zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Stres - przyjaciel czy wróg?13-01-2021

Początek lata to dla większości z nas zapowiedz wakacyjnego wypoczynku, ale dla wielu osób, zwłaszcza studentów, to bardzo trudny i stresujący czas – czas zaliczeń i egzaminów.

czytaj całość

Kudzu Root - farmakoterapia roślinna pomocna przy uzależnieniach 13-01-2021

Kudzu Root bogaty w substancje czynne o nazwie izoflawony znacząco zmniejszają chęć i przymus sięgania po alkohol, papierosy i narkotyki. .

czytaj całość

Lista artykułów

Anonimowość i dyskrecja podczas odwyku alkoholowego 08-10-2020

Każdy lekarz ma obowiązek zachowania tajemnicy lekarskiej. Nie może on, bez zgody pacjenta, udostępniać informacji o diagnozie i postępach leczenia choroby nawet najbliższym osobom. Prawo do dyskrecji jest jednym z fundamentalnych praw pacjenta.

czytaj całość

Psychoterapia - czy warto z niej skorzystać? 25-11-2020

Regularnie chodzimy na konsultacje do wielu lekarzy specjalistów. Kiedy boli nas ząb, odwiedzamy stomatologa, przy bólu gardła kierujemy się do laryngologa. Ta lista jest bardzo długa.

czytaj całość

Trudne kolorowanki - pomoc w rozwijaniu nowych umiejętności u dzieci w wieku przedszkolnym 18-06-2020

Ostatnie miesiące były dla wielu rodziców bardzo ciężką próbą - wielu z nich musiało godzić pracę zawodową z opieką nad dzieckiem przez 24 godziny na dobę. Aby nie zaprzepaścić wszystkich sukcesów edukacyjnych i rozwojowych, rodzice szukali sposobów, dzięki którym ich pociechy nadal będą mogły pracować nad nowymi umiejętnościami. Okazało się, że pomocne mogą być choćby trudne kolorowanki, które są lubiane przez dzieci, a sami rodzice mają je dosłownie na wyciągnięcie ręki.

czytaj całość

Zrozumieć nerwicę - poznaj przyczyny i przebieg choroby 30-01-2020

Nerwica to określenie, którego nie należy używać lekko w kontekście osób szybko wpadających w zdenerwowanie. Choć społecznie znaczenie nerwicy zostało już jakiś czas temu mocno zbagatelizowane, w rzeczywistości zaburzenie to jest bardzo poważne i dla osób na nie cierpiących, mocno krzywdzące.

czytaj całość

Terapia AA - na czym polega? 27-12-2019

Alkoholizm bezwzględnie należy leczyć ponieważ poza tym jaki ma on wpływ na życie osoby uzależnionej i jej bliskich przynosi nieodwracalne spustoszenie na zdrowiu.

czytaj całość

Fakty i mity na temat psychoterapii 27-12-2019

Wydawać by się mogło, iż psychoterapia w dzisiejszych czasach przestała być tematem tabu. Cotygodniowe wizyty u terapeuty/terapeutki w wielu środowiskach nie stanowią już powodu do wstydu, a coraz więcej osób (również publicznych) opowiada o swoich doświadczeniach związanych ze wsparciem terapeutycznym. Czy jednak rzeczywiście psychoterapia jest tematem, z którym nasze społeczeństwo całkowicie się oswoiło? Z pewnością nie- wciąż pokutują rozmaite przekonania na temat psychoterapii, które mijają się z prawdą. Zajmijmy się więc obaleniem tych mitów.

czytaj całość

Depresja ? przyczyny i objawy 11-12-2019

Chwilowy spadek nastroju lub gorszy humor może zdarzyć się każdemu, to normalne elementy życia emocjonalnego większości ludzi. Są one całkiem naturalną reakcją organizmu na niepowodzenia lub niewystarczające osiągnięcia. Co innego, kiedy wpadamy w czarną rozpacz, ogarnia nas obezwładniające uczucie pustki i już nie widzimy drogi ucieczki. Jeśli jednak uczucia te nie pozwalają dalej cieszyć się życiem i nie mijają, warto poszukać pomocy u specjalisty.

czytaj całość

Bezsenność ? diagnostyka zaburzeń snu 30-12-2019

Problem z bezsennością i złą jakością snu ma wiele osób. Przyczyny są różne, od emocjonalnych i związanych ze stresem, po najróżniejsze schorzenia. Warto sprawdzić, czy nie cierpimy na obturacyjny bezdech senny!

czytaj całość

Jak radzić sobie ze stresem? 15-10-2019

Dla każdego człowieka objawy stresu mogą się różnić. Jedni są wiecznie rozdrażnieni i wszystko ich denerwuje, innych boli brzuch, głowa lub inna część ciała, a jeszcze inne osoby są przygaszone, "nie do życia" i nie wierzące w to, że mogą poradzić sobie z czynnikiem, który generuje u nich stres.

czytaj całość

Wzrost świadomości, dzięki dobrej psychoterapii 16-04-2019

Psychoterapia z języka greckiego oznacza leczenie duszy. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak odkrywczy może być przebieg takiego leczenia. Pacjentom, którzy po raz pierwszy mają powiedzieć o swoich problemach i otworzyć się przed nieznanym lekarzem może nie być łatwo, jednak pierwszy krok stanowi zazwyczaj kluczowy wstęp, determinujący nadchodzące zmiany w świadomości.

czytaj całość
Poprzednie123...Następne