zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Sprzęt medyczny - jak go zdobyć? 18-06-2019

 

 

Dla wielu osób konieczność zakupu sprzętu medycznego to spora trudność. Tak ze względu na nieumiejętność oceny konkretnego sprzętu i problemy z jego dopasowaniem do potrzeb konkretnego pacjenta, jak i ze względu na koszty. Wiele osób nie jest przygotowanych na tego typu wydatki, które pojawiają się w życiu dość nieoczekiwanie - czy to w wyniku choroby, czy też wypadku. Są jednak pewnego rozwiązania i alternatywy, o których warto pamiętać.

  • Jak obniżyć koszty sprzętu medycznego?
  • Wypożyczanie zamiast kupowania.

 

Jak obniżyć koszty sprzętu medycznego?

 

Najczęściej ogromnym problemem samego pacjenta lub jego rodziny są koszty związane z zakupem sprzętu medycznego. Nie da się ukryć, że łóżka rehabilitacyjne, wózki inwalidzkie, kule, koncentratory tlenu czy zestawy przeciwodleżynowe to drogie produkty, których zakup zawsze jest mniejszym lub większym obciążeniem dla domowego budżetu. Pacjenci i ich bliscy często nie potrafią również ocenić, czy droższy produkt jest rzeczywiście lepszy i wart swej ceny. W tego typu wyborach dobrze kierować się radą specjalisty, jeśli jednak nie ma możliwości takiej konsultacji, warto przyjrzeć się opiniom dotyczącym konkretnych producentów sprzętu medycznego i ich dystrybutorom. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest zakup sprzętu medycznego przez internet. Na https://www.akson.pl/ znaleźć można szeroki wybór sprzętu, którego cena niejednokrotnie jest niższa niż cena analogicznych produktów w sklepach stacjonarnych. Co ważne, sklepy internetowe ze sprzętem medycznym służą pomocą i wsparciem dla pacjentów, dzięki możliwości konsultacji z ekspertami i specjalistami. Pomagają oni w wyborze, odpowiadają na pytania, zwracają uwagę na alternatywne rozwiązania.

 

Wypożyczanie zamiast kupowania

 

Większość sprzętu medycznego jest pacjentom potrzebna jedynie przez określony czas. W dużej mierze są to bowiem produkty rehabilitacyjne, które mają ułatwiać funkcjonowanie w chorobie oraz mają pomagać w procesie rehabilitacji. W takim przypadku wydatek poniesiony na sprzęt medyczny wydaje się często zbyt duży, skoro ma on choremu posłużyć na przykład jedynie przez kilka tygodni lub miesięcy, natomiast z drugiej strony bez niego nie ma mowy o powrocie do zdrowia. W takiej sytuacji ciekawą i wartościową alternatywą jest wypożyczalnia sprzętu medycznego, która pozwala na zdobycie niezbędnych akcesoriów, mniejszym jednak kosztem finansowym. Ponadto, sprzęt ten po okresie wypożyczenia będzie dalej komuś służył, zamiast kurzyć się w domu zdrowego już człowieka. Wypożyczyć można między innymi: kule, łóżka, wózki inwalidzkie, podpórki oraz ortezy.

Komentarze