zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Choroby wywoływane przez chlamydie19-03-2019

Chlamydie to grupa wewnątrzkomórkowych bakterii Gram-ujemnych. Są one bardzo zakaźne, a wszystkie gatunki chorobotwórcze dla człowieka, tj. Chlamydia trachomatis, Chlamydia pneumoniae i Chlamydia psittaci, wywoływać mogą zmiany zapalne w układzie oddechowym.

czytaj całość

Lista artykułów

Krótkowzroczność - co warto wiedzieć o tej chorobie? 25-02-2019

Każdy z nas chce cieszyć się dobrym wzrokiem. Niestety, nie zawsze jest to możliwe. Wady wzroku to coraz poważniejszy problem. Szczególnie często występują trzy z nich - krótkowzroczność, dalekowzroczność oraz astygmatyzm.

czytaj całość

Jaskra - jak wyleczyć ? 28-01-2019

Jaskra to choroba prowadząca do zaburzenia pola widzenia, a w zaawansowanym stadium może grozić również utratą wzroku. W jej leczeniu stosuje się farmakoterapię, zabiegi chirurgiczne oraz laseroterapię.

czytaj całość

Czym jest femtolasik i na czym polega? 08-01-2019

Już od ponad trzydziestu lat specjaliści i lekarze oferują nam możliwość laserowej korekcji wad wzroku. Aktualnie największym hitem jest femtolasik. Jedna z najnowocześniejszych metod laserowej korekcji wzroku na świecie, która umożliwia bezpieczne korygowanie wyższych wad wzroku.

czytaj całość

Kiedy warto zdecydować się na soczewki polaryzacyjne do swoich okularów? 05-11-2018

Dzisiaj można spotkać wielu entuzjastów tak zwanych soczewek polaryzacyjnych, których zadaniem jest eliminacja oślepiającego odblasku światła. Przede wszystkim są to osoby aktywne fizycznie, ceniące sobie możliwość uprawiania sportu w każdych warunkach, ale również narciarze, kierowcy, czy piloci samolotowi. Wszędzie tam, gdzie blask odbijający się od szyby, mokrej drogi, czy kawałka metalu może oślepiać, polaryzacyjne soczewki do okularów sprawdzają się doskonale i znacznie zwiększają ostrość widzenia.

czytaj całość

Dlaczego astygmatykom bardziej polecane są soczewki niż okulary? 24-10-2018

Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć kilkoma argumentami, przy czym od razu wyjaśnimy po krótce co dokładniej oznacza astygmatyzm oraz jakimi objawami się przejawia dla osób, które niekoniecznie muszą orientować się w tematyce okulistycznej. Z drugiej strony nasz dzisiejszy poradnik może posłużyć osobom zmagającym się na co dzień z niezbornością oczu, którzy wahają się przed zakupem soczewek torycznych. Zatem już nie przedłużamy i zapraszamy do lektury!

czytaj całość

Dieta dla zdrowych oczu ? co jeść? 19-10-2018

Utrzymanie różnorodnej i zdrowej diety jest kluczem do utrzymania zdrowia, a w tym zdrowych oczu. Dieta i styl życia może pomóc zmniejszyć rozwój chorób oczu. Dieta powinna być odpowiednio zbilansowana i bogata w witaminy i składniki mineralne oraz inne związki, czyli przeciwutleniacze.

czytaj całość

Jak dobrać odpowiednie okulary? 12-10-2018

W dzisiejszych czasach wielu z nas spędza kilka godzin przy komputerze, ze względu na rodzaj pracy, jaką wykonujemy czy przyjemności, którym się oddajemy w wolnych chwilach. Nie zwracamy także uwagi na to, przy jakim oświetleniu czytamy książki czy oglądamy filmy. Kolejną kwestią, o której zapominamy, to odpowiednie nawilżenie naszych przekrwionych od nadmiaru ekranów oczu. Przepracowani i zmęczeni jesteśmy mniej produktywni, a nasz wzrok pomału się pogarsza.

czytaj całość

Miesięczne soczewki kontaktowe ? odkryj ich zalety! 09-07-2018

Ogromna liczba zalet wynikających z noszenia soczewek kontaktowych sprawia, że wciąż obserwuje się wzrost zainteresowania tym właśnie rozwiązaniem — dzisiaj skupimy się na soczewkach miesięcznych i ich zaletach, ponieważ to właśnie one cieszą się największą popularnością.

czytaj całość

Dla kogo korekcyjne szkła polaryzacyjne? 28-06-2018

Pomyśl o polaryzacyjnych szkłach korekcyjnych jako narzędziu do dostrajania swojego wzroku podczas noszenia okularów przeciwsłonecznych. Są one szczególnie przydatne, jeśli jesteś aktywnym sportowcem, ale też posiadasz wadę wzroku.
Zanim zaczniemy korzystać z zalet korekcyjnych szkieł spolaryzowanych, cofnijmy się na chwilę i skupmy się na najważniejszym celu noszenia ochrony przeciwsłonecznej. Promienie UV mogą być równie szkodliwe dla oczu jak dla skóry. Z tego powodu bardzo ważne jest, aby wybrać okulary przeciwsłoneczne, które mają taką ochronę.

czytaj całość
Poprzednie123Następne