zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Stres - przyjaciel czy wróg?14-02-2019

Początek lata to dla większości z nas zapowiedz wakacyjnego wypoczynku, ale dla wielu osób, zwłaszcza studentów, to bardzo trudny i stresujący czas – czas zaliczeń i egzaminów.

czytaj całość

BEZSENNOŚĆ14-02-2019

Bezsenność dotyka około jednej trzeciej wszystkich osób dorosłych Może pojawić się w każdym wieku i u osób w każdej kulturze, ale częściej występuje u ludzi starszych i u kobiet. Osoby w wieku podeszłym są obarczone większym ryzykiem bezsenności

czytaj całość

Kudzu Root - farmakoterapia roślinna pomocna przy uzależnieniach 14-02-2019

Kudzu Root bogaty w substancje czynne o nazwie izoflawony znacząco zmniejszają chęć i przymus sięgania po alkohol, papierosy i narkotyki. .

czytaj całość

Lista artykułów

Efektywność pomocy psychologiczno-pedagogicznej 03-01-2019

Wszyscy nauczyciele oceniają efektywność udzielonej pomocy i formułują wnioski dotyczące dalszych działań mających na celu poprawę funkcjonowania ucznia.

czytaj całość

Czym jest alkoholizm i jak skutecznie leczyć uzależnienie od alkoholu? 05-11-2018

Alkoholizm to zaburzenie, w którym osoba chora czuje przymus psychiczny lub somatyczny, aby spożyć kolejną dawkę alkoholu. Osoby cierpiące na to zaburzenie tracą kontrolę nad ilością spożywanych trunków.

czytaj całość

Kiedy skorzystać z pomocy psychologa? 06-08-2018

Wyobraź sobie pokój, pomalowany w kolorze pastelowej mięty. Pod dużym oknem stoi   drewniane biurko. Widać, że często ktoś przy nim pracuje, bo na biurku panuje lekki rozgardiasz. Obok regał. Mnóstwo na nim książek, od kryminałów po romanse.

czytaj całość

Emigracja zarobkowa do UK i jej fatalne skutki ? psychiatra Londyn 14-08-2018

Początki życia za granicą nie zawsze są łatwe, niemniej większość emigrantów ma jasny cel i nadzieję, że uda się go zrealizować. Celem tym jest zdobycie dobrze płatnej pracy i zarobienie pieniędzy na budowę domu w Polsce, zakup mieszkania czy inną rzecz, na którą nigdy nie zdobylibyśmy środków, mieszkając w ojczyźnie. Zwykle ma się nadzieję, że emigracja zarobkowa skończy się po roku, dwóch, a potem będzie szczęśliwe życie w Polce. Niestety nie zawsze tak się dzieje. Część osób jest zmuszona do pracy ponad siły przez długie lata, a tym samym do ciągłej rozłąki z rodziną. To nie wpływa dobrze na psychikę. Niejednokrotnie musi interweniować psychiatra Londyn.

czytaj całość

Skąd wiadomo, że poradnia psychologiczna jest dobra? 06-08-2018

Dobra poradnia psychologiczna nie zawsze jest łatwa do znalezienia. Na to, czy miejsce, do którego się trafi będzie odpowiednie, wpływa bardzo wiele czynników. Dlatego warto wiedzieć, na co zwracać uwagę przy wyborze.

czytaj całość

Jak wychować szczęśliwe, kochające się rodzeństwo? 03-04-2018

Zgodne, kochające się rodzeństwo to marzenie wszystkich rodziców. Jak zadbać o relacje pomiędzy dziećmi? Jak zbudować pozytywną więź pomiędzy rodzeństwem?

czytaj całość

Czym są zaburzenia osobowości? 29-06-2017

Zaburzenia osobowości to grupa zaburzeń charakteryzujących się utrwalonymi wzorcami zachowania i myślenia, które w negatywny sposób dotykają doświadczającą ich osobę bądź jej otoczenie, co często prowadzi do niepowodzeń w życiu osobistym lub zawodowym. 

czytaj całość

Jak walczyć z zaburzeniami erekcji? 23-05-2017

Zaburzenia erekcji to problem o tyle poważny, że bardzo wstydliwy. Szybka reakcja 
i natychmiastowe działanie mogą znacznie bardziej pomóc niż odkładanie i odwlekanie leczenia na później. Niestety, prawda jest taka, że mężczyźni starają się za wszelką cenę ukryć ten problem, by jak najpóźniej wyszedł na jaw. To go niestety pogłębia, ponieważ towarzyszący tej sytuacji stres, wzmacnia zaburzenia i utrudnia walkę z nimi.

czytaj całość

Autyzm 12-06-2018

W związku z obchodami Światowego Dnia Świadomości Autyzmu przypadajacymi na 2 kwietnia zapraszamy do zapoznania się z wywiadem przeprowadzonym z psycholog Ewą Filipiak pracującą w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii we Wrocławiu. Ewa Filipiak zwraca uwagę na symptomy autyzmu oraz pomaga zrozumieć proces diagnozy dziecka wraz ze sformułowaniem praktycznych wskazówek dla rodziców, którzy borykają się z autyzmem u swojego dziecka.  

czytaj całość
Poprzednie123...Następne