zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Oczyszczacz powietrza czy jest warty uwagi? 18-02-2020

Bez względu na to jak dużo czasu spędzasz na zewnątrz - warunki pogodowe i rodzaj wykonywanej pracy zmuszają sporą część z nas do przebywania głównie w zamkniętych pomieszczeniach. I choć mogłoby się wydawać, że zanieczyszczenia w powietrzu nie mogą nas tam dosięgnąć - jest właśnie odwrotnie. Zarówno smog, jak i wszelkiego rodzaju alergeny i bakterię podążają za nami do naszej kuchni, biura czy sypialni. Dlatego też często doświadczamy bólów głowy, mamy skłonność do przeziębień i nie możemy spać. Jak sobie radzić z czymś, co otacza nas tak naprawdę przez cały czas?

 

Na szczęście powstały już urządzenia, które mają pomóc człowiekowi chronić swoje drogi oddechowe przynajmniej w czasie, gdy nie znajduje się bezpośrednio na zewnątrz - jednym z nich jest oczyszczacz powietrza. Po jego instalacji możesz oczekiwać, że powietrze w danym pomieszczeniu zostanie przepuszczone przez odpowiedni filtr, który pozbawi je wszelkich zanieczyszczeń i dopiero wtedy wypuści z powrotem na zewnątrz. W ten sposób masz pewność, że twój dom lub miejsce pracy jest miejscem, gdzie możesz oddychać bez strachu i jednocześnie nie uszkadzasz sobie zdrowia. Więcej informacji na temat tego przydatnego urządzenia znajdziesz poniżej.

 

Jak zadbać o czyste powietrze w domu dzięki oczyszczaczowi powietrza

Wybierając oczyszczacz powietrza do domu pamiętaj, że istotne jest to, abyś zdecydował się na dobry sprzęt. Wbrew pozorom nie jest to takie łatwe zadanie. Domowy oczyszczacz powietrza będzie inny dla rodziny, której członkowie są alergikami. Istnieją także specjalnie urządzenia przeznaczone zarówno dla mieszkańców terenów szczególnie zagrożonych smogiem jak i tych, którym zależy w szczególności na lepszym nawilżeniu powietrza. Pamiętaj, że w sezonie grzewczym jesteśmy bardzo mocno narażeni na występowanie smogu i przesuszenie powietrza, a oba te czynniki przyczyniają się do osłabienia samopoczucia i rozwoju chorób.

 

Obecnie można zauważyć, iż na oczyszczacz powietrza do domu decydują się głównie alergicy. Wynika to z faktu, że choć mamy świadomość, że smog jest dla nas szkodliwy - jeżeli objawy jego występowania nie są bardzo widoczne to często zwyczajnie ignorujemy problem. W przypadku alergii nie jest to już takie proste, gdyż wraz z pojawieniem się pyłków i innych alergenów - nasza dolegliwość nie pozwoli się zignorować. Właśnie dlatego domowy oczyszczacz powietrza stanowi tak wielkie udogodnienie i powinien znaleźć się na wyposażeniu każdej osoby przyjmującej leki antyhistaminowe. Konkretne modele możesz obejrzeć w każdej chwili na stronie https://topowe-agd.pl/.

 

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

Zastanawiając się jaki oczyszczacz powietrza wybrać dla alergika lub po prostu osoby spędzającej dużo czasu w pomieszczeniu – na początek zwróć uwagę na to, aby był to sprzęt przeznaczony do domu. Na rynku dostępne są tańsze modele, które można stosować właśnie w domu – oraz te droższe, których użycie zalecane jest raczej do dużych powierzchni w celu np. ochrony przed pyłami bądź szkodliwymi substancjami na budowie. Musisz zaopatrzyć w taki oczyszczacz powietrza jaki jest Ci niezbędny w konkretnym miejscu.

