zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Medycyna niekonwencjonalna: Czy popularne "łzy feniksa" (olej z konopi) leczą raka? 27-04-2016

"Łzy feniksa", znane też jako olej RSO, to ciecz wytwarzana z kwiatów marihuany. W 2003 roku Kanadyjczyk Rick Simpson, chorujący na raka wykorzystał wyciąg z marihuany do walki z chorobą. Pokonał nowotwór skóry. Postanowił podzielić się niesamowitym odkryciem ze światem, pomóc podobnie cierpiącym osobom. W 2004 Rick Simpson skontaktował się z „Canadian Cancer Society”, bez rezultatu. Inne organizacje zajmujące się profilaktyką nowotworów również zlekceważyły mężczyznę.
 
 
"Społeczeństwo nie popiera ani nie wspiera produktów medycznych i suplementów diety. Dziękuję za informacje. Powodzenia w pracy" – cytuje Simpson. Mężczyzna postanowił działać sam. Wykorzystał własne tereny do stworzenia plantacji marihuany z której wytwarzał olej. Otrzymany ekstrakt rozdawał osobom, które cierpiały na różne schorzenia. Wynalazca założył nawet profil na portalu youtube.com, aby podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat "łez feniksa".
 
 
Olej RSO charakteryzuje się wysokim stężeniem THC. Według jednych jest to leczniczy element preparatu, dla drugich środek psychoaktywny zagrażający zdrowiu, a nawet życiu człowieka. Zdaniem ekspertów stężenie THC w płynie wynosi nawet 98-proc. W związku z tym olej jest jednym z najsilniejszych naturalnych preparatów.
 
 
Właściwości lecznicze "łez feniksa"
 
 
Według raportów opublikowanych przez "National Eye Institute", "American Journal of Pathology" i "Journal of the American Medical" marohuana leczy jaskrę, zapalenie przewodu pokarmowego, napady padaczkowe, stwardnienie rozsiane, zwiększa apetyt, poprawia metabolizm i wydolność płuc. Zaś zdaniem "New England Journal od Medicine" może zwalczyć raka oraz zminimalizować skutki uboczne chemioterapii.
 
 
Badacze z "New York University Langone Comprehensive Epilepsy Center" prowadzą doświadczenia mające na celu wykazanie leczniczych właściwości ekstraktu. W eksperymencie przeprowadzili próby wśród 213 osób cierpiących, m.in. z powodu chorób neurologicznych. Każdy uczestnik spotkania musiał zażyć stosowną do wzrostu i masy ciała porcje ekstraktu z marihuany. Test trwał dwa tygodnie. Okazało się, że u ponad połowy badanych olej nie wykazał właściwości psychoaktywnych, a dolegliwości związane z chorobami zostały zminimalizowane średnio o ok. 55-proc. Działania niepożądane odnotowano jedynie u 12 uczestników testów.
 
 
Obecnie nie ma wierzytelnej publikacji empirycznie potwierdzającej właściwości "łez feniksa". Dlatego też nie można jednoznacznie potwierdzić skuteczności wyciągu z konopi. Polscy eksperci twierdzą, iż nie wiadomo w jakich dawkach przyjmować ekstrakt, ponieważ nie ma dogłębnych badań jego właściwości. Zdaniem osób, które stosowały olej RSO, działa szybciej niż medykamenty na bazie marihuany w postaci tabletek. Według naukowców uniwersytetu w Langone ekstrakt z konopi indyjskich zwalcza lekoodporną padaczkę. W trakcie doświadczeń odnotowali, że liczba napadów padaczkowych zmniejszyła się nawet o 80-proc.
 
 
Kontrowersyjnym tematem na całym świecie stało się leczenie glejaków "łzami feniksa". W dobie nowych mediów w szybki sposób można znaleźć doniesienia na temat cudownego uzdrowienia za sprawą leczniczej marihuany. Interesującym przypadkiem jest mężczyzna z nowotworem węzłów chłonnych, którego skierowano do hospicjum. Po kuracji wyciągiem RSO dotychczas zawrotnie postępująca choroba ustąpiła. W związku z powyższym badania nad właściwościami ekstraktu z konopi indyjskich zdają się niezbędne w rozwoju medycyny. Jednak, aby "łzy feniksa" były dostępne na rynku jako legalny środek leczniczy naukowcy powinni ustalić szczegóły dotyczące ich właściwości, działania substancji wchodzących w skład oraz sposób dawkowania.
 
