zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

Rak żołądka, dlaczego taki groźny. 13-01-2021

Za poznane czynniki ryzyka raka żołądka uważa się palenie papierosów, nieprawidłową dietę (żywność konserwowana, zawierające duże ilości soli, uboga w błonnik), zmiany zapalne błony śluzowej żołądka z zanikiem, dysplazją, przewlekłe zapalenie żołądka z zakażeniem Helicobacter pylori, polipy żołądka o średnicy przekraczającej 2cm.

czytaj całość

Tomografia czy rezonans? Oto jest pytanie.13-01-2021

Na czym więc dokładnie polega różnica między tomografią a rezonansem i kiedy się te badania wykonuje?

czytaj całość

Podróże dalekie i bliskie, przyjemność czy niebezpieczeństwo? 13-01-2021

Od kilku lat co roku coraz więcej Polaków wyjeżdża w tropiki.  Ale czy powrót do rodzimego naszego kraju jest tylko wypełniony wspaniałymi wspomnieniami oraz przepięknymi zdjęciami? Czy może możemy przywieźć „coś” dodatkowego?.... Ale co? 

czytaj całość

Lista artykułów

Rezonans dróg żółciowych - na czym polega badanie? 06-01-2021

Cholangiografia MR, czyli inaczej rezonans magnetyczny dróg żółciowych, to bezbolesne i bezinwazyjne badanie, które pozwala określić ich stan. Podczas badania oceniane są także wątroba i trzustka. Dowiedz się, jak ono przebiega i kiedy jest zalecane.

czytaj całość

Testy genetyczne w Warszawie - jedno badanie, a tak wiele odpowiedzi. 21-12-2020

Testy genetyczne w Warszawie to odpowiedź na różne dolegliwości u coraz młodszych osób. Dzięki nim można się dowiedzieć, co sprawia, że wciąż czujemy się wzdęci i ociężali.

czytaj całość

Jak interpretować wyniki badań krwi? 13-10-2020

Interpretacja wyników krwi nie jest zbyt trudna, jednak należy wiedzieć, co oznaczają dane skróty i jakie powinny być normy. Interpretacja wyników pozwoli nam zobaczyć, czy przypadkiem z naszym ciałem nie dzieje się nic złego. Każda nieprawidłowość działania organizmu ma odbicie w wynikach krwi. 

czytaj całość

Co może być przyczyną występowania białka w moczu? 07-09-2020

Przyczyny występowania białka w moczu mogą być zróżnicowane. Bardzo rzadko się zdarza, aby białko wystąpiło samoistnie. Pamiętaj, że samo pojawienie się białka nie jest przyczyną choroby, tylko jej objawem.

czytaj całość

Międzynarodowe świadectwo zdrowia, jakie badania i gdzie zrobić? 07-09-2020

Wystawienie certyfikatu odbywa się według takich samych procedur w każdym kraju. Otrzymuje się je od uprawnionego lekarza zaakceptowanego przez Urząd Morski w danym kraju. Najczęściej wystawia je lekarz medycyny pracy lub sportowy. Zaświadczenie wydawane jest na specjalnym formularzu, na którym widoczny jest kraj bandery.

czytaj całość

Czy możesz odmówić pacjentowi wydania wyników laboratoryjnych 02-08-2020

Wydawanie wyników badań budzi czasem wątpliwości. Dotyczą one m.in. tego, czy pacjent może odebrać wyniki badań osobiście, czy jedynie podczas wizyty u specjalisty? Czy istnieją obostrzenia związane z dostępem do wyników drogą e-mailową? Sprawdź, czy można ograniczyć dostęp do tych dokumentów.

czytaj całość

Lactobacillus reuteri ? zobacz, co musisz wiedzieć o tych bakteriach! 15-05-2020

Lactobacillus reuteri to jedne z najlepiej przebadanych do tej pory probiotyków. Badania te, przez lata, dotyczyły ich stosowania z udziałem zdrowych noworodków, dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. To szczep bakterii, który może nam pomów w naprawdę wielu problemach zdrowotnych, stąd jego suplementacja może okazać się wskazana. Warto więc dowiedzieć się o nim więcej!

czytaj całość

Masz bóle głowy? Badanie angio rezonansem 06-04-2020

W dzisiejszych czasach wiele osób zmaga się bólami głowy. Wynika to z wielu różnych przyczyn - jedną z głównych jest nasz szybki tryb życia (wynikający z nagromadzenia wielu obowiązków), który może powodować nadciśnienie tętnicze krwi czy napięciowe bóle głowy

czytaj całość

Lipidogram ? co musisz widzieć o badaniu 30-12-2019

Lipidogram to badanie mające na celu wykrycia poziom cholesterolu oraz trójglicerydów w organizmie pacjenta. Jest to dość istotne badanie z punktu bardzo wielu lekarzy. Ustalenie poziomu cholesterolu, odpowiednio tego "dobrego i tego "złego", dostrzeżenie ewentualnych zmian może pozwolić określić między innymi ryzyko zagrożenia miażdżycą, a dalej również chorobą wieńcową.

czytaj całość

Nowy, lepszy poziom skutecznej medycyny 01-10-2019

Umiejętne postawienie diagnozy i zaproponowanie skutecznego leczenia, to najważniejsze zadanie każdego lekarza. Jeśli chodzi o życie ludzkie, to nie możemy mieć żadnych wątpliwości.

czytaj całość
Poprzednie123...Następne