zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Kozetka - na jakie materiały warto postawić? 28-03-2018

Konstrukcja nośna kozetki – drewno czy metal?

 

Kupując kozetkę, zwłaszcza tę przenośną, pierwszą rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, jest jej waga. Im będzie ona mniejsza, tym wygodniej będzie nam na co dzień wykonywać swoją pracę. Materiałami najczęściej używanymi w kozetkach jest drewno i metal. Większość terapeutów wybiera jednak kozetki metalowe, gdyż jest to materiał trwalszy i odporniejszy na uszkodzenia mechaniczne. Kozetka wykonana z metalu posłuży nam więc dłużej, istnieje także mniejsze ryzyko jej uszkodzenia w czasie transportu i przenoszenia.

 

Drewno natomiast jest materiałem, który łatwo uszkodzić. Posiada także pewną cechę, która nie każdemu rehabilitantowi musi odpowiadać: po pewnym czasie użytkowania zaczyna bowiem skrzypieć, co może przeszkadzać podczas pracy zarówno terapeucie, jak i jego pacjentowi.

 

Kozetki metalowe są więc najlepszym wyborem, jeśli szukamy trwałego i solidnego sprzętu rehabilitacyjnego na długi czas. Jeśli natomiast największe znacznie ma dla nas mobilność i niska waga kozetki, postawmy na modele z konstrukcją nośną wykonaną z lekkiego aluminium.

 

Obicie kozetki – higiena i wygoda

 

Bardzo istotne w każdej kozetce jest także jej obicie. To jego rodzaj oraz wykonanie decydują bowiem zarówno o samej wygodzie pacjenta podczas wykonywania zabiegu, jak i o higienie kozetki. Obicie kozetki powinno być wykonane z trwałych i nienasiąkliwych materiałów. Musi być także miękkie oraz umożliwiać pacjentowi wygodny odpoczynek na kozetce przez cały czas trwania zabiegu. Obicie powinno być także łatwe w czyszczeniu oraz nie nasiąkać wilgocią i preparatami używanymi podczas zabiegu.

 

Bardzo ważną cechą dobrej kozetki jest także grubość jej tapicerki. Zbyt cienka pianka sprawi bowiem, że pacjent może czuć się niekomfortowo i z trudem dotrwać do końca zabiegu. Warto zwrócić uwagę na jakość obicia szczególnie na rantach kozetki, powinno ono być bowiem odpowiedniej grubości na całej powierzchni kozetki, po to, by zapewnić pacjentowi maksimum wygody podczas zabiegu.

 

Dobrej jakości kozetka to inwestycja na lata

 

Wybierając kozetkę jedną z najważniejszych rzeczy, na które powinniśmy zwrócić uwagę, jest rodzaj oraz jakość zastosowanych materiałów. Warto jednak mieć świadomość, że im będą one lepsze, tym cena kozetki będzie wyższa. Kupując pierwszą kozetkę, warto jednak zainwestować pieniądze z zakup dobrej jakości sprzętu. Jest to bowiem inwestycja na całe lata, która zapewni nam i naszym pacjentom najwyższy komfort pracy. Jeśli natomiast mamy dość ograniczony budżet, sprawdźmy kozetki - X-REH.PL. Dobrej jakości sprzęt rehabilitacyjny online kupimy bowiem w znacznie niższej cenie niż ta oferowana w sklepach stacjonarnych.

Komentarze