zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

To i owo o przegrodzie nosa.14-08-2019

Często słyszymy, że ktoś ma skrzywioną przegrodę nosa. Nic w tym dziwnego, bo tylko niewielka część ludzi ma idealnie prostą przegrodę nosa.

czytaj całość

Zanokcica paznokciowa a zastrzał 14-08-2019

Zanokcica. Należy do zakażeń tkanek budujących osadzenie paznokcia i rozwija się tuż przy jego podstawie. Początkowo obejmuje okolicę pod obrąbkiem naskórkowym lub też między macierzą paznokcia, a samym paznokciem. W cięższych przypadkach zakażenie umiejscawia się między macierzą a paliczkiem.

czytaj całość

Tomografia czy rezonans? Oto jest pytanie.14-08-2019

Na czym więc dokładnie polega różnica między tomografią a rezonansem i kiedy się te badania wykonuje?

czytaj całość

Lista artykułów

Podstawowe informacje o chirurgii plastycznej 12-08-2019

Ciekawie jest patrzeć na branżę chirurgii plastycznej na przestrzeni kilku ostatnich lat. Przecież jeszcze nie tak dawno z pełną odpowiedzialnością mogliśmy ją nazwać tematem kontrowersyjnym, przez co same zabiegi były w gruncie rzeczy demonizowane. W wizerunku omawianego tematu nie pomagał fakt, że (z powodu wysokich cen) był on w głównej mierze dostępny jedynie dla niewielkiego procenta osób. Tym bardziej zaskakuje dzisiejsza powszechność operacji mających na celu nie tyle zwiększenie stopnia atrakcyjności danej osoby, ile wyeliminowania jej kompleksów.

czytaj całość

Zabiegi z osoczem bogatopłytkowym. Na czym polega wampirzy lifting? 08-05-2019

Medycyna estetyczna oferuje szeroką gamę zabiegów odmładzających twarz. Jednym z ostatnich hitów jest wampirzy lifting. Co warto o nim wiedzieć?

czytaj całość

Dlaczego warto wiedzieć, czym zajmuje się medycyna estetyczna? 15-05-2019

Medycyna estetyczna wielu osobom kojarzy się przede wszystkim z radykalnym ingerowaniem w swoje ciało i wygląd, które często niosło ze sobą przykre efekty. To dawny pogląd, który nie ma już wiele wspólnego z obecnymi rozwiązaniami.

czytaj całość

Skuteczne odchudzanie - co jest kluczem do sukcesu? 16-04-2019

Czy nam się to podoba czy nie, dobrze dobrany i egzekwowany plan żywieniowy to podstawa jakiegokolwiek myślenia o zmniejszeniu wagi. O ile nie jesteśmy poważnie chorzy, nie będziemy w stanie redukować masy ciała nie odmawiając sobie żadnego jedzenia.

czytaj całość

Chirurgia plastyczna jako odpowiedź na oznaki starzenia się 30-12-2018

Ludzie decydują się a poddanie zabiegom chirurgii plastycznej z wielu powodów, a podczas wizyty u chirurga plastycznego z pewnością zostaną zapytani, dlaczego chcą iść pod nóż. To pytanie ma na celu ustalenie 2 rzeczy.

czytaj całość

Rozszerzone naczynka - jak skutecznie z nimi walczyć? 02-01-2019

Pajączki czyli rozszerzone naczynka na nogach to defekt kosmetyczny, który może być również pierwszym objawem pojawiających się żylaków. Ich pojawienie się jest kłopotliwe, wrażenie wizualne sprawia, że dolegliwość często staje się powodem kompleksów. Rezygnujemy z krótkich spodenek czy spódnicy, a nogi coraz częściej zakrywamy długimi spodniami lub sukienkami. Jak walczyć z pajączkami uniknąć pojawienia się żylaków? Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się więcej.

czytaj całość

Jaką rolę odgrywa kompresjoterapia w optymalizacji efektów chirurgii plastycznej? 30-12-2018

Kompresjoterapia to już złoty standard w chirurgii plastycznej. Chirurgia plastyczna bez kompresjoterapii po prostu nie istnieje, a efekty operacji plastycznych są zdecydowanie lepsze i szybciej dostrzegalne, gdy zastosuje się odzież uciskową.

czytaj całość

Zdrowa i piękna skóra bez naczynek! 14-12-2018

Zaawansowane technologie, wsparte wiedzą i umiejętnościami specjalistów pozwalają osiągnąć spektakularne efekty terapeutyczne w leczeniu zmian naczyniowych. Sam zabieg jest komfortowy, nie wymaga znieczulenia oraz nie wymaga okresu rekonwalescencji.

czytaj całość

Co musisz wiedzieć o niciach liftingujących? 04-10-2018

W zasadzie stosowane są od niedawna i sprawdzają się fenomenalnie, co może potwierdzić szerokie grono zadowolonych klientów i klientek. Więcej o zastosowaniu, efektach oraz samym zabiegu dowiesz się z poniższego wpisu, gdzie postaraliśmy opowiedzieć nieco o niciach liftingujących. Ta wiedza może okazać się również przydatna do wzięcia udziału w szkoleniu medycyny estetycznej, aczkolwiek o tym na samym końcu.

czytaj całość

Chirurgia plastyczna - medycyna XXI wieku 12-06-2018

Moda na chirurgię plastyczną przyszła do Polski z zachodu. Jest to często niedoceniana gałąź medycyny, która nierzadko kojarzona jest z operacjami estetycznymi, sztucznością i bogactwem. W rzeczywistości dużą częścią całej chirurgii plastycznej nie jest medycyna estetyczna, ale pełniąca olbrzymią rolę medycyna rekonstrukcyjna. Dzięki takiemu podejściu do chirurgii plastycznej można pomóc ludziom po wypadkach, z wadami genetycznymi bądź defektami wywołanymi przez choroby.

czytaj całość
Poprzednie123...Następne