zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Pokrowce antyroztoczowe - dlaczego warto kupić je alergików? 13-07-2019

Alergie, bo o nich mowa, mogą naprawdę poważnie utrudnić nam codzienne funkcjonowanie a nawet wykluczyć z aktywności. Dolegliwości, które powodują są bowiem bardzo uciążliwe. Na szczęście możemy sobie z nimi radzić. Jednym ze sposobów jest zakup przedmiotów, które uchronią nas przed kontaktem z alergenami.

 

Roztocze - alergen numer jeden

Roztocza to nic innego jak niewielkie pajęczaki, których nie jesteśmy w stanie zobaczyć gołym okiem. Rozwijają się one w naszych łóżkach - kołdrach, poduszkach, prześcieradłach. Żywią się fragmentami zrogowaciałego naskórka, który tracimy w ciągu nocy. Warto jednak mieć świadomość, że uczulają nie same roztocza, ale ich odchody, które są naprawdę silnym alergenem. Roztocza możemy wyeliminować poprzez pranie pościeli w wysokich temperaturach lub jej wymrażanie. Niestety, nie mamy możliwości prać w ten sposób poduszek czy kołder, przez co większość działań jakie podejmujemy by pozbyć się roztoczy daje krótkotrwałe efekty.

 

Negatywne konsekwencje alergii na roztocza

Alergia na roztocza może przybierać różną formę. Część osób chorych zmaga się z bólami głowy, katarem, obrzękiem błon śluzowych oraz problemami z wysypianiem się. Zdarza się jednak, że roztocza podrażniają nie tylko układ oddechowy, ale również skórę. Skóra staje się sucha, łuszczy się i pęka. Pojawia się swędzenie, drobne ranki, obrzęki. Pielęgnacja skóry z takimi problemami jest naprawdę trudna i czasochłonna, tym bardziej, że często po chwilowym okresie poprawy objawy zaostrzają się ponownie.

 

Pokrowce antyalergiczne - czym są?

Pokrowce antyroztoczowe zwane również antyalergicznymi to rodzaj zabezpieczenia dla kołder i poduszek. Ubieramy w nie pościel dopiero następnie zakładamy kolorowe poszewki. Dzięki temu kołdra lub poduszka jest w pełni zabezpieczona przed rozwojem roztoczy. Jak to możliwe? Wszystko to jest zasługą zastosowanych w produkcji materiałów. Pokrowce tego typu wykonuje się bowiem ze specjalnych tkanin z dodatkiem nanowłókien srebra. Mają one działanie antybakteryjne i uniemożliwiają rozwój roztoczy oraz innych drobnoustrojów mogących powodować alergię i infekcje. Maty takie znajdziesz na stronie http://bieliznadlaalergikow.pl/.

 

Dlaczego warto zdecydować się na ich zakup?

Zakup pokrowców na kołdry, poduszki i materace ma sporo zalet. Każdy alergik wie doskonale, że nawet częste pranie pościeli w wysokich temperaturach nie sprawi, że nie pozostaną one na kołdrze czy poduszce. Pokrowce antyroztoczowe pozwalają zmniejszyć ilość roztoczy. Stanowią bowiem skuteczną barierę mechaniczną, która nie pozwala im osiadać na materiale poduszki lub kołdry. Dzięki temu wystarczy wyprać pościel by móc cieszyć się łóżkiem wolnym od alergenów.

 

Podsumowując, nawet najbardziej nasiloną alergię na roztocza da się zatrzymać. Stosowanie odpowiednich leków oraz dbanie o to, by w naszym otoczeniu pojawiało się jak najmniej alergenów może przynieść naprawdę satysfakcjonujące efekty. Właśnie dlatego zakup pokrowców antyroztoczowych jest dobrym pomysłem.

Komentarze