zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Kryl antarktyczny ? bogactwo życiodajnych kwasów tłuszczowych 15-02-2018

Ocean Arktyczny stanowi dla kryla idealne miejsce do bytowania. Skorupiak ten występuje w potężnych ławicach, skąd wyławiany jest przez ptaki, foki czy wieloryby. Dla człowieka być może nie jest to łakomy kąsek ze względów czysto kulinarnych, natomiast inaczej sprawa ma się gdy idzie o zdrowie. Otóż kry antarktyczny jest nośnikiem bardzo dużej ilości kwasów omega-3, fosfolipidów oraz antyoksydantów. Wszystkie te witalne substancje mają działanie antyrakowe, wzmacniają układ neurologiczny oraz są nieocenione w przypadku leczeniu i zapobieganiu chorobom wieńcowym. Badania Uniwersytetu w Californii wykazały, że kwasy omega-3 mają bezpośredni wpływ na długość telomerazy, która decyduje o wieku komórkowym każdego z nas.

 

Kwasy tłuszczowe, które swoje pochodzenie zawdzięczają organizmom morskim, mają kluczowe znaczenie w przypadku regulowania cholesterolu. Szkodliwy LDL, odkładający się na ściankach naczyń wieńcowych, powoduje stany zapalne, złogi miażdżycowe, co może powodować zmniejszenie światła w naczyniach i zmniejszenie przepływu krwi do kluczowych organów. Olej z kryla antarktycznego zawiera natomiast HDL, który redukuje powstawanie wyżej wymienionych objawów. Dawkowanie oleju jest też dobre dla mózgu oraz stawów.

 

qw.jpg

Zdj.: Olej z kryla kupisz sklep.kenayag.com.pl

 

Aby uzyskać najlepszej jakości olej z kryla antarktycznego została opracowana formuła jego produkcji, przechowywania oraz badania. Proces ten oparty jest o ekstrakcję na zimno, co pozwala w najlepszym możliwym stopniu zachować naturalne właściwości biochemiczne oleju – tak aby jego forma w momencie dawkowania była niemal identyczna do tej w momencie ekstrakcji. W celu zachowania powtarzalności oraz odpowiedniego poziomu zawartości witalnych związków, olej przechodzi szereg badań laboratoryjnych, gwarantujących, że na rynek trafia jedynie najwyższej jakości produkt.

 

Olej kryla antarktycznego jest z roku na rok bardziej powszechny, szczególnie w Europie wzrasta zainteresowanie tym suplementem. Jest to związane z rosnącą świadomością mieszkańców starego kontynentu w aspekcie zdrowego trybu życia, odpowiedniego żywienia oraz suplementacji. Szukając odczuwalnej poprawy samopoczucia, wzmocnienia wielu układów swojego organizmu oraz działając prewencyjnie, zabezpieczając się między innymi przed zachorowaniem na nowotwory lub choroby wieńcowe warto dodać olej z krylu antarktycznego do swojej codziennej diety.

Komentarze