zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Kroplówka na kaca dostępna od ręki 02-08-2020

Kac jako efekt uboczny spożycia zbyt dużej ilości alkoholu towarzyszy ludziom niemal od zawsze. Ból głowy, ból mięśni, ogólne osłabienie to tylko jedne z jego objawów. Dobrym sposobem, aby poradzić sobie w uciążliwymi dolegliwościami są kroplówki na kaca.

Czym jest kac?

Obecny w alkoholu etanol jest metabolizowany głównie przez wątrobę. Jego nadmierne spożycie prowadzi do hipoglikemii, czyli niedocukrzenia. Objawia się ono kołataniem serca, zawrotami głowy i osłabieniem organizmu. Alkohol ogranicza również resorpcję wody w organizmie, przez co stymuluje wydalanie moczu, prowadząc do utraty wody i substancji w niej zawartych. Odwodnienie w połączeniu z niedocukrzeniem może doprowadzić do utraty przytomności, a w skrajnych przypadkach nawet śpiączki. Kac jest stosunkowo niegroźny, gdyż jest odpowiedzią organizmu na etanol, który spożywany w nadmiarze prowadzi do zatrucia organizmu. Niemniej jednak każdy, kto przynajmniej raz go doświadczył doskonale wie, jak bardzo potrafi on zepsuć dzień. 

Sposoby na kaca

Sposobów na kaca szukali już nasi przodkowie, lecząc się sokiem z kiszonej kapusty czy rosołem. W rzeczywistości znając medyczne powody złego samopoczucia, należy odpowiednio nawodnić organizm i uzupełnić składniki mineralne. Powszechnie dostępne preparaty doustne nie sprawdzają się zbyt dobrze, ponieważ są słabo przyswajane przez organizm. Ponadto wymioty i brak apetytu mogą dodatkowo obniżać ich skuteczność. Najlepiej zatem sięgnąć po wlewy dożylne, które poprawią kondycję w kilka chwil. Są bowiem najlepiej przyswajalne, gdyż dostają się one wprost do krwiobiegu. Kroplówka na kaca to doskonałe rozwiązanie nie tylko gdy chcemy, ale również gdy musimy szybko poprawić swoje samopoczucie, na przykład w celu udania się do pracy.

Co zawiera kroplówka na kaca i gdzie ją dostać?

Kroplówka na kaca zwiera przede wszystkim glukozę i elektrolity, jest zatem doskonałym preparatem pozwalającym uzupełnić wszystko to, co potrzebne jest organizmowi. Jest to oczywiście podstawowy skład kroplówki, który może być modyfikowany wedle potrzeb chorego. Niektóre z nich są wzbogacone o zestaw witamin (przede wszystkim witamina C i witaminy z grupy B), inne dostarczają organizmowi dodatkowych składników mineralnych. Kroplówka na kaca może zawierać także glutaion- peptyd, który przyspiesza usuwanie toksyn z wątroby. Obecnie na rynku powstało wiele firm, które oferują tego rodzaju kroplówki wszystkim tym, którzy potrzebują natychmiastowej pomocy. Jest to doskonałe rozwiązanie z dwóch powodów. Po pierwsze, osoba na kacu błyskawicznie otrzyma pomoc bez wychodzenia z domu, wygodnie odpoczywając w fotelu. Po drugie, chory nie musi fatygować się do ośrodka zdrowia i zajmować miejsca w kolejce osobom, które pilnie potrzebują interwencji medycznej. Korzystając z usług firm oferujących kroplówki na kaca nie trzeba martwić się o jakość usług. Osobą aplikującą kroplówkę zwykle jest pielęgniarka bądź inna osoba posiadająca wykształcenie medyczne. Ponadto firmy te działają całodobowo, również w niedziele i święta, czyli wtedy, kiedy zwykle mamy kaca.

Więcej informacji znajdziecie na:https://mediderm.com.pl/oferta/kroplowki-witaminowe/zatrucie-alkoholowe

Komentarze