zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Protezy zębowe? rodzaje, kto powinien je stosować i jak?19-10-2018

Około 4,2 miliona osób w Polsce powyżej 50-go roku życia nosi protezy zębowe, jednak połowa nie jest w pełni zadowolona z ich użytkowania. Osoby, które mają protezy narzekają na problemy z mówieniem i jedzeniem, dyskomfort oraz nieświeży oddech. 

czytaj całość

Tomografia czy rezonans? Oto jest pytanie.19-10-2018

Na czym więc dokładnie polega różnica między tomografią a rezonansem i kiedy się te badania wykonuje?

czytaj całość

Implanty stomatologiczne - kompendium wiedzy. 19-10-2018

Implant zębowy najprościej rzecz mówiąc to zwykła tytanowa śrubka, która swoim kształtem do złudzenia przypomina korzeń zęba. Implant stomatologiczny osadzony jest w kości, dlatego też jest niewidoczny w jamie ustnej.

czytaj całość

Lista artykułów

Jaką szczoteczkę elektryczną wybrać? 19-10-2018

Promienny uśmiech przyciąga uwagę i wzbudza sympatię. Im bielsze zęby posiadamy, tym lepsze wrażenie robimy przed rozmówcą. Jak zadbać o jamę ustną, by była i zdrowa, i zachwycała wizualnie? Oprócz regularnych wizyt u stomatologa, wyboru odpowiedniej pasty i pilnowania diety. Warto również kupić dobrą szczoteczkę do zębów, która skutecznie pozwoli zadbać o higienę jamy ustnej. A także pozwoli szybko zapobiec próchnicy.

czytaj całość

Czym jest endodoncja? 17-09-2018

Jeden z głównych działów w stomatologii stanowi endodoncja, której podstawowym przedmiotem zainteresowania jest diagnoza i terapia chorób atakujących miazgę zębową oraz tkankę okołowierzchołkową zęba. Mianem endodoncji powszechnie określa się jednak leczenie kanałowe (inaczej endodontyczne), czyli najważniejszą metodę zwalczania wspomnianych nieprawidłowości. Na czym dokładnie ono polega?

czytaj całość

Ortodoncja - Czyli Jak Pozbyć Się Wady Zgryzu. 21-05-2018

Co to jest i do czego służy aparat ortodontyczny → Rodzaje aparatów. Kto może, a kto nie może go założyć? Czy uciążliwe jest jego noszenie? Czy to boli? Higiena zębów. Ile kosztuje aparat ortodontyczny → Przeczytaj artykuł!

czytaj całość

Turystyka stomatologiczna, czyli dlaczego osoby z Europy Zachodniej wybierają Szczecin 10-08-2018

Coraz powszechniejszy w dzisiejszych czasach staje się trend podróżowania do zagranicznego miasta czy regionu w celach stomatologicznych. Trend ten stał się na tyle popularny że otrzymał już swoją indywidualną nazwę – denturyzm.

czytaj całość

Co lepsze: implanty zębowe czy korony porcelanowe? 30-01-2018

Zarówno korony, jak i implanty zębowe, to stałe uzupełnienia protetyczne. Warto z nich skorzystać, jeśli mamy zniszczone zęby, a chcemy cieszyć się zdrowym, białym uśmiechem przez kolejne, długie lata. Kiedy lepiej zdecydować się implanty zębowe, a kiedy lepszym wyborem będą korony?

czytaj całość

Dlaczego warto regularnie chodzić na przegląd zębów? 27-12-2017

O regularnych wizytach u dentysty przypominały nam nasze mamy, uczono o nich w szkole. Mino tego, wiele z nas cyklicznie o nich zapomina. Nie udanie się na wizytę do stomatologa zwalamy również na brak czasu. Dlaczego jednak warto wpisać sobie tę powinność w grafik raz na 6-12 miesięcy? Dlaczego warto regularnie chodzić do dentysty?

czytaj całość

Strach przed dentystą? Walcz z nim od małego! 18-12-2017

Jedni boją się pająków, inni zamkniętych przestrzeni, a jeszcze inni odczuwają niewytłumaczalny strach przed wizytą u dentysty. Mowa tu o fobiach, z którymi walczy spora część społeczeństwa na całym świecie. Strach przed dentystą nosi nazwę dentofobii. Najlepiej walczyć z nim już od najwcześniejszego dzieciństwa.

czytaj całość

"Endodoncja" - kanałowe leczenie zębów 20-07-2017

Wiele osób spotkało się już z kanałowym leczeniem zębów, które inaczej określane jest jako endodoncja. Taka endodoncja jest działem stomatologii, która zajmuje się rozpoznawaniem, a także leczeniem chorób miazgi i tkanek okołowierzchołkowych. Tutaj podstawowym leczeniem jest właśnie leczenie kanałowe. Bardzo ważne znaczenie ma również diagnostyka rentgenowska.

czytaj całość
Poprzednie123Następne