zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Protezy zębowe? rodzaje, kto powinien je stosować i jak?17-01-2019

Około 4,2 miliona osób w Polsce powyżej 50-go roku życia nosi protezy zębowe, jednak połowa nie jest w pełni zadowolona z ich użytkowania. Osoby, które mają protezy narzekają na problemy z mówieniem i jedzeniem, dyskomfort oraz nieświeży oddech. 

czytaj całość

Tomografia czy rezonans? Oto jest pytanie.17-01-2019

Na czym więc dokładnie polega różnica między tomografią a rezonansem i kiedy się te badania wykonuje?

czytaj całość

Chirurgia stomatologiczna - coś więcej niż usuwanie zębów 17-01-2019

Chirurgia stomatologiczna to dziedzina medycyny, która zajmuje się operacyjnym leczeniem jamy ustnej oraz przyległych okolic. Lekarze specjaliści, specjalizujący się w tej dziedzinie, będą chirurgami stomatologami, chirurgami szczękowo-twarzowymi i laryngologami. Chociaż potocznie chirurgia stomatologiczna kojarzy się z wyrwaniem zębów, to coś znacznie więcej. Co?

czytaj całość

Lista artykułów

Gabinet przyjazny już od wejścia 16-01-2019

Gabinet stomatologiczny większości społeczeństwa nie kojarzy się z niczym przyjemnym. Myśląc o nim do głowy przychodzą nam sytuacje związane z cierpieniem oraz długim i nieprzyjemnym borowaniem.

czytaj całość

Ból zęba po leczeniu kanałowym - jak z nim walczyć? 02-01-2019

Wizyta u dentysty niejednemu spędza sen z powiek, szczególnie jeżeli w grę wchodzi leczenie kanałowe. Obawiamy się nie tylko samego zabiegu ale również jego następstw i bólu, kiedy znieczulenie całkowicie przestanie działać. Dolegliwości po przeprowadzonej interwencji endodontycznej są częstym zjawiskiem. Najmocniej odczuwamy w dzień zabiegu i dzień po nim. Jak złagodzić ból zęba po leczeniu kanałowym? Przygotowaliśmy dla Ciebie, krótki poradnik, który Ci w tym pomoże!

czytaj całość

Licówki, implanty i chirurgia stomatologiczna - 3 rzeczy, które pozwolą Ci zadbać o uśmiech 18-12-2018

Chirurgią stomatologiczną nazywa się grupę zabiegów, które mają charakter leczniczy lub estetyczny. Najbardziej znane wśród pacjentów jest chirurgiczne usuwanie ósemek, nazywanych zębami mądrości.

czytaj całość

Kiedy licówki a kiedy korony? 12-12-2018

Perfekcyjny, piękny uśmiech jest dziś osiągalny dla każdego, kto jest skłonny ponieść koszty wykonania odpowiednich zabiegów z dziedziny stomatologii estetycznej lub protetyki. Nawet jeśli nasze zęby są nierówne, zniszczone czy przebarwione, stomatolog może za pomocą właściwie dobranych licówek czy koron sprawić, że problemy te znikną jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Na którą z tych opcji się zatem zdecydować i w jakiej sytuacji każda z nich sprawdzi się najlepiej?

czytaj całość

Rodzaje aparatów na zęby- który wybrać? 06-12-2018

Piękny uśmiech i proste zęby to coś, o czym marzy każdy - a dzięki współczesnej technice i szerokiej dostępności różnego rodzaju aparatów ortodontycznych można to marzenie bez problemu zrealizować. Wystarczy jedynie znaleźć odpowiedniego specjalistę i pokryć koszty związane z leczeniem ortodontycznym, aby skorygować wszystkie wady zgryzu i nigdy więcej nie wstydzić się swojego uśmiechu.

czytaj całość

Jak właściwie zadbać o zęby? 26-11-2018

Z pewnością zwykła szczoteczka manualna nigdy nie zapewni tak dokładnego oczyszczenia przestrzeni międzyzębowych, jak jej elektryczna czy soniczna wersja. Ta ostatnia wykonuje od 31 000 do 62 000 ruchów wymiatająco-pulsacyjnych na minutę.

czytaj całość

Aparat ortodontyczny ? dlaczego warto? I jak wygląda higiena w trakcie jego noszenia? 06-11-2018

Rozwój nowoczesnej ortodoncji pozwala dzisiaj na stosunkowo szybką i skuteczną korektę wad zgryzu. Bardzo często tego typu zabieg jest konieczny nie tylko ze względów estetycznych, ale także zdrowotnych. Na szczęście aparaty ortodontyczne są dzisiaj w stanie poradzić sobie z większością problemów z nierównym uzębieniem czy nieprawidłowym ułożeniem łuków zębowych względem siebie.

czytaj całość

Jaką szczoteczkę elektryczną wybrać? 19-10-2018

Promienny uśmiech przyciąga uwagę i wzbudza sympatię. Im bielsze zęby posiadamy, tym lepsze wrażenie robimy przed rozmówcą. Jak zadbać o jamę ustną, by była i zdrowa, i zachwycała wizualnie? Oprócz regularnych wizyt u stomatologa, wyboru odpowiedniej pasty i pilnowania diety. Warto również kupić dobrą szczoteczkę do zębów, która skutecznie pozwoli zadbać o higienę jamy ustnej. A także pozwoli szybko zapobiec próchnicy.

czytaj całość

Implanty stomatologiczne - kompendium wiedzy. 24-10-2018

Implant zębowy najprościej rzecz mówiąc to zwykła tytanowa śrubka, która swoim kształtem do złudzenia przypomina korzeń zęba. Implant stomatologiczny osadzony jest w kości, dlatego też jest niewidoczny w jamie ustnej.

czytaj całość

Czym jest endodoncja? 17-09-2018

Jeden z głównych działów w stomatologii stanowi endodoncja, której podstawowym przedmiotem zainteresowania jest diagnoza i terapia chorób atakujących miazgę zębową oraz tkankę okołowierzchołkową zęba. Mianem endodoncji powszechnie określa się jednak leczenie kanałowe (inaczej endodontyczne), czyli najważniejszą metodę zwalczania wspomnianych nieprawidłowości. Na czym dokładnie ono polega?

czytaj całość
Poprzednie123...Następne