zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Wyszukiwarka artykułów:

Skuteczne leczenie zaburzeń erekcji 08-05-2017

Czym spowodowane jest zaburzenie erekcji?

Zaburzenie erekcji można mieć różnorodne podłoże: począwszy od problemów natury organicznej (kłopoty urologiczne, hormonalne, układu krążeniowo-sercowego i inne), poprzez urazy mechaniczne (spowodowane ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu), kwestie psychogenne (traumy z dzieciństwa, silne blokady emocjonalne, brak pewności siebie, nadmierny stres, obawa przed niechcianą ciążą partnerki) skończywszy na złożonych przyczynach (na przykład obawa przed stosunkiem może być połączona z chroniczną depresją oraz otyłością). Statystycznie mija średnio pięć lat zanim mężczyzna zgłosi się z problemem do lekarza. Więcej informacji o przyczynach zaburzeń potencji na stronie:
>> https://urodaizdrowie.pl/sprawdzone-sposoby-na-poprawe-sprawnosci-meskiej-potencji.

Rodzaje zaburzeń erekcji

Lekarze wyróżniają cztery podstawowe rodzaje zaburzeń erekcji: lekkie, umiarkowanie, ciężkie oraz bardzo ciężkie. Czterech na pięciu mężczyzn cierpi na zaburzenia erekcji nabyte, czyli wynikające ze złego stylu życia. Co czwarta osoba zmagająca się z trudnościami seksualnymi jest nałogowym palaczem – zawarte w tytoniu i uwalniane podczas palenia substancje smoliste wpływają na nieprawidłowe stężenie enzymu ALT (jest on odpowiedzialny za pracę wątroby). Jedynie co piąty chory cierpi na zaburzenia erekcji od samego początku rozpoczęcia inicjacji seksualnej. Niestety, Polacy bardzo niechętnie poruszają temat zaburzeń seksualnych. Wielu mężczyzn sięga po suplementy diety i inwestuje w medykamenty nieznanego pochodzenia (mogące okazać się wręcz katastrofalne dla zdrowia) zamiast zwrócić się do lekarza lub farmaceuty w celu uzyskania profesjonalnej medycznej porady.  Jeśli problem zaburzeń erekcji leży po stronie psychiki, to należy zwrócić się do seksuologa lub psychologa, zaś jeśli są spowodowane kwestiami fizycznymi, to niezbędna może okazać się wizyta u urologa lub kardiologa.

Skuteczne leczenie zaburzeń erekcji

Skuteczne leczenie zaburzeń erekcji u dorosłych mężczyzn polega na kompleksowym wdrożeniu procesu leczenia obejmującego:

 

 • Leczenie choroby podstawowej związanej z niedoczynnością organizmu: na przykład cukrzycy, nadciśnienia tętniczego, otyłości, zaburzeń układu krwionośnego, wyrównania poziomu hormonów (warto podkreślić, iż nieprawidłowy poziom hormonów dotyczy od 5% do 10% wszystkich chorych) itp.;
 •  

 • Zmianę trybu życia: przede wszystkim obejmuje zwiększoną aktywność fizyczną, zmianę diety bogatej w witaminy i mikroelementy, ograniczenie a nawet całkowite wykluczenie picia alkoholu, palenia papierosów i zażywania innych odurzających substancji (takich jak dopalacze);
 •  

 • Leczenie farmakologiczne: zamiast suplementów diety warto sięgnąć po lek zawierający aktywne substancje, jak na przykład sildenafil zawarty w preparacie Maxigrago. Sildenafil został zaakceptowany w 1998 roku przez amerykańskie FDA (Food And Drag Administration) jako pierwszy lek w leczeniu zaburzeń erekcji. Więcej informacji znajduje się pod adresem: Sildenafil - Leczenie zaburzeń erekcji - Maxigra Go). Należy jednak pamiętać, że każde przyjmowanie leku powinno zostać skonsultowane z lekarzem lub farmaceutą, ponieważ mogą wystąpić skutki uboczne.
 •  

  Rozpoczynając profesjonalne leczenie zaburzeń erekcji należy także pokonać jeszcze jedną ważną barierę, jaką stanowi tabu na temat problemów natury seksualnej. Nie wolno pod żadnym pozorem ukrywać przed partnerką swojej choroby, ponieważ może to negatywnie wpłynąć na relacje. Unikanie zbliżeń, odtrącanie kobiecej bliskości oraz rozmów na ten temat z pewnością negatywnie odbije się na związku oraz na ogólnej satysfakcji. Seks stanowi jeden z najważniejszych życiowych filarów, dlatego tak ważne jest, aby umieć przełamać tabu i zwrócić się po pomoc – nie tylko do specjalisty, ale także w kontakcie z własną partnerką. Dopiero tak kompleksowe działanie połączone z przyjmowaniem leków oficjalnie dopuszczonych do obrotu aptecznego może znacząco poprawić komfort życia seksualnego dorosłych Polaków.  

  Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

  Komentarze