zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Stomatologia estetyczna, czyli implanty, wybielanie i co jeszcze? 02-08-2020

Jakie więc zabiegi oferuje stomatologia estetyczna?


Skaling i piaskowanie zębów

W większości gabinetów stomatologicznych najpopularniejszym zabiegiem jest oczywiście skaling zębów. Mowa tutaj o usuwaniu kamienia nazębnego, który gromadzi się najczęściej w okolicach szyjek zębowych. Zabieg ten jest polecany nie tylko z estetycznego, ale również zdrowotnego punktu widzenia. Kamień nazębny niestety bardzo często prowadzi nie tylko do stanów zapalnych dziąseł, ale również do próchnicy i paradontozy.

Piaskowanie zębów, to kolejny zabieg dzięki któremu można pozbyć się kamienia i osadów nazębnych. Z praktycznego punktu widzenia piaskowanie bardzo często stanowi uzupełnienie powyżej opisanego skalingu. Dzięki piaskowaniu, można rozwiązać mniejsze i większe problemy z przebarwieniami zębów.


Zabiegi wybielania zębów

W Polsce coraz większym zainteresowaniem cieszą się także zabiegi wybielania zębów. Najskuteczniejszym sposobem na wybielenie zębów jest skorzystanie z pomocy nowoczesnej lampy. Po nałożeniu na zęby specjalnego preparatu naświetla się je przez około 30 minut. Dzięki nowoczesnej technologii możliwe jest osiągnięcie śnieżnobiałych zębów nawet po jednej wizycie. W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się także nakładkowe wybieranie zębów. Po dokładnym usunięciu kamienia nazębnego i wyleczeniu wszystkich ubytków, stomatolog robi specjalny odlew kształtu zębów. Wycisk ten umożliwia stworzenie perfekcyjnie pasującej nakładki, które nakładane są na zęby po wcześniejszym nałożeniu specjalnego żelu. Cały proces wybielania zębów można przeprowadzić w domu i zajmuje on od 2 do 4 tygodni.


Licówki

Współczesna stomatologia estetyczna zajmuje się także wszelkimi zmianami kształtu uzębienia. Skorzystać można między innymi z licówek, które zakłada się na przednią powierzchnię zębów. Na rynku dostępne są porcelanowe i kompozytowe licówki, które stosuje się nie tylko w przypadku trwałych przebarwień zęba, ale również przy nieestetycznym kształcie albo złamaniu.


Implanty zębów

Na samym końcu warto wspomnieć o implantach zębów. Mowa tutaj oczywiście o tytanowym elemencie w kształcie śluby, który zastępuje rolę korzenia zęba. Z praktycznego punktu widzenia implanty zębów, są tak naprawdę protezą korzeni, na których to bez żadnego większego problemu, można zamocować kompozytową koronę zębową. Dzięki implantom można odbudować pojedyncze zęby bez potrzeby ingerowania w sąsiadujące zęby. Implanty zębowe zapobiegają resorpcji, czyli zanikowi kości. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że brak nawet jednego zęba, może mieć wpływ na rozsuwanie się lub pochylanie pozostałych zębów. Umiejętnie wszczepione implanty stomatologiczne są także doskonałą podstawą dla koron i protez. Jest to idealny wybór dla tych osób, które chcą raz na zawsze zapomnieć o wypadającej protezie. Biokompatybilne materiały są szybko przyswajane przez organizm i mogą służyć przez całe życie. Z praktycznego punktu widzenia jedyną wadą implantów zębów jest dość wysoka cena, ale na szczęście sytuacja ta z miesiąca na miesiąc się zmienia, dzięki czemu coraz więcej ludzi może skorzystać z dobrodziejstwa implantów.

Więcej na temat implantów zębów oraz zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej na stronie kliniki Wójcik Dental Clinic 

Komentarze