zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Sezon na wrzody13-01-2021

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy jest przewlekłym schorzeniem przewodu pokarmowego.

czytaj całość

Stres - przyjaciel czy wróg?13-01-2021

Początek lata to dla większości z nas zapowiedz wakacyjnego wypoczynku, ale dla wielu osób, zwłaszcza studentów, to bardzo trudny i stresujący czas – czas zaliczeń i egzaminów.

czytaj całość

Ostrożnie ze słońcem!13-01-2021

Co roku z nadejściem lata powraca temat oparzeń słonecznych, udarów cieplnych, promieniowania UVA i UVB oraz nowotworów skóry. Mimo to wydaje się, że ostrzeżeń nigdy dość, dlatego i my zajmiemy się tym problemem.

czytaj całość

Strzeżonego Pan Bóg strzeże!13-01-2021

U kobiet pierwszą przyczyną zgonów nowotworowych jest rak piersi (sutka), kolejne na czarnej liście to nowotwory płuca i żołądka, czwartym jest rak szyjki macicy.

czytaj całość

Podróże dalekie i bliskie, przyjemność czy niebezpieczeństwo? 13-01-2021

Od kilku lat co roku coraz więcej Polaków wyjeżdża w tropiki.  Ale czy powrót do rodzimego naszego kraju jest tylko wypełniony wspaniałymi wspomnieniami oraz przepięknymi zdjęciami? Czy może możemy przywieźć „coś” dodatkowego?.... Ale co? 

czytaj całość

Kudzu Root - farmakoterapia roślinna pomocna przy uzależnieniach 13-01-2021

Kudzu Root bogaty w substancje czynne o nazwie izoflawony znacząco zmniejszają chęć i przymus sięgania po alkohol, papierosy i narkotyki. .

czytaj całość

Lista artykułów

To potwierdzone - smog zwiększa śmiertelność z powodu koronawirusa 25-11-2020

Kaszel i duszności to niektóre z najczęściej występujących objawów zakażenia koronawirusem. Ogromny wpływ na układ oddechowy ma również oddychanie smogowym powietrzem, co powoduje m.in. osłabienie odporności organizmu. 

czytaj całość

Odszkodowanie za błędy medyczne ? za jakie powikłania otrzymasz odszkodowania 12-11-2020

Za błąd w sztuce lekarskiej czy też błąd medyczny uważa się zawinione postępowanie lekarza lub jego czynność w zakresie diagnozy, terapii, która jest niezgodna z nauką medycyny. Wyróżniamy kilka rodzaju błędów:

czytaj całość

Picie wody ? przyjemność, konieczność czy obowiązek? 30-09-2020

Stres oksydacyjny, niewystarczająca ilość snu, nieodpowiednie kosmetyki, zanieczyszczenie środowiska, brak odpowiedniej ilości wody, to wszystko ma realny wpływ na stan skóry. A dokładniej na pogorszenie jej stanu.

czytaj całość

Anonimowość i dyskrecja podczas odwyku alkoholowego 08-10-2020

Każdy lekarz ma obowiązek zachowania tajemnicy lekarskiej. Nie może on, bez zgody pacjenta, udostępniać informacji o diagnozie i postępach leczenia choroby nawet najbliższym osobom. Prawo do dyskrecji jest jednym z fundamentalnych praw pacjenta.

czytaj całość

Międzynarodowe świadectwo zdrowia, jakie badania i gdzie zrobić? 07-09-2020

Wystawienie certyfikatu odbywa się według takich samych procedur w każdym kraju. Otrzymuje się je od uprawnionego lekarza zaakceptowanego przez Urząd Morski w danym kraju. Najczęściej wystawia je lekarz medycyny pracy lub sportowy. Zaświadczenie wydawane jest na specjalnym formularzu, na którym widoczny jest kraj bandery.

czytaj całość

Badanie kleszcza ? gdzie zrobić, jak zabezpieczyć kleszcza? 02-08-2020

Mówiąc o boreliozie i jej diagnozowaniu, najczęściej ma się na myśli badania i testy wykonywane bezpośrednio na pacjencie i którego jest podejrzenie zarażenia. Nie każdy kleszcz przenosi jednak chorobe, tak samo, jak nie każdy ma takie same objawy. Z tego też względu warto przebadać kleszcza, który nas ukąsił, właśnie w kierunku boreliozy. Jak, kiedy i gdzie wykonać takie testy?

czytaj całość

Czy możesz odmówić pacjentowi wydania wyników laboratoryjnych 02-08-2020

Wydawanie wyników badań budzi czasem wątpliwości. Dotyczą one m.in. tego, czy pacjent może odebrać wyniki badań osobiście, czy jedynie podczas wizyty u specjalisty? Czy istnieją obostrzenia związane z dostępem do wyników drogą e-mailową? Sprawdź, czy można ograniczyć dostęp do tych dokumentów.

czytaj całość

Efektywna pomoc w pracy z pacjentem ? Aplikacje dla lekarzy 27-06-2020

Opracowane przez sztab wirtuozów nowych technologii Aplikacja dla lekarzy Therapify sprawdzą się wśród specjalistów o wielu różnych specjalnościach.

czytaj całość

Kluczowe zalety żywności specjalnego przeznaczenia medycznego 27-06-2020

Żywność medyczna uznawana jest przez specjalistów za nieodzowny element terapii osób przewlekle chorych, obarczonych dużym ryzykiem niedożywienia. Dowiedz się, jakie są zalety odżywek medycznych.

czytaj całość

Medycyna Alternatywa Zalety i Wady 24-06-2020

Podstawową zasadą wielu rodzajów alternatywnej medycyny jest równowaga. Akupunktura, tai-chi i inne formy tej medycyny zostały stworzone, aby przywrócić ciału balans, co w teorii pomaga również odzyskać zdrowie.

czytaj całość
Poprzednie123...Następne