zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy12-07-2018

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy jest obecnie jedną z najczęstszych chorób przewlekłych przewodu pokarmowego.

czytaj całość

Sezon na wrzody12-07-2018

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy jest przewlekłym schorzeniem przewodu pokarmowego.

czytaj całość

Rak żołądka, dlaczego taki groźny. 12-07-2018

Za poznane czynniki ryzyka raka żołądka uważa się palenie papierosów, nieprawidłową dietę (żywność konserwowana, zawierające duże ilości soli, uboga w błonnik), zmiany zapalne błony śluzowej żołądka z zanikiem, dysplazją, przewlekłe zapalenie żołądka z zakażeniem Helicobacter pylori, polipy żołądka o średnicy przekraczającej 2cm.

czytaj całość

Tomografia czy rezonans? Oto jest pytanie.12-07-2018

Na czym więc dokładnie polega różnica między tomografią a rezonansem i kiedy się te badania wykonuje?

czytaj całość

Lista artykułów

Chudnij na zdrowie 13-04-2018

Zielony jęczmień to młode, kilkucentymetrowe pędy jęczmienia zwyczajnego - tego samego, z którego powstaje kasza jęczmienna, np pęczak, a także słód do produkcji piwa i whisky. 

czytaj całość

Nietolerancja laktozy - przyczyny, objawy, leczenie 27-02-2018

W dzisiejszych czasach nietolerancja laktozy to jedno z częściej spotykanych schorzeń. Brzmi dość tajemniczo, ale jest to nic innego jak brak w organizmie enzymu (laktazy) lub jego duże ograniczenie, który jest odpowiedzialny za rozkładanie cukru mlecznego, czyli laktozy do glukozy i galaktozy.

czytaj całość

Charakterystyczne objawy chorej trzustki 15-02-2018

Chora trzustka może objawiać się bólem brzucha, spadkiem masy ciała czy biegunką lub wymiotami. Na narząd źle wpływa ciężkostrawna dieta oraz używki, takie jak: papierosy czy alkohol. Problemy z trzustką mogą sygnalizować różne choroby, np. nowotwór czy ostry stan zapalny trzustki.

czytaj całość

Diagnostyka przewodu pokarmowego 27-01-2018

Profilaktyka jest bardzo ważna dla naszego zdrowia. Jak zapobiegać chorobom układu pokarmowego i dbać o niego, aby prawidłowo funkcjonował? Jakie badania powinniśmy wykonać profilaktycznie oraz przy podejrzeniu wystąpienia choroby układu pokarmowego?

czytaj całość

Jak pić wodę pełną minerałów? 27-12-2017

Każdy z nas chce żyć zdrowo i dostarczać swojemu organizmowi jak najwięcej minerałów i niezbędnych do funkcjonowania substancji. Co pić, aby nawadnianie było skuteczne, a ważne dla zdrowia pierwiastki odpowiednio uzupełniane?

czytaj całość

Zatrucia pokarmowe ? ! 07-12-2017

Zjedzenie nawet małej ilości zanieczyszczonej żywności może wywołać chorobę. Jej objawy mogą wystąpić w ciągu pół godziny od spożycia, w niektórych przypadkach znacznie później – nawet po trzech tygodniach – zależnie od czynnika wywołującego.

czytaj całość

Zadbaj o zgrabną sylwetkę! 08-08-2017

Można powiedzieć, że obecnie panuje swego rodzaju moda na dbanie o swoją formę oraz wygląd. Zdecydowanie nie jest to nic złego, gdyż liczba osób zmagających się z nadwagą jest dziś naprawdę duża. Dlatego też, większa motywacja do podjęcia wysiłku na rzecz zgrabnej i przede wszystkim zdrowej sylwetki, jest jak najbardziej potrzebna. W jaki sposób można zatem osiągnąć wymarzony cel i zgubić zbędne kilogramy? Oto najważniejsze, co możesz dla siebie zrobić.

czytaj całość

Dokuczają ci wzdęcia i gazy? Sprawdź skąd się biorą i jak je pokonać 29-06-2017

Gazy i wzdęcia towarzyszą człowiekowi od dawien dawna. Niby każdy ich doświadcza, a jednak problem ten wciąż wywołuje duże skrępowanie, a niekiedy nawet wyalienowanie z życia towarzyskiego. O ile gazy i towarzyszące im wzdęcia pojawiają się raz na jakiś czas, o tyle nie ma powodów do niepokoju. Zaniepokoić powinniśmy się w momencie, kiedy problem ten wraca do nas jak bumerang i tym samym znacznie obniża jakość naszego życia. 

czytaj całość

Czym jest choroba refluksowa? 08-05-2017

O chorobie refluksowej mówi się w ostatnich czasach coraz więcej. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że jest to choroba związana z rozwojem świata, a co za tym idzie również jedzeniem żywności wysoko przetworzonej i życiem w ciągłym biegu. Czym jest choroba refluksowa? Jak powstaje i jak się przed nią bronić?

czytaj całość

Co to nerwica żołądka? Przyczyny nerwicy żołądka i jej objawy. 17-08-2017

Nerwica żołądka to jedna z chorób cywilizacyjnych, Klasyfikuje ja się właśnie w ten sposób, gdyż zaczęto diagnozować ją coraz częściej w ostatnich latach. Ostatnie lata natomiast kojarzymy ze wzrostem poziomy cyfryzacji, technologii i innych ulepszeń wprowadzonych w XXI wieku. Wszystko to wpływa na wciąż rosnące tempo życia, przyczynia się do zaniedbywania zdrowia, wzmaga się poziom stresu, co odbija się na kondycji fizycznej i psychicznej. Oprócz nadciśnienia, cukrzycy i otyłości, nerwica żołądka to jedna z chorób, które coraz ciężej wyeliminować z listy najbardziej uporczywych i trudnych do całkowitego, bezpowrotnego wyleczenia chorób.

czytaj całość
Poprzednie123...Następne