zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Biopierwiastki dla urody - CYNK 22-10-2020

Cynk jest pierwiastkiem należącym do grupy metali ciężkich. Będąc składnikiem (lub aktywatorem) wielu enzymów, uczestniczy w metabolizmie białek i węglowodanów, alkoholu oraz przypuszczalnie tłuszczy.

czytaj całość

To i owo o przegrodzie nosa.22-10-2020

Często słyszymy, że ktoś ma skrzywioną przegrodę nosa. Nic w tym dziwnego, bo tylko niewielka część ludzi ma idealnie prostą przegrodę nosa.

czytaj całość

Ostrożnie ze słońcem!22-10-2020

Co roku z nadejściem lata powraca temat oparzeń słonecznych, udarów cieplnych, promieniowania UVA i UVB oraz nowotworów skóry. Mimo to wydaje się, że ostrzeżeń nigdy dość, dlatego i my zajmiemy się tym problemem.

czytaj całość

Podróże dalekie i bliskie, przyjemność czy niebezpieczeństwo? 22-10-2020

Od kilku lat co roku coraz więcej Polaków wyjeżdża w tropiki.  Ale czy powrót do rodzimego naszego kraju jest tylko wypełniony wspaniałymi wspomnieniami oraz przepięknymi zdjęciami? Czy może możemy przywieźć „coś” dodatkowego?.... Ale co? 

czytaj całość

Kudzu Root - farmakoterapia roślinna pomocna przy uzależnieniach 22-10-2020

Kudzu Root bogaty w substancje czynne o nazwie izoflawony znacząco zmniejszają chęć i przymus sięgania po alkohol, papierosy i narkotyki. .

czytaj całość

Wegetarianizm a sport - jak wygląda takie zestawienie? 22-10-2020

Dieta wegetariańska jest jedną z najpopularniejszych alternatywnych metod odżywiania. Wiadomo, że odpowiednio zbilansowana dieta wegetariańska jest w stanie zapewnić wszelkie niezbędne składniki odżywcze w odpowiednich ilościach. Z drugiej strony, dieta dla sportowców znacząco odbiega od programu zdrowego żywienia osób uprawiających sport w umiarkowanej ilości. Czy da się przełożyć dietę sportowca na dietę wegetariańską? Czy można w ten sposób uzyskać podobne efekty?

czytaj całość

Jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej? 22-10-2020

Od zarania dziejów stan jamy ustnej był ważnym zagadnieniem dla wszystkich osób ceniących sobie zdrowie i dobre samopoczucie, ale dzisiaj mamy dużo więcej produktów, które sprawiają, że dbanie o jamę ustną jest łatwiejsze.

czytaj całość

Lista artykułów

Jak dobrać odpowiednie soczewki okularowe? Rodzaje, materiały, uszlachetnienia 08-10-2020

Soczewki do okularów muszą przede wszystkim gwarantować prawidłowe widzenie, dlatego pierwszym krokiem przy ich wyborze musi być specjalistyczne badanie wzroku oraz konsultacja z optometrystą lub/i okulistą, którzy dopasują szkła korekcyjne do ewentualnej wady wzroku. Ten etap to podstawa, jednak równie ważne są decyzje dotyczące rodzaju soczewki, bo to od nich zależeć będą w dużej mierze komfort i precyzja widzenia, a więc w konsekwencji nasza wygoda i skuteczność działania.

czytaj całość

Picie wody ? przyjemność, konieczność czy obowiązek? 30-09-2020

Stres oksydacyjny, niewystarczająca ilość snu, nieodpowiednie kosmetyki, zanieczyszczenie środowiska, brak odpowiedniej ilości wody, to wszystko ma realny wpływ na stan skóry. A dokładniej na pogorszenie jej stanu.

czytaj całość

Dlaczego warto zażywać preparaty na bazie magnezu? 07-09-2020

Ludzki organizm potrzebuje różnorodnych witamin, związków organicznych i minerałów, mogących usprawnić jego codzienne funkcjonowanie. Składniki te dostarczane są zazwyczaj wraz z pożywieniem lub w postaci suplementów. Jednym z kationów, korzystnie wpływających na ludzkie zdrowie, jest magnez w proszku.

czytaj całość

Aloes wspiera walkę z atopowym zapaleniem skóry 07-09-2020

Swędząca wysypka, problemy z funkcjonowaniem układu pokarmowego, nieżyt nosa, zapalenie spojówek, suchy kaszel - to tylko część objawów, które daje atopowe zapalenie skóry. Schorzenie jest przykre i uciążliwe, dlatego jego leczenie jest konieczne, by normalnie funkcjonować. Jak zwalczać atopowe zapalenie skóry za pomocą kosmetyków aloesowych?

czytaj całość

Jak dobrać soczewki kontaktowe? Wrocław i najlepsi okuliści 07-09-2020

Soczewki kontaktowe stosuje się głównie w celu skorygowania wady sferycznej lub starczowzroczności oraz astygmatyzmu. Rodzaj soczewek zależy nie tylko od schorzenia, ale także od wieku pacjenta.

czytaj całość

Jak odżywić słabe i połamane paznokcie? Najlepsze sposoby 07-09-2020

Kruche, łamiące się paznokcie to zmartwienie wielu pań i coraz częściej panów. Przyczyna złego wyglądu paznokci może być różna – od stanu zdrowia, poprzez braki witamin oraz uciążliwe prace, aż do niewłaściwej pielęgnacji.

czytaj całość

Jakich witamin i suplementów potrzebuje organizm mężczyzny? 07-09-2020

Podobnie jak kobiety, także mężczyźni do prawidłowego funkcjonowania organizmu, potrzebują odpowiedniej ilości witamin i substancji mineralnych. Musimy pamiętać, że zapotrzebowanie na te substancje jest zupełnie inne u panów niż u pań, dlatego zachęcamy, aby o suplementację dbać indywidualnie. Musimy wiedzieć, że dzienne zapotrzebowanie na witaminy jest uzależnione od takich podstawowych czynników jak masa ciała, stopień aktywności fizycznej, tryb pracy, a także wiek (ten aspekt jest jednak dużo bardziej istotny u kobiet).

czytaj całość

Jakie są rodzaje wad zgryzu? 20-08-2020

Niektóre wady, szczególnie w początkowym etapie, mogą być trudne do wykrycia. Dlatego też tak ważna jest diagnostyka.

czytaj całość

Co stosować przed treningiem? 13-08-2020

Co jeść przed treningiem? Podstawą powinna być przede wszystkim zbilansowana dieta o odpowiedniej kaloryczności, dopasowanej indywidualnie do trenującej osoby.

czytaj całość

Kim jest dobry dietetyk i jak go znaleźć? 02-08-2020

Szukając pomocy dietetyka warto zwrócić uwagę na jego wykształcenie. Powinny to być studia wyższe na kierunku dietetyka. Tylko kursy nie są w stanie dać wystarczającej wiedzy. Plusem są studia na uczelni medycznej, gdzie wykładowcami są często lekarze.

czytaj całość
Poprzednie123...Następne