zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Zapalenie mieszków włosowych a depilacja 29-11-2017

Czym jest zapalenie mieszków włosowych?

 

Żeby zrozumieć związek między depilacją plastrami a zapaleniem mieszków włosowych, najpierw trzeba zrozumieć, czym jest właśnie zapalenie mieszków włosowych.  Mieszki włosowe to kanaliki, z których wyrastają włosy. Znajdują się w nich ujścia gruczołów łojowych, mają też odmienną florę bakteryjną niż skóra.

 

Do powstania zapalenia mieszków włosowych może dojść pod wpływem czynników infekcyjnych lub nieinfekcyjnych. W przypadku zapalenia infekcyjnego, stan chorobowy wywoływany jest przez bakterie, wirusy lub grzyby, które wnikają do mieszka. Może się to dziać podczas golenia lub depilacji.

 

Do przyczyn nieinfekcyjnych zaliczamy czynniki mechaniczne i chemiczne. Czynniki mechaniczne związane są z podrażnianiem skóry, np. przez za ciasne ubranie. Z kolei chemiczne czynniki to drażniące kosmetyki oraz leki.

 

Objawy

 

Najbardziej charakterystycznym objawem zapalenia mieszków włosowych są krostki powstające u ujścia mieszków. Wypełnione mogą być przezroczystym płynem lub ropą, a skóra wokół nich jest zaczerwieniona. Ze środka krostki wyrasta włosek, ale nie zawsze jest on zauważalny.

 

Depilacja woskiem

 

Nie można jednoznacznie stwierdzić, czy depilacja woskiem powoduje zapalenie mieszków włosowych. U części osób, które zmagały się z tym problemem podczas tradycyjnego golenia, problem znika, gdy decydują się na depilację woskiem. Warunkiem jest jednak przeprowadzenie zabiegu w profesjonalnym gabinecie. Tylko odpowiednio przeprowadzona depilacja może pomóc pozbyć się stanu zapalnego.

 

Często jednak zapalenie mieszków włosowych powodowane jest również przez depilację. W takich wypadkach nawet prawidłowo przeprowadzony zabieg może prowadzić do pojawienia się krostek. Wtedy należy szukać innych rozwiązań.

 

Depilacja laserowa

 

Depilacja laserowa to najskuteczniejsza metoda leczenia zapalenia mieszków włosowych. Podczas zabiegu eliminowane są wszystkie przyczyny powstawania problemu. Pozbywamy się zarówno samych włosków, jak i konieczności golenia i depilacji. Zabieg można przeprowadzać zarówno wyłącznie na obszarze, w którym występuje stan zapalny, jak i na większych partiach ciała. Depilacja laserowa jest całkowicie bezpieczna.

 

Przebieg zabiegu

 

Zabieg przeprowadza kosmetolog, który przykłada głowicę lasera miejsce przy miejscu. Światło niszczy włoski wraz z komórkami macierzystymi, dzięki czemu nie są one zdolne do ponownej regeneracji.

 

Sekret skuteczności depilacji laserowej Vectus tkwi w czytniku melaniny Skintel. Dzięki temu urządzenie automatycznie dobiera optymalną moc lasera. Podczas serii zabiegów zlikwidowanych zostaje 95% włosków. W ciągu 12 miesięcy może pojawić się pozostałe 5%. Usuniemy je podczas jednej, dodatkowej wizyty. ~ mówi kosmetolog Natalia Munda z Clinica Cosmetologica w Gdańsku

 

Jak pacjentki reagują na depilację laserem Vectus?

Przed zabiegiem najbardziej obawiałam się bólu. Niepotrzebnie, ponieważ, jak wyjaśniła mi pani kosmetolog, laser Vectus posiada specjalną nakładkę chłodzącą, która zapobiega nieprzyjemnym odczuciom podczas zabiegu. To prawda! Nie czułam żadnego bólu. To nie wszystko. Od ostatniego zabiegu minęło już pół roku, a ja nie mam ani włosków, ani krostek!

 

Więcej o depilacji laserem Vectus przeczytasz na stronie: https://clinicacosmetologica.pl/zabieg/laser-depilacyjny-palomar-vectus/

 

Okiem Lekarza

Depilacja laserem Vectus to najskuteczniejsze rozwiązanie w przypadku zapalenia mieszków włosowych. Wielu swoim pacjentom zalecam takie właśnie zabiegi. Popularne kremy i maści przeciwzapalne poprawiają stan skóry, ale niestety nie na zawsze – zapalenie mieszków włosowych bardzo często wraca. To jest właśnie największa przewaga depilacji laserowej. W tym wypadku źródło problemu eliminowane jest permanentnie. Co istotne, zabiegi są w pełni bezpieczne i nie odbijają się negatywnie na zdrowiu oraz ogólnym stanie skóry. - mów dr n.med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog z Clinica Dermatologica w Gdańsku

 

Umów się na bezpłatną konsultację w Clinica Cosmetologica Gdańsk

Clinica Cosmetologica dr Igor Michajłowski
ul. Skłodowskiej-Curie 3
80-210 Gdańsk
tel. +48 791 604 604

Komentarze

dodał: ~*GOSIA GOSIA* | 2017-12-11 11:25:55

Ja tez bylam niedawno na laserze Vectus bo zapalenie mieszkow wlosoowych mialam od dawna i naprawde polecam. Laser na medal!!

dodał: sportowiec | 2017-11-28 11:53:04

w koncu moj problem z owlosieniem na klacie sie skonczyl (a trenuje duzo wiec to mi przeszkadzalo i krepowalo), mialem obawy co do lasera Vectus, ale tak jak @Roksankaa jestem zadowolony z efektow, polecam Clinice z Gdanska

dodał: ~Roksankaa | 2017-11-24 08:42:44

Miałam kilka zabiegów właśnie laserem Vectus (dużo o nim czytałam, a nawet słyszałam w radiu) i naprawdę mogę polecić, jednakże musiałam niestety jechać z Tczewa do Gdańska bo w Gdańsku jest ten laser. Nie mam ani jednego włoska na rękach i na pupie.