zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Zatrucia pokarmowe20-04-2017

Z nadejściem lata, jak bumerang powracają pewne problemy zdrowotne. Są to poparzenia i udary słoneczne, ugryzienia przez węże, kleszcze, choroby tropikalne - jeśli wyjeżdżamy na egzotyczny urlop.

czytaj całość

Choroby wywoływane przez chlamydie23-04-2017

Chlamydie to grupa wewnątrzkomórkowych bakterii Gram-ujemnych. Są one bardzo zakaźne, a wszystkie gatunki chorobotwórcze dla człowieka, tj. Chlamydia trachomatis, Chlamydia pneumoniae i Chlamydia psittaci, wywoływać mogą zmiany zapalne w układzie oddechowym.

czytaj całość

Sezon na wrzody20-04-2017

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy jest przewlekłym schorzeniem przewodu pokarmowego.

czytaj całość

Zanokcica paznokciowa a zastrzał 23-04-2017

Zanokcica. Należy do zakażeń tkanek budujących osadzenie paznokcia i rozwija się tuż przy jego podstawie. Początkowo obejmuje okolicę pod obrąbkiem naskórkowym lub też między macierzą paznokcia, a samym paznokciem. W cięższych przypadkach zakażenie umiejscawia się między macierzą a paliczkiem.

czytaj całość

Limfadenopatia, czyli o chorobach węzłów chłonnych !23-04-2017

Ponieważ na naszym forum pojawiało się sporo pytań dotyczących powiększonych i/lub bolesnych węzłów chłonnych, postanowiliśmy zgłębić ten temat i szerzej odpowiedzieć na kilka pytań.

czytaj całość

Podróże dalekie i bliskie, przyjemność czy niebezpieczeństwo? 23-04-2017

Od kilku lat co roku coraz więcej Polaków wyjeżdża w tropiki.  Ale czy powrót do rodzimego naszego kraju jest tylko wypełniony wspaniałymi wspomnieniami oraz przepięknymi zdjęciami? Czy może możemy przywieźć „coś” dodatkowego?.... Ale co? 

czytaj całość

Lista artykułów

Gronkowiec złocisty - groźna bakteria 09-12-2016

Gronkowiec złocisty (Staphylococcus aureus) to bakteria odpowiedzialna za większość zakażeń bakteryjnych u ludzi na świecie. Występuje dosyć często i choć nie zawsze powoduje groźne infekcje, gronkowca określa się mianem "groźnego" albo "podstępnego". Jakie choroby jest w stanie wywołać?

czytaj całość

Katar, gorączka, ból głowy przy kaszlu ? to może być grypa! 06-05-2016

Wiosna, lato, jesień, zima – cztery pory roku, z których co najmniej trzy to okres zwiększonego ryzyka infekcji górnych dróg oddechowych. Powiedzmy, że można wyłączyć lato, aczkolwiek na pewno znajdą się osoby, którym przytrafia się letnie przeziębienie, angina, a nawet grypa. Biorąc pod uwagę tak dużą częstotliwość, uciążliwe objawy oraz ewentualne powikłania (np. przy grypie), na pewno warto wiedzieć jak najwięcej o specyfice schorzeń, a także o skutecznych sposobach na ból gardła, kaszel, katar, gorączkę, osłabienie i rozbicie.

czytaj całość

Sposoby na biegunkę 06-05-2016

Biegunka sama w sobie nie jest chorobą, ale objawem zakażenia - najczęściej wirusowego czy  bakteryjnego. Bywa też objawem schorzeń spowodowanych nietolerancją jakiegoś składnika pokarmowego. Zwykle jednak biegunka jest po prostu konsekwencją nienależytej higieny podczas przygotowania lub spożywania posiłku. Niekoniecznie tylko przez nas samych, ale również przez tych, którzy nam te posiłki serwują czy sprzedają nam nieświeże produkty.

czytaj całość

SUPLEMENTY DIETY- WSPÓLNA AKCJA 12 INSTYTUCJI 27-04-2016

Suplementy diety nie leczą, ani nie zapobiegają chorobom. Są środkami spożywczymi.

czytaj całość

Dlaczego powinniśmy pić świeżo wyciskane soki? 27-04-2016

Sok przyswajamy już po około 10-15 minutach - witaminy i minerały w postaci płynnej przyswajane są przez organizm człowieka aż 4-krotnie lepiej w postaci płynnej, niż w postaci stałej! 

czytaj całość

Alergia na roztocza - jak rozpoznać jej objawy? 21-03-2016

Częste napady kichania, wodnisty katar, bóle głowy czy łzawienie oczu - wszyscy doskonale znamy te objawy. Najczęściej są one sygnałem rozwijającej się infekcji. Nie jest tak jednak zawsze. Jeśli objawy takie pojawiają się często, może okazać się, że ich przyczyną jest alergia.

czytaj całość

Witamina C ? prawo- czy lewoskrętna 14-12-2016

Organiczny kwas askorbinowy, nazywany po prostu witaminą C, jest niezbędny dla naszego prawidłowego funkcjonowania. Śmiało można go określić pewnego rodzaju budulcem naszego organizmu, który odpowiada za to, czy jesteśmy zdrowi czy też nie.

czytaj całość

Nie spylaj przed alergią - staw jej czoła! 17-11-2015

Alergia to władczyni panująca niepodzielnie - w dniu, w którym zostaliście jej poddanymi wszystko stało się nieco skomplikowane. Osoby, które nie cierpią z powodu uczulenia na pyłki roślin, delektują się wiosennym wybuchem zieloności, alergicy natomiast wybuchają frustracją związaną z nadmiarem objawów, które utrudniają, a często wręcz uniemożliwiają codzienną aktywność. 

czytaj całość

Leczenie i profilaktyka marskości wątroby 02-02-2016

Wątroba to organ, który odgrywa niezwykle ważną rolę dla zdrowia, a bez jej działania niemożliwe jest m.in. właściwe oczyszczenie organizmu z toksycznych substancji. Dlatego warto poznać przyczyny, objawy i metody leczenia jednej z najpoważniejszych chorób, które mogą zaatakować ten organ, czyli marskości wątroby.

czytaj całość

Szczepienia ochronne dla dzieci przeciwko zapaleniu opon mózgowych 02-02-2016

Profilaktyka groźnych chorób jest niezwykle ważna dla naszego zdrowia i zdrowia naszych bliskich. Równie istotna jest edukacja społeczeństwa w tym zakresie – głównie rodziców małych dzieci, które są szczególnie narażone na infekcje i ich niebezpieczne powikłania.

czytaj całość
Poprzednie123...Następne