zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy02-08-2022

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy jest obecnie jedną z najczęstszych chorób przewlekłych przewodu pokarmowego.

czytaj całość

Sezon na wrzody02-08-2022

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy jest przewlekłym schorzeniem przewodu pokarmowego.

czytaj całość

Choroby tarczycy02-08-2022

Tarczyca jest nieparzystym gruczołem położonym na szyi, przylegającym bezpośrednio do krtani, tchawicy i przełyku. Składa się z dwóch płatów bocznych połączonych wąskim pasmem tkanki tarczycowej zwanym cieśnią. Hormony tarczycy warunkują prawidłowy rozwój i funkcjonowanie organizmu ludzkiego w ciągu całego życia.

czytaj całość

Zanokcica paznokciowa a zastrzał 02-08-2022

Zanokcica. Należy do zakażeń tkanek budujących osadzenie paznokcia i rozwija się tuż przy jego podstawie. Początkowo obejmuje okolicę pod obrąbkiem naskórkowym lub też między macierzą paznokcia, a samym paznokciem. W cięższych przypadkach zakażenie umiejscawia się między macierzą a paliczkiem.

czytaj całość

Chirurg w roli sapera, czyli jak się rozbraja tętniaki!02-08-2022

Dlatego prawdziwe pole do popisu daje chirurgowi rola sapera, który rozbraja tętniaka, zanim ten zdąży pęknąć. W tym celu musi jednak najpierw rozpracować mechanizm bomby.

czytaj całość

Strzeżonego Pan Bóg strzeże!02-08-2022

U kobiet pierwszą przyczyną zgonów nowotworowych jest rak piersi (sutka), kolejne na czarnej liście to nowotwory płuca i żołądka, czwartym jest rak szyjki macicy.

czytaj całość

To i owo o przegrodzie nosa.02-08-2022

Często słyszymy, że ktoś ma skrzywioną przegrodę nosa. Nic w tym dziwnego, bo tylko niewielka część ludzi ma idealnie prostą przegrodę nosa.

czytaj całość

Rak żołądka, dlaczego taki groźny. 02-08-2022

Za poznane czynniki ryzyka raka żołądka uważa się palenie papierosów, nieprawidłową dietę (żywność konserwowana, zawierające duże ilości soli, uboga w błonnik), zmiany zapalne błony śluzowej żołądka z zanikiem, dysplazją, przewlekłe zapalenie żołądka z zakażeniem Helicobacter pylori, polipy żołądka o średnicy przekraczającej 2cm.

czytaj całość

Podróże dalekie i bliskie, przyjemność czy niebezpieczeństwo? 02-08-2022

Od kilku lat co roku coraz więcej Polaków wyjeżdża w tropiki.  Ale czy powrót do rodzimego naszego kraju jest tylko wypełniony wspaniałymi wspomnieniami oraz przepięknymi zdjęciami? Czy może możemy przywieźć „coś” dodatkowego?.... Ale co? 

czytaj całość

Męskie utrapienie - prostata!?02-08-2022

Dlatego zwracamy się z pytaniami dotyczącymi tego zagadnienia do Pani dr Elżbiety Olak - specjalisty urologa, pracującej w Przychodni Urologicznej Szpitala Wojewódzkiego im. J. Babińskiego we Wrocławiu mającej codzienny kontakt z dużą liczbą pacjentów zaniepokojonych pojawiającymi się u nich kłopotami.

czytaj całość

Lista artykułów

Czy tabletki na powiększenie penisa mogą być alternatywą dla zabiegów chirurgicznych? 11-05-2022

Wielu mężczyzn decyduje się więc na mniej inwazyjną metodę jaką są tabletki na powiększenie członka na bazie naturalnych ziołowych składników.

czytaj całość

Endoskopia kręgosłupa - dla kogo? 28-03-2022

Endoskop to nowoczesne narzędzie medyczne pozwalające na uzyskanie obrazu z wnętrza ciała w sposób niewymagający jego chirurgicznego otwarcia.

czytaj całość

Sposoby operacyjne leczenia żylaków 28-03-2022

To najstarsza metoda usuwania żylaków, którą stosuje się aż po dziś dzień. Użyto jej po raz pierwszy w roku 1905 przez lekarza Williama Wayne'a Babcocka.

czytaj całość

Dostępne obecnie metody usuwania żylaków 28-03-2022

Jeśli żylaki już u nas wystąpiły to poza zmianą diety i wprowadzeniem do naszego życia sportu - możemy jeszcze skorzystać z tego, co oferuje nam medycyna.

czytaj całość

Czym jest chirurgia szczękowa? 26-01-2022

Chirurgia szczękowa, albo raczej chirurgia szczękowo-twarzowa to specjalizacja medyczna. Chirurg szczękowy zajmuje się leczeniem tkanek miękkich i kości części twarzowej czaszki oraz szyi

czytaj całość

Rekonstrukcja piersi po mastektomii, metody rekonstrukcji piersi. 26-01-2022

Kwestia zabiegów rekonstrukcyjnych piersi jest zbyt często pomijana oraz  brakuje jej odpowiedniej promocji. Aż 95% Polek po mastektomii nie poddaje się operacji odtwórczej piersi, co ciekawe w USA jedynie 50% pań rezygnuje z tej opcji.

czytaj całość

Kim jest chirurg stomatologiczny?  20-10-2021

Chirurg stomatologiczny to osoba, która na pewno przyda nam się wtedy, gdy z naszej jamy ustnej trzeba będzie coś usunąć - może to być ząb mądrości, ropień lub nawet nowotwór.

czytaj całość

Jak odkazić ranę w prawidłowy i bezpieczny sposób? 05-10-2021

U zdrowego człowieka proces gojenia się ran powinien następować samoczynnie i – jeśli wskazania lekarza nie zostały nakreślone inaczej  – nie wymaga on szczególnego wsparcia farmakologicznego.

czytaj całość

Czym jest kamica nerkowa, jej objawy oraz przyczyny? 07-09-2021

Czym jest kamica nerkowa?

Kamica nerkowa (moczowa) to obecność kamieni moczowych (złogów) zbudowanych z substancji chemicznych znajdujących się w moczu, w układzie moczowym. W prawidłowej postaci substancje powinny być w formie rozpuszczonej.

czytaj całość

Blizny ? poznaj sposób na skuteczne pozbycie się ich 07-09-2021

Na to, jak będzie wyglądać nasza blizna, ma wpływ sporo czynników. Przede wszystkim będzie to miejsce, w którym ona powstała, a także jej głębokość skaleczenia.

czytaj całość
Poprzednie123...Następne