zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Choroby wywoływane przez chlamydie19-10-2018

Chlamydie to grupa wewnątrzkomórkowych bakterii Gram-ujemnych. Są one bardzo zakaźne, a wszystkie gatunki chorobotwórcze dla człowieka, tj. Chlamydia trachomatis, Chlamydia pneumoniae i Chlamydia psittaci, wywoływać mogą zmiany zapalne w układzie oddechowym.

czytaj całość

Lista artykułów

Dieta dla zdrowych oczu ? co jeść? 19-10-2018

Utrzymanie różnorodnej i zdrowej diety jest kluczem do utrzymania zdrowia, a w tym zdrowych oczu. Dieta i styl życia może pomóc zmniejszyć rozwój chorób oczu. Dieta powinna być odpowiednio zbilansowana i bogata w witaminy i składniki mineralne oraz inne związki, czyli przeciwutleniacze.

czytaj całość

Jak dobrać odpowiednie okulary? 12-10-2018

W dzisiejszych czasach wielu z nas spędza kilka godzin przy komputerze, ze względu na rodzaj pracy, jaką wykonujemy czy przyjemności, którym się oddajemy w wolnych chwilach. Nie zwracamy także uwagi na to, przy jakim oświetleniu czytamy książki czy oglądamy filmy. Kolejną kwestią, o której zapominamy, to odpowiednie nawilżenie naszych przekrwionych od nadmiaru ekranów oczu. Przepracowani i zmęczeni jesteśmy mniej produktywni, a nasz wzrok pomału się pogarsza.

czytaj całość

Miesięczne soczewki kontaktowe ? odkryj ich zalety! 09-07-2018

Ogromna liczba zalet wynikających z noszenia soczewek kontaktowych sprawia, że wciąż obserwuje się wzrost zainteresowania tym właśnie rozwiązaniem — dzisiaj skupimy się na soczewkach miesięcznych i ich zaletach, ponieważ to właśnie one cieszą się największą popularnością.

czytaj całość

Dla kogo korekcyjne szkła polaryzacyjne? 28-06-2018

Pomyśl o polaryzacyjnych szkłach korekcyjnych jako narzędziu do dostrajania swojego wzroku podczas noszenia okularów przeciwsłonecznych. Są one szczególnie przydatne, jeśli jesteś aktywnym sportowcem, ale też posiadasz wadę wzroku.
Zanim zaczniemy korzystać z zalet korekcyjnych szkieł spolaryzowanych, cofnijmy się na chwilę i skupmy się na najważniejszym celu noszenia ochrony przeciwsłonecznej. Promienie UV mogą być równie szkodliwe dla oczu jak dla skóry. Z tego powodu bardzo ważne jest, aby wybrać okulary przeciwsłoneczne, które mają taką ochronę.

czytaj całość

Czym jest zaćma i jak ją leczyć? 20-04-2018

Zaćma jest groźną chorobą oczu, która może prowadzić nawet do całkowitej ślepoty. Choroba ta jest jedną z jej głównych przyczyn - szacuje się, że prawie 50% niewidomych oślepło w jej wyniku. Cierpi na nią około 20 milionów ludzi na świecie, w tym 800 tysięcy Polaków. Jakie są przyczyny, metody leczenia i jak ustrzegać się przed tą groźną chorobą?

czytaj całość

Choroby oczu w wieku dziecięcym 27-12-2017

U noworodków można zaobserwować zaczerwienione białka oczu i opuchnięte powieki - to normalna reakcja obronna organizmu, spowodowana nagłym wpływem jasnego światła drażniącego oczy. Objawy te ustępują, gdy wzrok dziecka przyzwyczaja się do nowych warunków. Jednak nie zawsze problemy z oczami znikają. Choroby tego narządu u dzieci mogą być wrodzone, nabyte lub występujące w formie różnych infekcji zakaźnych.

czytaj całość

Postawić na okulary czy soczewki kontaktowe 06-11-2017

Dawno, dawno temu, gdy ktoś niedowidział, pozostawało mu nad tym faktem ubolewać. Wraz z rozwojem cywilizacji wymyślono okulary, które poprawiały widzenie. Ale na tym optyczna historia się nie skończyła, bo pojawiły się również soczewki kontaktowe działające jak okulary. Żyjąc w dwudziestym pierwszym wieku stajemy więc przed wyborem na co postawić – na okulary, czy na soczewki kontaktowe.

czytaj całość

Czym jest plastyka powiek i kiedy warto się na nią zdecydować? 10-10-2017

Problem opadających powiek dotyczy wielu osób. Prezentują się one mało estetycznie, a nie zawsze da się je skutecznie zamaskować makijażem. W skrajnych przypadkach mogą nawet utrudniać widzenie. W takiej sytuacji pomocna okazuje się być blefaroplastyka, a więc chirurgiczna korekt powiek.

czytaj całość

Soczewki kontaktowe toryczne a soczewki sferyczne 20-07-2017

Soczewki kontaktowe przeznaczone są do korygowania różnych wad wzroku. Z zależności od wady, okulista dobiera odpowiedni rodzaj szkieł korekcyjnych. Soczewki toryczne przeznaczone są dla astygmatyków. Szkła sferyczne, inaczej jednoogniskowe, korygują takie wady wzroku, jak: dalekowzroczność i krótkowzroczność.

czytaj całość
Poprzednie123Następne