zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

To i owo o przegrodzie nosa.14-02-2019

Często słyszymy, że ktoś ma skrzywioną przegrodę nosa. Nic w tym dziwnego, bo tylko niewielka część ludzi ma idealnie prostą przegrodę nosa.

czytaj całość

Zanokcica paznokciowa a zastrzał 14-02-2019

Zanokcica. Należy do zakażeń tkanek budujących osadzenie paznokcia i rozwija się tuż przy jego podstawie. Początkowo obejmuje okolicę pod obrąbkiem naskórkowym lub też między macierzą paznokcia, a samym paznokciem. W cięższych przypadkach zakażenie umiejscawia się między macierzą a paliczkiem.

czytaj całość

Tomografia czy rezonans? Oto jest pytanie.14-02-2019

Na czym więc dokładnie polega różnica między tomografią a rezonansem i kiedy się te badania wykonuje?

czytaj całość

Lista artykułów

Chirurgia plastyczna jako odpowiedź na oznaki starzenia się 30-12-2018

Ludzie decydują się a poddanie zabiegom chirurgii plastycznej z wielu powodów, a podczas wizyty u chirurga plastycznego z pewnością zostaną zapytani, dlaczego chcą iść pod nóż. To pytanie ma na celu ustalenie 2 rzeczy.

czytaj całość

Rozszerzone naczynka - jak skutecznie z nimi walczyć? 02-01-2019

Pajączki czyli rozszerzone naczynka na nogach to defekt kosmetyczny, który może być również pierwszym objawem pojawiających się żylaków. Ich pojawienie się jest kłopotliwe, wrażenie wizualne sprawia, że dolegliwość często staje się powodem kompleksów. Rezygnujemy z krótkich spodenek czy spódnicy, a nogi coraz częściej zakrywamy długimi spodniami lub sukienkami. Jak walczyć z pajączkami uniknąć pojawienia się żylaków? Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się więcej.

czytaj całość

Jaką rolę odgrywa kompresjoterapia w optymalizacji efektów chirurgii plastycznej? 30-12-2018

Kompresjoterapia to już złoty standard w chirurgii plastycznej. Chirurgia plastyczna bez kompresjoterapii po prostu nie istnieje, a efekty operacji plastycznych są zdecydowanie lepsze i szybciej dostrzegalne, gdy zastosuje się odzież uciskową.

czytaj całość

Zdrowa i piękna skóra bez naczynek! 14-12-2018

Zaawansowane technologie, wsparte wiedzą i umiejętnościami specjalistów pozwalają osiągnąć spektakularne efekty terapeutyczne w leczeniu zmian naczyniowych. Sam zabieg jest komfortowy, nie wymaga znieczulenia oraz nie wymaga okresu rekonwalescencji.

czytaj całość

Co musisz wiedzieć o niciach liftingujących? 04-10-2018

W zasadzie stosowane są od niedawna i sprawdzają się fenomenalnie, co może potwierdzić szerokie grono zadowolonych klientów i klientek. Więcej o zastosowaniu, efektach oraz samym zabiegu dowiesz się z poniższego wpisu, gdzie postaraliśmy opowiedzieć nieco o niciach liftingujących. Ta wiedza może okazać się również przydatna do wzięcia udziału w szkoleniu medycyny estetycznej, aczkolwiek o tym na samym końcu.

czytaj całość

Chirurgia plastyczna - medycyna XXI wieku 12-06-2018

Moda na chirurgię plastyczną przyszła do Polski z zachodu. Jest to często niedoceniana gałąź medycyny, która nierzadko kojarzona jest z operacjami estetycznymi, sztucznością i bogactwem. W rzeczywistości dużą częścią całej chirurgii plastycznej nie jest medycyna estetyczna, ale pełniąca olbrzymią rolę medycyna rekonstrukcyjna. Dzięki takiemu podejściu do chirurgii plastycznej można pomóc ludziom po wypadkach, z wadami genetycznymi bądź defektami wywołanymi przez choroby.

czytaj całość

Zabiegi odmładzające skórę, czyli mezoterapia 04-06-2018

Chcesz zadbać o swój wygląd przed nadchodzącym letnim sezonem? A może po prostu Twoja skóra straciła dawny wygląd? W takim razie warto zastanowić się nad zabiegami medycyny estetycznej, które mogą znacząco wpłynąć na Twój wygląd i doskonałe samopoczucie. Na pewno dobrym wyborem może okazać się mezoterapia.

czytaj całość

Medycyna estetyczna ? czy warto? 08-05-2018

Wraz z rozwojem medycyny ogólnej ogromnie wzrosła popularność medycyny estetycznej. W Polsce pojawiła się ona w latach 90 ubiegłego wieku. Co kryje się pod tym słowem?

czytaj całość

Korekta nosa 08-05-2018

Obecnie zabiegi chirurgiczne w klinikach urody są bardzo często wykonywane. Pacjentami najczęściej kobiety, które nie są w pełni zadowolone ze swojego wyglądu. Jednym z zabiegów cieszących się dużą popularnością jest korekta nosa.

czytaj całość

Sprawdź efekty zamykania rozszerzonych naczynek na skórze twarzy 22-01-2018

Pod wpływem nagłej zmiany temperatury otoczenia, emocji lub wzrostu ciśnienia, dochodzi do nagłego poszerzenia naczynek krwionośnych. Rumieniec na policzkach niekiedy jednak okazuje się być długotrwałą zmianą skórną przejawiającą się jako sieci rozszerzonych naczyń włosowatych widocznych pod cienką warstwą delikatnej skóry twarzy.

czytaj całość
Poprzednie123...Następne