zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Wyszukiwarka artykułów:

Wzdęcia, kolki i zaparcia u dzieci - jak radzić sobie z problemami trawiennymi niemowląt? 17-08-2017

Żołądek dziecka może też być osłabiony z różnych innych powodów, które przyczyniają się do problemów trawiennych. Warto poznać możliwe przyczyny dziecięcych dolegliwości układu pokarmowego, by wiedzieć jak z nimi walczyć i jak szybko przynieść ulgę swojemu dziecku.

 

Jak rozpoznać zaparcia u dzieci?

 

Niemowlęciu towarzyszą różne problemy trawienne. Zaparcia u dzieci zdarzają się dość często. Aby rozpoznać czy maluszek ma problemy z wypróżnianiem, trzeba go uważnie obserwować. Jeśli dziecko wypróżnia się rzadziej niż zwykle, może to być sygnałem problemów z brzuszkiem. Do pierwszego roku życia częstotliwość wypróżniania u dzieci jest różna i zależy np. od sposobu karmienia, dlatego nie można stwierdzić zaparcia u dziecka tylko na tej podstawie. Zaparciom najczęściej towarzyszą też wzdęcia. Niemowlę zapewne boli brzuszek, dlatego jest też dość marudne, niespokojne i może odmawiać posiłku. Sygnałem dla rodziców powinna być tez konsystencja kupki - twardy i suchy stolec także oznacza problemy żołądkowe. Przyczyny zaparć u dzieci są różne. Najczęściej wywołane są niedojrzałością układu trawiennego lub błędów w żywieniu (w codziennym menu może być zbyt mało płynów lub zbyt dużo pokarmów powodujących wzdęcia np. ryżu)

 

Sprawdzone sposoby na zaparcia u dzieci

 

Sposoby na walkę z problemy trawiennymi zależą od ich przyczyny. Zaparcia u dzieci karmionych sztucznie mogą wymagać zmiany mleka modyfikowanego (po konsultacji z lekarzem). Warto też między posiłkami podawać dziecku płyny. Być może posiłek dziecka jest zbyt gęsty, co także może wpływać na bóle brzuszka i kłopoty z wypróżnieniem. Dzieci karmione naturalnie można częściej przystawiać do piersi. Gdy maluszek ma już rozszerzoną dietę, warto zmniejszyć ilość produktów mogących przyczyniać się do wzdęć (np. jabłek czy kaszek kukurydzianych i ryżowych). Wśród specjalistycznych produktów polecanych na zaparcia u dzieci znajduje się mleko modyfikowane Humana, które dostępne jest pod adresem: http://humana-baby.pl/produkt/humana-anticolic-mleko-modyfikowane-w-proszku-przy-wzdeciach-zaparciach-i-kolkach-300g/. Do jego zalet należy:

  • Możliwość stosowania mleka jako jedynego pokarmu dziecka w pierwszych miesiącach życia lub jako pokarmu uzupełniającego w karmieniu mieszanym.

 

  • Zawartość specjalnego rozdrobnionego białka, które jest trawione szybciej i wpływa na rozluźnienie stolca.

 

  • Obniżona zawartość laktozy zapobiega pojawianiu się wzdęć.

 

  • Prebiotyki wspierają układ pokarmowy niemowlęcia pomagając mu w powrocie do prawidłowego funkcjonowania.

 

 

Skuteczna walka z kolkami, wzdęciami i zaparciami u dzieci, możliwa jest dzięki opatentowanej recepturze mleka, które oprócz walki z problemami trawiennymi, zaspokaja też wszystkie potrzeby żywieniowe dziecka. Warto podkreślić, że jest to produkt specjalistyczny i jego podawanie dziecku powinno zostać skonsultowane z pediatrą.

 

Komentarze