zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Przeszczep włosów ? najlepszy sposób na łysinę 25-07-2018

Żadna metoda walki z łysieniem nie jest skuteczniejsza niż przeszczep włosów Katowice. Poza rzadkimi przypadkami nieprzyjęcia się przeszczepu niemal zawsze gwarantuje on satysfakcjonujące rezultaty. Niemniej jednak metoda ta jest stosowana, dopiero gdy inne sposoby przywrócenia owłosienia zawiodą. Przeszczep wymaga bowiem stosunkowo dużego wydatku oraz jest jednak zabiegiem chirurgicznym, który zawsze niesie ze sobą pewne niebezpieczeństwo.

 

Na czym to polega?

Profesjonalnie przeprowadzany przeszczep włosów Katowice składa się z kilku etapów:

 

1. Przygotowanie do zabiegu – specjalista wyznacza linię włosów, czyli określa granice, w których znaleźć mają się przeszczepione implanty. Ponadto, wykonuje się golenie potylicy, ewentualnie innego miejsca, z którego będą pobierane płaty skóry z mieszkami włosowymi.2. Pobranie materiału – zabieg rozpoczyna się od wycięcia niewielkich kawałków skóry, które posłużą później jako implanty. Najczęściej pobierane są z potylicy, gdyż znajdujące się tam mieszki włosowe wykazują dużą odporność na dihydrotestosteron – pochodną testosteronu, która stanowi główną przyczynę wypadania włosów.3. Podział na implanty – pobrane kawałki skóry dzieli się na implanty zawierające do 3 mieszków włosowych każdy4. Wszczepienie – implanty umieszcza się w wyłysiałe miejsce. Ważna jest odpowiednia odległość między nimi oraz właściwy kąt wszczepiania, gwarantujący naturalny efekt.

 

Przebieg i konsekwencje zabiegu

 

Najczęściej przeszczep włosów Katowice wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, choć możliwe jest też zastosowanie znieczulenia ogólnego. Powikłania po zabiegu są bardzo rzadkie, najczęściej występują jedynie niewielki obrzęk oraz zaczerwienienie, które ustępują po kilku dniach. Zwykle specjalista zaleca zastosowanie antybiotyku w sprayu, który ma zapobiec ewentualnemu zakażeniu, a w konsekwencji odrzuceniu przeszczepu. Ponadto, profilaktycznie przepisuje się również leki przeciwbólowe.

 

Sprawdzony fachowiec

 

Uzyskanie zadowalających efektów zabiegu wymaga przeprowadzenia go przez fachowca, wykorzystującego najnowocześniejsze metody. Dobrymi opiniami cieszy się klinika gdzie możemy znaleźć usługę przeszczep włosów Katowice - Dermapoint. Grono specjalistów pracujących w placówce gwarantuje profesjonalne wykonanie usługi oraz fachową opiekę.

Komentarze

dodał: ~alekks | 2019-09-03 11:11:38

Moim zdaniem jednym ze skuteczniejszych rozwiązań na łysienie u mężczyzn jest coś takiego - http://dopilar.pl/recenzje/profolan-dla-mezczyzn/