zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Zatrucia pokarmowe20-04-2017

Z nadejściem lata, jak bumerang powracają pewne problemy zdrowotne. Są to poparzenia i udary słoneczne, ugryzienia przez węże, kleszcze, choroby tropikalne - jeśli wyjeżdżamy na egzotyczny urlop.

czytaj całość

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy23-04-2017

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy jest obecnie jedną z najczęstszych chorób przewlekłych przewodu pokarmowego.

czytaj całość

Sezon na wrzody20-04-2017

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy jest przewlekłym schorzeniem przewodu pokarmowego.

czytaj całość

Rak żołądka, dlaczego taki groźny. 23-04-2017

Za poznane czynniki ryzyka raka żołądka uważa się palenie papierosów, nieprawidłową dietę (żywność konserwowana, zawierające duże ilości soli, uboga w błonnik), zmiany zapalne błony śluzowej żołądka z zanikiem, dysplazją, przewlekłe zapalenie żołądka z zakażeniem Helicobacter pylori, polipy żołądka o średnicy przekraczającej 2cm.

czytaj całość

Tomografia czy rezonans? Oto jest pytanie.23-04-2017

Na czym więc dokładnie polega różnica między tomografią a rezonansem i kiedy się te badania wykonuje?

czytaj całość

Lista artykułów

Co to nerwica żołądka? Przyczyny nerwicy żołądka i jej objawy. 10-01-2017

Nerwica żołądka to jedna z chorób cywilizacyjnych, Klasyfikuje ja się właśnie w ten sposób, gdyż zaczęto diagnozować ją coraz częściej w ostatnich latach. Ostatnie lata natomiast kojarzymy ze wzrostem poziomy cyfryzacji, technologii i innych ulepszeń wprowadzonych w XXI wieku. Wszystko to wpływa na wciąż rosnące tempo życia, przyczynia się do zaniedbywania zdrowia, wzmaga się poziom stresu, co odbija się na kondycji fizycznej i psychicznej. Oprócz nadciśnienia, cukrzycy i otyłości, nerwica żołądka to jedna z chorób, które coraz ciężej wyeliminować z listy najbardziej uporczywych i trudnych do całkowitego, bezpowrotnego wyleczenia chorób.

czytaj całość

Roślinne oleje nierafinowane: olej konopny a olejek rycynowy 09-12-2016

Zgodnie z informacjami ze sklepu elite-product.com oleje tłoczone na zimno są w stanie odegrać niebagatelną rolę podczas leczenia wielu schorzeń a ponadto stanowią doskonałe, naturalne kosmetyki. Wśród dostępnych w ofercie sklepu olejków na szczególną uwagę zasługują oleje konopne i olejek rycynowy.

czytaj całość

Domowe sposoby na niestrawność 04-06-2016

Dolegliwości trawienne – to jedne z najczęściej występujących schorzeń w naszym kraju. Jak pokazują statystyki, prawie połowa Polaków przynajmniej raz w ciągu ostatniego roku doświadczyła niestrawności. Na szczęście, nie jest to objaw choroby, a sposobów na niestrawność warto poszukać w szafkach kuchennych i domowej apteczce. Dolegliwości żołądkowe występują najczęściej w okresie świąt i długich weekendów, kiedy posiłki są bardziej obfite, tłuste i ciężkie dla żołądka. Co na niestrawność można zastosować w takiej sytuacji?

czytaj całość

Algi na stawy, mięśnie i ścięgna ! 01-10-2016

LithoMax - Aquamin - naturalny szwedzki preparat z krasnorostów - likwiduje stany zapalne, zapobiega ubytkom kości, chrząstki, tkanki łącznej i mazi stawowej i usprawnia tkanke mięśni.

czytaj całość

Sposoby na biegunkę 06-05-2016

Biegunka sama w sobie nie jest chorobą, ale objawem zakażenia - najczęściej wirusowego czy  bakteryjnego. Bywa też objawem schorzeń spowodowanych nietolerancją jakiegoś składnika pokarmowego. Zwykle jednak biegunka jest po prostu konsekwencją nienależytej higieny podczas przygotowania lub spożywania posiłku. Niekoniecznie tylko przez nas samych, ale również przez tych, którzy nam te posiłki serwują czy sprzedają nam nieświeże produkty.

czytaj całość

SUPLEMENTY DIETY- WSPÓLNA AKCJA 12 INSTYTUCJI 27-04-2016

Suplementy diety nie leczą, ani nie zapobiegają chorobom. Są środkami spożywczymi.

czytaj całość

Dlaczego powinniśmy pić świeżo wyciskane soki? 27-04-2016

Sok przyswajamy już po około 10-15 minutach - witaminy i minerały w postaci płynnej przyswajane są przez organizm człowieka aż 4-krotnie lepiej w postaci płynnej, niż w postaci stałej! 

czytaj całość

Sposób na nadkwasotę żołądka 27-04-2016

Jeżeli często miewasz nieprzyjemne dolegliwości, związane z układem trawienia – zgagę, wzdęcia, nudności, wymioty, zaparcia, ból za mostkiem, promieniujący do krtani i gardła, to najprawdopodobniej cierpisz na nadkwasotę żołądka. Jest to bardzo częsta dolegliwość, zazwyczaj mająca źródło w nieprawidłowej diecie.

czytaj całość

Trzy nowe sposoby na przyspieszenie przemiany materii 21-03-2016

Dieta o liczbie kalorii dopasowanej do potrzeb organizmu, zamiana tłuszczy na źródła energii oraz żywa woda w miejsce kwasowej. Zapytaliśmy ekspertów o to, jak szybko i naturalnie przyspieszyć przemianę materii.

czytaj całość

Lecznicze właściwości małej borówki, czyli naturalne metody wzmacniające wzrok 21-03-2016

Chyba każdy lubi smak borówki, a z pewnością każdy ją zna. Ale czy wszyscy zdają sobie sprawę z jej niesamowitych właściwości leczniczych? A doceniano ją już przecież w czasach starożytnych za jej bakteriobójcze, przeciwbólowe i uspokajające działanie. Borówka łagodzi dolegliwości związane z układem oddechowym, ale przede wszystkim wzmacnia nasze oczy.

czytaj całość
Poprzednie123...Następne