zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Biopierwiastki dla urody - CYNK 14-08-2019

Cynk jest pierwiastkiem należącym do grupy metali ciężkich. Będąc składnikiem (lub aktywatorem) wielu enzymów, uczestniczy w metabolizmie białek i węglowodanów, alkoholu oraz przypuszczalnie tłuszczy.

czytaj całość

To i owo o przegrodzie nosa.14-08-2019

Często słyszymy, że ktoś ma skrzywioną przegrodę nosa. Nic w tym dziwnego, bo tylko niewielka część ludzi ma idealnie prostą przegrodę nosa.

czytaj całość

Ostrożnie ze słońcem!14-08-2019

Co roku z nadejściem lata powraca temat oparzeń słonecznych, udarów cieplnych, promieniowania UVA i UVB oraz nowotworów skóry. Mimo to wydaje się, że ostrzeżeń nigdy dość, dlatego i my zajmiemy się tym problemem.

czytaj całość

Podróże dalekie i bliskie, przyjemność czy niebezpieczeństwo? 14-08-2019

Od kilku lat co roku coraz więcej Polaków wyjeżdża w tropiki.  Ale czy powrót do rodzimego naszego kraju jest tylko wypełniony wspaniałymi wspomnieniami oraz przepięknymi zdjęciami? Czy może możemy przywieźć „coś” dodatkowego?.... Ale co? 

czytaj całość

Kudzu Root - farmakoterapia roślinna pomocna przy uzależnieniach 14-08-2019

Kudzu Root bogaty w substancje czynne o nazwie izoflawony znacząco zmniejszają chęć i przymus sięgania po alkohol, papierosy i narkotyki. .

czytaj całość

Lista artykułów

Jakie są ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej? 12-08-2019

Ważne jest więc to, by wiedzieć, jak powinien wyglądać trening na odchudzanie, który pomoże nam w szybkim tempie uzyskać wymarzoną sylwetkę.

czytaj całość

Dla kogo soczewki progresywne a toryczne? Zobacz różnicę! 12-08-2019

Warto zacząć od tego, że soczewki toryczne zostały opracowane z myślą o osobach, które cierpią na astygmatyzm (popularną wadę wzroku, która uniemożliwia wyraźne widzenie niezależnie od odległości).

czytaj całość

Podstawowe informacje o chirurgii plastycznej 12-08-2019

Ciekawie jest patrzeć na branżę chirurgii plastycznej na przestrzeni kilku ostatnich lat. Przecież jeszcze nie tak dawno z pełną odpowiedzialnością mogliśmy ją nazwać tematem kontrowersyjnym, przez co same zabiegi były w gruncie rzeczy demonizowane. W wizerunku omawianego tematu nie pomagał fakt, że (z powodu wysokich cen) był on w głównej mierze dostępny jedynie dla niewielkiego procenta osób. Tym bardziej zaskakuje dzisiejsza powszechność operacji mających na celu nie tyle zwiększenie stopnia atrakcyjności danej osoby, ile wyeliminowania jej kompleksów.

czytaj całość

Skąd wzięła się yerba mate? 30-07-2019

Zanim zdecydujesz się na kupienie yerba mate, ze względu na to, że stała się ona tak popularnym napojem, warto na początek dowiedzieć się, dlatego jest ona tak wartościowa i skład pojawiła się jej popularność. Jest to roślina, która wywodzi się z terenu Ameryki Południowej.

czytaj całość

Implanty ? dlaczego są coraz bardziej popularne? 24-07-2019

Czym są implanty? To nieduże słupki z tytanu, które mogą zastąpić korzeń naszego zęba. Umieszczane są w kości szczęki, oczywiście chirurgicznie.

czytaj całość

Soczewki dla początkujących - jak wybrać, kupić i pielęgnować? 20-07-2019

Soczewka kontaktowa to cienka, zaokrąglona soczewka o konstrukcji silikonowo - żelowej umieszczana bezpośrednio na rogówce oka. Działa ona na podobnej zasadzie, jak szkła okularowe, jednak odległość pomiędzy okiem a elementem korygującym jest zminimalizowana do zera.

czytaj całość

Pokrowce antyroztoczowe - dlaczego warto kupić je alergików? 13-07-2019

Każdy z nas chce cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem. Czasem jednak zdarza się tak, że negatywnie wpływają na nasz czynniki, z którymi mamy styczność każdego dnia.

czytaj całość

Ksylitol - właściwości, wpływ na zdrowie, zastosowanie 09-07-2019

Mimo, że jego nazwa dla niektórych z nas może brzmieć jeszcze nieco obco, to ksylitol jest obecnie jednym z najpopularniejszych zamienników białego cukru. Czemu zawdzięcza on tak duże zainteresowanie? Co wyróżnia go na tle innych słodzików? Kto szczególnie powinien po niego sięgnąć? Odpowiedzi na te pytania szukaj w poniższym artykule.

czytaj całość

Soczewki kontaktowe w użyciu 01-07-2019

Coraz więcej ludzi decyduje się na zastąpienie okularów soczewkami kontaktowymi. Uważają oni, że soczewki są wygodniejsze w codziennym użytkowaniu. Oczywiście należy je odpowiednio dobrać i właściwie o nie dbać.

czytaj całość

Czy laserowe zamykanie naczynek rzeczywiście działa? 09-07-2019

Medycyna estetyczna stale się rozwija, dostarczając pacjentom na całym świecie nie tylko coraz więcej możliwości terapii, ale też doskonalsze rezultaty. Jednym z typów zabiegów, które cieszą się niemałym powodzeniem, jest zamykanie naczynek – przede wszystkim w obrębie twarzy lub kończyn dolnych. Czy procedura ta, wykonywana z użyciem lasera rzeczywiście pozwala uzyskać wymarzone rezultaty?

czytaj całość
Poprzednie123...Następne