 

Na stronie topowe-agd.pl łatwo zapoznasz się z różnicami w cenach i tym jaki oczyszczacz powietrza posiada parametry, na których Ci zależy. Zwróć uwagę na jakość wybranego sprzętu, gdyż wiadomo, że oczyszczacz powietrza jaki wybierzesz to urządzenie na lata, którego nie wymieniasz ani co roku - ani nawet co kilka lat. Najlepsze modele posiadają wszelkie wspomniane wcześniej funkcje, dzięki czemu nie musisz podejmować tej ciężkiej decyzji. Jaki oczyszczacz powietrza więc wybrać? Taki, którego nie będziesz musiał wymieniać co miesiąc i który faktycznie rozwiąże twój problem.

 

Oczyszczacz powietrza ranking

Ranking z roku 2019 jako najlepszy oczyszczacz i jednocześnie nawilżacz powietrza nie wskazuje żadnego konkretnego modelu. Na szczycie ranking umieścił oczyszczacz powietrza firmy Philips, Sharp i Xiaomi - podkreślając, że 2019 roku wszystkie te sprzęty cieszyły się zainteresowaniem i uznaniem podobnej ilości użytkowników. Widać dzięki temu, że producenci zdają sobie sprawę, że zapotrzebowanie na nie co raz bardziej wzrasta i liczy się przede wszystkim jakość ich wykonania – tylko najlepszy oczyszczacz i nawilżacz powietrza zostanie wyróżniony przez ranking i trafi do polskich domów.

 

Oczyszczacz powietrza Philips

Wśród urządzeń produkowanych przez firmę Philips należy wyróżnić oczyszczacz powietrza Philips AC3256 i AC2887, które od dawna posiadają najlepsze opinie i cieszą się co raz większym zainteresowaniem klientów. Nie bez znaczenia pozostaje tu na pewno fakt, że to właśnie Philips, który tworzy oczyszczacz powietrza, jest jedną z najbardziej lubianych firm na naszym rynku i ma opinie godnego zaufania. Ludzie sięgają po produkty tych spółek, które od lat udowadniają swoje zaangażowanie w poprawę codziennego życia społeczeństwa.

 

Oczyszczacz powietrza Sharp

Jeżeli nie jesteś jednak fanem wspomnianej firmy, to doskonałe opinie posiada również oczyszczacz powietrza Sharp KC-A50EUW i KC-A40EUW. Ze względu na bardzo dobre filtry i niski pobór mocy są to urządzenia trochę droższe. Negatywne opinie, jakie oczywiście oczyszczacz powietrza Sharp również zbiera - podkreślają, że powinien on mieć możliwość sterowania pilotem. Nie jest to jednak bardzo duże utrudnienie, które rekompensuje skuteczność sprzętu.

 

Oczyszczacz powietrza Xiaomi

Dobrą opcją dla osób, które nie chcą na początku inwestować zbyt dużo pieniędzy - będzie oczyszczacz powietrza Xiaomi Mi Air Purifier 2, mający opinie bardzo przyzwoitego sprzętu. Oczywiście nie posiada aż tak wielu możliwości jak droższe odpowiedniki – ale Xiaomi to oczyszczacz powietrza który sprawdza się w swoim głównym zadaniu i ma opinie wystarczającego dla osób, które nie mają bardzo poważnych alergii i problemów ze zdrowiem spowodowanych przez zanieczyszczenia.

 

Oczyszczacz powietrza test

Zanim kupisz jakikolwiek sprzęt dobrze jest upewnić się, że na pewno to właśnie o coś takiego Ci chodzi. Na stronie https://www.youtube.com/watch?v=j9VPynScuMc znajdziesz test, jaki oczyszczacz powietrza przeszedł przez rok w pewnym mieszkaniu. Sprawdź, czy warto jest wydać pieniądze na to urządzenie i czy to właśnie taki efekt masz nadzieję osiągnąć. Pamiętaj, że zawsze warto jest wcześniej zebrać wszelkie niezbędne informacje i podjąć świadomą decyzję. Przeprowadzony test pomoże Ci zdecydować czy oczyszczacz powietrza to dobre rozwiązanie.

Komentarze

dodał: ~Amanti | 2020-02-13 13:55:39

Bardzo fajne urządzenie. Moja ulubiona strona https://www.kraina-zabaw.pl/