zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy02-08-2022

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy jest obecnie jedną z najczęstszych chorób przewlekłych przewodu pokarmowego.

czytaj całość

Sezon na wrzody02-08-2022

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy jest przewlekłym schorzeniem przewodu pokarmowego.

czytaj całość

Rak żołądka, dlaczego taki groźny. 02-08-2022

Za poznane czynniki ryzyka raka żołądka uważa się palenie papierosów, nieprawidłową dietę (żywność konserwowana, zawierające duże ilości soli, uboga w błonnik), zmiany zapalne błony śluzowej żołądka z zanikiem, dysplazją, przewlekłe zapalenie żołądka z zakażeniem Helicobacter pylori, polipy żołądka o średnicy przekraczającej 2cm.

czytaj całość

Tomografia czy rezonans? Oto jest pytanie.02-08-2022

Na czym więc dokładnie polega różnica między tomografią a rezonansem i kiedy się te badania wykonuje?

czytaj całość

Lista artykułów

Suplementy diety - czym się kierować przy ich wyborze? 22-06-2022

Wybierając suplementy diety warto szukać tych przeznaczonych do konkretnych celów. Zamiast wydawać pieniądze na produkty uniwersalne,

czytaj całość

Majówka bez bólu brzucha - co pomaga na niestrawność? 18-05-2022

Majówka zazwyczaj kojarzy się z grillem w ogrodzie. Jednak duże ilości kiełbasek i do tego popijanie ich gazowanym napojem najczęściej prowadzi do bólów brzucha i niestrawności, która inaczej jest określana jako dyspepsja. Jest to zespół różnych dolegliwości, które dotyczą przewodu pokarmowego. Sama w sobie nie jest ona chorobą, ale czasami może o niej świadczyć. Dowiedz się więcej o dyspepsji!

czytaj całość

Czym są nukleotydy dietetyczne? 28-03-2022

Nukleotydy dietetyczne, o których tutaj mowa, są dostarczane do organizmu drogą pokarmową poprzez przyjmowanie odpowiednich suplementów lub wraz z pożywieniem. W nowoczesnej dioterapii kwasy nukleinowe są powszechnie wykorzystywane. 

czytaj całość

Terapia przez internet - czyli czy psychodietetyk online to dobry wybór? 15-12-2021

W dzisiejszych czasach zaburzenia odżywiania to problem, z którym zmaga się wiele osób. Szybkie życie, praca, stres — to tylko kilka z rzeczy, które przyczyniają się do jego powstania.

czytaj całość

Zgaga - najważniejsze informacje 15-12-2021

Zgaga to pewien stan zapalny przełyku, który ma miejsce, gdy soki żołądkowe cofają się do przełyku. Dolegliwość wiąże się z bardzo silnym bólem i uczuciem pieczenia.

czytaj całość

Czym jest kamica nerkowa, jej objawy oraz przyczyny? 07-09-2021

Czym jest kamica nerkowa?

Kamica nerkowa (moczowa) to obecność kamieni moczowych (złogów) zbudowanych z substancji chemicznych znajdujących się w moczu, w układzie moczowym. W prawidłowej postaci substancje powinny być w formie rozpuszczonej.

czytaj całość

Skuteczny sposób na walkę z cellulitem 19-08-2021

Do tej pory wydawało ci się, że skuteczna walka z cellulitem jest poza twoim zasięgiem? Nic bardziej mylnego. Oto Icoone - twój sprzymierzeniec, jeśli chodzi o nieinwazyjne usunięcie tkanki tłuszczowe, a tym samym i pozbycie się skórki pomarańczowej. Z czego wynika jego skuteczność? Głównie z zastosowanych technologii - urządzenie pozwala bowiem stymulować daną partię ciała nawet 1180 bodźcami jednocześnie. Dlatego sprawdza się nie tylko w trakcie terapii antycellulitowej, ale również pomaga zwalczyć obrzęki czy pozbyć się blizn.

czytaj całość

Stany zapalne jelit - przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie 09-07-2021

Stany zapalne jelit to schorzenia układu pokarmowego, do których dochodzi w wyniku negatywnego oddziaływania bakterii lub toksyn. Istnieje kilka różnych rodzajów stanów zapalnych. Szczególnym przypadkiem jest również m.in choroba Leśniewskiego-Crohna, bardzo często powodująca wrzodziejący, przewlekły stan zapalny jelita grubego.

czytaj całość

Zgaga: przyczyny, objawy i leczenie 09-07-2021

Zgaga jest częstym objawem refluksu, czyli stanu, w którym treść żołądkowa cofa się do przewodu pokarmowego lub przełyku. W dolnej części klatki piersiowej pojawia się wtedy palący ból. Zastanawiasz się, jak sobie poradzić z nieprzyjemnym pieczeniem w okolicach mostku i przełyku? Skorzystaj z naszych podpowiedzi!

czytaj całość

Zespół jelita drażliwego: objawy, rodzaje i leczenie 09-07-2021

Zespół jelita drażliwego jest popularnym, przewlekłym schorzeniem układu pokarmowego. Zazwyczaj wywołuje skurcze żołądka, wzdęcia, biegunkę i/lub zaparcia. Wspomniane dolegliwości zwykle pojawiają się i znikają. Mogą trwać przez kilka tygodni, miesięcy lub lat. Sprawdź, jak zdiagnozować i leczyć jelito drażliwe!

czytaj całość
Poprzednie123...Następne