zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Sezon na wrzody14-02-2019

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy jest przewlekłym schorzeniem przewodu pokarmowego.

czytaj całość

Stres - przyjaciel czy wróg?14-02-2019

Początek lata to dla większości z nas zapowiedz wakacyjnego wypoczynku, ale dla wielu osób, zwłaszcza studentów, to bardzo trudny i stresujący czas – czas zaliczeń i egzaminów.

czytaj całość

Ostrożnie ze słońcem!14-02-2019

Co roku z nadejściem lata powraca temat oparzeń słonecznych, udarów cieplnych, promieniowania UVA i UVB oraz nowotworów skóry. Mimo to wydaje się, że ostrzeżeń nigdy dość, dlatego i my zajmiemy się tym problemem.

czytaj całość

Strzeżonego Pan Bóg strzeże!14-02-2019

U kobiet pierwszą przyczyną zgonów nowotworowych jest rak piersi (sutka), kolejne na czarnej liście to nowotwory płuca i żołądka, czwartym jest rak szyjki macicy.

czytaj całość

Podróże dalekie i bliskie, przyjemność czy niebezpieczeństwo? 14-02-2019

Od kilku lat co roku coraz więcej Polaków wyjeżdża w tropiki.  Ale czy powrót do rodzimego naszego kraju jest tylko wypełniony wspaniałymi wspomnieniami oraz przepięknymi zdjęciami? Czy może możemy przywieźć „coś” dodatkowego?.... Ale co? 

czytaj całość

Kudzu Root - farmakoterapia roślinna pomocna przy uzależnieniach 14-02-2019

Kudzu Root bogaty w substancje czynne o nazwie izoflawony znacząco zmniejszają chęć i przymus sięgania po alkohol, papierosy i narkotyki. .

czytaj całość

Jak prawidłowo opiekować się osobą starszą? Porady dla bliskich 20-02-2019

Opieka nad bliską osobą starszą bywa dużym wyzwaniem. Niekiedy jest to praca 24 godziny na dobę, co przyczynia się do pojawienia się objawów stresu, a nawet depresji. Aby tego uniknąć warto poszukać wsparcia zarówno w bliższym, jak i dalszym otoczeniu.

czytaj całość

Lista artykułów

Czy poddawać lekarzy, pielęgniarki na kontralcie szkoleniu bhp? 14-02-2019

Obecnie lekarze w placówkach medycznych, np. w szpitalu, zatrudniani są w oparciu o umowy kontraktowe. Często pojawia się wiec pytanie, jak zgodnie z przepisami zakład ma się zachować, jeżeli chodzi szkolenia wstępne stanowiskowe bhp osób na kontrakcie np.: lekarzy, pielęgniarek kontraktowy. Kto powinien przeprowadzić takie szkolenie wstępne – instruktaż stanowiskowy? A może nie trzeba przeprowadzać takiego instruktażu wobec pracowników kontraktowych placówek medycznych, bowiem nie są zatrudniani na umowę o pracę?

czytaj całość

Podstawy przetwarzania danych w podmiocie leczniczym 03-01-2019

Specyfika podmiotów leczniczych wiąże się przede wszystkim z koniecznością przetwarzania danych szczególnej kategorii, zwłaszcza o stanie zdrowia. Jednak nie tylko takie dane podmiot leczniczy przetwarza. W jakich przypadkach można posłużyć się zgodą podmiotu danych na przetwarzanie jego danych osobowych? Czy można korzystać też z innych podstaw przetwarzania danych? Odpowiedzi znajdziesz w artykule.

czytaj całość

Efektywność pomocy psychologiczno-pedagogicznej 03-01-2019

Wszyscy nauczyciele oceniają efektywność udzielonej pomocy i formułują wnioski dotyczące dalszych działań mających na celu poprawę funkcjonowania ucznia.

czytaj całość

Autoryzowany dystrybutor oczyszczaczy powietrza Sharp 18-12-2018

Małymi krokami wzrasta świadomość społeczeństwa na temat zanieczyszczenia powietrza. Wiemy już, jak szkodliwy dla naszego zdrowia jest smog i w związku z tym podejmowanych jest coraz więcej kroków, aby mu przeciwdziałać.

czytaj całość

Co dostaniemy w ramach abonamentu medycznego? 06-12-2018

Rośnie liczba osób zainteresowanych prywatnym abonamentem medycznym. Takie rozwiązanie stanowi alternatywę dla obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego. Sprawdź, jaki zakres świadczeń obejmuje taka odpłatna usługa.

czytaj całość

Zaszczepić w sobie chęć szczepień 26-10-2018

Coraz częściej słyszymy głosy przeciwne szczepieniom, trwają nawet prace nad ustawą znoszącą ich obowiązek. Jednak trudno wyobrazić sobie świat, w którym szaleją ospa, polio czy słynna, szczególnie po I wojnie światowej „hiszpanka”. Szczepienia ochronne to jedno z największych osiągnięć nowożytnej medycyny oraz wiele lat pracy wykwalifikowanych badaczy, dzięki którym ochrona zdrowia i życia stała się skuteczniejsza.

czytaj całość

Przegląd chorób płuc 17-09-2018

Choroby płuc są jednymi z najczęstszych chorób medycznych na świecie. Tysiące ludzi cierpi na choroby płuc. Palenie, infekcje i genetyka są odpowiedzialne za większość chorób płuc.

czytaj całość

Zgłoszenie roszczeń za błąd medyczny do komisji ds. orzekania o zdarzeniach medycznych 06-07-2018

Komisje ds. orzekania o zdarzeniach medycznych działające przy Urzędzie Wojewódzkim mają za zadanie ustalenie, czy nastąpiło zdarzenie medyczne skutkujące zagrożeniem życia lub zdrowia pacjenta, uszczerbkiem na jego zdrowiu lub zgonem.

czytaj całość

Naturalnie jest zdrowiej 12-07-2018

Popularne mieszanki ziołowe dedykowane są na różne dolegliwości ze strony układu trawiennego. Odpowiednio skomponowane w sprytny sposób pobudzają enzymy do pracy.

czytaj całość
Poprzednie123...Następne