Stomatologia i jej działy, Informed - Internetowe Centrum Medyczne

 

zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Protezy zębowe? rodzaje, kto powinien je stosować i jak?19-08-2018

Około 4,2 miliona osób w Polsce powyżej 50-go roku życia nosi protezy zębowe, jednak połowa nie jest w pełni zadowolona z ich użytkowania. Osoby, które mają protezy narzekają na problemy z mówieniem i jedzeniem, dyskomfort oraz nieświeży oddech. 

czytaj całość

Tomografia czy rezonans? Oto jest pytanie.19-08-2018

Na czym więc dokładnie polega różnica między tomografią a rezonansem i kiedy się te badania wykonuje?

czytaj całość

Lista artykułów

Ortodoncja - Czyli Jak Pozbyć Się Wady Zgryzu. 21-05-2018

Co to jest i do czego służy aparat ortodontyczny → Rodzaje aparatów. Kto może, a kto nie może go założyć? Czy uciążliwe jest jego noszenie? Czy to boli? Higiena zębów. Ile kosztuje aparat ortodontyczny → Przeczytaj artykuł!

czytaj całość

Turystyka stomatologiczna, czyli dlaczego osoby z Europy Zachodniej wybierają Szczecin 10-08-2018

Coraz powszechniejszy w dzisiejszych czasach staje się trend podróżowania do zagranicznego miasta czy regionu w celach stomatologicznych. Trend ten stał się na tyle popularny że otrzymał już swoją indywidualną nazwę – denturyzm.

czytaj całość

Co lepsze: implanty zębowe czy korony porcelanowe? 30-01-2018

Zarówno korony, jak i implanty zębowe, to stałe uzupełnienia protetyczne. Warto z nich skorzystać, jeśli mamy zniszczone zęby, a chcemy cieszyć się zdrowym, białym uśmiechem przez kolejne, długie lata. Kiedy lepiej zdecydować się implanty zębowe, a kiedy lepszym wyborem będą korony?

czytaj całość

Dlaczego warto regularnie chodzić na przegląd zębów? 27-12-2017

O regularnych wizytach u dentysty przypominały nam nasze mamy, uczono o nich w szkole. Mino tego, wiele z nas cyklicznie o nich zapomina. Nie udanie się na wizytę do stomatologa zwalamy również na brak czasu. Dlaczego jednak warto wpisać sobie tę powinność w grafik raz na 6-12 miesięcy? Dlaczego warto regularnie chodzić do dentysty?

czytaj całość

Strach przed dentystą? Walcz z nim od małego! 18-12-2017

Jedni boją się pająków, inni zamkniętych przestrzeni, a jeszcze inni odczuwają niewytłumaczalny strach przed wizytą u dentysty. Mowa tu o fobiach, z którymi walczy spora część społeczeństwa na całym świecie. Strach przed dentystą nosi nazwę dentofobii. Najlepiej walczyć z nim już od najwcześniejszego dzieciństwa.

czytaj całość

"Endodoncja" - kanałowe leczenie zębów 20-07-2017

Wiele osób spotkało się już z kanałowym leczeniem zębów, które inaczej określane jest jako endodoncja. Taka endodoncja jest działem stomatologii, która zajmuje się rozpoznawaniem, a także leczeniem chorób miazgi i tkanek okołowierzchołkowych. Tutaj podstawowym leczeniem jest właśnie leczenie kanałowe. Bardzo ważne znaczenie ma również diagnostyka rentgenowska.

czytaj całość

Implanty w Warszawie - gdzie warto wykonać? 08-05-2017

Implanty to trwałe rozwiązanie pozwalające uzupełnić braki w uzębieniu. Za ich pomocą można też uzupełnić ubytki w kościach szczęki. Zabieg wstawienia implantów jest bezbolesny i przeprowadza się go w znieczuleniu.

czytaj całość

Proteza zębowa w 100% komfortowa 08-05-2017

W ostatnich latach nastąpił znaczący rozwój protetyki stomatologicznej. Producenci oferują nam wiele opcji. Dobrze dobrana proteza znacznie polepsza komfort życia, umożliwia spożywanie ulubionych pokarmów, pełni funkcję estetyczną i dodaje pewności siebie. Technicznie, protezowanie polega na odtwarzaniu prawidłowego funkcjonowania oraz fizjologicznej budowy całego układu narządów i tkanek w obrębie jamy ustnej oraz twarzowej części czaszki. W skład tego zespołu wchodzą jama ustna z zębami, mięśnie, nerwy i stawy skroniowo-żuchwowe.

czytaj całość

Od czego zależy cena wstawienia implantu dentystycznego 17-08-2017

Podobnie jak w przypadku większości innych zabiegów stomatologicznych, także leczenie implantologiczne, mające na celu uzupełnienie brakujących zębów, może mieć różne ceny. Różnice te zależne są od wielu czynników – stosowanych w gabinecie materiałów, uwarunkowań zdrowotnych pacjenta oraz jego preferencji dotyczących jakości zastosowanych rozwiązań protetycznych.

czytaj całość
Poprzednie123Następne