zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Wyszukiwarka artykułów:

Kwas hialuronowy - sposoby na wykorzystanie w domu 24-10-2018

Czym jest kwas hialuronowy? Przeznaczenie i właściwości

Nazywany eliksirem młodości kwas hialuronowy jest związkiem organicznym, który występuje w organizmie człowieka w postaci soli sodowej. Do jego głównych zadań należy zadbanie o prawidłowy poziom nawilżenia skóry, sprężystość chrząstki stawowej (prawidłowy ruch stawów), opóźnienia procesu starzenia, wiązanie wody i ochrona skóry przed wnikaniem drobnoustrojów. Ze względu na swoje właściwości używany jest na szeroką skalę w kosmetyce oraz znajduje zastosowanie w medycynie (okulistyce i ortopedii). Wraz z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w organizmie spada, dlatego popularnością cieszy się uzupełnienie jego niedoborów w postaci zastrzyków, kosmetyków lub tabletek.

 

Jak stosować kwas hialuronowy?

 

Kwas hialuronowy na twarz stosowany jest w kosmetyce w celu zniwelowania zmarszczek i ujędrniania skóry. Lekarz medycyny estetycznej wstrzykuje kwas w postaci przezroczystego żelu w głębokie partie skóry. Zabiegi odmładzające przy użyciu kwasu hialuronowego należy systematycznie powtarzać, ponieważ rozkłada się on naturalnie w organizmie. Kwas hialuronowy sprawdza się także w poprawie wyglądu ust, ponieważ wpływa wyraźnie na ich wypełnienie i poprawia symetrię. Do pozostałych zastosowań w kosmetyce należą także: poprawa kształtu nosa i niwelowanie cieni pod oczami.

 

Kwas hialuronowy do wykorzystania w domu – przykładowe sposoby

 

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby cudotwórcze właściwości kwasu hialuronowego wykorzystać w zaciszu własnego domu. Poniższe pomysły wskażą Ci, jak stosować kwas hialuronowy samodzielnie:

  • Wymieszaj dowolny olejek nawilżający, np. jojoba z kilkoma kroplami kwasu hialuronowego, a następnie nałóż taką maseczkę na twarz.
  • Dodaj kilka kropel kwasu hialuronowego do swojego kremu do twarzy przed nałożeniem go. Dzięki temu twarz zyska dodatkowe nawilżenie.
  • Odżyw swoje włosy – dodaj do używanej maski lub odżywki parę niewielką ilość kwasu HA. Po kąpieli owiń włosy w ręcznik lub foliowy czepek i odczekaj około 20 minut. Po tym czasie spłucz pozostałości z włosów.

 

Kwas hialuronowy wykazuje wiele pozytywnych właściwości niwelujących niedoskonałości ciała. Osoby, które nie chcą zdecydować się na zabieg, mogą wykorzystać jego potencjał, poprzez dodanie kilku kropel do ulubionych kosmetyków.

Komentarze