zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Matcha ? dobra nie tylko ze względu na smak! 18-06-2019

Rozliczne korzyści herbaty matcha


Dla przeciętnego współczesnego człowieka próba dotrzymania kroku współczesnemu ruchliwemu trybowi życia może sprawić, że niektórzy po wypiciu tej herbat poczują się jakby dotknął ich cud. Picie kubka lub dwóch tego jasnozielonego naparu może pomóc poradzić sobie z całym dniem! Będziesz zmotywowany i pełen energii, a nie zestresowany i ulegający huśtawkom nastroju. Wiele dowodów wskazuje też na to, że korzyści zdrowotne płynące z matcha są liczne - zarówno dla umysłu, jak i ciała. W tym artykule jednak chcemy się skupić na dobroczynnym wpływie matchy na radzenie sobie z depresją oraz na zdrowie zębów. Co ciekawe – te dwie kwestie się ze sobą łączą, bowiem zmniejszając objawy depresji i lęku, możesz poprawić swoje zdrowie zębów.


Matcha dla zdrowia ciała i umysłu


Popijanie matchy z dobrych źródeł jak moyamatcha.com, można w efektach porównać do wzięcie długiego, głębokiego oddechu. L-teanina jest rzadkim aminokwasem występującym tylko w herbacie, a matcha jest najbogatszym jej źródłem. Badania na zwierzętach pokazują, że L-teanina zwiększa poziom serotoniny i dopaminy w mózgu. Są to dwa dobre dla nerwów neuroprzekaźniki, które regulują nastrój w celu ochrony przed depresją i lękiem, jednocześnie zwiększając poczucie przyjemności i motywacji w mózgu.

 

W innym badaniu zauważono synergistyczne połączenie L-teaniny i kofeiny znajdujących się w matcha, które podczas długich zadań do wykonania:

  • poprawiło wydajność
  • zwiększyło skupienie i koncentrację

 

Poprawa nastroju jest czymś więcej niż tylko korzyścią dla mózgu – zapewnia lepsze zdrowie jamy ustnej. Badania pokazują, że depresja i lęk wiążą się z wyższym ryzykiem problemów zdrowotnych takich jak:
  • coraz większa liczba ubytków
  • utrata większej ilości zębów
  • suchość w ustach, która może prowadzić do nieświeżego oddechu, ubytków i chorób dziąseł
  • rzadsze szczotkowanie i nitkowanie, co oznacza, że ??szybciej rozwijają się choroby jamy ustnej
  • częstsze krwawień dziąseł i zębów

 

To staje się jeszcze ważniejsze w miarę starzenia się. Depresja, lęk i ogólne samopoczucie są nierozerwalnie związane ze zdrowiem zębów. Pijąc matchę i integrując więcej dobrych nawyków związanych ze stylem życia, które zmniejszają objawy, możesz także zaobserwować poprawę zdrowia zębów.

Komentarze