zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Wyszukiwarka artykułów:

Wzrost świadomości, dzięki dobrej psychoterapii 16-04-2019

Droga ku świadomości dzięki psychoterapii

 

Jako dorośli ludzie z każdym krokiem zdobywamy cenne doświadczenia, by iść przez życie coraz pewniejszym krokiem. Nie zmienia to jednak faktu, że przez długie lata musimy dbać o wypracowanie sobie pewności siebie i budowanie poczucia własnej wartości. Zdarza się, że osiągnięcie takiej stabilności przychodzi z trudem i wymaga wiele pracy. Zwłaszcza osoby, którym w dzieciństwie brakowało miłości i życzliwego wsparcia mają kłopot z wiarą w siebie. Sporo wysiłku może ich kosztować zmierzanie ścieżką życia ze wzrokiem skierowanym wprzód i unikaniem pokusy oglądania się za siebie.


Fachowa opieka i atmosfera otwartości

 

Czasem w wyniku trudnych sytuacji brakuje sił, aby samodzielnie wstać z kolan. Najrozsądniej będzie poprosić kogoś o pomoc. Najlepiej, aby nie była to przypadkowa osoba. Rozwiązaniem wartym rozważenia jest życzliwy i dobry psychoterapeuta Poznań to miasto, w którym mamy szansę znaleźć wielu profesjonalistów. Psychoterapeuta potrafi słuchać bez oceniania i pomaga znaleźć błędne schematy życiowe, w które niejednokrotnie wpadamy. Pomaga nazywać emocje, słucha swoich pacjentów w taki sposób, aby zadać umiejętne pytania i znaleźć przyczyny lęków i pojawiających się emocji. Dużą popularnością i skutecznością cieszy się psychoterapia poznawczo-behawioralna. Daje ona szansę uporać się z trudnymi doświadczeniami.

 

Sporo osób rozumie, jak skuteczna może być psychoterapia Poznań to miasto, w którym coraz więcej osób nie boi się zwracać o pomoc. Taka świadomość własnych potrzeb jest oznaką dojrzałości i milowym krokiem ku lepszej percepcji.

Komentarze