Okulistyka, Informed - Internetowe Centrum Medyczne

 

zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Choroby wywoływane przez chlamydie19-08-2018

Chlamydie to grupa wewnątrzkomórkowych bakterii Gram-ujemnych. Są one bardzo zakaźne, a wszystkie gatunki chorobotwórcze dla człowieka, tj. Chlamydia trachomatis, Chlamydia pneumoniae i Chlamydia psittaci, wywoływać mogą zmiany zapalne w układzie oddechowym.

czytaj całość

Lista artykułów

Miesięczne soczewki kontaktowe ? odkryj ich zalety! 09-07-2018

Ogromna liczba zalet wynikających z noszenia soczewek kontaktowych sprawia, że wciąż obserwuje się wzrost zainteresowania tym właśnie rozwiązaniem — dzisiaj skupimy się na soczewkach miesięcznych i ich zaletach, ponieważ to właśnie one cieszą się największą popularnością.

czytaj całość

Dla kogo korekcyjne szkła polaryzacyjne? 28-06-2018

Pomyśl o polaryzacyjnych szkłach korekcyjnych jako narzędziu do dostrajania swojego wzroku podczas noszenia okularów przeciwsłonecznych. Są one szczególnie przydatne, jeśli jesteś aktywnym sportowcem, ale też posiadasz wadę wzroku.
Zanim zaczniemy korzystać z zalet korekcyjnych szkieł spolaryzowanych, cofnijmy się na chwilę i skupmy się na najważniejszym celu noszenia ochrony przeciwsłonecznej. Promienie UV mogą być równie szkodliwe dla oczu jak dla skóry. Z tego powodu bardzo ważne jest, aby wybrać okulary przeciwsłoneczne, które mają taką ochronę.

czytaj całość

Czym jest zaćma i jak ją leczyć? 20-04-2018

Zaćma jest groźną chorobą oczu, która może prowadzić nawet do całkowitej ślepoty. Choroba ta jest jedną z jej głównych przyczyn - szacuje się, że prawie 50% niewidomych oślepło w jej wyniku. Cierpi na nią około 20 milionów ludzi na świecie, w tym 800 tysięcy Polaków. Jakie są przyczyny, metody leczenia i jak ustrzegać się przed tą groźną chorobą?

czytaj całość

Choroby oczu w wieku dziecięcym 27-12-2017

U noworodków można zaobserwować zaczerwienione białka oczu i opuchnięte powieki - to normalna reakcja obronna organizmu, spowodowana nagłym wpływem jasnego światła drażniącego oczy. Objawy te ustępują, gdy wzrok dziecka przyzwyczaja się do nowych warunków. Jednak nie zawsze problemy z oczami znikają. Choroby tego narządu u dzieci mogą być wrodzone, nabyte lub występujące w formie różnych infekcji zakaźnych.

czytaj całość

Postawić na okulary czy soczewki kontaktowe 06-11-2017

Dawno, dawno temu, gdy ktoś niedowidział, pozostawało mu nad tym faktem ubolewać. Wraz z rozwojem cywilizacji wymyślono okulary, które poprawiały widzenie. Ale na tym optyczna historia się nie skończyła, bo pojawiły się również soczewki kontaktowe działające jak okulary. Żyjąc w dwudziestym pierwszym wieku stajemy więc przed wyborem na co postawić – na okulary, czy na soczewki kontaktowe.

czytaj całość

Czym jest plastyka powiek i kiedy warto się na nią zdecydować? 10-10-2017

Problem opadających powiek dotyczy wielu osób. Prezentują się one mało estetycznie, a nie zawsze da się je skutecznie zamaskować makijażem. W skrajnych przypadkach mogą nawet utrudniać widzenie. W takiej sytuacji pomocna okazuje się być blefaroplastyka, a więc chirurgiczna korekt powiek.

czytaj całość

Soczewki kontaktowe toryczne a soczewki sferyczne 20-07-2017

Soczewki kontaktowe przeznaczone są do korygowania różnych wad wzroku. Z zależności od wady, okulista dobiera odpowiedni rodzaj szkieł korekcyjnych. Soczewki toryczne przeznaczone są dla astygmatyków. Szkła sferyczne, inaczej jednoogniskowe, korygują takie wady wzroku, jak: dalekowzroczność i krótkowzroczność.

czytaj całość

Okulary przeciwsłoneczne ? ochrona dla oczu przez cały rok 29-06-2017

Mało kto wie, że powinno się chronić oczy przed słońcem nie tylko latem, ale przez cały rok. Trudno się temu dziwić, zwłaszcza że wiedza na temat szkodliwości promieniowania UV dla wzroku nie jest zbyt powszechna. Tymczasem jest to tak samo ważne, jak dbanie o ochronę skóry przed szkodliwym działaniem słońca.

czytaj całość

Opticon ? Centrum Dobrego Widzenia 29-08-2017

Wzrok jest jednym z najważniejszych zmysłów, choć wiele osób na co dzień nie zdaje sobie z tego sprawy. Dlatego tak ważne jest dbanie o zdrowie naszych oczu, które – jak twierdzą niektórzy – są najdoskonalszym narządem optycznym.

czytaj całość

Pielęgnowanie oczu u kilkumiesięcznego dziecka: 23-02-2017

Gdy z oka wypływa wydzielina o żółtawym kolorze, to najprawdopodobniej mamy do czynienia ze stanem zapalnym, ale o łagodnym przebiegu. Często występuje u noworodków, których oczy do siódmego tygodnia życia nie wytwarzają łez. Wystarczy solą fizjologiczną przemywać oczka niemowlaka, a jeśli stan zapalny nie ustąpi: udaj się na wizytę do lekarza okulisty dziecięcego, to przepisze maluszkowi kropelki do oczu.

czytaj całość
Poprzednie123Następne