zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy21-02-2018

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy jest obecnie jedną z najczęstszych chorób przewlekłych przewodu pokarmowego.

czytaj całość

Sezon na wrzody21-02-2018

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy jest przewlekłym schorzeniem przewodu pokarmowego.

czytaj całość

Choroby tarczycy21-02-2018

Tarczyca jest nieparzystym gruczołem położonym na szyi, przylegającym bezpośrednio do krtani, tchawicy i przełyku. Składa się z dwóch płatów bocznych połączonych wąskim pasmem tkanki tarczycowej zwanym cieśnią. Hormony tarczycy warunkują prawidłowy rozwój i funkcjonowanie organizmu ludzkiego w ciągu całego życia.

czytaj całość

Zanokcica paznokciowa a zastrzał 21-02-2018

Zanokcica. Należy do zakażeń tkanek budujących osadzenie paznokcia i rozwija się tuż przy jego podstawie. Początkowo obejmuje okolicę pod obrąbkiem naskórkowym lub też między macierzą paznokcia, a samym paznokciem. W cięższych przypadkach zakażenie umiejscawia się między macierzą a paliczkiem.

czytaj całość

Strzeżonego Pan Bóg strzeże!21-02-2018

U kobiet pierwszą przyczyną zgonów nowotworowych jest rak piersi (sutka), kolejne na czarnej liście to nowotwory płuca i żołądka, czwartym jest rak szyjki macicy.

czytaj całość

To i owo o przegrodzie nosa.21-02-2018

Często słyszymy, że ktoś ma skrzywioną przegrodę nosa. Nic w tym dziwnego, bo tylko niewielka część ludzi ma idealnie prostą przegrodę nosa.

czytaj całość

Rak żołądka, dlaczego taki groźny. 21-02-2018

Za poznane czynniki ryzyka raka żołądka uważa się palenie papierosów, nieprawidłową dietę (żywność konserwowana, zawierające duże ilości soli, uboga w błonnik), zmiany zapalne błony śluzowej żołądka z zanikiem, dysplazją, przewlekłe zapalenie żołądka z zakażeniem Helicobacter pylori, polipy żołądka o średnicy przekraczającej 2cm.

czytaj całość

Podróże dalekie i bliskie, przyjemność czy niebezpieczeństwo? 21-02-2018

Od kilku lat co roku coraz więcej Polaków wyjeżdża w tropiki.  Ale czy powrót do rodzimego naszego kraju jest tylko wypełniony wspaniałymi wspomnieniami oraz przepięknymi zdjęciami? Czy może możemy przywieźć „coś” dodatkowego?.... Ale co? 

czytaj całość

Poradnie chirurgii naczyniowej na Śląsku - polecane miejsca w Katowicach, Sosnowcu i innych miastach 21-02-2018

Chirurgia naczyniowa to prężnie rozwijająca się dziedzina medycyny. Specjaliści z jej zakresu zajmują się leczeniem chorób naczyń krwionośnych i chłonnych, diagnostyką tętniaków i niedokrwieniem narządów wewnętrznych, a także przeprowadzają operacje żylaków. Na Śląsku znajduje się wiele poradni chirurgii naczyniowej. Którą z nich wybrać i gdzie umówić się na wizytę?

czytaj całość

Lista artykułów

Skąd bierze się ból łokcia?   17-01-2018

Staw łokciowy stanowi połączenia między kością ramienną a kośćmi przedramienia czyli łokciową i promieniową. Połączenie wzmocnione jest przez liczne więzadła. Za ruchy w stawie odpowiedzialne są mięśnie ramienia i przedramienia. Dolegliwości dotyczące stawu łokciowego mogą być skutkiem urazu, nadwyrężenia lub złożonych schorzeń całego ciała.

czytaj całość

Twoja miniapteczka wakacyjna 08-08-2017

Zbliżają się wakacje, więc zaczynasz pewnie wstępne przygotowania do bliższych lub dalszych wojaży. Sporządzając wstępną listę rzeczy, bez których nie wyobrażasz sobie wakacyjnego wyjazdu, nie zapomnij o miniapteczce. Zwłaszcza jeśli czeka cię wypad rodzinny. Pamiętaj jednak, by spakować się mądrze, to jest nie przepakować.