 
Powszechnie wiadomo, że konopie indyjskie składają się z substancji należących do grupy kannabinoidów. W związku z tym mogą wywoływać negatywne skutki w obrębie kory mózgowej, ale nie muszą. Zdaniem naukowców "NEI" marihuana lecznicza, nie działa jak środek odurzający. Oddziaływanie produktu na organizm człowieka zależy od stężenia substancji psychoaktywnych oraz formy stosowania. Konopie indyjskie jako środek leczniczy niwelują, m.in. ból, stany zapalne, napięcia mięśniowe, ale nie uzależnia psychicznie. Natomiast na podstawie wstępnych badań możemy stwierdzić, że poziom THC w oleju RSO jest bardzo wysoki, co może prowadzić do uzależnień.
 
 
Większość produktów promowanych jako "łzy feniksa", to oleje wykonane z marnych szczepów żeńskich konopi. Powszechnie uznanie zyskał specyfik o nazwie "sativa", który zwalcza depresje.
 
 
UWAGA! Należy pamiętać, że "łzy feniksa" są w Polsce nielegalne. Zaś kupowanie produktu na czarnym rynku stanowi niebezpieczeństwo dla zdrowia, a nawet życia. Kupując produkty z nieznanych źródeł nie mamy pewności czy jest oryginalny,a jego właściwości adekwatne do opisu.
 
 
Artykuł powstał przy współpracy z firmą Ganja Farmer: https://ganjafarmer.com.pl

Komentarze

dodał: Bartek | 2018-08-07 11:14:16

Jeżeli ktoś jest zainteresowany to mogę pomóc w zakupie oleju RSO o mocy 70%THC. Proszę się kontaktować na mail rsocanna@tutanota.com opiszę również dawkowanie.

dodał: Marcin | 2018-06-14 15:32:38

Przepraszam wszystkich moja siostra Marina Różalska miala wypadek. Wszystkich zainteresowanych proszę aby czekali I nie dzwonili na nr 695 proszę pisać na maila marcin9812@vp.pl i zostawić informacje. Pozdrawiam

dodał: ~Holandia konopie | 2018-04-26 13:32:58

Zapraszam na terapie ,które są bardzo pomocne w walce z chorobą. Stężenia mniejsze i do 86%.Badane . gregor.cannavi@interia.pl

dodał: Marek | 2018-03-22 18:07:37

Pomogę w zdobyciu oleju RSO. Podchodzę indywidualnie do każdej osoby. Odpowiem na wszystkie pytania, doradzę oraz wytłumaczę jak dawkować olej. Możliwy zakup każdej ilości. Kontakt logostubble@protonmail.com

dodał: ~Gość | 2018-03-13 22:51:17

Ostrzeżenie!! - Unikać jak ognia oleju czy czegoś podobnego od niejakiej mariny rózalskiej. Oszustwo do potęgi n-tej

dodał: ~CANNABIS | 2017-12-24 20:02:09

Bardzo serdecznie zapraszam. Olej wyrobu Holenderskiego z ekstrakcji CO2. Więcej informacji w mailu: madecannabis@gmail.com

dodał: Marek | 2017-12-13 11:02:56

Witam. Pomogę w zakupie oleju RSO. Jestem w stanie załatwić każdą ilość od 10ml wzwyż. Doradzę również odnośnie dawkowania oraz odpowiem na wszelkie pytania.Kontakt mailowy logostubble@protonmail.com

dodał: ~Gość | 2017-12-04 18:26:50

Polecam olej RSO sama stosuje już dłuższy czas z powodzeniem. Nabywam u pani marina.rozalska@wp.pl. Morze komuś pomoże tak jak mnie pomogła pozdrawiam.

dodał: Marek | 2017-11-12 20:25:10

Pomogę w zdobyciu oleju RSO. Podchodzę indywidualnie do każdej osoby. Odpowiem na wszystkie pytania, doradzę oraz wytłumaczę jak dawkować olej. Kontakt logostubble@protonmail.com

dodał: ~Gość | 2017-03-30 13:27:30

Nawet nie miałem pojecia ze taki olej ma tak szerokie zastosowanie , polecam poczytać http://www.spidersweb.pl/2017/03/olej-cbd.html

dodał: ~Gość | 2017-03-09 11:28:21

olej RSO sprawdzone źródło polecam marina.rozalska@wp.pl

dodał: ~RSO | 2017-02-08 21:12:23

Olej RSO i maść konopna THC-V pod: bfk-expert@wp.pl