zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

BEZSENNOŚĆ19-03-2019

Bezsenność dotyka około jednej trzeciej wszystkich osób dorosłych Może pojawić się w każdym wieku i u osób w każdej kulturze, ale częściej występuje u ludzi starszych i u kobiet. Osoby w wieku podeszłym są obarczone większym ryzykiem bezsenności

czytaj całość

Zespoły bólowe kręgosłupa. 19-03-2019

Kręgosłup, po przyjęciu przez człowieka postawy pionowej, stale poddawany jest działaniu znacznych sił, do których nie był dawniej przystosowany, kiedy poruszał się na 4 kończynach.

czytaj całość

Kudzu Root - farmakoterapia roślinna pomocna przy uzależnieniach 19-03-2019

Kudzu Root bogaty w substancje czynne o nazwie izoflawony znacząco zmniejszają chęć i przymus sięgania po alkohol, papierosy i narkotyki. .

czytaj całość

Lista artykułów

Ból pleców - jego przyczyny i leczenie 25-02-2019

Ból pleców jest częstą przyczyną wizyty w gabinecie lekarskim. Jego podłoża mogą być różne – mięśniowe, nerwowe czy kostne. Zdarza się, że odczuwany dyskomfort jest na tyle silny, że nie jesteśmy w stanie ruszyć się z miejsca, a co dopiero normalnie funkcjonować.

czytaj całość

Ile godzin powinno się spać? 5 mitów związanych ze snem 16-01-2019

Obecnie na temat snu stworzono wiele opracowań, a nawet oddzielną naukę - somnologię - zajmującą się badaniem jego fizjologii i zaburzeń. Mimo to, nietrudno spotkać się z utrwalonymi obiegowymi poglądami, wynikającymi z niepełnej wiedzy na temat snu. 

czytaj całość

Homeopatia na menopauzę 30-01-2019

Menopauza, mimo iż nie jest chorobą, wiąże się z wieloma nieprzyjemnymi dla kobiety dolegliwościami. Są one na tyle uciążliwe, że mogą znacznie obniżyć samoocenę i być przyczyną wycofania się z życia społecznego. Wcale jednak tak nie musi być. Homeopatia menopauzalna ma bowiem wiele do zaoferowania.

czytaj całość

Kwas masłowy jako narzędzie naprawcze dla jelit 17-09-2018

Krótkołańcuchowe kwasy tłuszczowe dość powszechnie występują w jelicie grubym, jednym z najważniejszych z nich jest kwas masłowy niezbędny do należytego funkcjonowania procesów trawiennych, poprzez utrzymywanie niskiego pH treści jelitowej.
Kwasy tłuszczowe powstają w wyniku fermentacji bakteryjnej błonnika w obrębie okrężnicy, odgrywają one niezwykle ważną rolę w utrzymywaniu struktury, integralności i funkcji jelita. Do kwasów tych zaliczamy, kwas masłowy, octowy i propionowy. 

czytaj całość

Istota zdrowego żywienia w jednostkach chorobowych 14-08-2018

Schorzenia wszelkiego rodzaju, poczynając od zwyczajnych przeziębień i osłabień, a kończąc na najpoważniejszych chorobach, wymagają szczególnej uwagi zwróconej na wspomaganie organizmu. Wycieńczone ciało potrzebuje kalorii, ale na odpowiednim poziomie, a do tego zwiększonej dawki substancji odżywczych. Kluczowym aspektem jest zachowanie właściwej, codziennej diety i tu z pomocą może przyjść catering dietetyczny.

czytaj całość

Naturalnie jest zdrowiej 12-07-2018

Popularne mieszanki ziołowe dedykowane są na różne dolegliwości ze strony układu trawiennego. Odpowiednio skomponowane w sprytny sposób pobudzają enzymy do pracy.

czytaj całość

Miód i propolis - naturalni sprzymierzeńcy twojego gardła 12-07-2018

Ból i drapanie w gardle to bardzo nieprzyjemne dolegliwości, które niestety dosyć często nas atakują. Choć zawsze lepiej jest zapobiegać infekcji, niż ją leczyć, jeśli już zdąży się rozwinąć, warto jak najszybciej sięgnąć po środki łagodzące dyskomfort. Na gardłowe problemy świetny wpływ mają produkty pszczele - najpopularniejszym z nich jest miód, jednak również propolis okazuje się pomocny w walce o zdrowe gardło. Przeczytaj, dlaczego warto po nie sięgać.

czytaj całość

Czy przeziębienie i grypa to to samo? 19-06-2018

Przeziębienie i grypa to choroby często utożsamiane. Mimo, iż wiele objawów tych chorób pokrywa się, są to jednak różne schorzenia o innym mechanizmie powstania, przebiegu, sposobie leczenia i potencjalnych konsekwencjach.

czytaj całość
Poprzednie123...Następne