zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Choroby wywoływane przez chlamydie13-01-2021

Chlamydie to grupa wewnątrzkomórkowych bakterii Gram-ujemnych. Są one bardzo zakaźne, a wszystkie gatunki chorobotwórcze dla człowieka, tj. Chlamydia trachomatis, Chlamydia pneumoniae i Chlamydia psittaci, wywoływać mogą zmiany zapalne w układzie oddechowym.

czytaj całość

Lista artykułów

Jak dobrać odpowiednie soczewki okularowe? Rodzaje, materiały, uszlachetnienia 08-10-2020

Soczewki do okularów muszą przede wszystkim gwarantować prawidłowe widzenie, dlatego pierwszym krokiem przy ich wyborze musi być specjalistyczne badanie wzroku oraz konsultacja z optometrystą lub/i okulistą, którzy dopasują szkła korekcyjne do ewentualnej wady wzroku. Ten etap to podstawa, jednak równie ważne są decyzje dotyczące rodzaju soczewki, bo to od nich zależeć będą w dużej mierze komfort i precyzja widzenia, a więc w konsekwencji nasza wygoda i skuteczność działania.

czytaj całość

Jak dbać o wzrok po 20-stce? Tak, już w tym wieku trzeba zacząć! 07-09-2020

Nawet jeśli masz 20-lat, to nieodpowiedni tryb życia i dieta mogą spowodować, że Twój wzrok się pogorszy, zatem musisz regularnie go badać. Jeśli eksploatujesz go znacznie, bo pracujesz przed komputerem, to musisz wybrać się do okulisty raz do roku, aby skontrolować swój wzrok.

czytaj całość

Jak dobrać soczewki kontaktowe? Wrocław i najlepsi okuliści 07-09-2020

Soczewki kontaktowe stosuje się głównie w celu skorygowania wady sferycznej lub starczowzroczności oraz astygmatyzmu. Rodzaj soczewek zależy nie tylko od schorzenia, ale także od wieku pacjenta.

czytaj całość

Zapomnij o wadzie wzroku i żyj pełnią życia! 13-05-2020

Wiele osób zmagających się z wadami wzroku ma kłopot z prowadzeniem aktywnego trybu życia. Niewyraźne widzenie bez pomocy okularów lub soczewek kontaktowych, a do tego ograniczenia związane z ich stosowaniem z pewnością nie pomagają w aktywności fizycznej. Na szczęście jest na to sposób: laserowa korekcja wzroku!

czytaj całość

Gotowe okulary korekcyjne ? czy warto kupić? 05-02-2020

Twoje oczy wieczorami są zmęczone i miewasz trudności z przeczytaniem małej czcionki? Nie radzisz sobie z nawleczeniem igły? Majsterkowanie nie sprawia Ci już takiej radości, bo wzrok już nie ten? Czas na okulary. Nie masz czasu na wizytę u optyka? Nie chcesz wydawać zawrotnej sumy na okulary, z których będziesz korzystać tylko okazjonalnie? Wybierz gotowe okulary korekcyjne. Bogaty wybór ramek w rozmaitych kształtach i kolorach, a także różna moc szkieł pozwoli dobrać odpowiedni fason okularów, które dodadzą nie tylko szyku, ale i poprawią komfort czytania oraz pracy.

czytaj całość

Soczewki kontaktowe - jak wybrać odpowiednie i co trzeba o nich wiedzieć? 15-01-2020

Soczewki kontaktowe powinny dostać dokładnie dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb. Warto wiedzieć, że ze względu na ich zastosowanie wyróżniamy różne rodzaje soczewek.

czytaj całość

Jesteś zawodowym kierowcą? To bardzo ważne, byś zadbał o swój wzrok! 05-11-2019

Każdy, kto siada za kierownicą, powinien posiadać dobry wzrok. Prowadząc rozpędzony, wielotonowy pojazd trzeba zachować szczególną uwagę oraz być pewnym swoich zmysłów, a szczególnie wzroku. To od niego zależy czy kierujący zawczasu dostrzeże przeszkodę czy utrudnienie w ruchu i będzie miał odpowiedni czas na reakcję. Sprawne prowadzenie pojazdu polega na odbieraniu przez kierowcę informacji i odpowiedniej reakcji na odebrane bodźce. Aż 90% informacji niezbędnych do prowadzenia pojazdu dostarcza narząd wzroku, więc dbajmy o niego jak najlepiej możemy.

czytaj całość

Dla kogo soczewki progresywne a toryczne? Zobacz różnicę! 12-08-2019

Warto zacząć od tego, że soczewki toryczne zostały opracowane z myślą o osobach, które cierpią na astygmatyzm (popularną wadę wzroku, która uniemożliwia wyraźne widzenie niezależnie od odległości).

czytaj całość

Soczewki dla początkujących - jak wybrać, kupić i pielęgnować? 20-07-2019

Soczewka kontaktowa to cienka, zaokrąglona soczewka o konstrukcji silikonowo - żelowej umieszczana bezpośrednio na rogówce oka. Działa ona na podobnej zasadzie, jak szkła okularowe, jednak odległość pomiędzy okiem a elementem korygującym jest zminimalizowana do zera.

czytaj całość

Soczewki kontaktowe w użyciu 01-07-2019

Coraz więcej ludzi decyduje się na zastąpienie okularów soczewkami kontaktowymi. Uważają oni, że soczewki są wygodniejsze w codziennym użytkowaniu. Oczywiście należy je odpowiednio dobrać i właściwie o nie dbać.

czytaj całość
Poprzednie123...Następne