zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Skuteczna walka z trądzikiem dzięki medycynie estetycznej 25-01-2021

Trądzik zwykle kojarzy się z młodzieżą, u której wypryski są spowodowane burzą hormonalną zachodzącą w organizmie w okresie dojrzewania. Niestety, problem może pojawić się również u starszych osób. Często ropne krostki i zaskórniki dokuczają paniom i panom nawet po 30 roku życia. Jak skutecznie rozprawić się z trądzikiem w tym wieku? Pomocą służy medycyna estetyczna w Katowicach.

 

  1. Trądzik u dorosłych - przyczyny

  2. Medycyna estetyczna na trądzik - zabiegi

 

Problemy z wypryskami na twarzy, dekolcie, plecach i szyi dotykają zwykle młodych osób. Najczęściej są spowodowane burzą hormonalną, która jest naturalnym zjawiskiem w wieku dojrzewania. Niestety, zdarza się, że hormony szaleją znacznie dłużej i trądzik pojawia się również po 30. roku życia. Co wtedy zrobić? Jak walczyć z pryszczami? Odpowiedzią jest medycyna estetyczna.

 

Trądzik u dorosłych - przyczyny

 

W przypadku osób dorosłych problemy skórne są wynikiem burzy hormonalnej lub nie prawidłowej pielęgnacji skóry twarzy. Trądzik może pojawiać się z powodu stosowania pigułek antykoncepcyjnych, przyjmowania leków na niepłodność lub przez nie prawidłowe wykonywanie makijażu i jego nie zmywanie przed snem.

 

Dorośli cierpią nie tylko na trądzik typowy dla nastolatków, ale również na trądzik różowaty. Jego leczenie jest o wiele trudniejsze i nigdy nie powinno być prowadzone na własną rękę. Trądzik różowaty powinien leczyć dermatolog, a kosmetyczka i lekarz medycyny estetycznej mogą dodatkowo zmniejszyć dolegliwości związane ze schorzeniem. Dzięki temu pomimo trudnej postaci trądziku, skóra na twarzy będzie wyglądać zdrowo.

 

Medycyna estetyczna na trądzik - zabiegi

 

Medycyna estetyczna w Katowicach daje wiele możliwości walki z trądzikiem w wieku dorosłym. Na uwagę zasługują zwłaszcza zabiegi wykonywane w renomowanych gabinetach jak choćby https://naturallook.com.pl/. Dzięki nim stan skóry szybko się poprawia, a trądzik rzadziej wiąże się z powstawaniem głębokich blizn i trwałym rozszerzeniem porów.

 

Jakie zabiegi medycyny estetycznej warto wykonać w celu walki z trądzikiem? Skuteczność w zwalczaniu trądziku u dorosłych wykazują kwasy. Hydradermabrazja kwasowa łączy zastosowanie podciśnienia z wykorzystaniem kwasów. Skóra po zabiegu jest głęboko oczyszczona, nawilżona i odmłodzona. Dzięki temu usuwa się z niej nie tylko martwy naskórek i nadmiar sebum, ale również dostarcza się składników odżywczych, które mają pozytywny wpływ na stan cery.

 

Na trądzik można stosować także peelingi chemiczne. Kwas salicyliowy oczyszcza pory oraz zmniejsza widoczność blizn. Dzięki niemu znikają zaskórniki, które są trudne do wyeliminowania innymi metodami. Prócz kwasu salicylowego do peelingów chemicznych używa się kwas glikolowego, azelainowego oraz migdałowego. Kwas glikolowy oczyszcza i zwęża pory oraz zwiększa elastyczność skóry, azelaina zmniejsza łojotok, a kwas migdałowy wykazuje dodatkowe działanie przeciwbakteryjne.

 

U dorosłych z silnym trądzikiem skuteczność wykazuje również mikrodermabrazja. Za jej pomocą usuwa się mątwy naskórek i zwiększa się siłę działania leków na trądzik. Zabieg wygładza niewielkie blizny, zwęża pory oraz rozjaśnia przebarwienia, które pojawiają się wraz z wiekiem. Ostatnim zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej na trądzik jest leczenie za pomocą laserów frakcyjnych. Wiązka lasera działa bakteriobójczo, zwęża pory i łagodzi stany zapalne. W przypadku leczenia laserowego szczególnie ważne jest zadbanie o profesjonalizm osoby wykonującej zabieg. W przeciwnym razie laser przyniesie więcej szkód niż pożytku.

Komentarze