zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Liczy się pierwsze wrażenie, czyli jak wygląd pracowników medycznych wpływa na zaufanie 11-12-2017

 

Wzrok jest najsilniejszym zmysłem podczas oceny

 

 

Naukowcy z Harvardu oszacowali, że wystarczy zaledwie ¼ sekundy, by w naszych głowach wykształciła się subiektywna ocena na temat drugiego człowieka. Natomiast statystycznie mamy jedynie 11 sekund, by stworzyć tzw. dobre pierwsze wrażenie. W tak krótkim czasie, największy wpływ na naszą publiczną opinię ma zmysł wzroku oraz nasz wygląd. Mimowolnie, podążając za intuicją, wyrabiamy sobie zdanie o osobie, z którą rozmawiamy, co szczególnie ma duże znaczenie w pracy, przy stałym kontakcie z klientami czy pacjentami. Jesteśmy wzrokowcami, a wygląd zewnętrzny to nic innego jak nasza wizytówka, która w pracy przekłada się na wzbudzenie zaufania u obcych ludzi oraz na profesjonalizm w wykonywaniu zawodu.

 

 

Ludzie chętniej decydują się na korzystanie z świadczonych usług u pracowników, którzy cechują się schludnym wyglądem oraz wzbudzają sympatię. Wynika to z tego, że estetyczny i czysty uniform oraz reprezentatywna postawa w dużej mierze odzwierciedlają nasz charakter. Widząc tak zadbanego człowieka, mimowolnie przypisujemy mu cechy takie jak zaradność oraz dbałość o szczegóły, co przekłada się na wzbudzenie poczucia bezpieczeństwa oraz zaufania.medyczne.jpg

 

Profesjonalna odzież medyczna drogą do sukcesu

 

Personel medyczny, kosmetyczki, pracownicy kliniki, szpitala oraz gabinetów spa mają wbrew pozorom szerokie pole wyboru uniformów, które subtelnie podkreślą profesjonalizm w wykonywanym zawodzie. Wzrok klientów oraz pacjentów przykują świeże kolory oraz klasyczna i głęboka biel. Dobry fartuch medyczny powinien charakteryzować się dwoma cechami: estetycznością oraz wygodą. Dopasowane do figury i podkreślające talię uniformy są uważane za eleganckie i bardzo kobiece, dzięki czemu szykownie czujemy się w każdej sytuacji. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na rodzaj kroju, rodzaj zapięcia oraz finezyjne obszycie lamówką, która subtelnie podkreśli całą stylizację.  

 

 

Drugą bardzo istotną cechą profesjonalnego uniformu kosmetycznego lub medycznego jest jego wysoka jakość i swoboda w użytkowaniu. Materiał powinien być stosunkowo lekki i antystatyczny, jednak przede wszystkim elastyczny i niekrępujący ruchów. Najczęściej spotykane są uniformy zapinane na napy, co umożliwia pełną swobodę podczas wykonywania pracy. O wygodzie świadczy również praktyczność, dlatego najlepiej wybrać ubrania medyczne z dużymi kieszeniami, które będą niezwykle pomocne podczas wykonywania zabiegów. Tak schludny i reprezentatywny wygląd w pracy z pewnością przełoży się na zadowolenie klientów i pacjentów, a także wzmocni naszą pewność siebie.

 

 

Komentarze