zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Bóle kręgosłupa 13-01-2021

Dolegliwości bólowe kręgosłupa są jedną z najczęstszych przyczyn wizyt u lekarza. Dotyczą ludzi w różnym wieku. Połowa ludzi po 50-tym roku życia i praktycznie wszyscy po 70-tym mają do czynienia z tym problemem.

czytaj całość

Zespoły bólowe kręgosłupa. 13-01-2021

Kręgosłup, po przyjęciu przez człowieka postawy pionowej, stale poddawany jest działaniu znacznych sił, do których nie był dawniej przystosowany, kiedy poruszał się na 4 kończynach.

czytaj całość

Tomografia czy rezonans? Oto jest pytanie.13-01-2021

Na czym więc dokładnie polega różnica między tomografią a rezonansem i kiedy się te badania wykonuje?

czytaj całość

Lista artykułów

Jakie choroby diagnozuje ortopeda? 08-01-2021

Kłopoty z narządami ruchu znacznie utrudniają codzienne życie, a niekiedy nawet uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Wiele z nich bez odpowiedniego leczenia z czasem tylko się pogarsza, przyczyniając się do zwyrodnień, przewlekłych stanów zapalnych czy kłopotów z mobilnością.

czytaj całość

Wady postawy i korekcje stopy - Wkładki ortopedyczne 21-12-2020

Zarówno u dzieci jak i osób dorosłych bywają problemy ze stopami. Najczęściej odpowiadają za nie nieprawidłowości w budowie anatomicznej, ale nie zawsze. Schorzenia układu kostno-stawowego, np. wady postawy również mogą przyczynić się do dyskomfortu podczas chodzenia.

czytaj całość

Ortopeda z Warszawy - wybór najlepszych specjalistów 25-11-2020

Ortopeda to wysoko wykwalifikowany lekarz specjalista  zajmujący się diagnozowaniem oraz leczeniem chorób i urazów związanych z narządem ruchu.

czytaj całość

Gdzie znaleźć wygodne buty medyczne? 15-09-2020

Bardzo często można spotkać się z opiniami, że obuwie zdrowotne nie wygląda dobrze, przez co niektóre osoby rezygnują z jego noszenia. To natomiast jest dużym błędem, na czym cierpi zdrowie.

czytaj całość

Zespół cieśni nadgarstka - przyczyny, objawy, ile kosztuje operacja? 11-08-2020

Zespół cieśni nadgarstka jest pewnego rodzaju zaburzeniem, które powoduje ucisk mechaniczny na nerw przyśrodkowy. Zaburzenie te, dotyka częściej kobiet, a dodatkowo może pojawić się w obu dłoniach.

czytaj całość

Z jakimi urazami warto wybrać się do ortopedy? 06-08-2020

Jedną z częściej występujących dolegliwości jest zespół bolącego barku. Jest to zbiór występujących chorób, które wiążą się ze stawem barkowym. Najczęstsze objawy to: ból w stawie barkowym, brak możliwości odwodzenia ramienia, trudności w codziennych czynnościach np. podczas ubierania się.

czytaj całość

Palce młotkowate ? poznaj przyczyny ich powstawania 15-03-2020

Palec młotkowaty to nie tylko nieestetycznie wyglądająca zmiana. Deformacja ma charakter postępujący, dlatego z czasem pojawia się dyskomfort, zaczerwienienie, obrzęk i ból, a chodzenie w zabudowanym obuwiu staje się niemożliwe. Sprawdź, co to jest palec młotkowaty, jakie są przyczyny jego powstawania i jak go wyleczyć. Przeczytaj.

czytaj całość

Kiedy i dlaczego warto wybrać się do podologa? Ratunek dla Twoich stóp - wkładki i obuwie ortopedyczne. 03-12-2019

Stopy każdego z nas narażone są na szereg obciążeń, mechanicznych uszkodzeń i czynników zewnętrznych, niekorzystnie oddziałujących na strukturę kostną, powodując trwałe odkształcenia i deformacje. Popularne schorzenia, takie jak haluksy czy modzele skutecznie utrudniają codzienne funkcjonowanie.

czytaj całość

Łóżko rehabilitacyjne dla otyłych ? na co zwrócić uwagę? 15-10-2019

Opiekę nad każdym leżącym pacjentem ułatwia odpowiedni sprzęt, a najważniejszym jego elementem jest łóżko rehabilitacyjne. Pozwala bez większego wysiłku podnieść pacjenta, a przede wszystkim zapewnia o wiele większy komfort życia osobie, która spędza na łóżku większość dnia, a często nawet całą dobę. Zakup odpowiedniego łóżka ortopedycznego jest szczególnie ważny w przypadku osób otyłych, których waga znacznie utrudnia opiekę nad nimi. Można je dzięki temu łatwo, szybko i wygodnie ułożyć.

czytaj całość

Łagodzenie urazów młodego sportowca 10-09-2019

Sport to często wybierana forma aktywności fizycznej wśród dzieci. Możliwość współpracy i mierzenia się z innymi zawodnikami sprawia, że amatorskie uprawianie sportu wśród dzieci jest dla nich atrakcyjne, a zjawisko – powszechne. Dyscypliny sportowe, zwłaszcza drużynowe, wymagają koordynacji nie tylko wobec własnego ciała, ale również we współpracy z innymi osobami. To właśnie sporty drużynowe są najbardziej kontuzjogenne, należy więc znać sposoby skutecznego łagodzenia urazów.

czytaj całość
Poprzednie123...Następne