zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Choroby wywoływane przez chlamydie21-06-2019

Chlamydie to grupa wewnątrzkomórkowych bakterii Gram-ujemnych. Są one bardzo zakaźne, a wszystkie gatunki chorobotwórcze dla człowieka, tj. Chlamydia trachomatis, Chlamydia pneumoniae i Chlamydia psittaci, wywoływać mogą zmiany zapalne w układzie oddechowym.

czytaj całość

Lista artykułów

Jakie krople do oczu na alergię wybrać i na co zwracać uwagę? 18-06-2019

Alergiczne zapalenie spojówek potrafi mocno uprzykrzyć życie. Jego objawy to nic przyjemnego, ale na szczęście można sobie z nimi poradzić, stosując krople do oczu na alergię. Na rynku jednak jest ich wiele. Na co zwracać uwagę przy ich wyborze?

czytaj całość

Które soczewki kontaktowe wybrać? 16-04-2019

Najważniejsze jest to, czy w ogóle chcesz nosić soczewki. Chociaż to rozwiązanie ma wiele zalet i zapewnia niesamowitą wygodę, to jednak część osób obawia się samodzielnego zakładania soczewek i przez to wybiera tradycyjne okulary.

czytaj całość

Dlaczego warto przekonać się do soczewek progresywnych? 17-04-2019

Prezbiopia to coraz większy problem. Ta wada niefortunnie nazywana jest „starczowzrocznością”, jednak może rozwinąć się już po 40 roku życia. Z tego powodu bardzo ważne są regularne kontrole okulistyczne w tym wieku. Z przeprowadzonych badań wynika, że największą świadomość w tym zakresie mają Francuzi, natomiast najmniejszą - Holendrzy (aż 22% społeczeństwa nigdy nie badało wzroku).

czytaj całość

Krótkowzroczność - co warto wiedzieć o tej chorobie? 25-02-2019

Każdy z nas chce cieszyć się dobrym wzrokiem. Niestety, nie zawsze jest to możliwe. Wady wzroku to coraz poważniejszy problem. Szczególnie często występują trzy z nich - krótkowzroczność, dalekowzroczność oraz astygmatyzm.

czytaj całość

Jaskra - jak wyleczyć ? 28-01-2019

Jaskra to choroba prowadząca do zaburzenia pola widzenia, a w zaawansowanym stadium może grozić również utratą wzroku. W jej leczeniu stosuje się farmakoterapię, zabiegi chirurgiczne oraz laseroterapię.

czytaj całość

Czym jest femtolasik i na czym polega? 08-01-2019

Już od ponad trzydziestu lat specjaliści i lekarze oferują nam możliwość laserowej korekcji wad wzroku. Aktualnie największym hitem jest femtolasik. Jedna z najnowocześniejszych metod laserowej korekcji wzroku na świecie, która umożliwia bezpieczne korygowanie wyższych wad wzroku.

czytaj całość

Kiedy warto zdecydować się na soczewki polaryzacyjne do swoich okularów? 05-11-2018

Dzisiaj można spotkać wielu entuzjastów tak zwanych soczewek polaryzacyjnych, których zadaniem jest eliminacja oślepiającego odblasku światła. Przede wszystkim są to osoby aktywne fizycznie, ceniące sobie możliwość uprawiania sportu w każdych warunkach, ale również narciarze, kierowcy, czy piloci samolotowi. Wszędzie tam, gdzie blask odbijający się od szyby, mokrej drogi, czy kawałka metalu może oślepiać, polaryzacyjne soczewki do okularów sprawdzają się doskonale i znacznie zwiększają ostrość widzenia.

czytaj całość

Dlaczego astygmatykom bardziej polecane są soczewki niż okulary? 24-10-2018

Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć kilkoma argumentami, przy czym od razu wyjaśnimy po krótce co dokładniej oznacza astygmatyzm oraz jakimi objawami się przejawia dla osób, które niekoniecznie muszą orientować się w tematyce okulistycznej. Z drugiej strony nasz dzisiejszy poradnik może posłużyć osobom zmagającym się na co dzień z niezbornością oczu, którzy wahają się przed zakupem soczewek torycznych. Zatem już nie przedłużamy i zapraszamy do lektury!

czytaj całość

Dieta dla zdrowych oczu ? co jeść? 19-10-2018

Utrzymanie różnorodnej i zdrowej diety jest kluczem do utrzymania zdrowia, a w tym zdrowych oczu. Dieta i styl życia może pomóc zmniejszyć rozwój chorób oczu. Dieta powinna być odpowiednio zbilansowana i bogata w witaminy i składniki mineralne oraz inne związki, czyli przeciwutleniacze.

czytaj całość

Jak dobrać odpowiednie okulary? 12-10-2018

W dzisiejszych czasach wielu z nas spędza kilka godzin przy komputerze, ze względu na rodzaj pracy, jaką wykonujemy czy przyjemności, którym się oddajemy w wolnych chwilach. Nie zwracamy także uwagi na to, przy jakim oświetleniu czytamy książki czy oglądamy filmy. Kolejną kwestią, o której zapominamy, to odpowiednie nawilżenie naszych przekrwionych od nadmiaru ekranów oczu. Przepracowani i zmęczeni jesteśmy mniej produktywni, a nasz wzrok pomału się pogarsza.

czytaj całość
Poprzednie123...Następne