zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Biopierwiastki dla urody - CYNK 14-02-2019

Cynk jest pierwiastkiem należącym do grupy metali ciężkich. Będąc składnikiem (lub aktywatorem) wielu enzymów, uczestniczy w metabolizmie białek i węglowodanów, alkoholu oraz przypuszczalnie tłuszczy.

czytaj całość

To i owo o przegrodzie nosa.14-02-2019

Często słyszymy, że ktoś ma skrzywioną przegrodę nosa. Nic w tym dziwnego, bo tylko niewielka część ludzi ma idealnie prostą przegrodę nosa.

czytaj całość

Ostrożnie ze słońcem!14-02-2019

Co roku z nadejściem lata powraca temat oparzeń słonecznych, udarów cieplnych, promieniowania UVA i UVB oraz nowotworów skóry. Mimo to wydaje się, że ostrzeżeń nigdy dość, dlatego i my zajmiemy się tym problemem.

czytaj całość

Podróże dalekie i bliskie, przyjemność czy niebezpieczeństwo? 14-02-2019

Od kilku lat co roku coraz więcej Polaków wyjeżdża w tropiki.  Ale czy powrót do rodzimego naszego kraju jest tylko wypełniony wspaniałymi wspomnieniami oraz przepięknymi zdjęciami? Czy może możemy przywieźć „coś” dodatkowego?.... Ale co? 

czytaj całość

Kudzu Root - farmakoterapia roślinna pomocna przy uzależnieniach 14-02-2019

Kudzu Root bogaty w substancje czynne o nazwie izoflawony znacząco zmniejszają chęć i przymus sięgania po alkohol, papierosy i narkotyki. .

czytaj całość

Lista artykułów

Rozszerzone naczynka - jak skutecznie z nimi walczyć? 02-01-2019

Pajączki czyli rozszerzone naczynka na nogach to defekt kosmetyczny, który może być również pierwszym objawem pojawiających się żylaków. Ich pojawienie się jest kłopotliwe, wrażenie wizualne sprawia, że dolegliwość często staje się powodem kompleksów. Rezygnujemy z krótkich spodenek czy spódnicy, a nogi coraz częściej zakrywamy długimi spodniami lub sukienkami. Jak walczyć z pajączkami uniknąć pojawienia się żylaków? Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się więcej.

czytaj całość

Autoryzowany dystrybutor oczyszczaczy powietrza Sharp 18-12-2018

Małymi krokami wzrasta świadomość społeczeństwa na temat zanieczyszczenia powietrza. Wiemy już, jak szkodliwy dla naszego zdrowia jest smog i w związku z tym podejmowanych jest coraz więcej kroków, aby mu przeciwdziałać.

czytaj całość

Codzienna aktywność fizyczna ? jak wpływa na ryzyko poważnych schorzeń? 30-12-2018

Nie tylko profilaktyka zdrowotna polegająca na ruchu, ale również ostrożne podnoszenie ciężkich rzeczy, może uchronić nas przed urazami. Podczas nieumiejętnego podnoszenia ciężarów może dochodzić do uszkodzeń kręgosłupa.

czytaj całość

Awitaminoza ? co to jest i jak ją rozpoznać? 28-11-2018

Wielu rodziców myśli, że zrównoważona dieta zapewnia dzieciom odpowiedni poziom wszystkich składników odżywczych, witamin i minerałów. Jest to jednak tylko częściowo zgodne z prawdą, gdyż w rozwoju dzieci są różne okresy, które wzmagają zapotrzebowanie na niektóre witaminy i minerały. W tych okresach nawet prawidłowo żywionym dzieciom może doskwierać awitaminoza.

czytaj całość

Colostrum - skarbnica związków o prozdrowotnych właściwościach 14-11-2018

Colostrum to łacińska nazwa określająca płyn wydzielany wraz z pierwszym mlekiem samicy bydła. Do jego produkcji dochodzi pod koniec ciąży i w pierwszych dniach po porodzie. Substancja jest nazywana również młodziwem lub siarą. Młodziwo obfituje w substancje odżywcze wspierające działanie systemu immunologicznego. Jaki jest wpływ colostrum na organizm człowieka? Czy warto z niego skorzystać?

czytaj całość

Kiedy warto zdecydować się na soczewki polaryzacyjne do swoich okularów? 05-11-2018

Dzisiaj można spotkać wielu entuzjastów tak zwanych soczewek polaryzacyjnych, których zadaniem jest eliminacja oślepiającego odblasku światła. Przede wszystkim są to osoby aktywne fizycznie, ceniące sobie możliwość uprawiania sportu w każdych warunkach, ale również narciarze, kierowcy, czy piloci samolotowi. Wszędzie tam, gdzie blask odbijający się od szyby, mokrej drogi, czy kawałka metalu może oślepiać, polaryzacyjne soczewki do okularów sprawdzają się doskonale i znacznie zwiększają ostrość widzenia.

czytaj całość

Sposób na regenerację okolic intymnych u kobiet. 19-10-2018

Wraz z upływem czasu tkanki ulegają zmianom związanym z wiekiem: zmniejsza się ich elastyczność, tracą jędrność, pojawia się suchość skóry i błon śluzowych. Dotyczy to również okolic intymnych.
W związku ze zmianami hormonalnymi w organizmie, pod wpływem procesów inwolucyjnych, kobiety mogą doświadczać następujących problemów:
  • nawracające stany zapalne pochwy,
  • suchość sromu i pochwy,
  • częste urazy narządów płciowych podczas zbliżeń,
  • ból podczas współżycia,
  • zmniejszenie wrażliwości pochwy,
  • problemy z osiągnięciem orgazmu/anorgazmia,
  • marskość sromu itp.

czytaj całość

Kwas hialuronowy - sposoby na wykorzystanie w domu 24-10-2018

Wyjątkowe właściwości kwasu hialuronowego są wykorzystywane w kosmetologii oraz medycynie. Kwas HA doskonale wpływa na nawilżenie i odmłodzenie rysów twarzy. W gabinetach medycyny estetycznej można wybierać spośród bogatej oferty zabiegów z jego użyciem, jednak warto wykorzystać jego potencjał również w zaciszu własnego domu.

czytaj całość
Poprzednie123...Następne