zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Ostrożnie ze słońcem!19-03-2019

Co roku z nadejściem lata powraca temat oparzeń słonecznych, udarów cieplnych, promieniowania UVA i UVB oraz nowotworów skóry. Mimo to wydaje się, że ostrzeżeń nigdy dość, dlatego i my zajmiemy się tym problemem.

czytaj całość

Zapalenie krtani i tchawicy!19-03-2019

Zapalenie krtani to schorzenia dotyczące zarówno dzieci, jak i dorosłych, lecz mające w zależności od wieku inne objawy i nieco odmienny przebieg.
Zapalenia krtani ogólnie dzielimy na ostre i przewlekłe.

czytaj całość

Tomografia czy rezonans? Oto jest pytanie.19-03-2019

Na czym więc dokładnie polega różnica między tomografią a rezonansem i kiedy się te badania wykonuje?

czytaj całość

Lista artykułów

Jak poradzić sobie ze zbuntowanym dwulatkiem? 31-01-2019

Bunt dwulatka to zespół zachowań dziecka, który ujawnia się najczęściej między 18 a 26 miesiącem życia. Nie wiąże się z żadnymi zaburzeniami, lecz stanowi kolejny etap rozwojowy.

czytaj całość

Jak zwiększyć odporność u dziecka? 08-01-2019

Zarazki, wirusy, bakterie. Jeśli komuś się wydaje, że liczba nieskończoności nie istnieje, wystarczy spojrzeć na świat mikrobów. Ich wpływ na organizm jest szczególnie odczuwalny przez najmłodszych. Ochrona dzieci na wszelkie możliwe sposoby jest czymś oczywistym, dlatego walka o jak najlepsze zdrowie będzie dla rodzica priorytetem.

czytaj całość

Colostrum - skarbnica związków o prozdrowotnych właściwościach 14-11-2018

Colostrum to łacińska nazwa określająca płyn wydzielany wraz z pierwszym mlekiem samicy bydła. Do jego produkcji dochodzi pod koniec ciąży i w pierwszych dniach po porodzie. Substancja jest nazywana również młodziwem lub siarą. Młodziwo obfituje w substancje odżywcze wspierające działanie systemu immunologicznego. Jaki jest wpływ colostrum na organizm człowieka? Czy warto z niego skorzystać?

czytaj całość

Problemy kardiologiczne dzieci 12-07-2018

Wbrew pozorom arytmia serca nie dotyczy wyłącznie dorosłych, odnotowuje się ją często również wśród dzieci. Może być wrodzona lub nabyta, mieć charakter trwały lub przejściowy, w wielu przypadkach zdiagnozowanie przyczyny arytmii jest niezwykle trudne.

czytaj całość

Rehabilitacja dzieci w Katowicach - komu warto zaufać? 04-06-2018

Choć ciężko wskazać jedną definicję terminu „rehabilitacja”, to jednak powszechnie pojmowana jest ona jako proces medyczno-społeczny, którego głównym zadaniem jest poprawa jakości życia osób niepełnosprawnych. W ramach rehabilitacji podejmowany jest szereg zabiegów zmierzających do przywrócenia osobom niepełnosprawnym fizycznie lub psychicznie pełni zdrowia lub jego znacznego polepszenia oraz przystosowania tych osób do czynnego uczestniczenia w życiu społecznym.

czytaj całość

Mały pacjent, duże wyzwanie 11-04-2018

Odpowiedzialność za zdrowie i życie pacjenta, troska o jego komfort i pomoc w dochodzeniu do zdrowia to coś więcej niż tylko praca. To wymagająca zaangażowania i ciągłego skupienia misja. Niezależnie od tego w jakim wieku jest pacjent, lekarze i pielęgniarki robią wszystko co w ich mocy by pomóc choremu. Paradoksalnie, wyzwanie jest tym większe im mniejszy jest pacjent. Praca z nimi jest nie tylko wymagająca emocjonalnie, ale również często utrudniona ze względu na bariery komunikacji. 

czytaj całość

Atopowe zapalenie skóry u dzieci - przebieg i leczenie choroby 06-03-2018

Atopowe zapalenie skóry, znane również jako AZS to jedna z chorób będących manifestacją atopii. Atopia to według definicji wprowadzonej przez Cooke'a i Coca to uwarunkowana genetycznie nadwrażliwość organizmu na substancje go otaczające. Na poziomie komórkowym jest to nadmiernie wyrażona odpowiedź układ immunologicznego na małą dawkę antygenu, która klinicznie manifestuje się w bardzo różny sposób. Oprócz atopowego zapalenie skóry do chorób atopowych zaliczamy również astmę oskrzelową, pokrzywkę, a także katar sienny i alergiczne zapalenie spojówek. Schorzenia te mogą występować oddzielnie, bądź też tworzyć konglomeraty chorób (np. atopowe zapalenie skóry i astma oskrzelowa, pokrzywka i alergiczne zapalenie spojówek).

czytaj całość

Choroby oczu w wieku dziecięcym 27-12-2017

U noworodków można zaobserwować zaczerwienione białka oczu i opuchnięte powieki - to normalna reakcja obronna organizmu, spowodowana nagłym wpływem jasnego światła drażniącego oczy. Objawy te ustępują, gdy wzrok dziecka przyzwyczaja się do nowych warunków. Jednak nie zawsze problemy z oczami znikają. Choroby tego narządu u dzieci mogą być wrodzone, nabyte lub występujące w formie różnych infekcji zakaźnych.

czytaj całość

Czym jest laktoferyna? 13-11-2017

W mediach często spotkać można się z negatywnymi opiniami na temat spożywania mleka krowiego, które jest posądzane o niekorzystne działanie dla naszego zdrowia. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z faktu, że stanowi ono niezwykle cenne źródło laktoferyny wykazującej szereg właściwości prozdrowotnych – działa ona przeciwbakteryjnie, immunostymulująco i przeciwwirusowo. Mleko krowie zaleca się podawać dzieciom powyżej 3 roku życia, lecz mleko kobiece i odżywcze mieszanki dla najmłodszych również stanowią dobre źródło omawianej glikoproteiny.

czytaj całość

Ergonomiczne biurko na zdrowie 07-07-2017

Zdrowy styl życia staje się coraz modniejszy. Czy jednak na pewno wiemy, co kryje się pod pojęciem dbania o własny organizm i co zrobić, aby przez długie lata cieszyć się dobrym samopoczuciem i doskonałą kondycją fizyczną?

czytaj całość
Poprzednie123...Następne