zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Z czego składa się kroplówka na kaca? 06-04-2020

Z czego składa się kroplówka na kaca?

W walce z kacem trudno o odniesienie sukcesu. Bardzo często po prostu godzimy się z takim stanem rzeczy i decydujemy się na przeczekanie tego wyjątkowo dolegliwego dnia. Wcale jednak nie musi tak być. Nawet silne zatrucie można skutecznie pokonać, wykorzystując w tym celu kroplówkę na kaca. Odpowiednio dobrany zestaw elementów pozwoli jednocześnie pozbyć się wszystkich objawów i błyskawicznie odzyskać siły. Usługę tego typu proponuje wiele firm medycznych. Przed skorzystaniem z niej warto jednak przede wszystkim zapoznać się ze składem preparatu. W znacznym stopniu właśnie od niego zależeć będzie skuteczność całej procedury.

 

Kroplówka na kaca – sposób na odtrucie

 

Istnieje wiele domowych sposobów na poradzenie sobie z kacem. Jedne z nich naprawdę działają, inne mogą być uznane jedynie za placebo. Aby zwalczenie zatrucia alkoholowego było możliwe, należy zastosować sprawdzone preparaty, wykorzystujące substancje pozwalające na zwalczanie przyczyn takiej reakcji organizmu. W tym celu można skorzystać z usług pogotowia kacowego, takiego jak KacDoktor, oferującego kroplówkę na kaca - https://www.kacdoktor.pl/odtrucie-po-alkoholu. Przeprowadzana przez medyków procedura jest w pełni bezpieczna, szybka i – co najważniejsze – pozwala na szybkie uporanie się z objawami. Kolejną zaletą jest możliwość zaaplikowania kroplówki z dojazdem do klienta. Aby z niej skorzystać, nie trzeba więc nawet wychodzić z domu.

 

Kroplówka na kaca: skład

 

Leczenie kaca kroplówką jest tak skuteczne dzięki doskonale dobranemu składowi. Ten jest dostosowany do potrzeb organizmu wymęczonego zatruciem alkoholem etylowym. Jednocześnie pozwala na walkę z kilkoma objawami. Przede wszystkim nawadnia, zapewniając odpowiedni poziom elektrolitów wypłukanych na skutek hucznej imprezy. W organizmie znajdzie się także utracony magnez, kluczowy dla właściwej pracy układu nerwowego. Poza tym kroplówka na kaca zawiera również pełen zestaw witamin, w tym tych z grupy B i C, będących antyoksydantami – substancjami zwalczającymi niszczycielskie z punktu widzenia organizmu wolne rodniki. Ważnym elementem kroplówki na telefon są również specjalnie dobrane leki: te wykazują się działaniem przeciwwymiotnym, przeciwbólowym i uspokajającym. Leczenie kaca kroplówką przynosi więc znakomite rezultaty i działa naprawdę szybko.

 

Działanie antyoksydantów

 

Oprócz witaminy C działaniem antyoksydacyjnym wyróżnia się również koenzym Q10, wykorzystywany również w składzie kroplówek na kaca. Jego podstawowym zadaniem jest neutralizowanie wolnych rodników – cząsteczek z zerwaną parą elektronową, które przyspieszają procesy starzenia oraz mogą prowadzić do wielu poważnych chorób. Do powstawania wolnych rodników przyczynia się nie tylko alkohol. Ma na nie wpływ nasz tryb życia, palenie papierosów, niezdrowa dieta oraz przyjmowane leki. Jeżeli więc mamy styczność z większą liczbą czynników ryzyka, kroplówka z dojazdem do klienta może stać się dobrym pomysłem również na ogólne odtrucie organizmu.

 

Ornityna – na ratunek wątrobie

 

Jednym z elementów kroplówki na kaca jest również ornityna – substancja naturalnie występująca w naszym organizmie, odpowiedzialna za ważne procesy detoksykacyjne zachodzące w wątrobie. Zwiększenie jej poziomu pomaga ochronić ten niezwykle cenny i równocześnie najbardziej narażony na efekty zatrucia organ. Dostarczenie ornityny do organizmu umożliwia także obniżenie poziomu szkodliwego amoniaku oraz usprawnienie metabolizmu. Dzięki temu kroplówka na telefon nie tylko pomaga doraźnie, redukując objawy zatrucia, ale również poprawia ogólny stan zdrowia i wpływa długofalowo na samopoczucie.

Komentarze