zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Rak żołądka, dlaczego taki groźny. 19-10-2018

Za poznane czynniki ryzyka raka żołądka uważa się palenie papierosów, nieprawidłową dietę (żywność konserwowana, zawierające duże ilości soli, uboga w błonnik), zmiany zapalne błony śluzowej żołądka z zanikiem, dysplazją, przewlekłe zapalenie żołądka z zakażeniem Helicobacter pylori, polipy żołądka o średnicy przekraczającej 2cm.

czytaj całość

Tomografia czy rezonans? Oto jest pytanie.19-10-2018

Na czym więc dokładnie polega różnica między tomografią a rezonansem i kiedy się te badania wykonuje?

czytaj całość

Podróże dalekie i bliskie, przyjemność czy niebezpieczeństwo? 19-10-2018

Od kilku lat co roku coraz więcej Polaków wyjeżdża w tropiki.  Ale czy powrót do rodzimego naszego kraju jest tylko wypełniony wspaniałymi wspomnieniami oraz przepięknymi zdjęciami? Czy może możemy przywieźć „coś” dodatkowego?.... Ale co? 

czytaj całość

Lista artykułów

Wapń nie tylko dla kości 11-12-2017

Aż do 99% wapnia w organizmie człowieka znajduje się w kościach. Jednak nie tylko układ kostny ucierpi w wyniku diety niedoborowej w tej pierwiastek. Wapń jest składnikiem niezbędnym również dla układu krwionośnego oraz nerwowego.

czytaj całość

Zasada działania rezonansu magnetycznego 06-11-2017

Jedną z nowoczesnych i zarazem najistotniejszych metod leczenia jest bardzo dokładna terapia rezonansem magnetycznym. Specjalistyczne naświetlanie tkanek w ciele człowieka pozwala na skuteczną stymulację komórek u osób cierpiących na choroby zwyrodnienia stawów oraz osteoporozę, czyli zanik masy kostnej. Odbudowa chrząstek, tkanek oraz kości jest możliwa dzięki zamieszczonemu w rezonansie elektromagnesowi, który wytwarza pole magnetyczne.

czytaj całość

Poroniłaś? Skorzystaj z szansy, dzięki której poznasz prawdziwą przyczynę poronienia 04-10-2017

Przyczyny poronienia – ok. 70% to wady genetyczne dziecka.

Powstają spontanicznie: w czasie tworzenia się komórek rozrodczych, w momencie ich połączenia lub krótko po zapłodnieniu. 

czytaj całość

Poroniłaś i szukasz przyczyny? Zacznij od genetyki! 04-10-2017

Szukając przyczyny utraty ciąży, warto więc wykonać badania DNA. Dzięki nim możemy zdecydowanie szybciej dowiedzieć się, dlaczego ciąża zakończyła się zbyt wcześnie i tym samym lepiej przygotować do kolejnej.

czytaj całość

Mikroskop biologiczny, metalograficzny i stereoskopowy - do czego służą? 10-10-2017

Mikroskopy biologiczne są zdecydowanie najczęściej kupowanym modelem mikroskopów badawczych. Zapewniają wysoki standard pracy za stosunkowo niską cenę.

czytaj całość

Najbardziej uciążliwe i trudne w wyleczeniu choroby skórne 29-08-2017

Chorób skóry są dziesiątki, jednak niektóre z nich mijają szybko, a inne są mało poważne i nie dają zbyt uciążliwych objawów. Niestety, nie dotyczy to łuszczycy, atopowego zapalenia skóry oraz egzemy. Schorzenia te bywają bardzo uciążliwe, a ich leczenie to często droga przez mękę.

czytaj całość

Mammografia czy badanie USG? 08-08-2017

Badanie piersi powinno być wykonywane rutynowo – nie tylko wtedy, gdy wyczujemy jakieś zmiany pod palcami podczas samobadania. Wiele kobiet nie wie jednak, na które z badań się zdecydować. To zaś zależy od kilku czynników.

czytaj całość

Test DNA ? najlepszy sposób diagnostyki celiakii 07-07-2017

95% chorych na celiakię nie zdaje sobie sprawy ze swojej choroby. Jeśli towarzyszą Ci trądzik, krosty i inne problemy skórne – możesz być wśród nich. 

czytaj całość

Kto potrzebuje stymulatora serca? Wskazania do wszczepienia rozrusznika 29-06-2017

Na całym świecie co roku przeprowadza się ponad 400 tys. zabiegów wszczepienia rozrusznika serca. W Polsce liczba operacji wynosi około 16 tys. rocznie, przy czym dla około 60-70% pacjentów są to pierwsze implantacje (1). W jakich przypadkach wszczepienie stymulatora serca jest uzasadnione? Jakie są najważniejsze wskazania do wykonywania tego typu zabiegów? Sprawdzamy!

czytaj całość

Nietrzymanie moczu ? jak sobie z tym radzić? 29-06-2017

Popuszczanie niewielkich ilości moczu podczas kichania lub podnoszenia ciężkich przedmiotów, niemożność „zdążenia” do łazienki – to początkowe oznaki dolegliwości zwanej nietrzymaniem moczu. Ze względu na budowę anatomiczną oraz gospodarkę hormonalną ta przypadłość znacznie częściej dotyka kobiet niż mężczyzn. Co więcej, cierpią na nią nie tylko starsi, lecz również młode osoby, nawet ok. 20-25 roku życia. Większość kobiet jako środek zaradczy stosuje wkładki higieniczne, jednak nie jest to jedyny sposób na poradzenie sobie z nietrzymaniem moczu.

czytaj całość
Poprzednie123...Następne