zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Choroby wywoływane przez chlamydie21-02-2018

Chlamydie to grupa wewnątrzkomórkowych bakterii Gram-ujemnych. Są one bardzo zakaźne, a wszystkie gatunki chorobotwórcze dla człowieka, tj. Chlamydia trachomatis, Chlamydia pneumoniae i Chlamydia psittaci, wywoływać mogą zmiany zapalne w układzie oddechowym.

czytaj całość

Sezon na wrzody21-02-2018

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy jest przewlekłym schorzeniem przewodu pokarmowego.

czytaj całość

Zanokcica paznokciowa a zastrzał 21-02-2018

Zanokcica. Należy do zakażeń tkanek budujących osadzenie paznokcia i rozwija się tuż przy jego podstawie. Początkowo obejmuje okolicę pod obrąbkiem naskórkowym lub też między macierzą paznokcia, a samym paznokciem. W cięższych przypadkach zakażenie umiejscawia się między macierzą a paliczkiem.

czytaj całość

Limfadenopatia, czyli o chorobach węzłów chłonnych !21-02-2018

Ponieważ na naszym forum pojawiało się sporo pytań dotyczących powiększonych i/lub bolesnych węzłów chłonnych, postanowiliśmy zgłębić ten temat i szerzej odpowiedzieć na kilka pytań.

czytaj całość

Podróże dalekie i bliskie, przyjemność czy niebezpieczeństwo? 21-02-2018

Od kilku lat co roku coraz więcej Polaków wyjeżdża w tropiki.  Ale czy powrót do rodzimego naszego kraju jest tylko wypełniony wspaniałymi wspomnieniami oraz przepięknymi zdjęciami? Czy może możemy przywieźć „coś” dodatkowego?.... Ale co? 

czytaj całość

Lista artykułów

Czym jest zakażenie dolnych dróg moczowych i jak należy je leczyć? 10-10-2017

Zapalenie pęcherza moczowego jest chorobą, która należy do zaburzeń powiązanych z wniknięciem drobnoustrojów do jałowych w warunków zdrowia dróg moczowych. Patogenami, które najczęściej odpowiadają za występowanie tej przykrej dolegliwości są bakterie Gram-ujemne, a w szczególności Escherichia coli.

czytaj całość

Czym jest grypa i co różni ją od przeziębienia? 08-08-2017

Grypa jest jedną z najpopularniejszych chorób wirusowych układu oddechowego. Jej zdiagnozowanie utrudnia fakt, że niektóre z jej objawów są bardzo podobne do tych charakterystycznych dla zapalenia migdałków czy gardła. Poniżej garść przydatnych informacji na ten temat.

czytaj całość

Walka z nieustannym wrogiem 20-07-2017

Niewidzialne dla ludzkiego oka wirusy czają się niepostrzeżenie nie tylko wtedy, kiedy zwykliśmy się ich zazwyczaj spodziewać. Nie potrzeba wiele, żeby ciepłe, letnie dni spędzić przykutym do łóżka. Co zrobić, kiedy czujemy, że coś na bierze, żeby nie zachorować na dobre?

czytaj całość

Czy potrafisz rozpoznać objawy grypy? 23-05-2017

Grypa i przeziębienie charakteryzują się podobnymi objawami, jednak ważne jest żeby odróżnić od siebie te dwie choroby i uniknąć poważnych dla zdrowia powikłań. Nierozpoznana i niewyleczona grypa może spowodować zapalenie zatok, oskrzeli lub płuc, a nawet zapalenie opon mózgowych. Jak zatem odróżnić grypę od błahego przeziębienia?

czytaj całość

Gronkowiec złocisty - groźna bakteria 09-12-2016

Gronkowiec złocisty (Staphylococcus aureus) to bakteria odpowiedzialna za większość zakażeń bakteryjnych u ludzi na świecie. Występuje dosyć często i choć nie zawsze powoduje groźne infekcje, gronkowca określa się mianem "groźnego" albo "podstępnego". Jakie choroby jest w stanie wywołać?

czytaj całość

Katar, gorączka, ból głowy przy kaszlu ? to może być grypa! 06-05-2016

Wiosna, lato, jesień, zima – cztery pory roku, z których co najmniej trzy to okres zwiększonego ryzyka infekcji górnych dróg oddechowych. Powiedzmy, że można wyłączyć lato, aczkolwiek na pewno znajdą się osoby, którym przytrafia się letnie przeziębienie, angina, a nawet grypa. Biorąc pod uwagę tak dużą częstotliwość, uciążliwe objawy oraz ewentualne powikłania (np. przy grypie), na pewno warto wiedzieć jak najwięcej o specyfice schorzeń, a także o skutecznych sposobach na ból gardła, kaszel, katar, gorączkę, osłabienie i rozbicie.

czytaj całość

Sposoby na biegunkę 06-05-2016

Biegunka sama w sobie nie jest chorobą, ale objawem zakażenia - najczęściej wirusowego czy  bakteryjnego. Bywa też objawem schorzeń spowodowanych nietolerancją jakiegoś składnika pokarmowego. Zwykle jednak biegunka jest po prostu konsekwencją nienależytej higieny podczas przygotowania lub spożywania posiłku. Niekoniecznie tylko przez nas samych, ale również przez tych, którzy nam te posiłki serwują czy sprzedają nam nieświeże produkty.

czytaj całość

SUPLEMENTY DIETY- WSPÓLNA AKCJA 12 INSTYTUCJI 27-04-2016

Suplementy diety nie leczą, ani nie zapobiegają chorobom. Są środkami spożywczymi.

czytaj całość

Dlaczego powinniśmy pić świeżo wyciskane soki? 27-04-2016

Sok przyswajamy już po około 10-15 minutach - witaminy i minerały w postaci płynnej przyswajane są przez organizm człowieka aż 4-krotnie lepiej w postaci płynnej, niż w postaci stałej! 

czytaj całość

Alergia na roztocza - jak rozpoznać jej objawy? 21-03-2016

Częste napady kichania, wodnisty katar, bóle głowy czy łzawienie oczu - wszyscy doskonale znamy te objawy. Najczęściej są one sygnałem rozwijającej się infekcji. Nie jest tak jednak zawsze. Jeśli objawy takie pojawiają się często, może okazać się, że ich przyczyną jest alergia.

czytaj całość
Poprzednie123...Następne