zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Stres - przyjaciel czy wróg?19-10-2018

Początek lata to dla większości z nas zapowiedz wakacyjnego wypoczynku, ale dla wielu osób, zwłaszcza studentów, to bardzo trudny i stresujący czas – czas zaliczeń i egzaminów.

czytaj całość

BEZSENNOŚĆ19-10-2018

Bezsenność dotyka około jednej trzeciej wszystkich osób dorosłych Może pojawić się w każdym wieku i u osób w każdej kulturze, ale częściej występuje u ludzi starszych i u kobiet. Osoby w wieku podeszłym są obarczone większym ryzykiem bezsenności

czytaj całość

Kudzu Root - farmakoterapia roślinna pomocna przy uzależnieniach 19-10-2018

Kudzu Root bogaty w substancje czynne o nazwie izoflawony znacząco zmniejszają chęć i przymus sięgania po alkohol, papierosy i narkotyki. .

czytaj całość

Lista artykułów

Kiedy skorzystać z pomocy psychologa? 06-08-2018

Wyobraź sobie pokój, pomalowany w kolorze pastelowej mięty. Pod dużym oknem stoi   drewniane biurko. Widać, że często ktoś przy nim pracuje, bo na biurku panuje lekki rozgardiasz. Obok regał. Mnóstwo na nim książek, od kryminałów po romanse.

czytaj całość

Emigracja zarobkowa do UK i jej fatalne skutki ? psychiatra Londyn 14-08-2018

Początki życia za granicą nie zawsze są łatwe, niemniej większość emigrantów ma jasny cel i nadzieję, że uda się go zrealizować. Celem tym jest zdobycie dobrze płatnej pracy i zarobienie pieniędzy na budowę domu w Polsce, zakup mieszkania czy inną rzecz, na którą nigdy nie zdobylibyśmy środków, mieszkając w ojczyźnie. Zwykle ma się nadzieję, że emigracja zarobkowa skończy się po roku, dwóch, a potem będzie szczęśliwe życie w Polce. Niestety nie zawsze tak się dzieje. Część osób jest zmuszona do pracy ponad siły przez długie lata, a tym samym do ciągłej rozłąki z rodziną. To nie wpływa dobrze na psychikę. Niejednokrotnie musi interweniować psychiatra Londyn.

czytaj całość

Jak wychować szczęśliwe, kochające się rodzeństwo? 03-04-2018

Zgodne, kochające się rodzeństwo to marzenie wszystkich rodziców. Jak zadbać o relacje pomiędzy dziećmi? Jak zbudować pozytywną więź pomiędzy rodzeństwem?

czytaj całość

Czym są zaburzenia osobowości? 29-06-2017

Zaburzenia osobowości to grupa zaburzeń charakteryzujących się utrwalonymi wzorcami zachowania i myślenia, które w negatywny sposób dotykają doświadczającą ich osobę bądź jej otoczenie, co często prowadzi do niepowodzeń w życiu osobistym lub zawodowym. 

czytaj całość

Jak walczyć z zaburzeniami erekcji? 23-05-2017

Zaburzenia erekcji to problem o tyle poważny, że bardzo wstydliwy. Szybka reakcja 
i natychmiastowe działanie mogą znacznie bardziej pomóc niż odkładanie i odwlekanie leczenia na później. Niestety, prawda jest taka, że mężczyźni starają się za wszelką cenę ukryć ten problem, by jak najpóźniej wyszedł na jaw. To go niestety pogłębia, ponieważ towarzyszący tej sytuacji stres, wzmacnia zaburzenia i utrudnia walkę z nimi.

czytaj całość

Autyzm 12-06-2018

W związku z obchodami Światowego Dnia Świadomości Autyzmu przypadajacymi na 2 kwietnia zapraszamy do zapoznania się z wywiadem przeprowadzonym z psycholog Ewą Filipiak pracującą w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii we Wrocławiu. Ewa Filipiak zwraca uwagę na symptomy autyzmu oraz pomaga zrozumieć proces diagnozy dziecka wraz ze sformułowaniem praktycznych wskazówek dla rodziców, którzy borykają się z autyzmem u swojego dziecka.  

czytaj całość

Zaprzyjaźniona z menopauzą 17-08-2017

Każdy okres w naszym życiu niesie ze sobą radość i smutek. Następują zmiany, na które często nie jesteśmy gotowi, nie chcemy przyswoić ich nadejścia. W życiu kobiety pojawia się termin ,,menopauza'', który kojarzyć się może z rozgoryczeniem, żalem i wewnętrznym cierpieniem. Warto na tą istotną zmianę być gotowym, by przebiegała ona bezboleśnie a nawet niezauważalnie. Czy jest to możliwe? Jak najbardziej!

czytaj całość

Rozwój funkcji nerwowych, czyli jak dziecko odbiera świat. 24-04-2016

Noworodek, z różnych fizjologicznych względów, nie potrafi przyjmować innej pozycji niż leżąca. W ciągu pierwszego roku życia przechodzi kolejne stadia rozwoju czynności ruchowych, poprzez podpieranie się, raczkowanie, do prawidłowego chodu. Dalsze lata rozwoju stanowią już tylko doskonalenie umiejętności utrzymywania pozycji stojącej.

czytaj całość

Badania i życie seksualne mężczyzn po 50tce 17-04-2016

 
Ostatnio wiele mówi się o dużej roli internetu w zmianach dotyczących seksualności Polaków. Internet ułatwia zdobywanie wiedzy i kontaktów, ale także znajdowanie partnerów. Internet również w dziedzinie seksualności okazuje się „oknem na świat”. Podsumowując, dbając o zdrowie psychiczne i fizyczne, można długo cieszyć się satysfakcjonującym życiem seksualnym.

czytaj całość
Poprzednie123...Następne