorobą wieku niemowlęcego. Szczyt zachorowalności przypada między 7 a 12 miesiącem życia. Wśród przyczyn wymienia się uszkodzenie naskórka przez pocieranie, wilgoć oraz czynniki drażniące takie jak mocz i kał. Zjawisko to może być potęgowane przez biegunkę, infekcje, obniżenie odporności, niedostateczną higienę czy antybiotykoterapię. Szczególnie predysponowane są dzieci chorujące na atopowe zapalenie skóry.

czytaj całość

Zdrowa i piękna skóra bez naczynek! 14-12-2018

Zaawansowane technologie, wsparte wiedzą i umiejętnościami specjalistów pozwalają osiągnąć spektakularne efekty terapeutyczne w leczeniu zmian naczyniowych. Sam zabieg jest komfortowy, nie wymaga znieczulenia oraz nie wymaga okresu rekonwalescencji.

czytaj całość

Jak rozpoznać kurzajkę? 27-11-2018

Zauważyłeś na dłoni czy stopie niepokojąca zmianę skórną? Nie bagatelizuj tego i przez kilka dnia obserwuj to miejsce. To nie musi być od razu oznaka choroby, jednak warto przyglądać się swojemu ciału, by w razie czego zareagować w porę. Często działania profilaktyczne mogą oszczędzić Ci czas i wiele nieprzyjemnych dolegliwości. Gdy po krótkim czasie zmiana nie zniknęła, spróbuj ją scharakteryzować, by wiedzieć, jak sobie z tym radzić.

czytaj całość

Wpływ zimna na naszą skórę. Jak ją ochronić? 05-11-2018

Zbliżająca się zima to okres, w którym warto zadbać nie tylko o zabezpieczenie ciała przed chłodnym powietrzem, ale także o właściwą ochronę cery. Jej delikatność sprawia, że jest najbardziej narażona na przesuszenia i podrażnienia spowodowane panującymi mrozami. Jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry o tej porze roku?

czytaj całość

Sposób na regenerację okolic intymnych u kobiet. 19-10-2018

Wraz z upływem czasu tkanki ulegają zmianom związanym z wiekiem: zmniejsza się ich elastyczność, tracą jędrność, pojawia się suchość skóry i błon śluzowych. Dotyczy to również okolic intymnych.
W związku ze zmianami hormonalnymi w organizmie, pod wpływem procesów inwolucyjnych, kobiety mogą doświadczać następujących problemów:
  • nawracające stany zapalne pochwy,
  • suchość sromu i pochwy,
  • częste urazy narządów płciowych podczas zbliżeń,
  • ból podczas współżycia,
  • zmniejszenie wrażliwości pochwy,
  • problemy z osiągnięciem orgazmu/anorgazmia,
  • marskość sromu itp.

czytaj całość
Poprzednie123...Następne