czytaj całość

Nietrzymanie moczu ? jak sobie z tym radzić? 29-06-2017

Popuszczanie niewielkich ilości moczu podczas kichania lub podnoszenia ciężkich przedmiotów, niemożność „zdążenia” do łazienki – to początkowe oznaki dolegliwości zwanej nietrzymaniem moczu. Ze względu na budowę anatomiczną oraz gospodarkę hormonalną ta przypadłość znacznie częściej dotyka kobiet niż mężczyzn. Co więcej, cierpią na nią nie tylko starsi, lecz również młode osoby, nawet ok. 20-25 roku życia. Większość kobiet jako środek zaradczy stosuje wkładki higieniczne, jednak nie jest to jedyny sposób na poradzenie sobie z nietrzymaniem moczu.

czytaj całość

4 sposoby na przyspieszenie gojenia się ran 29-06-2017

W wyniku różnych urazów powstają rany określane przerwaniem ciągłości skóry, której skutkiem bywa zakażenie. Warto wiedzieć jak przyspieszyć gojenie ran, by jak najszybciej doprowadzić skórę do stanu sprzed urazu.

czytaj całość

Co to są żylaki i skąd się biorą? 29-06-2017

W układzie krwionośnym mamy dwa rodzaje naczyń. Tętnice prowadzące krew bogatą w tlen z serca do tkanek oraz żyły, którymi krew wraca z tkanek do serca, aby stamtąd dostać się do płuc. W kończynach żyły tworzą podwójny system połączony tzw. żyłami przeszywającymi.

czytaj całość

Skręcenie stawu skokowego ? jak postępować? 07-04-2017

Skręcenie stawu skokowego, popularnie nazywanego kostką, znajduje się w czołówce najczęstszych urazów ortopedycznych. Wystarczy nieprawidłowe ustawienie stopy w trakcie biegu czy nawet zwykłego spaceru aby naciągnąć lub uszkodzić struktury stawu. Gdy już do tego dojdzie bardzo ważne jest szybkie zabezpieczenie miejsca urazu przed kolejnymi nadwyrężeniami oraz zminimalizowanie powstającego obrzęku. Odpowiednie działanie pozwoli nam w krótszym czasie odzyskać całkowitą sprawność. Większość przypadków skręceń kostki polega na lekkim naderwaniu lub nadwyrężeniu więzadeł i możemy im zaradzić domowymi sposobami. Wówczas należy zastosować terapię „PRICE” (skrót od ang. słów: protection, rest, ice, compression, elevation) oraz unikać „HARM” (skrót od ang.: heat, alcohol, running, masage).

czytaj całość

Wypełnianie ust. Powiększanie ust kwasem hialuronowym 25-01-2017

Najpopularniejszą metodą profesjonalnego powiększania ust jest bez wątpienia stosowanie kwasu hialuronowego - wypełniacza, który dzięki plastycznej strukturze doskonale dopasowuje się do kształtu ust, umożliwiając ich dowolne korygowanie. Optymalne dopasowanie objętości użytego wypełniacza gwarantuje naturalny efekt końcowy, który można uzupełniać kolejnymi zabiegami. Czy powiększanie ust kwasem hialuronowym to metoda idealna? Co trzeba o niej wiedzieć?

czytaj całość

SUPLEMENTY DIETY- WSPÓLNA AKCJA 12 INSTYTUCJI 27-04-2016

Suplementy diety nie leczą, ani nie zapobiegają chorobom. Są środkami spożywczymi.

czytaj całość

Usuwanie żylaków bez skalpela ? laseroterapia lub skleroterapia 18-03-2016

Gdy krew płynie prawidłowo, żyły i tętnice nie są zauważalne z zewnątrz, a cały proces krążenia odbywa się w głębszych warstwach skóry. Rytmiczne kurczenie się i rozszerzanie naczyń krwionośnych stanowi gwarancję prawidłowego przepływu, a zastawki umiejscowione w żyłach dopełniają działanie tego systemu.

czytaj całość

Urologia a laserowe leczenie nietrzymania moczu 30-05-2017

Gdy środki farmakologiczne, ćwiczenia oraz inne nieinwazyjne zabiegi okazują się bezskuteczne, warto poznać zalety laserowego leczenia nietrzymania moczu.

czytaj całość
Poprzednie123...Następne