zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Medycyna estetyczna - co warto wiedzieć nim zdecydujemy się na zabieg? 25-11-2020

Zabiegi medycyny estetycznej coraz częściej pozwalają uzyskać piękny, a zarazem naturalny wygląd. Z tego też powodu cieszą się one rosnącą popularnością wśród osób, które chcą o siebie zadbać. Co powinniśmy wiedzieć, nim skorzystamy z zabiegu? 

 

Proces starzenia jest zupełnie naturalny i dotyczy każdego z nas. Nikt nie może uniknąć, czy też wstrzymać mijającego czasu. Nie oznacza to jednak, że musi to być po nas widoczne. Mamy bowiem ten przywilej, że żyjemy w czasach, w których każdy z nas może cieszyć się pięknym, promiennym i świeżym wyglądem niezależnie od wieku. A to wszystko zapewnia nam oczywiście medycyna estetyczna. Można śmiało stwierdzić, że ta dziedzina nauki jest dla nas niczym wehikuł czasu. Co więcej, z roku na rok oferuje nam coraz więcej, gdyż poziom zaawansowania i efektywności zabiegów stale rośnie. Nic więc dziwnego, że obecnie na skorzystanie z nich decyduje się coraz więcej osób i to w każdym wieku. Medycyna estetyczna to bowiem nie tylko usuwanie zmarszczek i wypełniacze, to także mnóstwo możliwości w zakresie pielęgnacji. Jaki zabieg wybrać dla siebie?   

 

Medycyna estetyczna — kiedy warto z niej skorzystać? 

Wszelkie zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej kierowane są przede wszystkim do pacjentów chcących poprawić komfort swego życia. Chodzi tu zarówno o kwestie związane z redukcją różnego rodzaju defektów, zatrzymaniem procesu starzenia się skóry, jak i innymi działaniami mającymi bezpośredni wpływ na nasz wygląd. Powszechnie mówi się, że medycyna estetyczna zajmuje się przede wszystkim profilaktyką starzeniową. Obecnie jednak jest to jedynie bardzo mały wycinek tego, co oferuje ta dziedzina. Mimo że ośrodek medycyny estetycznej to miejsce, w którym wykonuje się mało zabiegi mało inwazyjne, to jednak dają one rewelacyjne efekty. Bardzo dużym atutem jest też fakt, że uzyskany rezultat można stopniować. Dzięki temu zabiegi są satysfakcjonujące zarówno dla osób oczekujących naturalnego, jak i bardzo spektakularnego efektu. 

 

W związku z tym, że medycyna estetyczna ma charakter przede wszystkim profilaktyczny, to korzystać można z niej właściwie w każdym wieku. Szczególnie dotyczy to czynności dogłębnie pielęgnacyjnych i odżywczych, takich jak mezoterapia. Im wcześniej proces starzenia się skóry zostanie spowolniony, tym lepszym rezultatem będzie można cieszyć się w przyszłości. Oczywiście zabiegi są także skuteczne, jeśli interesuje nas po prostu usuwanie zmarszczek oraz innych objawów starzenia się skóry. 

 

Medycyna estetyczna — jak wybrać dobrą klinikę? 

Efekt przeprowadzanych zabiegów estetycznych w dużym stopniu zależy od umiejętności osoby, która je wykonuje. Z tego też względu wybierając ośrodek medycyny estetycznej, warto zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych kwestii. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że oddajemy się w naprawdę dobre ręce. Ważne są przede wszystkim kompetencje lekarza. Mowa tu nie tylko o wykształceniu, ale i doświadczeniu. W celu weryfikacji warto też sprawdzić opinie innych pacjentów na temat danej kliniki. Oczywiście nie możemy zapomnieć również o ofercie. Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego, usuwanie zmarszczek, czy nowoczesne zabiegi pielęgnacyjne z użyciem profesjonalnego sprzętu, takie jak mezoterapia igłowa, czy mikrodembrazja, to podstawa. Nowoczesne ośrodki medycyny estetycznej, takie jak Medica Białystok oferują jednak znacznie więcej. Poza klasycznymi czynnościami profilaktycznymi zajmują się bowiem także redukcją defektów takich jak cellulit, rozstępy, czy nadmierne wypadanie włosów. 

Komentarze