zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Pożyczka prywatna - czym jest, kto jej udziela? 14-11-2018

Wielu z nas, niestety nie zdaje sobie sprawy z tego, jak takie zobowiązanie może nas obciążać, zwłaszcza w sytuacji, gdy nasz status materialny, źródło dochodu, ulegnie pogorszeniu lub całkowitej utracie.

 

Na rynku finansowym coraz większą popularnością cieszą się pożyczki prywatne, udzielane społecznie po niższych kosztach niż te, które oferują nam banki lub firmy pozabankowe. Niestety, finansowi eksperci coraz częściej przestrzegają przed taką formą finansowania jak pożyczka prywatna. Dlaczego? O tym, za chwilę. Pożyczka prywatna, jak sama nazwa wskazuje, jest pożyczką udzielaną przez osobę prywatną z jej osobistego kapitału. Prywatni pożyczkodawcy przekonują potencjalnych klientów, że zawarcie umowy wiążę się jedynie z minimum koniecznych formalności, niskim procentem a więc zaniżonymi kosztami oraz łatwą dostępnością. Po pożyczki prywatne sięgają osoby już zadłużone, posiadające obciążenia komornicze lub przechodzące proces windykacji pozasądowej.

 

Finansowa świadomość Polaków jest dość poważnie zaniżona. Spłacamy zaciągnięte kredyty czy pożyczki, zaciągając kolejne. W ten sposób spirala się nakręca. Rozwiązanie w postaci kolejnego długu nie tylko nie rozwiązuje problemu owego zadłużenia ale wpędza nas w kolejne kłopoty.

 

W przypadku “rozpędzenia się” w pożyczaniu pojawi się konieczność jak najszybszego uporządkowania spraw finansowych. Pomocna może okazać się pożyczka konsolidacyjna. Polega ona na tym, iż kapitał pożyczki konsolidacyjnej zostanie przeznaczony na spłatę pozostałych zobowiązań. Ofert jest sporo na rynku, jednak warto zwrócić uwagę na propozycje firmy Ekassa, która po 3 miesiącach regularnych spłat, oferuje również dodatkowe pieniądze, które można przeznaczyć na dowolny cel.

Dlaczego więc pożyczka prywatna może nie być takim strzałem w dziesiątkę?

1200?628.jpg

Specjaliści ostrzegają przede wszystkim przed ofertami portali internetowych, niejasnymi ogłoszeniami, brakiem dostępu pożyczkobiorcy do podstawowej wiedzy na temat pożyczkodawcy. Umowy zawierające treści tzw. "drobnym druczkiem", na który mało kto zwraca uwagę, mogą zawierać i najczęściej zawierają bardzo niekorzystne dla nas zapisy, na które pożyczkobiorca decyduje się, podpisując umowę. Nieświadomie zgadzamy się nieraz na bardzo niebezpieczne praktyki związane z egzekwowaniem długu czy ponoszeniem dodatkowych kosztów.

 

Eksperci radzą, by pożyczać pieniądze od osób dobrze nam znanych. Wówczas ryzyko narażenia się na przykre konsekwencje czy bardzo wysokie, ukryte koszty, jest stosunkowo niewielkie.

Komentarze